Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

shades3
24. mar 2018

@lukamka myslim, ze sa da platit poistka, ale to sa ti neoplati. Skor si zisti k SK postovaceh karticke vydanie medzinarodnej, a ak som to spravne pochopila, s nou mozes rodit aj tu a sk ti preplati ekvivalent sk porodu. Aspon cast nakladov sa ti vrati... akurat keby daco, tak naozaj sa to moze riadne predrazit..

sunny_g
24. mar 2018

Ak ste riesili cenu izby tak tam je 78 ta klasika a 150 ta s kupelkou.
A co sa tyka vysetreni, vraj robia ako aj odber z paticky. Schvalne sme sa na to informovali

lula313
24. mar 2018

@shades3 asi si myslela, že si chceš prenajať rovno dve izby, preto taku sumu zadrela😂určite je to orientačne, ako som písala, pýtala som sa cca pred mesiacom dole na recepcii tej Slovenky. No som zvedava, na ktoré budem mat stastie, ale zatiaľ boli všetky zlate.

shades3
24. mar 2018

@lula313 ok super, dakujem. Ona bola od zaciatku mimo, mi poslala papiere v slovencine pre sk pacientky s cenami vykonov - a ja reku ehm, ja som poistena v AT, tak mi to je fuk, ale chcem cenu za samostatnu izbu... a dala hento.. Ale asi to pretrpim v normalnej izbe, prasule sa zidu na ibe 😂

innather
25. mar 2018

@alenie_ nie v hinburgu som nerodila no ako citam ty si tiez nerodila na Antolskej🙂 ja som len napisala vlastnu skusenost, mala som samostatny porodny box, sukromie, milu sestricku a zazmluvneneho lekara, ktory sa pocas celej doby v nemocnici o nas staral .. sestricky napimocne, mala po porode tazsie dychala tak chvilku musela ist do inkubatora inak standardne 2 hodky ti babo nechaju s tebou, v sukromi este v boxe (ak neobjednas box, tak sa rodi medzi plachtami, to neodporucam). ja som velmi uvazovala kam ist rodit, lebo mam tiez ecard v Rakusku, ale som rada ako som sa rozhodla..
kamosky tam rodili aj cisarskym a spokojnost.. tak ale ako som napisala, je to len moja osobna skusenost, tak nemusite tu hned negativne reagovat, len som chcela pomoct tym este nerozhodnutym
a tiez kamoska mala rodit v Hainburgu, nakoniec ju previezli do Mistelbachu, lebo mala predcasny a tam proste nato nie su vybaveni..

innather
25. mar 2018

@lula313 chod rodit kam chces.. nechapem kde sa v tych ludoch berie ta zloba a to len preto, ze napisem svoj nazor, ktory nie je rovnaky 🙂

lula313
25. mar 2018

@innather Ja zas nechapem, kde sa v ľuďoch berie tá zloba, že budú špiniť nemocnicu, ktorá je prístupom úplne niekde inde než Antolská, kde po odtečeni plodovej vody na teba nakricia, že na čo si tam prišla, keď nemas kontrakcie, pošlú tá domov a potom kvôli neodbornosti skončíš akútnou sekciou, išla by som si nohy dolámat, aby som tam mohla rodit🙈🙄

innather
25. mar 2018

@lula313 ja nikoho nespinim, citaj!
pre bezproblemove porody moze byt Hainburg super, inak prevazaju 🙂 to je cele, co som napisala

innather
25. mar 2018

@lula313 nesuhlasim 🙂 hociktory porod sa moze zvrtnut aj z bezproblemoveho tehotenstva, to nikdy nevies, ako bude postupovat ;)

dugyna
25. mar 2018

@mirufee si rodila.twraz niekedy?

dugyna
25. mar 2018

@lula313 súhlas...mám 2 pôrody na antolakej, jeden sekciou a jeden prirodzený...a a ešte som aj z fachu... a správania im chyba...aby na mňa sestrička čo som vyrušila pri kávičke na pôrodnici navrieskla.a.pred manželom že čo tak vzdychať mám sa skkudnit....akože pár don mala som.rozbehnuty pôrod odtecenu vodu..a podľa.nasledujuceho vyšetrenia otvorená na 4...
A aby som.po pôrode dieta dostala na seba na 30 sek a potom mi ho treku a zabalíme dominujú a neviem čo napriek.tomu že som.si to nepriala...a mala pôrodný plán ktorý bol súčasťou informovaného súhlasu...následne nás čakal boj a citácia zákonov aby sme išli domov ako ambulant

Rodila som jedno v Rakúsku a nedá sa porovnať výber polohou úsmevy na tvárach dieťa na sebe špinavé kým.je nedovolím umyť a umývanie pri mne....o všetkom čo išli s dieťaťom.robit sa ma pýtali a pýtali si súhlas...a išli sme bez problémov domov ako ambulantný pôrod...a v nemalom.mohla som rodiť na štyroch...
Kde na antolakej keď som bola.na zinenke a manžel.ich volal že už rodín..na mňa navrieskali že buď má dá manžel.ci vyleze.na kožu alebo ma tam dajú na silu...podotýkam.som.z fachu...a nie som hysterická ...
Takže moje 4 tej pôjdem.rodit opäť do Hainburgu
Na antolakej na mňa keď som bola zinenke sestra navrieskala.ze ak

alenie_
25. mar 2018

@innather lenže Ty si napísala vyslovene klamstvá do fóra o Hainburgu. Hovorím, stačí si ísť prečítať fórum Antolská a tam si spraviť obraz. A btw keď je niekto spokojný s cisarskym, tak je buď neinformovaný alebo debil :D

innather
25. mar 2018

@alenie_ klamstva? prosim? a co bolo klamstvo?
a k tomu cisarskemu.. to by museli byt nespokojne desattisicky zien a nemali by tam stale plno, ze musia posielat do inych nemocnic v BA ;) ja nevravim, nase zdravotnictvo ma co dobiehat a vobec nie je idealne, no ako vravim, moja skusenost tam bola ok

alenie_
25. mar 2018

@innather no s tým plnom, to určite nie je tým, že tam je super 🙂)) ale to, že majú malé kapacity pôrodníc na hlavné mesto 🙂 veď aj tie pôrodné boxy či čo to tam je za tými plachtami. ble.
Žena po cisarskom je spokojná, že má zdravé dieťa. To, že má rozrezaných 8 vrstiev tela vrátane svalov, ktoré sa už nikdy nedajú do pôvodného stavu, rovnako zjazvená maternica atď prevyšuje ten pocit z dieťaťa. Čo chápem. Moje zamyslenie je skôr to, ako môže byť po operácii žena spokojná s cisarskym. To čo má byť za spojenie? Som spokojná, že moje dieťa vybrali z brucha operáciou? what? OK, ale poďme teda k tým klamstvám. Keď už musím. Opakujem. Je to zbytočná debata. A Tvoja skúsenosť tam mohla byť OK, ale pokiaľ si neskúsiš pôrod v rešpektujúcom prostredí, môže to byť fakt iba OK.

mozno maju luxusnejsie zariadene izby - nemajú! je to stará nemocnica. izby nie sú ničím výnimočné.

hocijaky problem pri porode - hocijaký? blbosť. rovnako urobia cisarsky keď je problém.

riziko predcasneho porodu - blbosť, predčasný pôrod tam nehrozí, nerodia pred 36. týždňom

dieta zltacku..- blbosť. Veľa detí ma žltačku po pôrode a nemusí sa to vždy riešiť separáciou od matky a odložením dieťaťa do inkubátora. Keď sú čísla na žltačku vysoké, vtedy sa rodič rozhodne o prevoze.

tak Vas aj tak niekde prevezu, v tom lepsom pripade s dietatom, alebo iba dieta.. - dieťa neprevezú bez matky, nevylučujem, mohlo sa stať, že matka nemala poistenie a rozhodla sa, že nebude hospitalizovaná. Ale už prevážali dieťa aj na Kramáre. Ale rovnako z Antolskej prevážali dieťa so srdečnou vadou na Kramáre. A mimochodom aj v rámci Kramárov prevážajú deti sanitkou. Na ktorú sa mimochodom čaká do 30 minút. Čo je v prípade vrtulníku z Viedne do Hainburgu garantovaných 8 minút. A tu nebudem porovnávať pediatrickú starostlivosť Viedeň a Kramáre, vybavenie nemocnice ani izieb.

pediatri vraj tam nie su kazdy den k dispozicii atd. - pravda. Nie sú. Ale pediater ako taký v Rakúsku nefunguje ani v bežnom živote. Dieťa ma na starosti bežný lekár, ktorý ho kontroluje okamžite po pôrode a následne pediater keď má službu.

u nas na Antolskej mate perfetne vybavene novorodenecne oddelenie, myslim najlepsie na SK - netuším, toto je možno pravda. Viem, že Antolska je pre predčasne narodené a kamoška mala dieťa kvôli srdiečku na Kramaroch.

vsetky vysetrenia a testy sa robia na mieste, na nic dlho necakate, hocijaky test, hned su vysledky, niekde netreba chodit - to isté v Hainburgu. A to som mala pôrod, že som po 36 hodinách išla domov. Výsledky mi prišli poštou. V prípade zlej informácii by informovali telefonicky do 24 hod.

innather
25. mar 2018

@alenie_ ach dievca, mas svoju pravdu, toto sa mi uz fakt nechce ani komentovat
vsetko dobre pri porode prajem vsetkym aj vecne nasranym a frflajucim zenskym, ktore sa na fora chodia vyburit 🙂

alenie_
25. mar 2018

@innather nezabúdaj, že si sa prišla vybúriť Ty sem! Hodnotiť pôrodnicu , kde si nerodila 🙂 Ja som to písala s pokojom ako aj prebehli môje pôrody v Hainburgu.

ivkadracova
26. mar 2018

@innather Ber to tak, ze vela ludi je spokojnych s nasim porodnictvom. Vela ludi ani nevie zeby sa mohlo stazovat. Nase mamy by vedeli rozpravat.. Ale potom sa najdu ludia, ktori vedia ako maju rodit, alebo to chcu proste inak. Chcu mat prisebe doktorov, ktori nepotrebuju nic urychlovat, sestricky a PA, ktore nerobia veci rutinne, personal ktory rozprava s rodiacou zenou iba slusne, alebo ze ked sa zastavi porod, urobia vsetko preto aby sa rozbehol, a psychicky zenu skor podporia, a nie rovno indikovat cisarsky. Plus nebudu ta nutit ostavat v porodnici kvoli blbym vysetreniam, ked nikomu nic nie je. Ved novorodencovi s cerstvou matkou treba klud a sukromie. Ver mi bola som neraz v porodnici a viem posudit. V nasej porodnici, a duplom v Bratislave, nemas ale ze absolutne ziadne sukromie.. Vela ludi si to neuvedomi. Je predsa uplne ine ked si pacient. Porod nie je patologia. Ked mi treba doktora, idem za doktorom, rovnako je to trebars s rizikom v tehotensve.
K tomu argumentu ze prevezu.. no a? Ved vsetko hradi nasa poistovna do vysky nakladv ake by vznikli u nas. Takze ja v tom problem nevidim, je to len o dokazovani. Znama co rodila doma jej gynekolog povedal, ze dobre, ved zomriet mozete aj v nemocnici... a presne o tom to je. Ludia idu za lepsim. Preco? Lebo lepsi pristup, lepsie podmienky = zakonite lepsie porody. Vela dovrzanych porodov je prave v nemocnici, u nas, a nie doma, alebo v dobrej porodnici. Zena nema klud, nemoze sa sustredit, nevie co ma robit a nikto jej nepomoze. Jasnee, tym co to ide ako po masle, tym "pomozu" a zeny maju aj dobre spomienky, zopar.. Ale ked zacne zena stresovat, co sa stane? Obvykle to skonci cisarskym. A skoro vsetky prvorodicky s nastrihom. Pardoon, okrem tych ktore maju tu energiu a chcu, a vybojuju si opak. Poznam aj take..
Zhrniem to, urcite je Antolska super, ale nie pre mna a stale viac a viac zien, ako alternativa na porod. Ked ma tam prevezu odpadnutu, bude mi to fakt jedno : ) Ale kym stojim na nohach, budem rodit ako mi priroda "kaze", a nie ako kaze nemocnicna rutina, co vsade v Bratislave, najma kvoli kapacite, hierarchii a peniazom samozrejme inac ani nemoze byt.

mirufee
26. mar 2018

@dugyna ja nie, ale jedna baba z jednej FB skupiny tam rodila tento rok, davala odfoteny cennik..a tiez sa o to zaujimam

cucovia
26. mar 2018

@innather práve o tých luxusných izbách to nie je, porodnica je z roku 1989, nemyslím si, že luxusná izba je to, čo zena pri či po pôrode ocení😉zato prístup personálu od kontrol pred pôrodom až po odchod z nemocnice po pôrode na nezaplatenie!!

sunny_g
26. mar 2018

Tak to môžem potvrdiť. Úplne iný prístup 😊

dugyna
26. mar 2018

@mirufee aha super diky

lula313
26. mar 2018

@sunny_g už nebodaj rodite? Alebo mate dokonca po?

alenie_
27. mar 2018

@ivkadracova Ty si to tak krásne napísala <3

sunny_g
27. mar 2018

@lula313 kiezby ... boli sme vcera na kontrole, kedze uz bol termin, ale vsetko zavrete, este sa mu nechce.... Ale robili mi okrem ctg a sona aj kontrolu krcka a teda uplne inak ako u nas. Tu s tebou jednaju ako s kusom hovadzieho.... Tam Ta poprosia, aby si si lahla pohodlne, povedia ti, co sa ide diat, a podobne. No som rada, ze tam budeme rodit. A vy ako?

shades3
27. mar 2018

@ivkadracova ano, perfektne napisane 🙂

lula313
27. mar 2018

@sunny_g ja idem zase zajtra, mna pozerala v sobotu Eva Bauer a bola som na špičku prsta otvorená, zajtra má zase službu ona a ako píšeš, úcta a úsmev im nechýba.. Od včera vecera mám inak take divne bolesti, neviem, či len klasických poslickov, lebo na kontrakcie trvajú tie bolesti dlhsie a dnes mi odisla aj zátka, tak som zvedava, kedy to príde. Aj by som to už chcela mat za sebou, aj sa bojím, že to už má prist😂😂😂 no držím ti palce, nech sa tvoj šuhajko rozhybe a mate to rýchlo za sebou.😊

sunny_g
27. mar 2018

@lula313 my sme mali tu pani Gertrude, veľmi zlatá 🙂
No mne zátka odchádza už asi 4 dni pomaličky tak neviem. Dnes som robila v záhrade nech sa trošku rozhybem tak ak sa nerozbehne, ešte aj zajtra si dám brigádu, alebo povysavam 😁

lula313
28. mar 2018

@sunny_g s tou som sa tam ešte nestretla, ale dobre vediet, že ďalšia mila žena do partie😀 ja včera cely deň bolesti, ale už ustali, tak ja teda neviem, na čo tá moja dcerka caka, som zvedava, čo mi dnes povedia. Tak držím nám obom palce, nech to mame rýchlo za sebou😀

jonkaamisiko
4. apr 2018

Prosim vas najde sa tu mamicka co rodila babatko sekciou? Potrebujem sa nieco opytat. Dakujem

trinity_cs
6. apr 2018

@jonkaamisiko jsem 9tt.pp sekci.Co by jste potrebovala vedet? Jen jsem rodia v Hainburgu ne v SR.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre