Pôrod v Ružinove 24.10 - skúsenosti, pôrodník...

miskamia1
22. mar 2019

Ahojte, viete mi prosim poradiť, či sa mam rozhodnúť pre pôrodnicu v Ružinove, pripadne mi aj odporučiť pôrodníka, napisat Vaše skúsenosti, pripadne, či tiež idete do ruzinova, či ste boli... mam termin 24.10, je tu niekto podobný? 🙂

kikulienkadd
22. mar 2019

Ahoj,nič v zlom,mala som 2×termín v októbri a v marci som ešte vôbec neriešila pôrodnicu(Asi aj pre veľké nevoľnosti). Ak hľadáš všeobecné info,skús sa pridať do skupiny Pôrodnica Ružinov Bratislava tu na MK. Z mojich skúseností odporúčam zazmluvniť si pôrodníka,ktorý ti podľa precitanych recenzii bude najbližší. Ja som rodila 3×u Mudr.Drába,ale neviem ako je to teraz s ním,myslím,že v nemocnici je už len raz za týždeň,inak má súkromnú ambulanciu. Sú na neho aj negatívne ohlasy,ja nemôžem povedať jedno zle slovo. Všetko dobré prajem 🍀

miskamia1
autor
22. mar 2019

@kikulienkadd v poriadku, tvoj názor, vzhľadom nato, že som len v 10tyzdni, doktor mi povedal, že si mam do ďalšej kontroly vybrať pôrodnicu. Tak som pridala príspevok. Ja nevoľnosti nemám žiadne, zatiaľ som nemala ani raz, takze mam čas riešiť veci dopredu ☺️

kikulienkadd
22. mar 2019

@miskamia1 aha,to som netušila, že sa to takto skoro rieši. Nevidím na to dôvod, do nemocnice kde chceš ísť rodiť sa chodí po 35.tt. Ale keď ti to dr povedal, tak potom áno. A ktorý dr to takto rieši?

evalin88
22. mar 2019

Ja osobne by som vyhladala info o porodniciach vramci BA. Kramáre, Antolskú Ružinov a rozhodla sa po tom porovnani. V Ružinove podla mna top odbornik MUDr. Vladimír Ferjanec. Kamoska ma osobnu skusenosť. Osobne som rodila na Antolskej. Z mojho okolia boli velmy odlisne nazory na Ružinov. Velmy pozitivne aj velmi negativne od bab čo poznam.

alex2018
22. mar 2019

@miskamia1 Ahoj. Nenechaj sa odradit 🙂 Ja mam termin ako ty, prveho syna som rodila na Antolskej, druheho v Ruzinove a urcite tam pojdem zase. Porodnica je jeasne prerobena, mile sestricky, mala som top lekara doktora Chudu. Nemozem sa na nic stazovat 🙂 Urcite si ho zazmluvnim zase aj ked je teraz na otcovskej ale do oktobra sa vrati...

lucyluv
22. mar 2019

@miskamia1 ja som hľadala info o pôrodniciach ešte skôr ako ty, lebo som chcela celé tehu chodiť doktorovi u ktorého budem aj robit. Určite je to dobrý krok, pripraviť sa. Aj keď nikde to nie je ideálne na SR, takže rozhodni sa nakoniec pocitom, kde sa budeš cítiť najbezpečnejšie.

mmoni89
22. mar 2019

@miskamia1 preco ti kazal vybrat tak skoro porodnicu?pytam sa lebo ma to fakt zaujima .
Ja som tam. Rodila dva krat u svojej doktorky ktora je momentalne na materskej ale inak je tam vela skvelych lekarov.Idem rodit v auguste a asi si teraz nebudem zazmluvnovat a necham to na nahodu.Ja som bola spokojna,lezala som tam v kazdom tehu 3tyzdne aj na gynekologickom a bola som spokojna.ja odporucam

kikulienkadd
22. mar 2019

Ešte mi napadlo:každá pôrodnica robí pravidelne prehliadky, choď sa pozrieť,porozprávať s personálom,môže ti to veľa napovedat. Keď som bola min rok na sestonedeli,tak prišli tehotné na prehliadku aj k nám do izby. Samozrejme sa nás najprv sestrička opýtala,či nás to s bábätkami nebude rušiť. Napr.si pozrieš porodne boxy,štandardné aj nadštandardné izby a pod. To môže byť užitočné.

kikidee
22. mar 2019

AHoj, ja mam velmi cerstvu skusenost s porodnicou v Ruzinove, pred 2 tyzdnami som tam rodila. A velmi pozitivnu. Pred rokom som bola na Antolskej a spokojna, no Ruzinov to predbehol vsetkymi 10-timi. Urcite by som tam isla znova. Vsetko bolo perfektne. A skor ako lekara ti odporucam zazmluvnit si porodnu asistentku, neolutujes. Ak chces, mozem ti konkretnejsie odporucit v sprave.

evaachesa
22. mar 2019

@miskamia1 coooze to vazne tak skoro sa riesi porodnica? Ja este ani knizku nemam a termin mi vychadza 22.10. Akurat riesim ci uz sa mam objednavat na nejaky specialny ultrazvuk alebo je skoro, alebo staci u mojho lekara v 12-13tt. Teraz som 9+3. Chodili ste niektora k Millymu? Boli ste spokojne? Dakujem.

miskamia1
autor
23. mar 2019

@kikidee idem ti pisat správu ☺️ Ďakujem.

miskamia1
autor
23. mar 2019

@evaachesa ja som tiež 9tt... neviem prečo sa ma to pýtal tak skoro, možno preto, že som mala v brušku dve bábätka v 6tt a v 8tt bolo už len jedno... tak ma chcel potešiť. Vôbec neviem, prečo.
Určite si chcem zazmluvňovať doktorku dopredu, nechcem ísť na náhodu, ja sa takýchto veci veľmi bojím... a ďakujem každej jednej za názor ! 🙂

evaachesa
23. mar 2019

@miskamia1 ahaa, tak dobre vediet .. ja este neviem v ktorom meste budem pred porodom :D bude to zaujimave .. ja zatial ale toto neriesim a dufam ze ukoncim stastlivo 1 trimester aj s knizkou 🙂 a ku komu chodis?

sweetdreams
23. mar 2019

Ja som v 12 tt, tiež mi zatiaľ pôrodnicu nespomínali, že mám riešiť....ale zatiaľ to aj ja vidím na Ružinov s tým, že si zazmluvnim pôrodníka.

andreal1
8. jún 2019

@evaachesa doktor Milly robi vsetky potrebne ultrazvuky a netreba sa objednavat nikde inde ani behat s vymennymi listkami. Ma super pristroje 😊

evaachesa
8. jún 2019

@andreal1 no neviem .. akurat v stredu som bola u Holana na usg v 20tt...boli sme tam asi 45 min, do podrobna prezrel komplet vsetko ... u Millyho som bola vcera, ani nie 5 minut a za ten kratky cas zhodnotil ze je vsetko ok ... takze som rada ze sme si zaplatili usg u Holana 🙂

andreal1
8. jún 2019

@evaachesa ahoj, prosim ta a kolko ta vysiel morfo u millyho a kolko u Holana? Totizto ja k millymu chodim naozaj velmi dlho vyliecil ma z neprijemnych neustale sa vracajucich problemov a chodim k nemu aj na poradne. Termin mam cca ako ty. Vsade som sa informovala o Millyho pristrojoch atd a nepochybujem o jeho specializacii avsak aj mn trosku prekaza ta jeho rychlost napriek tomu ze nepochybujem ze zmeria vsetko dolezite... tak teraz si ma rozhodila lebo som myslela ze ti naozaj pisem pravdu

nikusiak9
8. jún 2019

Ja som mala antolsku a zazmluvnenie mi prislo zbytocnost.. aj lekari to tam tvrdili ba odmietali.boli taki co nechceli v noci, taki co sa im nechcelo ak je to po ich sluzbe a beztak by to bol risk.

zeytin
8. jún 2019

Ja som rodila trikrat v Ruzinove a za mna obrovska spokojnost. Mudr. Chuda, Mudr. Rybanska a Mudr. Pšenkova. Fakt vyborny pristup.Zaplateneho som nemala nikoho, nemala som problemy pocas tehotenstva, tak mi to prislo zbytocne. Rodila som bez epiduralky a bez nastrihu aj ako prvorodicka a to mala dcerka a 3820 gr! Maleho som dostala hned na brusko, nechali dotepat pupocnik, a tiez som ho mohla mat stale pri sebe, aj na porodnej sale, dali mu na nozicku teplomer, kontrolovali, ci nie je zima, ale bol pri mne... Aj sestricky boli velmi prijemne, vesele. A hlavne tam maju oddelene - samostatné porodne boxy, tak mas aspon aky-taky pocit zachovanej intimity. Co sa tyka polohy, maju celkom fajn polohovatelne stoly, takze som skoro sedela... Dali ma tak, ako som chcela. A co sa tyka novorodeneckeho, bola som na nadstandarte, ale ziadny luxus to nebol. S kojenim ti urcite pomozu, maju tam laktacne sestry. Co je pozitivne, ze ak ti hned nenabehne mliecko, nedavaju nutrilon ale maju mliecnu banku, tak dokrmuju s materskym... Ak by si sa chcela pytat, kludne 😉

evaachesa
8. jún 2019

@andreal1 u Holana na vlastnu ziadost 95€ + 33€ admin. poplatok na recepcii. Vazne sa to porovnat nedalo milly a holan...pozeral detailne mozgove laloky, strukturu, srdiecko, chlopne, prietoky, meral ich, selest ci nema, ako funguju oblicky atd, meral kazdu kosticku, prsteky na nohach a rukach. Vsetko sme krasne videli na velkej tv na stene. U millyho to bolo fakt 5 min 😐 platila som 15€. Neviem ci ma tak neprebehol len preto ze som uz mala sono u holana alebo co. Manzel ani nic nevidel na tom jeho monitore a mne na chvilku ukazal maleho. Ked som sa pytala ci yo neprepne do 3D tak povedal ze on to pozera v 2D ... takze tak :-/ k Holanovi som sa objednavala 3.5. A dalali mi termin na 5.7. V 21tt. Kedy ides k Millymu?

andreal1
8. jún 2019

@evaachesa ja idem k Millymu o tyzden na tento morfologicky no tiez sa mi zda cez porovnavat 45min a 5 min 😯 niezeby som bola precitlivena no ked si spocitam co vsetko ma merat tak neviem neviem ci to ako hovoris iba prebeháva... jasne na vlastnu ziadost za vyse 100vku je 45min krasne venovanie sa no takyto dolezity ultrazvuk... sklamana som a dakujem 😉

evaachesa
8. jún 2019

@andreal1 no hovorim, mozno preto tak kratko ze som mala to vysetrenie u holana tak to nejak velmi neriesil, ale teda ozaj neviem. Sestricka sa ma pytala preco chcem ist k holanovi, ze ved milly robi usg a ze ak by sa mu nieco nezdalo, tak vtedy k nemu posiela pacientky. No potom mi tak pomimo povedala ze holan robi podrobne usg do detailu, ze budem spokojna. Sama som zvedava ako ho robi, tak mi potom napis pls lebo uz rozmyslam ci v 30tt pojdem zase k holanovi alebo len u millyho kedze teraz bolo vsetko uplne v poriadku, ako aj triple a nifty testy. Drzim ti palceky a nechcela som ta vystresovat. Mozno sa este nejake baby vyjadria ako to u neho chodi. Drzim palce 🙂

andreal1
8. jún 2019

@evaachesa dakujem dam ti vediet pod dalsi komentar ked sa vratim odtial 😊 ja uz sa k holanovi nestiham objednat no snad ma tam teda neposle a bude sa mu zdat vsetko v poriadku aj ja som mala zatial vsetko oki 😊

evaachesa
9. jún 2019

@andreal1 oki, budem cakat a drzim palce 🙂 isto bude vsetko v poriadku 🙂

indianica
17. feb 2020

@kikidee prosim ta o typ na porodnu asistentku

meg_junova
6. aug 2022

@kikidee ahoj, môžem ťa poprosiť kontakt na pôrodnú asistentku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre