Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ruzzi
11. okt 2021

@rk123 veľmi pekne ďakujem

ruzzi
11. okt 2021

@saiffffa Ďakujem 🙂

tatiana96
11. nov 2021

Ahojte chcela by som sa opýtať či niektorá rodila v Hianburgu aj tak že nestihla ani jedno vyšetrenie pred pôrodom a šli ste tam rodiť ambulantne, následne či Vám to aj poisťovňa preplatila. Aspoň 500€. Napríklad Union ako na tom je. Ďakujem vopred za odpoveď 🙂

kikashenka
11. nov 2021

@tatiana96 toto ma tiez zaujima 🙂

saiffffa
13. nov 2021

@tatiana96 ja som si do svojej poisťovne zavolala informovala sa presne co a ako. Aj formular som uz tehotná vyplnila a po porode akonahle som vedela chodit som zaniesla 🙂 naj je opytat sa ich priamo co a ako

mahalo
3. jan 2022

@rk123 Ahoj, aky bol tvoj porod v Hainburgu? Ake su prosim ta aktualne ceny za den hospitalizacie? A mevies, ci uz prevazaju v pripade komplikacii na Kramare, tak ako to slubovali od roku 2018?

rk123
3. jan 2022

@mahalo nebol podla mojich predstav ale za to nemocnica nemoze 😀 co sa tyka personalu pristupu atd som bola spokojna a isla by som tam rodit znova. cena za den je cca 850e a to s tym prevozom bohuzial netusim

mahalo
3. jan 2022

@rk123 Dakujem. A kolko dni si tam bola? Davala si si preplacat prood svk poistovnou?

littleslovak
4. jan 2022

@mahalo neprevazaju na Kramáre. Robili to len isty cas, a hoci primar stale hovori ze by radi a ze by to bolo lepsie zial je tam nejaky byrokraticky problem s tym. A myslim ze teraz v case pandemie by to bol aj tak problem.
Prevazaju standardne do Mistelbachu, kedze je to vramci Niederösterreich najblizsia nemocnica. Alebo potom je moznost vo Viedni Meidling. Od coho to zavisi neviem, mozno aj od pripadu, aj od kapacity a tak. Kazdopadne stastistiky prevozov mali k dispozicii, a pan primar vtedy hovoril ze rocne je to tusim nieco okolo 1%, to sa ale da zistit. Tych prevozov je tak malo prave preto ze neberu predcasne porody a podobne. Ak su komplikacie uz v tehotenstve alebo je to predcasny, tak rovno poslu zenu do inej nemocnice.

mahalo
4. jan 2022

@littleslovak Ďakujem za info.

kikashenka
4. jan 2022

@rk123 ahoooj a preco nebol podla tvojich predstav? Mna to unnich caka kazdym dnom 🙂

kikashenka
4. jan 2022

@rk123 @mahalo ahoooj a preco nebol podla tvojich predstav? Mna to unnich caka kazdym dnom 🙂

rk123
4. jan 2022

@mahalo jednu noc som bola, chcela som ist hned domov po 2hod od porodu ale manzel chcel ist zapijat tak ma prehovoril nech ostanem 😀
ano davala ale este mi nic neprislo
@kikashenka lebo mi praskla voda a porod nepostupoval takze museli zacat vyvolavat a to som nechcela ale nic ine mi neostavalo. ale za to nemoze porodnica v hainburgu 😀

katherine12
23. jan 2022

Zdravim rada by som obnovila tuto diskusiu planujem v Hainburgu rodit v aprili. Mozem sa opytat ako je to s vyhlasenim otcovstva pri partneroch? Treba urobit vyhlasenie v Rakusku alebonuznavaju aj SK matriku? Objednava sa momentalne na poradne od 36 tt alebo tam treba prist len tak?

ruzzi
24. jan 2022

@katherine12 termin len telefonicky, ked tam dojdes len tak nemusi ta zobrat kedze na teba nebudu mat cas koli inym pacientkam ktore termin maju dohodnuty. Na stranke nemocnice najdes priamo kontakt na gynekologiu . Daju ti termin na 38 tyzden. Pokial nieste manzelia treba vase rodne listy dolozit prelozene oficialne aj s peciatkou po nemecky. Ale to staci az na porod nie skor. Na prvej navsteve ti vsetko daju co si mas doniest takze momentalne ti staci len vybavit termin kde dojdes s tehotenskou knizkou kde maju zaznam vysetreni o tebe.
Na prvom stretnuti ti spravia CT a sono ( 270€) 🙂

katherine12
24. jan 2022

@ruzzi super dakujem za info ja mam e card a zijem v Rakusku len k lekarom chodim stale na SK tak nemam prehlad ako to tu chodi 🙂

mahalo
26. jan 2022

Ahojte, nahodou nemate niektora cerstvu skusenost s porodom v Hainburgu? Zajujima ma hlavne prechod na hraniciach. POtrebuje tehotna tretiu davku, aby ju pustili na porod? Alebo postaci aj 2. davka? Neviem sa k tejto informacii dopatrat.

lienka.7
26. jan 2022

@mahalo ahoj, urcite nie. Kamarátka tam rodila cca.2 tt dozadu, ona očkovaná nie je. Musela mat len PCR test.

littleslovak
26. jan 2022

@mahalo okrem pendlerov potrebuju vsetci 3 davky. Inak je moznost 2 davky plus test. Ak test nemate mozete si ho dat spravit po prichode cez hranice ale do vysledku sa nachadzate v karantene. Od pondelka sprisnili aj kontroly na hraniciach. Netreba sa spoliehat na stastie a dodrzat pravidla.

mahalo
26. jan 2022

@lienka.7 Ja viem, ze je riesenim aj PCR test, ale to sa mam testovat kazde dva dni v okoli predpokladaneho datumu porodu, co moze byt aj dva tyzdne hore dole a to sa mi moc nechce teda..

mahalo
26. jan 2022

@littleslovak Vdaka za info.

littleslovak
26. jan 2022

@mahalo za malo. Ako som pisala da sa otestovat aj po prekroceni hranice, a koniec koncov v nemocnici Vam ten test asi tak ci tak spravia. Neviem aky dlhy pobyt v nemocnici planujete... No keby ste aj boli pozitívna, tak prekrocot hranicu naspat na SR mozete, aspon v povodnych vyhlaskach sa dala karantena v AT ukoncit odchodom z krajiny. Ale neviem dosledky, po správnosti asi dokoncit karentenu doma. Fakt neviem. Kazdopadne s negativnym vysledkom nie je o com a domov pojdete normalne. Drzim palce.

katherine12
27. jan 2022

@mahalo tehotna moze prekracovat hranicu s potvrdenim o tehotenstve a pcr testom. Osobne odo mna este potvrdenie nechceli vidiet mam dost velke brucho... 😂 V nemocnici consom pocula vyzaduju pcr test 72 hodinovy

magdalena_skrovan
7. feb 2022

Mozem sa spytat ci v nemocnici a na matrike stacil obciansky preukaz alebo treba mat pas?

dulkagabulka
8. feb 2022

@magdalena_skrovan oba obcianske

magdalena_skrovan
8. feb 2022

@dulkagabulka vdaka 🙂

ruzzi
8. feb 2022

@magdalena_skrovan stačí OP

gartija
15. feb 2022

@ruzzi čiže 270 € sa platí pri prvom vyšetrení a to je možné až v 38 týždni? Predtým sa tam nemôže ísť? A ty si bola tam aj hospitalizovaná alebo len ambulantne?

gartija
15. feb 2022

@kattyy3 s dieťa je pri mame po cely čas? Keďže píšeš že tam nie je detské oddelenie?

katherine12
15. feb 2022

@gartija kedy tam planujes rodit ja mam termin 19. April 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre