Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

tomika
22. máj 2012

Vedeli by ste mi napisať tel.čislo na laktačnu poradkyňu v NZ??Je to surné.Svagrina porodila,bábetko 3 dni nebola snou,potom ked malu dávala na prsnik už nevie sa chytit,skuša aj s klobučikom ale ani tak.V nemocke už malu prikrmuju (ešte pár dni v nemocke budu),ona márne skuša kojiť neide to,a už sa jej stráca mliečko.

lion13
22. máj 2012
trutka
22. máj 2012

@tomika ahoj. napis @xnatali

lion13
22. máj 2012

@adrioska gratulujem k prirastku, ja uz začínam mat dost velké obavy kedze sa mi to pomaly ale isto blizi 🙂

tomika
22. máj 2012

@lion13 ano,už som tam pozerala,našla som tel.čislo,skusime..

tomika
22. máj 2012

@trutka dakujem,napisala som jej.Dufam že nejako sa podari pomocť svagrinej.Je mi ju tak luto.Ona tak to skuša,a nedari.

katuskaaa29
22. máj 2012

@adrioska ahoj Adrika a gratulujem k malej pinceznej, suhlasim so vsetkym co si pisala, aj ja mam z celeho take dojmy a pocity ako ty, no ta ich strava tak ako pises vsetko tu istu chut malo, pudingy len inu farbu mali ale chut ziadnu 🙂

adrioska
23. máj 2012

@lion13
@katuskaaa29 dakujem velmi pekne! 🙂

@lion13 teraz sa mi to uz lahko hovori, ale neboj sa, bude to OK, uvidis... 😉

lion13
23. máj 2012

@adrioska ved aj ja si hovorim ze to bude OK ale asi po porode sa mi to bude lahsie hovorit 🙂 este som sa chcela spytat v NZ sa rodi v erárnej koseli alebo naholo ci vo vlastnej?

alicia28
23. máj 2012

@lion13 , to je mile že na holo 😀 😀 😀 to si neviem predstavit, bolo by to asi zabavnejsie 😀 daju ti koselu ale ak si zelas mozes mat aj svoju, moc neodporucam lebo radsej prve dni ich a potom neskor si daj svoju.

gabuci
23. máj 2012

@lion13 no dobre som sa zabavila,že naholo,ako ťa to napadlo?Nič v zlom,ale však pri normálnom pôrode len tam dole potrebuješ mať voľné... 😉 prajem ti krásny pôrod,samozrejme,že pri pôrode radšej ich košelu ako svoje,to stačí potom neskoršie ked chceš...už aj pred 14-mi rokmi ma sestrička upozornila,že môžem mať svoju ale radšej doporučuje nemocničnú,však ked sa zašpiní,tak vymenia. 🙂

lion13
23. máj 2012

@gabuci som rada ze som ta pobavila...tak napadlo ma to neviem ako, dole ked budem odhalená ulpne ako ma panboh stvoril tak uz aj hore preco nie keby prikladali babo hned po narodeni, tak ale zas mas pravdu som blba prvorodička

adrioska
23. máj 2012

@lion13 tie ich kosele su take velke ze az a hore maju tym padom velky vystrih, takze bez problemov babo potom prilozis k prsniku. 😉

elisadavinci
25. máj 2012

ahojte babulky, chcem sa opýtať, či v novozamockej nemocnici pri cisarskom uspavaju celkovo alebo si možem vybrať aj lokalnu? tentoraz by som chcela byť pri tom, keď sa babo narodí 🙂

henulienka
25. máj 2012

@elisadavinci dve menšie deti som v NZ rodila cisárskym a nemohla som si vybrať, epidurál dávali len tým mamičkám, ktoré jedli, alebo pili a musel byť nutne spravený cisársky 😵

elisadavinci
25. máj 2012

škoda. :(

moon1979
25. máj 2012

@adrioska a co sa nepacilo tej sestre, ze si malu kojila na sale? nic jej nehovori take, ze dieta by sa malo prisat na prsnik co najskôr po narodeni? OMG ...

adrioska
26. máj 2012

@moon1979 no doktorka mi ju prilozila k lavemu prsniku a to som sa k nej musela tak trosku vytocit, takze som nebola priamo nad tou miskou, ktoru som mala pod "zadnicou" 😀 ...ked prisla ta sestra, tak mi ju prilozila k pravemu prsniku, tak som vedela aj lezat, ako sa ma aj kojit... 😀 ...no bola taka razna proste, ale ja som sa snazila byt k nej slusna, takze...ono presne vtedy tam prijali nejaku ciganku, ktora asi porodila niekde v osade alebo v sanitke, tak mozno z nej mala nervy... 😀 😉

pakin
26. máj 2012

@tomika aj ja som takto bola. Rodila som este v decembri 2011 s cisárskym, po 2 dnoch mi priniesli malého a uz nechcel. Skúsala som aj ja s tym klobúkom ale ani tak. Tak radsej som odsávala, ale to uz nebolo to isté ☹ Mozem povedat, ze maly pije od zaciatku UM. Bola som z toho zúfalá ale co uz. Hlavné je to, ze je zdravy a priberá 🙂 Drzím palce, aby tvoja svagrina mala dost mlieka, aby este vedela kojit alebo aspon odsávat mliecko 🙂

tomika
27. máj 2012

@pakin dneska idem za nou,ale už svokra hovorila že nekoji.Bolo jej to tak ťažké,takže su na UM.Ale všetko je OK.Maličká spinká a papá,a hlavne že je zdravé.

b1978
28. máj 2012

@adrioska tak tu si pamatam, bola na vedlajsej izbe a uz rano o pol 6ej hucala do telefonu sokeres a Alexander 2,80 :D Mozno sme sa .tam aj videli ja som rodila 14.maja 🙂 K tomu prikladaniu: mne malu prilozili malicko po porode, sestricka mi ju prilozila tak, aby som sa nemusela naklanat takze to bolo OK a bola velmi mila. Vola sa Marika Hegedusova ak si dobre pamatam 🙂

katuskaaa29
29. máj 2012

Ahojte baby, nemala nahodou niektora z vas problemy s uskom? Pi prepustani domov z nemocnice babatkam robia test na usi, nam vtedy prave usko nepreslo, dnes sme mali ist na kontrolu, a zase nam to nepreslo ☹ musime ist do nemocnice zase o tyzden a ked ani vtedy neprejde tak k usnej treba ist. Je to normalne, ze dvakrat to neprejde? V nemocnici mi sestricky hovorili aby som z toho nerobila problem, ale aj tak ma to trapi. No a dnes sme jej dali prepychnut uska, takze uz mame nausnicky 🙂 Chuderka moja revala a potom zzaspinkala, teraz ma s ciapockou prichytene vatove tampoony, vyzera ako kozmonautka 🙂

adrioska
29. máj 2012

@katuskaaa29 my mame problem s uskom, nam tusim lave usko nepreslo tym testom...tiez ma ukludnovali, ze to nic nie je...vo stvrtok ideme na tu kontrolu, tak Ti dam vediet, ze co a ako. Ale ak jej to aj budu musiet prepichovat, tak nic nenarobim, hlavne, aby bola v poriadku. Nestrachuj sa ani Ty, bude to OK. Som sa zasmiala na Tvojej kozmonautke... 🙂 a kde vam prepichovali? tam v nemocke?

henulienka
29. máj 2012

@katuskaaa29 ahoj, dcérke tiež neprešlo ľavé uško, ani na tretíkrát, chodíme Dr. Šumskej. Hore v nemocnici jej robili zas iné vyšetrenie, tympanometriu, vyšlo O.K., ale preto, aby potvrdili, že je v poriadku aj stredné ucho by ju ako 10 mesačnú museli uspať. Odmietla som. Dcérka normálne rozpráva a všetko počuje - hlavne otváranie skrinky s keksíkmi a šuchot papierikov od cukríka 😀

Takž kľud, môže to byť vraj anatomická anomália, keď je zvukovod vytočený inak a prístroj vlny nezachytí, aj keď sluch je v poriadku-

katuskaaa29
29. máj 2012

@adrioska ano v nemocke najprv jej spravili kontrolu a potom prepichli uska za3.30eura

katuskaaa29
29. máj 2012

@henulienka ahojko, takze je to normalne, ja som sa trosku zlakla aj napiek tomu, ze povedali, ze toto sa moze stat, dufam, ze na buduci tyzden vsetko bude OK a ze nebudem musiet ist s nou k usnej. Inak Sumska berie aj deti??? Tak som vedela, ze pre deti je Belicova ci ako sa vola.

adrioska
29. máj 2012

@katuskaaa29 Ano Sumska berie aj deti, ona je aj foniater, co Belicova tusim nie je.

sse
29. máj 2012

@katuskaaa29 ani nasej na prvy krat nepreslo museli sme ist este raz a velmi som sa bala, lebo synovec z manzelovej strany je hluchy tak som manzelovi ani nic nehovorila kedze sme isli aj na sono hlavicky. nastastie uz bolo vsetko v poriadku. 🙂 neboj aj u vas bude.😉

zzzz128
29. máj 2012

Ahojte,pridávam sa-po druhýkrát som rodila v Nových Zámkoch a môj názor na túto nemocnicu sa nezmenil,skôr sa len utvrdil. Je to výborná nemocnica,lekári milí,sú skutočne odborníci,sestričky-na pôrodnici sú super,na šestonedelí niektoré nie práve prívetivé,ale v medziach normy 🙂

katuskaaa29
30. máj 2012

@adrioska dobre vediet, tak ked nieco tak tam pojdeme, ja som uz u nej raz bola e zlata

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre