Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
14. sep 2011

Ahojte baby dakujem, ani sama neviem preco to chcem, ja neviem som totalne vykolajena zo vsetkeho, od kedy viem, ze budem mat babatko tesim sa, ale aj tak som taka neista, a hrozna som, citim ze to ma zataz na moju psychiku.Mam zle skusenosti s nemocnicou a starsne sa toho bojim, ked len pomyslim na to ze porod uz mi je zle, zle sa mi dycha uz teraz, kedze som mala problemy s dychanim uz v minulsoti tak sa toho bojim, ze aj pocas porodu to pride na mna a zacnem sa tam dusit, astmu nemam, ale stres u mna vyvolava stavy, ze zle dycham, lapam po vzduchu niekedy vobec neviem dychat. Ja sa prave toho bojim. Hovorila som to aj lekarke, odporucala, ze ked mam taketo problemy tak uz teraz sa mam dat vypisat, ale ked som sama je to horsie, kym som v praci a som medzi ludmi zatial na to nemyslim.

pointka
14. sep 2011

@katuskaaa29 Urcite ti odporucim sedenie s psychlogom! Za to sa netreba hanbit, je to uplne normalne a pomoze ti to. Ja sama ho navstevujem tiez, odporucila mi to gynekologicka, tiez trpim uzkostou a depresiou v tomto tehu. Nemysli na to zle, mysli na to dobre, na to male babo. Kazda jedna mame strach z porodu, isto ti pomoze aj predporodna priprava, tiez velmi odporucam.

katuskaaa29
14. sep 2011

@pointka Dakujem velmi pekne, ja som nad tym uz rozmyslala, uz som bola u psychologa aj pred tym ked som mala tie problemy s dychanim. na sto percent ze znova pojdem, mozno ze teraz je to kvoli tym hormonom, pockam este tyzden a uvidim, potom sa prihlasim u nej, aj tak trva kym tam clovek dostane termin.

stvura
14. sep 2011

@katuskaaa29 podla mna urcite tu predporodnu pripravu u pani Kalmanovej absolvuj, vela sa dozvies, ukludnis, pomoze ti aj pritomnost ostatnych mamiciek, zacvicis si, odreagujes sa. Prirodzeny porod je uplne super, (mam dva za sebou v NZ nemocnici) vobec sa nejako extra neobavaj, ak by bol najmensi problem, tak ti spravia cisarsky /ak by bolo babatko vacsie a ty utla, ak mas uzku panvu, pripadne ine/. Ak mas zdravotne problemy tak sa daj radsej vypisat a pekne doma oddychuj, pripadne dobehni dakedy do MC /utorok od deviatej nad Doverou druhe poschodie vpravo od schodov/ a mi= ostatne maminy ta troska ukludnime 🙂

katuskaaa29
14. sep 2011

@stvura Dakujem ti velmi pekne, uz som kludnejsia ovela, uz ten prvy "sok" presiel, dufam, ze uz to bude OK, Zdravotne sa citim dobre no ked odratam tu unavu, ale inak je to OK. Uz aj psychycky je to lepsie, kedze to co ste mi tu napisali vela mi pomohlo a ukludnilo ma to. Ja by som chcel robit dovtedy kym sa da, aspon som medzi ludmi, nerada som sama, strasne pomalinky ide vtedy cas, a takto aspon ako taky pohyb mam aj v praci, tkez zatial je to OK, ale som si ista, ze akonahle sa budem citit fyzicky zle tak ostanem doma.

katuskaaa29
18. sep 2011

Ahojte, dokedy vas trapili nevolnosti. Doteraz som sa celkom tesila, ze okrem unavy ine nemam, ale dnes mi uz bolo aj zle, aj hlava sa mi tocila, nemala som chut do jedla, ale napriek tomu som si nieco dala a potom mi bolo zle, vracat som nevracala, ale bolo i na vracanie. Tieto nevollnosti casom prejdu alebo ma budu trapit az do konca???

me
18. sep 2011

@katuskaaa29 -ťažko povedať, každá to prežíva inak, hovorí sa že prvé tri mesiace, ale poznám i také čo to mali do konca tehotenstva, ja som pri prvom do toho 3 mesiaca, ale teraz pri druhom som myslela že umrem do konca 5 m a tiež som už bola na nervy že ako dlho to trvá, nevracala som ale takú chuť som mala v ústach že by som dokázala vraždiť, všetko čo som zjedla mi trávilo dva dni 🙂 a pálenie záhy ?? som myslela že sa zbláznim, náladová, nervozna, ale odhliadnuc od tohto všetkého som milovala byť tehotná 🙂 boli to najkrajšie mesiace mojho života

lilu0411
21. sep 2011

@katuskaaa29 - ahoj Katuška, nedá sa mi nezapojiť, ja som rodila teraz v júni prirodzeným spôsobom, a znova by som kľudne išla tak rodiť, pritom som rodila 11 hodín 🙂))))) Bola som prvorodička, takže tiež som sa obávala, a nevedela aké to bude, ale chcela som zažiť ten pocit, keď malú porodím. Za cisársky by som nemenila, ja som už dve hodiny po pôrode cupitala a starala sa o maličkú. Takže len kvôli strachu z bolesti sa nerozhoduj pre CS, nestojí to za to....

gabuci
21. sep 2011

@katuskaaa29 tak z hruba do 12-ho týždna,ale ja som nevracala,len som sa tak nepríjemne cítila,niekedy mi bolo fakt tak,že som si myslela,že budem vracať,ale nič.A niekedy som mala takú čudnú chuť v ústach tiež.Sú však baby ktoré majú nepríjemnosti dlhšie.Ja som si tehu užívala,bola som veľmi šťastná,že čakám bábo,radosť mi to robilo,že som videla,že mi rastie bruško a malé sa hýbe.

marashy
21. sep 2011

Ahojte, chcem sa spýtať chodíte teraz niektorá na tú prípravu ku Kalmánovej ? Ja sa chystám budúci týždeň...tak len či je tu niekto, kto teraz chodí ...aby som tam aspoň niekoho trochu poznala 🙂

katuskaaa29
21. sep 2011

@lilu0411 Nie je to kvôli strachu z bolesti, ale kvôli tomu, že som mala problémy s dýchaním, že som sa vlani párkrát dusila, bolo mi povedané že tieto stavy sa môžu hocikedy opakovať, kvôli tomu nosím pri sebe aj sprej na uvoľnenie priedušiek, len ma napadlo, že ak sa to stane počas pôrodu tak to by asi pre malé nebolo dobré. Ale asi začnem zase s relaxačnými cvičeniami a dúfam, že to bude OK.

katuskaaa29
21. sep 2011

@gabuci Aj ja som podobne ako ty, takže sa aj teším že to vracanie ma obchádza a pevne dúfam, že keď som doteraz nevracala tak už ani nebudem, veľa spím, skoro nič nerobím doma, dôjdem domov z práce a som totálne mimo, musím si ľahnúť na chvíľku väčšinou zaspím buď pri knihe alebo pri telke a potom v kuse spím asi 2 hodiny.

gabuci
21. sep 2011

@katuskaaa29 no ja ked som sa dostala domov z práce tak som si ľahla,ale potom tak o hodinu?som už bola hore a fungovala som normálne.A ked som čakala druhé,tak som išla vtedy trocha pospať ked som dala poobede malú spať,bud som zaspala aj ja alebo tiež čítala.Nesmierne som sa tešila,že ma nenútilo na vracanie až tak..Pálenie záhy som mala ku konca tehu len u prvej dcérky.

katuskaaa29
21. sep 2011

@gabuci ja zatiaľ ani neviem čo je to pálenie záhy, v živote som to nemala, alebo možno aj len som nevedela že je to ono

stvura
21. sep 2011

@katuskaaa29 a kedy mas termin? Uz je to lepsie vsetko? Neboj, palenie zahy bude ku koncu tehotenstva...xixi...pytala si sa na tie nevolnosti. Pri syncekovi strasne, od 8t do 5 mesiaca, pri dcerke mensie, medzi 2 a 6 mesiacom. Pekne oddychuj, vobec ssa nenamahaj a vela vela spi kym sa da, lebo potom sa uz spat nebude {jedine ze budes mat stastie na spave dieta}.

lilu0411
21. sep 2011

@katuskaaa29 - určite sa poraď s lekárom, či to bude mať vplyv na priebeh pôrodu, a ak áno, tak ti sám navrhne CS, kvôli bezpečnosti bábätka 🙂)))

erzulik
21. sep 2011

@zuzana141 uz to mas za sebou?

katuskaaa29
22. sep 2011

@stvura termin mam az na maj, takze som velmi na zaciatku este.

katuskaaa29
22. sep 2011

@lilu0411 to budem robit, zatial som lekarovi povedala, ze som mala take problemy, bolo mi povedane ze pre babatko by to nebolo dobre keby som mala take stavy, ale dufam, ze ich mat nebudem

pointka
22. sep 2011

Ahojte, chcem sa spytat, ci ste boli niektora pocas tehu na gynekologii hospitalizovana, resp. ci vam v NZ robili serklaz. Mna to caka asi buduci tyzden a chcem vediet aka je gynekologia, aki su tam lekari, sestry, izby a pod. DIky.

dianap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pointka
22. sep 2011

@dianap kolko bab je na izbe a wc a sprchy su na izbe ci spolocne? Takze nevadilo by sestram, keby muz dosiel za mnou aj o deviatej vecer? Len nie na izbu, chapem.

dianap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dianap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabuci
22. sep 2011

@dianap vidím že nič sa tam nezmenilo ako to píšeš,akurát lekári odvtedy ako som ja tam rodila/1998,2000/.Ani vtedy návštevy na izbách dovolené neboli ale vonku sme sedeli pokým sme chceli,akurát ked bola večera tak sme išli dnu,a na CTG kto mal aj večer ísť.Za mnou manžeľ chodieval každý den ,po robote tak vždy bolo aj 6 hodín aj viac,ked prišiel,potom sme tam sedeli koľkokrát aj do 9-ej.Ešte aj lekári sa usmievali,ako tam pekne sedíme,že mám akého manžeľa že každý den príde z dediny na aute.Takto sa tam dalo vydržať 11 týždnov./Režim dna:budíček,ranajky,vizita,lenošenie,po prípade vyšetrenia,CTG,čitanie,obed čítanie oddych,návšteva,CTG,sprcha,televízor,iné návštevy,večera,návšteva,niekedy aj viackrát sprcha za den,posedávanie vonku na chodbe s milovaným,potom som ho odprevadila až na chodbu cez centrálnu príjem a vždy do takej 10-ej aj viac sme sa bavili s ostatnými na izbe.Ako som sa bála od toho,dalo sa to vydržať,vidím aj teraz je to rovnaké.

gabuci
22. sep 2011

@dianap tebe muž tam chodil niekedy tak neskoro,mne pravidelne,rozdiel len v tom bolo,že v sobotu a v nedelu priniesol našich,/rodičov/potom ich tak po hodine zobral domov a naspäť už prišiel sám.Niektoré ani nepochopili,že tam sedime vonku,vôbec mi ani televízor nechýbal,to sa dalo pozerať aj inokedy.

gabuci
22. sep 2011

@dianap aj v tom máš pravdu,mali vedieť kde si.Aj ja som to tak robila,že vždy som hovorila sestričkám,že idem von tu mám muža.Potom ked som mala otca tam dva týždne hore na 6-om poschodí,tak zas aj to,nemuseli ma zhánať.Tvrdím,že nikdy nikto so mnou nemal problém.

zuzana141
25. sep 2011

@erzulik ahoj , mám to už za sebou ..konečne sme uz doma 🙂 🙂

erzulik
26. sep 2011

@zuzana141 inac ako vsetko OK?Koho si mala pri porode?

katy1986
26. sep 2011

Ahojte dievčatá,
píšem vám moje dojmy z pôrodu z novozámockej pôrodnice:
Takže pôrodné asistentky + doktorka Halmešová (dúfam, že som dobre napísala jej meno 😅 ) na 1* 🙂 Fakt asi som mala šťastie na personál, lebo nemôžem povedať ani jedno krivé slovo...boli veľmi milý, ochotný, nakoniec ale z pôrodu bol cisársky rez - aj primár ma vyšetroval - tiež bol veľmi milý....Cisársky rez mi robila Dr. Koprdová - alebo takto nejako sa volala 😅
No ale už po pôrode, som až taká nadšená z personálu nebola (česť výnimkám ale).....Detský lekári - spokojnosť bola veľká, boli milý - moj malý mal žltačku, takže sa mu bolo treba venovať....čo sa mi nepáčilo bolo to, že čo doktor, to názor 😒 napr. v pondelok ráno mi hovorila doktorka, aby som malého cez noc potom dala pod UV lampu (kvôli žltačke).....večer na vizitu prišla už iná doktorka, ona mi už hovorila, aby som malého cez noc nedávala pod UV lampu, lebo že ráno výsledky z krvi nebudú skreslené......tak som malého nedala pod tú lampu....další den ráno mala zas službu tá dr. ktorá tam bola predchádzajúci den ráno, tak sa ma pýtala či som dala malého pod uv lampu, a ja že nie lebo mi dr. večer hovorila, aby som malého tam nedávala 😖
Detské sestričky niektoré boli fakt fajn, niektoré sa ani neusmiali, takisto ženské sestry....takže tak...ale dalo sa vydržať - aj ked som sa už nemohla dočkať kedy pôjdeme odtial domov 😒

Ked chce byť otecko pri pôrode, netreba nijaké potrvdenie od psychologičky, stačí zaplatiť ten poplatok 10 eur na centrálnom príjme....
Pre detičky si môžte zobrať vlastné oblečko, čo odporúčam, lebo môj mal na sebe také vyťahané ponožky ked mi ho doniesli, že to by aj ročnému dieťaťu bolo dobré....
Odsávačku som mala so sebou, čo odporúčam tiež, lebo po cisárskom mi mliečko tažko nabiehalo, ale potom zrazu veľa, takže šťastie že som mala odsávačku so sebou....v prípade potreby no neviem či tam oni dajú, s tým som sa tam nestretla...(ručná odsávačka Medela - 20 eur - velká spokojnosť)
na izbe po cisárskom sme boli na izbe 3, potom ked som mala malého pri sebe tak ma dali do inej izby a tam sme boli 2....ale boli izby kde boli 3 mamičky s detmi.....
sú vypísané návštevné hodiny, ale ked dojde návšteva mimo návštevných hodín kludne môžte ísť von na chodbu k nim, môj mm bol raz aj večer o 19.30 (lebo inak z roboty nestíhal).....
čo sa mi ale absolútne ale absolútne nepáčilo, bolo to, že ked prepúštali domov, tak rýchlo zbaliť veci a sestry už aj prezliekli posteľ a dovi......normálne jedna mamička čakala s bábatkom v ruke na chodbe na muža, lebo ešte bol na ceste....druhá mamička sa prechádzala s bábatkom na oddelení, lebo ju už vysťahovali z izby 😖 tretia mamička v sobotu o 11 ešte nevedela, či ju pustia domov,nikto jej nič nevedel povedať, a ona zas nevedela povedať doma, že či ide či nie - nakoniec ju o 3 pustili.... A u mna to bol extrém, lebo mi povedali, že asi v stredu idem domov, kedže som tam s malým dlhšie pobudla kvôli tej žltačke, lenže v utorok zobrali malému krv, a zrazu došla okolo obeda sestrička s papiermi, ani bú ani mú, len mi začala hovoriť čo kam mám odniesť (detskej lekárky, gynekológovi atd...) a ked som skončila tak som sa jej opýtala že čo ideme už domov, a ona že áno, lebo malý mal celkom dobré výsledky....tak muž mohol prísť z roboty len o 3 hodiny, a ako na potvoru nikto z rodiny nemohol prísť, lebo všetci bud v práci, alebo auto akurát nebolo doma....normálne ma vyhodili z izby, ako som balila stáli nadomnou, lebo už prezliekali postel, vôbec sa nestarali kde počkám na muža, že som si to mala zariadiť, no ale tam išlo len o 3 hodinky pre boha, nie o celý den 😖 a nerátali sme s tým že nás pustia, fakt muž predtým týžden bol doma na dovolenke, lebo to vyzeralo že ideme domov, len malý dostal tú žltačku, a ako na potvoru som mu povedala aby si už na utorok nebral dovolenku (aj na pondelok si vybral), že stačí na stredu.....tak jedna sestrička bola taká zlatá a mi povedala aby som prešla na novorodenecké, a tam môžem počkať.....tak sme išli do jednej prázdnej izby, tam som malého dala do toho vozítka, ja som si sadla na stoličku, na zemi moje tašky a tak som čakala na muža.....(muž robí v ba, takže aj ked hned odišiel z práce ako som mu volala, cesta mu trvala 😔)
takže takto som ukončila môj pobyt v nemocnici, môj celkový dojem nie je negatívny - skôr pozitívny, len hovorím ten odchod domov....no ale na tom som už zas zabudla, lebo sú dôležitejšie veci v živote 😅 Len vy si to vybavte lepšie ako ja 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre