Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dhaarma
19. mar 2017

@paskolinka
osobne poznam dve a citala som porodne pribehy dalsich zien..porod moze byt dokonca aj orgazmicky ;)

paskolinka
19. mar 2017

@dhaarma bolestny zaciatok, nie zazitok. je to moj nazor a hotovo. ci sa ti to zda logicke alebo nie. no a orgazmicky porod... ehm 😝

dhaarma
19. mar 2017

@paskolinka tvoj nazor ti nikto neberie o tom to nie je, ak si nepochopila. No nevadi 😉

cucovia
19. mar 2017

@xlolax80 ahoj, prepac reagujem trochu neskor.. malu dali manzelovi este kym som bola na operacke. Kedže sa narodila vecer a mna priviezli na izbu po 21ej, malu potom vzali v noci na par hodin, ked uz manzel odišiel domov.. Nadránom mi ju priviezli a uz bola prakticky stale pri mne. Rano ma uz stavali na nohy o-ou😁Bola som tam tyzden (6dni po sekcii ostat je štandard, skor sa da odist na reverz..).

paskolinka
19. mar 2017

@dhaarma pozri, nepochopila si ty. pisala som, ze je to len bolestny zaciatok a vsetko pekne pride potom. to slovicko len, ktore ta tak zaujalo, sa vztahuje skor k slovu zaciatok (nie zazitok, ako si si precitala) ako k slovu bolestny. takze porod je podla mna len zaciatok niecoho krasneho. a ten zaciatok je podla mna bolestny. a vo vseobecnosti urcite je. ze je par zazracnych zien, ktore maju bezbolestny porod (prip. orgazmicky)... no pre mna za mna, ja im to neberiem. ako toto su uz fakt natahovacky, ktore tu nepatria. ale nedalo mi nevysvetlit, ked tolko rypes.

dhaarma
19. mar 2017

@paskolinka chyba v komunikacii 😉

dhaarma
14. máj 2017

Baby nejake nove skusenosti mame??

lotemiriel
16. máj 2017

Ahojte baby, este stale plati, ze prvy piatok v mesiaci o 11:30 navsteva porodnice v slovencine?🙂 A kedy sa treba "nahlasit" pred porodom?
Vdaka za info 🙂

caalve
16. máj 2017

@lotemiriel Ano, plati prvy piatok v mesiaci 11:30. Nahlasovat tusim okolo 36tt.

dhaarma
28. máj 2017

Ahojte, mate niekto prosim cislo do ambulanice kde sa objednava na ctg?

dhaarma
29. máj 2017

@mirufee
vdaka

mahalo
15. jún 2017

Ahojte, prosim vas velmi pekne..poradite mi? Ako je to, ked chcem rodit v Hainburgu, ale uz mam po termine? Ako dlho tam nechavaju prenasat a akym sposobom tam pripadne vyvolavaju porod? Prosim podelte sa ak mate nejake info. Vrela vdaka 🙂

steigrula
16. jún 2017

@mahalo caukoo mam taky pocit ze vraveli ze 10dni od terminu ale niesom ista na 100% 😊 mozno este niekto so skusenostou poradi a inak drzim palce 😉

mahalo
16. jún 2017

@steigrula Ahoj, vdaka za odpoved🙂 to mi dnes presne napisala aj kamoska, takze to tak asi bude..este by ma zaujimalo akym sposobom vyvolavaju (ona mala neplanovany cisarsky, to ma dufam obide) A dakujem! 🙂

steigrula
17. jún 2017

@mahalo ja by som tam skusila zavolat a opytala sa co a ako ved tam robia aj slovenky ked tak nahodou 🙂 podla mna by vam povedali lebo asi do dalsej prehliadky nemocnice to nestihate co ? 😬

lotemiriel
19. jún 2017

Mam z piatkoveho stretnutia zapisane, ze na 10. den po termine sa zacina uvazovat o vyvolavani a do 14 dni po termine by sa babo malo narodit 🙂

lauraa
20. jún 2017

Infuzia na vyvolanie kontralci po 14 dnoch prenasania, cisarsky az ked sa porod nerozbene alebo nastanu komplikacie

butterfly84
22. jún 2017

@martinka1981
jarmila je inak tiez slovenka 🙂

mahalo
23. jún 2017

Vdaka baby, s tym prenasanim to je naozaj tak ako ste napisali. Cakaju teda v priemre az o tyzden viac ako na SVK, co je supeer, lebo na SVK stresuju uz tri dni po termine, co je chore..

ivkadracova
28. júl 2017

Btw Zeny, Slovenky, tie co mate VSZP, tak vsetko treba ziadat na preplatenie, dufam, ze to robite. Je to podla zakona a musia preplacat.

saimaa
30. júl 2017

@ivkadracova no a preplatia aj ambulantny porod?

saimaa
30. júl 2017

"Podľa § 9d ods. 10 tohto zákona je výška úhrady v Slovenskej republike na preplatenie nákladov cezhraničnej zdravotnej starostlivosti „priemerná úhrada za jednotlivý zdravotný výkon v čase poskytnutia zdravotnej starostlivosti dohodnutá s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti, s ktorými má príslušná zdravotná poisťovňa uzatvorenú zmluvu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú rovnakú zdravotnú starostlivosť, aká bola poistencovi poskytnutá v inom členskom štáte Európskej únie“.

VšZP uhrádza pôrody cenou za ukončenú hospitalizáciu na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a neonatologickom oddelení, ktorá pokrýva všetky náklady na hospitalizáciu, s výnimkou SVLZ vyšetrení (laboratórne, zobrazovacie a pod.), kategorizovaného špeciálneho zdravotníckeho materiálu (zoznam je zverejnený na webovej stránke MZ SR), transfúznych liekov (vykazujú a uhrádzajú pod kódmi a v cenách v súlade s platným cenovým opatrením MZ SR), ktoré sú hradené osobitne, nad cenu za ukončenú hospitalizáciu.

Podľa § 9 ods. 1 písm. a) zákona č. 576/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov, sa ústavná starostlivosť poskytuje, ak zdravotný stav osoby vyžaduje nepretržité poskytovanie zdravotnej starostlivosti dlhšie ako 24 hodín.

V prípadoch, kde hospitalizácia poistenkyne je kratšia ako 24 hod., dohodnutá výška úhrady s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti za poskytnutú ústavnú zdravotnú starostlivosť do 24 hod. je 50 % z ceny za ukončenú hospitalizáciu na príslušnom oddelení."

To mi pred pár mesiacmi odpísali z všzp.
čiže 50% by mi mali vrátit? 50% priemernej ceny ako by bola tu na svk?

ivkadracova
30. júl 2017

Preplatit musia vsetko, je to cezhranicna zravotna starostlivost. Nehovorim kolko % to uz podla individualnej situacie. Ved som tam predsa rodila 2x, aj ambulatne. Samozrejme sa snazili daco odvrkovat, ale nepreslo to. Su to bludy.
@saimaa Ziadnuodpoved typu nebola si hospitalizovana nesmies akceptovat. Som myslela ze uz ich to preslo : )

ivkadracova
30. júl 2017

Plus je to neodkladna zdravotna starostlivost. Nemozu ist nad zakon. Zober si ze aj anonymny porod musia prelatit, a ten je takmer vzdy ambulantny. Aj u nas. Cize podla zakona o rovnakom pristupe musia uhradit aj amb porod v Hainburugu, nech sa to vola akokolvek.

saimaa
30. júl 2017

no podla tej ich odpovede mi to tak aj vychádza, ze preplatia...

ivkadracova
30. júl 2017

@saimaa no to neviem, ja som nemala ziadnych 50%, ake riadne som isla podla zakona, a jednotlive ukony v takej vyske, ako by to bolo u nas, cize vyslo mi to mozno 70% odoka..

ivkadracova
30. júl 2017

Pisala som na rozne miesta, a toto je jedna z odpovedi, pred tym ako som dostala prvu, zamietavu, odpoved od vszp na preplatenie : ) kde sa presne ohradzovali tou hospitalizaciou a bla bla, ale tuto bola cast odpovede takato - Pytala som sa podla zakona o slobodnom pristupe k informaciam uz si nepamatam presne moju otazku, necitovali ju v odpovedi:
Úrad pred dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, odstúpil na priame vybavenie Všeobecnej zdravotnej poisťovni, a. s. (ďalej len „VšZP“) Vašu žiadosť, ktorej predmetom bolo poskytnutie informácií o pôrodoch, ako aj o neodkladnej zdravotnej starostlivosti.
VšZP si Vás dovoľuje informovať, že pôrod (aj anonymný) predstavuje poskytnutie
neodkladnej zdravotnej starostlivosti, a preto je v plnej výške preplácaný poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. VšZP uhrádza pôrod (aj bez následnej hospitalizácie) vo forme ukončenej hospitalizácie, v plnom rozsahu.
(a potom tie citacie o hosp. co si dala aj ty.. a tie percenta kedy ako a co)
Pravnicke oddelenie

dhaarma
30. júl 2017

@ivkadracova No podla zakona by sice mali, ale uspesne sa tomu vyhybaju..men v roku 2015 nepreplatili ambulantny. Rodila som tam aj teraz ambulantne, myslis ze to mam skusat?

ivkadracova
30. júl 2017

@dhaarma presne pre take ako ty tu pisem osvetu. Rozhodne si daj preplatit. A ak mali minule zamietavu odpoved kt nie je podla zakona, tak nech si lehoty na preplatenie strcia vies kde a ziadaj preplatit aj prvy porod, vsetko naraz kludne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre