Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

smejo251
20. aug 2009

baby dnes som bola na poslednej poradni a asi si pojdem do nemocnice lahnut trochu skor ako mam termin lebo mam nejaky krvavý výtok...mali ste nieco podobne? vraj je to normalne ze sa to stane po vysetreni v poslednom mesiaci

petra1985
21. aug 2009

ivi hehe teraz si dopraj hocico no a ked budes dojcit zo zaciatku by som jedla to co si menovala.. 🙂 je to idealna strava pre zaciatok.. hlavne sa vyhni vsakovakej zelenine.. tak ako mamagaga pise treba vyskusat co babo znesie a co nie.. ale ja radsej som neskusala.. mat doma plac radsej som jedla striedmo a len to co mi sestricky odporucali.. no a z malej je teraz riadna gula a na to, ze bude mat 5 mesiacov strasne tazka..hej a koliky som si uzila dost.. ani nespominam vtedy mozete jest hocico.. ma mat koliku tak ma, nema mat tak nema.. proste sa vela napapa, nafukne ju z hocicoho a mate o problem na 3 mesiace postarane..

smejo lepsie ist do nemocky ako to zanedbat.. o takom probleme uz som pocula a vraj je to normalne len treba byt pod dohladom..

mamagaga
21. aug 2009

smejo, pisu, ze po gyneko vysetreni je to v poslednom mesiaci caste, lebo je vsetko uz viac prekrvene, ale tiez by som radsej sla na pozorovanie, clovek nikdy nevie... ved ak to prestane, tak ta zrejme poslu domov... ja cakam, ci vydrzim do pondelka na poradnu - aspon sa dozviem, ci sa otvaram dalej alebo ci vydrzim este par dni... tyzdnov? haha, stale som nenapravitelny optimista... 😠

smejo251
21. aug 2009

no to som aj ja citala aj lekar mi to povedal...idem k nemu zaciatlkom tyzdna tak snad vydrzim,nemam bolesti tak je to snad ok...vravel ze ak to neprejde do 2 dni tak nech sa ozvem ale uz to preslo llen slabsunky hnedasty vytok tak pohodicka...drzme sa

tanity
21. aug 2009

smejko drz sa 🙂
peti, taky tak-radsej striedmo a neriskujem velmi-uz som papala paradkajy a paprikua bolo bolesti bruska ☹ takze si radsej odopriem ja, len nech je maly ok...ale mamagaga ma navnadila s tou strukoviou viackrat premytou a potom este po uvareni ked zlejem vodu a dam cerstvu, tak moznooooo 😉 hmmm 😉
pekny vikend xxx

smejo251
22. aug 2009

ahojte...dakujem baby ale viete co ako tak pisete o kojeni a papani pri tom viete co ja nemam ani paru co budem papat....snad mi poradia v nemocnici alebo nejaka starsia parta 🙂)))
zatial vytok presiel a malicky skacka tak som kludna....

ester161
22. aug 2009

ahojte holky..
no na jednej strane tato diskusia o nasej presovskej porodnici mi aj pomohla,,psychicky-))) ze to az take zle nebude..ako vravi moja susedka,ktora tam robi sestricku(ale nie na porodnici!) da sa to prezit,nieje to az take zle.a o deticky sa vedia postarat.
ja jedinej veci ktorej s aobavam..kojenia! bojim sa ze nebudem schopna dietatku dat najest.aj ked oni vlastne ich krmia?? dobre som to pochopila?? citala som to na ich stranke,su dokrmovane flasou,prevazne materskym mliekom.(aspon to tak pisu..)
sorry za negramotnost..prvorodicka-))
oni mi ju donesu k prsniku,hladnu??proste postaraj sa o nu?? citala som,ze mlieko moze mat zena aj po tyzdni.(takze netreba stresovat?')
ako teda s tym kojenim?? a ak zena nema mliecko vobec,aj ked je to zriedkave hned za pediatrom?? ktory poradi..takto to funguje? alebo ti poradia uz v porodnici.co je pre nho najlepsie??
ma tu niekto termin okolo 4oktobra ako ja??

mamagaga
22. aug 2009

ahoj ester, kvoli tomu dokrmovaniu flasou ja radsej volim rooming - ak to drobcov stav dovoli - vtedy si dieta kojis podla toho, kedy je hladne a nie podla intervalov, kedy ho donesu sestricky... lebo som pocula aj take (nie konkretne po porodnica), ze ti dieta donesu uz najedene a je na porazenie sa potom snazit o nejake kojenie...

najlepsie je prilozenie do hodiny po porode - nejde vtedy o nejake skutocne kojenie, skor o to, aby sa stimulovali prsniky a dieta je vtedy cule dost na to, aby sa prisalo... skratka si pocmulka prsniky, mozno glgne par kvapiek kolostra... toto trva tak dva - tri dni - dieta si berie kolostrum, ktore je bohate na kadejake latky, trosku pochudne, ale nie je to nic hrozne, pretoze straca smolku a navyse ma zasoby z maternice... obvykle na treti den sa prsia zacinaju nalievat mliekom - masirovat prsia pod teplou sprchou, prikladat dieta... to napatie sas trosku zmierni...

niektore sestricky odporucaju kojit z jedneho prsnika max 10 minut, aby sa prsia zbytocne nedrazdili... moja osobna skusenost je, ze zoja si takto nevytiahla nic za desat minut, bola urevana a dokrmovala som ju glukozou zo striekacky... az prisla na izbu druhorodicka, ktora mi poradila nechat ju na prsniku aj pol hodiny, potom ju dat na druhy, nech si hoci aj cmulka, nemala som problem ani z napatymi prsiami, ani z poraneniami a zoja sa konecne najedla...

som zvedava ako to bude pri druhom drobcovi, ved ti prckovia vedia vzdy prekvapit...

ivmila
23. aug 2009

no ahojte... ja som bola s mojou malou v Krompachoch a tam som veru spokojna s ich pristupom ku dietatu nebola. Vkuse spala ked mi ju doniesli, neviem co jej davali, ale mala osm na to nervy. Az na treti den som mala mlieko. Ked som im povedala ze nech mi ju donesu ked sa zobudi, tak len maloktora sestricka bola ochotna. Strasne. Prave kvoli tomu chcem ist teraz pri druhom do Presova. Asi do starej. Neviem no. Ani mi tak nezalezi na tom aby sa dobre starali o mna, to zvladnem, ale horsie je ked by sa nepostarali ochotne o dieta, to je pre mna prioritnejsie. To prve kojenie som zachranila nastastie, kojila som rok.

suknicka
23. aug 2009

Ahojte.. prvu aj druhu dcerku som rodila v monobloku- druhu teraz v auguste a bola som viac menej spokojna. asi hlavna vec z coho boli vsetky mamicky na nervy bolo to nacasovanie jedla a nosenia deticiek na krmenie-na 80% sa to vzdy prekryvalo :/ a tiez ked som rodila vystihla som taku chvilu ked sestricky nemohli najst doktora ktory by neoperoval a mohol ma vysetrit.. cize ke dma konecne vysetrili tak ma hned hnali na porodnu salu aby som neporodila cestou.. dost ma to vtedy nepotesilo lebo som mala objednany epidural a takto mi ho uz nemohli pichnut a musela som odrodit bez... au au ..ale chvalabohu dobre dopadlo ( rodila ma Stosekova pretoze jedina mala volnu chvilku vtedy :/)

aj moja mala casto spala ked mi ju doniesli na krmenie, no ked som ju dostala na rooming zistila som, ze nepotrebuje papat kazde 3 hodiny ale az 4,5-5.. a tak je to doteraz

ja som dokrmovanie mlieckom v prve dni uvitala..mala bola dost velka - 4170g a tak si ziadala papat uz takmer od zaciatku a dost..ked som dostala mliecko tak papala len odomna.. ale bola tam mamicka ktora si vyslovene nepriala aby jej malu dokrmovali cez flasu ci uz mliekom alebo tusim aj nocny caj nepovolila.. a tak jej sestricky povedali aby si malu nechala u seba uplne celu noc, ze ak bude hladna alebo smadna nech jej da.. u nich by len zbytocne plakala a nemohli jej nic dat.. :/

mamagaga
23. aug 2009

ahoj suknicka, tvoja odpoved ma zaujala, najma posledna cast o tej mamke - cize ta poprosim o par info - ak chces rooming, je tam automaticky aj cez noc, alebo si ho musis vyziadat, ze chces mat dieta aj v noci pri sebe? a vyhoveli tej mamke? lebo ja som asi podobna extremistka 😖 ziadne cajiky, ziadne dokrmovanie mliekom...

smejo251
23. aug 2009

mne vravela znama ze jej babo doniesli az treti den po porode na izbu inak len na kojenie nosili stale a v noci nie...co im davaju v noci?nic ?

petra1985
23. aug 2009

ivmila moja mala tiez v kuse spala a vedla spolubyvajucej tiez.. neviem co im davali ale furt som ju musela budit a aj tak velmi hore sa jej nechcelo.. no a potom sestricka jedna taka neprijemna hucala, ze si mam odsat mlieko lebo bude hladna budu jej davat caj a schudne mi.. tak som sa sprepacenim nasrala a chodila som kojit na novorodenecke, kde mi sestricky normalne a ochotne pomoct pomohli .. lebo na izbe ti toho velmi nepomozu samozrejme zalezi od sestriciek boli aj take co automaticky kazdej mame pomohli.. treba sa chodit pytat na novorodenecke ci nemozete tam.. lebo mate problem... so mnou tam kojilo prinajmensom 5 ciganok stale.. tak neverim, ze bielym by nedovolili..

suknicka
23. aug 2009

mamagaga.. deticky zvycajne na noc beru na novorodenecke-to aby si mamicky v noci dobre pospali. ale ak xces mat dietatko aj v noci pri sebe, staci len povedat a nechaju ti ho bez problemov. co ja viem, tak detickam davaju v noci cajik-neviem ci vsetkym, alebo len tym ktore v noci plackaju od hladu. odkedy mi prislo mliecko, tak som stale okolo polnoci odsala davku mliecka ktore som pribalila ku malej a oni jej to v noci dali ked bola hladna. ja som porodila vo stvrtok rano a malu mi na izbu doniesli v nedelu hoci nemala ziadne tazkosti-ani zltacku ani problem s glukozou(infuzia do hlavicky). pani co so mnou lezala na izbe porodila v nedelu rano a uz v pondelok poobede sa jej pytali ci xce dietatko na izbu. mozno to znie hnusne ale ja som bola rada ze som malu pri sebe nemala hned na druhy den. bola som neskutocne unavena kedze som noc pred porodom nespala a nevedela som si predstavit ze by som este davala pozor na malu cely den.

tej mamke sestricky same navrhli nech ma malu nonstop pri sebe-oni jej brali dietatko len rano na nejake testy a vecer na kupanie

smejo251
23. aug 2009

co to je za tu glukozu?????babatko dostava po narodeni nejaku infuziu do hlavicky ja o takom nic neviem som o tom ani nepocula co je to????

suknicka
23. aug 2009

vacsina babatiek nad 4kg porodnej vahy ma glukozu tusim ze nizsiu ako by mala normalne byt..cize dostanu infuziu do zilky na hlavicke. moja prva dcerka ju mala den alebo 2..uz nepamatam. chodila som ju kojit na novorodenecke aj s tou hadickou v hlavicke. hoci mala aj moja 2ha dcerka nad 4kg, tak glukozu mala v poriadku.
cize nedavaju to vsetkym dietatkam po narodeni 🙂 kliiiidek ;)

mamagaga
24. aug 2009

uf, suknicka, aj mna - nielen smeja - si postrasila infuziou do hlavicky.... 😖 bujna fantazia je niekedy na skodu... ja som extremistka, keby sa dalo, tak s dietatom odpochodujem z porodnej saly rovno domov 😀 neviem, ako vydrzim (snad len) 4-5 dni, ak pojde vsetko dobre...

dnes som volala na sestonedelie, tak mi pani povedala, ze deti vazia pred aj po kojeni, zatial co na stranke mymamy som sa docitala, ze sa nemusi dojcit v prikazanych intervaloch, nemusia sa deti vazit pred aj po, a dokrmovat mliekom - info je vraj od dr. sinaiovej... tak mam z toho celkom dobry hokej...

v mt nemocnici 1. dceru vazili len rano, pri kupani... sami to odovodnovali tym, ze vazenie pred a po kazdom kojeni nema zmysel, pretoze take male dieta pije rozdielne cez den, niekedy saje viac, inokedy menej, ze je to zbytocne stresujuce pre cerstve mamy...

petra1985
24. aug 2009

mamagaga je to zaujimave lebo u nas teda v starej to malo dost velky vyznam.. stale ich vazili a zapisovali to do karty babatka a podla toho aj usudzovali, ci ma mama dost mliecka ci babo dost papa a tusim to zavazilo aj pri pustani domov.. a dost tym strasili mamicky, ze malo papka, ze musi viac.. tak ja uz neviem 😉

suknicka
24. aug 2009

mamagaga.. ta infuzia nie je nic strasne, hoci sa clovek moze zlaknut a pride mu to luto 😔 ale ked to dietatku pomoze.. ono napr. z hlavicky sa berie krv tusim na testy cukrovky alebo zltacky..

v monobloku sa vazi pred aj po papani..asi xcu aby dietatko vypilo tolko mlieka kolko by podla tabulky malo a aby vela neschudlo 😖 mna to nestresovalo a ani maminy s ktorymi som bola na izbe, skor naopak..tesila som sa z toho kolko mala zas vypila 😵 no a tiez vazia pri kupani-ci od porodnej vahy schudlo alebo pribralo. v monobloku kupu deticky vecer tusim o 19:30 ich beru. a o 21vej uz dojdu navonane babatka 😵

smejo251
24. aug 2009

no tak asi oni vedia najlepsie co s nimi maju robit ked treba infuzku tak asi nie je velmi na vyber.....inak ed uz piseme o kupkani co vlastne brat pre babo do nemocnice, kym budeme tam?

smejo251
24. aug 2009

este mi baby poradte ked som podnikatel a trvaly pobyt mam v okrese presov ale firmu ma registrovanu v kosiciach kam mam ist na socialku lebo som este nebola nahlasit ze som na materskej

petra1985
24. aug 2009

smejo tusim v meste, kde mas trvaly pobyt...

smejo251
24. aug 2009

no takze presov idem najst ako tam maku uradne hodiny..diky

ester161
24. aug 2009

ahojte,,inak prave som sa docitala,ze v tsarej porodnici je nejaka nazyva sa to..cakatelska izba..
ma 11lozok.
to si mam akoze predstavit 11tehotnych spolu v 1 izbe 😵 a budeme sa spolu predychavat?? 🙂
to vazne?'
este som si nenasla cas ist si to tam lepsie omrknut.
v starej som bola len raz na predporodnu pripravu,,ale viec ma to vystarsilo,,ako nieco dalo!! v zmysle neverim ze na take veci sa da pripravit!! a tiez bola to izba meter na meter,nedalo sa tam dychat!!
moze mi niekto povedat,ak si to tam chcem obzriet aj s manzelom,,tu porodnu salu a pod..aby som lespie vedela kde co ako,,toto podla mna by bolo treba,.dovolia mi to??mali by!! (ale ja sa pytama kedze sme na slovensku 😒
inac presne ako vravi Mamagaga..rada by som tam len porodila,,a hned vypadla
😎 !!!!!vdaka

mamagaga
24. aug 2009

ester, ked som volala do starej, ze si chcem ist kuknut priestory, tak mi pani povedala, ze v ramci profylaxie, ktoru organizuju, sa to da... lenze mam pocit, ze teraz nejaky kurz koncil a dalsi zacina az v septembri, tak neviem, ci by si to stihla... ale vravela mi aj, ze ked budes chodit na ctg do starej, tak sa tam mozes priamo po vysetreni opytat, ci ti to neukazu... ved za opytanie nic nedas, v najhorsom pripade ti to odmietnu...

inak ja mam z toho vazenia pred a po dobru paranoju - 1. dcera mala do 6. mesiacov reflux, takze som kojila, ona grcala... keby nas tak vazili v martine a podla toho podmienili prepustenie domov, tak si tam asi odlezime 6 mesiacov, kym nas pustia... 😝

v kazdom pripade dam pokus, ci fakt musim... asi ma tam budu mat za hystericku mamu, co uz nevie, co so sebou od dobroty, ale uz som si tolko uzila s lekarmi, ze teraz je rada na moje "divne" poziadavky... 😖

petra1985
25. aug 2009

ester neznamena, ze v tej cakatelskej budete hned 11 bab 😉

tanity
25. aug 2009

cakatelska izba v starej nemoc uz neexistuje...zrusili ju, resp. tam urobili miestnost na predporodnu pripravu, kde sme sa schadzali...takze nebojajte, ziadna izba s 11 postelami nehrozi 😀

smejo251
25. aug 2009

babyyy ja si myslim e v tzch bolestiach vam to bude asi jdno ci tm bude 11 alebo viac trpiteliek....drzte sa baby ja dufam ze mna bolesti obidu 🙂))

andrea12737
25. aug 2009

takze tu cakatelsku uz zrusili? a kam daju zeny ak sa stane ze dojdu pre porodom, s tym ze si ich tam uz nechaju, domov ich neposlu a este to chvilku potrva kym dojde k porodu...k tym co uz maju deticky? 😒

petra1985
25. aug 2009

nejaka vzdycharen tam musi byt..
no a ked to bolo v tzv. aktualnej edukacnej miestnosti tak neviem ale neverim, ze tam sa zmestilo jedenast bab.. teda ak by tam mali byt postele tak je to pre mna nepochopitelne🙂

ked som chodila na ctg tak jednu ciganku tam doktor vysetroval a vraj to este potrva tak slapala hore dole v bolestiach v tej vstupnej miestnosti hore na porodnej sale pri ctg.. tak dufam, ze tak nedopadnete 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre