Pôrod v Trenčíne

hannkaa1210
14. jan 2015

Ahojte . Veľmi rada by som sa s vami podelila o môj "super" zážitok- Pôrod. Moje tehotenstvo prebiehalo v celku dobre. Síce v 27 týždni som ležala v nemocnici kvôli tvrdnutiu bruška , a potom aj v 30 týždni ale neotvárala som sa takže nič vážne . Veľmi som sa tešila pretože už od 20 týždňa sme už vedeli že to bude chlapček . Pomaly som začala nakupovať výbavičku a tešiť sa . Už bolo všetko nachystané pre môjho malého syna . Prišiel deň D. Bolo 16.11. 2014 . Celý deň som sa necítila veľmi dobre, mala som 2 dni po termíne takže už som len čakala . O 18:00 večer začali mierne bolesti no o 20:00 to už bolo horšie začala mi po troške odtekať plodová voda k tomu sa pridalo aj mierne krvácanie . Bolesti sa stupňovali tak už som to oznámila aj priateľovi ktorý sa nevedel dočkať malého . Čakali sme do 22:00 zavolali sme mojej mame pretože ona išla so mnou pri pôrod . Ona prišla ešte sme čakali ja som celý čas cvičila na fit lopte . O 23:30 sme sa teda zobrali že už ideme . Mala som kontrakcie každých 5 minút . Do nemocnice sme prišli o 23:45 no prijali ma až o 00:00 . Dobre začali sme vypisovať papiere . Potom mi pán doktor ( veľmi dobrý pán doktor ) urobil vyšetrenie , závet znel ste na 2 prsty otvorená to bude ešte dlho trvať . Dali ma na vzdycháreň. Tam som bola asi nejak do pol 3 rána , potom ma dali na sálu pretože som mala bolesti a budila som tam pani ktorá ešte nerodila . Pred tým ako ma tam dali ma znova ten milý pán doktor prezrel . Popri tom mi pukla plodová voda. A začali obrovské bolesti . Ale všetko sa stále dalo zniesť. Potom mi pani sestrička hovorí že o 6:00 môže prísť mamina . Zavolala som mamine . Tá prišla ja som mala neskutočné bolesti ale stále nič bola som len na 3 prsty otvorená . Začali mi pôrod vyvolávať oxytocínovími infúziami . Dali mi prvú . Ja som stále cvičila na fit lopte , a chodila do sprchy . Celý čas mi mamina pri všetkom pomáhala . Už som to chcela mať za sebou . Dali mi Ďalšiu a ďlšiu infúzku . Výsledok? 4 prstov otvorená . Potom sa to ešte pohlo o jeden prst . Takže na 5 prstov .to bolo o 9 ráno . Čakali sme , cvičila som , sprcha stále . Ale ďalej som sa prestala otvárať . Bolo 11 hodín a ja stále na 5 prstov otvorená . Sestričky čo tam boli , boli veľmi milé . Tie už vedeli že sa niečo stalo . Doktorka ktorá ma rodila bola veľmi nepríjemná že čo čakám veď som prvo rodička . Dobre čakala som , No o 11:30 som už nezniesla bolesť nevladála som už . Bola som nevyspatá . o 12:30 som si dala teda zaviesť epydurál . Pani ktorá mi to prišla zaviesť hovorí že po tomto už porodím . Ale mne to zabralo asi iba na 15 minút tak mi prišla dopichnúť dávku , Ale to nepomohlo . Pani ktorá mi to pichala , volala na pôrodnicu či už som porodila bolo 14:30. Sama to už nechápala . Ja som už bola otovrená na 8 prstov. A už vedeli že už sa niečo deje . Povedali mi že v takýchto prípadoch budú zachraňovať mňa , nie malého . Tak to už som sa naozaj bála . Veď to bolo moje malé bábätko ktoré som nosila 9 mesiacov pod srdcom a oni by mi ho nezachránili ? Stále chodila doktorka za mnou a skúšali sme stačiť . Ale stále nič moje pánvové kosti sa už viacej nedokázali otvoriť . Ale stále ma nútili ku prirodzenému pôrodu . Ja už som umierala od bolesti . Už to skúšali aj pani sestričky bez doktorky . Ale stále nič . Malý už bol v pôrodných cestách dlho zaseknutý hlavičku mu tam už cítili o 11:00 bolo cítiť vlásky. o 15:30 sme to posledný krát skúšali so sestričkami , no jedna sestrička hovorí že ale vy ste veľmi úzka to dieťa sa tadiaľ neprepchá . Rýchlo zavolala doktorku , s tou som zatlačila tiež , Tá už vedela že je zle rýchlo zavolali doktora . S ním som posledný krát zatlačila . A ten povedal že pôrod sa musí okamžite ukončiť sekciou . Za 10 minút som už aj ležala na stole . Tam som dostala poslednú kontrakciu . Vytrhla som sa z pásov . Pichli mi umrtvovačku už som nič necítila . No teda necítila som kontrakcie ale to ako ma rezali a to všetko som cítila . O 16:24 sa mi narodil ten najkrajší syn . Vážil 3960 g a meral 51cm . BOL ZDRAVÝ. A závet ? Mne sa prestali rozťahovať pánvové kosti . Malý sa mi zasekol v pôrodných cestách . Keby mala pani doktorka odvahu ísť sa opýtať doktora čo má robiť malý už mohol byť dávno na svete. Ale nie nie ono to pôjde prirodzene . Nešlo ! A boli už len krôčik ku tomu aby ublížili mne aj malému . Ja osobne mám veľmi zlý zážitok . A asi by som veľmi zvažovala či by som išla znova rodiť do TN pôrodnice . Našťastie sme zdravý a rastieme ako z vody. Jednoducho , v TN trvajú na prirodzenom pôrode . Nedokážu pripustiť niečo iné až keď už je naozaj zle .

popelka5000
14. jan 2015

@hannkaa1210 a to netusis co sa tam dialo pred 12 rokmi ,ziadny epidural ,ziadne mile slova.....kazdy na mna ako to slusne napisat kakal?

lienka959
14. jan 2015

asi som mala šťastie, že som sa rozhodla ísť rodiť do PB, po 4 hodinách ukončili naše trápenie sekciou... ale to som bola už 37 hodín bez plodovej vody

ena70
14. jan 2015

@hannkaa1210 toto isté som zažila ja pred 12 rokmi....odvtedy som už rodiť nešla...tí mäsiari z Trenčína mi všetko znechutili, zdravie mi zničili, som rada že sa aj mne narodilo zdravé bábo, že sa nepridusilo...tiež som sa nešla otvoriť, tiež úzka a oni furt len prirodzene a prirodzene...ja som nakoniec prirodzene porodila, ale následky mám dodnes.... mäasiari sú to.... necitliví babráci !!!! napísala by som aj horšie slová, a napísala by som ich stovky, ale to by mi asi admin vymazal príspevok. No keby vedel čím som si prešla, tak by možno ani nezmazal... Proste pôrod je dodnes moja najhoršia skúsenosť v živote.... Preto som to už nikdy nezopakovala...

hannkaa1210
autor
14. jan 2015

@ena70 Sú bezcitný . A to nehovorím o tom že teraz musíme chodiť po neuroglógoch kvôli tomu že bol dlho v pôrodných cestách , Malého som mala potom 2 dnii na jiske lebo mal asi traumu z ťažkého pôrodu , tak sa triasol . A mal hlavičku otlačenú lebo tam bol dlho zaseknutý . Aj mňa chceli odrodiť normálne ale keď videli že to naozaj nejde až potom mi to ukončili . Neľúbi sa mi ich prístup že za každú cenu musí ísť žena rodiť prirodzene . Môj maličký mal šnúru okolo krku takže keby ma naozaj nejako aj otvorili , tak by sa mi malý zadusil . Ja som vďačná za to že nakoniec usúdili že malý musí ísť sekciou . A som šťastná že mám už skoro 2 mesačného veľkého chlapca ktorý sa tu na mňa pekne usmieva 🙂

ena70
14. jan 2015

@hannkaa1210 na mňa sa usmieva skoro 12-ročné chlapča 🙂 🙂... a robí mi radosť, i keď už začína puberta tak aj vystrája.... verím že po takom šoku sa triasol...veď to bola trauma pre neho... a teraz je už ok? prečo neurolog? má nejaké problémy? len ho hlavne dobre prekladaj v noci, vieš raz spať na jednej strane, raz na druhej, aby nemal zležanú hlavičku...my sme sa s mm aj vadili či bol napravo, či naľavo....a teraz ju má nádhernú...pekne formovanú...
môj sa narodil tiež veľký, mal 4000gr/52cm a musela som normálka odrodiť, no ma roztrhlo jak žabu z toho... 😖
....keď ti drobček bude rásť, potom cvičte pasenie koníkov, môjmu dlho trvalo kým sa naučil si držať hlavičku sám... ale mudr mi povedala že takéto väčšie bábatká sú lenivé 🙂...nestresovala som sa , a všetko prišlo 🙂

adka31
14. jan 2015

Tak hrozny zazitok z porodu. Neviem, ci je to o konkretnych lekaroch, primaroch alebo co, ale ja mam teda za sebou 3 porody v rozpati 19 rokov, dva akutnou sekciou a treti samozrejme uz planovany. Vsetky v TN, kazdy pod inym primarom, posledny pred 11 mesiacmi. Absolutne som nezazila to co ty, hoci aj ja som si cosi vytrpela, mne sa otvorili porodne cesty max. na 3 cm a dost. Pri najstarsom to trvalo 14 hodin, ale dalo sa, ked videli ze ozvy nie su dobre, isla sekcia. Pri dcere to bolo horsie, snura 3x okolo krku, ja neotvorena a cele to dlhsie trvalo, ani epidural nepomohol, ale ja som chcela silou mocou prirodzene porodit, no ked neslo a hrozila hypoxia, sup sekcia. Neslo to do takych krajnosti ako u teba, stale bol pri mne lekar. Tento treti, to bola malina, bez bolesti, vedela som co ma caka. Takze za mna mozem povedat, spokojnost s TN lekarmi. Naozaj si asi mala smolu na dr. teraz ma rodila lekarka ( nebudem menovat ) a odmeranaaaaa jak.....

hannkaa1210
autor
16. jan 2015

@ena70 ku neurológovy musíme ísť kvôli tomu že bol dlho v tých pôrodných cestách tak ho musia kontorlovať , ale ináč je zdravý ako rybička . A hlavičku prekladám má ju krásnu 🙂 ... No on pasie koníky už o 3 týždňa , už sa mi pomaly začína tak odrážať že jak keby sa chcel už plaziť . Aj moaj mamina je v údivu že ako mu to všetko ide rýchlo 🙂 ... @adka31 no mne sa neľúbil prístup doktorky čo ma rodila . Ale prežila som . Aj môj malinky mal šnúru oklo krku . A tiež som chcela normálny pôrod priam som túžila ale ked už som videla že je to fakt zlé tak už mi nebolo všetko jedno ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre