Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

deina
12. jún 2008

Andika a chces rodit tu v NZ? U nas epidural nedavaju, ale robia spinalku. Ja som mala cisarsky v plnej narkoze a vacsinou to robia tak, ale "kolegyna" z rizikoveho tehotenstva rodila dvojicky cisarskym v spinalke. Bolo to take narychlo, vraj preto jej dali spinalku, lebo bola najedena. No mozno by sa to dalo i tak vybavit.

andika10
13. jún 2008

dik pekne Za odpovede

sksko
29. júl 2008

ahoj Deina, kedze si rodila cisarskym, chcem sa spytat ci ti PRISILI rusko o brusko alebo pouzili tie stipce. Vraj okrem Dr. Bezakovej to vsetci "vysivaju" ako keby mali kopec casu 🙂

tamka84
31. júl 2008

Ahojte, som zo Šale a rozhodujem sa medzi pôrodom v GA a NZ. Odporučili mi NZ, len som tiež počula,že v NZ nie je možné dopredu si dohodnúť pôrodníka, že odrodí proste ten čo je v službe. Je to tak? Prosím poradte mi.
A aké máte skúsenosti z NZ pôrodnicou? Lebo sú tu už vlaňajšie príspevky a chcela by som nejaké čerstvé názory. Ďakujem

tamka84
31. júl 2008

to mi tu fakt nikto nevie poradiť??? 😢

stvura
1. aug 2008

Ahoj, no ja sa kazdou chvilkou chystam rodit a troska sa obavam ako to cele dopadne. Co som pocula su dvaja lekari vzdy k dispozicii a ak vyslovene clovek nesuhlasi s jednym, da sa obratit na druheho.
I ked podla mna i ten "ktoreho nechcem" musi odviest normalny vykon. To ako dakto na zaciatku pisal ze je v NZ vela mladych lekarov mi az tak nevadi, no dost ma minuly rok co som si polezala mesiac aj nieco na gynekologickom vytacalo aki boli necitlivi a neosobni.
Dddeni, mozem sa spytat, pri porode mamicku naviguju co a ako ma robit? Manzel moze byt pri mne cely cas i ked budem na "vzycharni"?
Dakujem

deina
2. aug 2008

Na vzdycharni asi byt nemoze, ale tak sa mi zda, ze je tam zvlast izba - porodny box - pre porody s otcom a tam by mohol byt. Nie som si tym ista, kedze u nas to bol cisarsky.

Sksko, prisili rusko o brusko? 😕 Neviem, ake stipce myslis, ale pri cisarskom bola Dr. Bezakova a Dr. Smolarik a potom mi tu nit vyberala Renckova a ta vravela, ze kazdy to robi uplne inak a potom nikdy nevie, ako tu nit tahat von (aj sa pretrhla).

stvura
3. aug 2008

Tamka84, aj ja som origos Salanka, no v NZ byvam uz 4 roky a zatial mam dobre skusenosti...Do GA by som teda nevkrocila ani parom volov - aj ked som minuly rok nemala dobru skusenost odporucam NZ, treba vsak byt tvrdohlavy a ist si za vsetkym sam. Hlavne sa nedat a bojovat za seba, lebo ako vravim, nestretla som lekarov ktori by boli odusevneni pre pracu - vynimka mlady Korcok a vsetkych nas brali len ako "diagnozy" a nie ako ludi.
Dve kamosky si zajednali lekarov, no bohuzial ani jednej nevysiel termin v tom case ako mali sluzby, resp. nedorazili nacas, tak to vidim ako zbytocne vyhadzovanie penazi...

tamka84
4. aug 2008

stvura ďakujem za odpoveď, asi máš pravdu že zajednanie lekára v takomto prípade je zbytočné, lebo tam aj tak žiadneho nepoznám. Bolo by to iné keby som tam mala môjho gynekológa. Tak to nechám na šťastíčko, ešte mám 4 mesiace....tak sa uvidí...

zukana
4. aug 2008

Ahojte kočky. Ja som zo štúrova a tiež som rodila v NZ. Keďže to trval to dlho prešla som Troma zmenami, musím povedať, že tí mladí lekári sú fajn. Aj mi všetko povedali a aj boli milí. Sestričky boli tiež fajn, až na jednu, ktorá asi mala zlú predchádzajúcu službu. Sťažovala sa, že tam mali hysterickú mamičku, ktorá ju doškrabala a dohrýzla pri pôrode. Museli ju aj zväzovať. Preto ked som sa ja na niečo pýtala, alebo sa sťažovala nebola moc milá. Ale netreba sa báť. Prešla som troma zmenami, to znamená 6 sestričiek a 6 lekárov. Zo 6 jedna nepríjemná, to nie je až také hrozné. To ti však nikdo nikde nezaruší, či niekto nebude mať zlý deň a či si to neodnesieš. Ale som rozhodnutá, že aj na budúce pôjdem do NZ.

deina
4. aug 2008

Dohryzla ju pri porode? 😕 Tak to som este veru nepocula!

inci
9. sep 2008

ahojte,
chcela by som sa opytat ake veci bude babatko potrebovat po porode? bude tam rodit moja sestra, kt. caka dvojicky na konci novembra. bude potrebovat aj oblecenie pre deticky?
ak viete poskytnut nejaky zoznam budem rada.
dakujem,
inci

nika251
9. sep 2008

Ahoj. Ja si pamatam tieto veci:
- pre mamicku- kalciova mast, borova voda na umyvanie prs, tampony do podprsenky, podprda na kojenie, 3 nocné kosele, uteraky, kozmetika, pohar, pribor, pitivo, vlozky, nieco na hojenie nastrihu hradze(bud sprey z chlorofylu- poradia v lekarni alebo puder detsky), zdravotna karticka, obciansky, sobasny list
- pre babo- ciapocka, rukavicky, ponozticky, kosielky, dupacky, plienky- latkovky, ortopedicke, uterak alebo velka plienka na kupanie, svetrik, rybaciu mast na zadocek alebo sudokrem, perinku a vecicky v ktorych vezme babo domov jej donesie manzel v den odchodu,.

Ine si nepamatam ale hadam ta baby doplnia. Napis im do temy novozamcanky

andika10
10. sep 2008

ahoj ja som tiež rodila v NZ a tiež dvojičky. krem na zadoček som nepotrebovala lebo nam ho dali ale inač suhlasim s nika251. Ja som mala latkove plienky iba na odgrgnutie. Ja som mala pampersky 1. Ale mne dali leti až na druhý deň ale dovtedy im dali oblečenie ale použivali naše plienky a vlhčene utierky, to si odomňa pýtali sestry.

keva
10. sep 2008

Ahojte ja som tiež rodila v nemocnici v Nových Zámkoch.
ja som tam potrebovala toto:
pre bábo: košielky 2ks, čiapočku, ponožtičky, látkové plienky 5ks, celý balík newborn plienok jednorázových, mokré útierky na zadoček, osušku na utieranie, (lieh, krémik na zadoček, kozmetiku na kúpanie dávajú v nemocnici), zavinovačku som mala nemocničnú nechcela som si tam ušpiniť svoju.
pre mňa: nočnú košelu jednu (v nových zámkoch dávajú nočnú košelu každú chvílu, sú tam vyložené vonku na chodbe a stále sa dopĺňajú), hygienické potreby, vložky aspoň 2 balíky, nohavičky (najlepšie nejaké staršie lebo tie sa veľmi zašpinia), sprey na hojenie šitia bol taký zelený ale vôbec na nenapadá názov bol výborný, úder mi na to vôbec nepomáhal, župan, osušku, uterák, papuče, tampóny do podprsenky.
Prvú vec ktorú budete potrebovať tak to je nočná košela, do ktorej sa prezlečiete na príjme a prezúvky. Potom toaletný papier a vecičky pre bábetko...tieto veci majte na vrchu v taške. Ja keby idem ešte raz rodiť tak si zoberiem len tieto veci a ešte hygienické potreby a ostatné veci si dám doniesť...lebo s tou ťažkou tažkou chodíte stále aj na pôrodnú sálu a odtial zase hore na šestonedelie.

andika10
10. sep 2008

ja som mala jednorazove nohavičky ktore som inač vedela vyprať a použiť, a velmi sa mi osvedčili. Ten sprej je chlorofilovy a je fakt dobry

keva
11. sep 2008

tie nohavičky som mala aj ja.môžem ich tiež odporučiť.

inci
11. sep 2008

ahojte,
baby dakujem za infosky. segra uz lezi v NZ. teraz je v 28tt a zacala sa malinko otvarat a tvrdne jej brusko tak ju tam nechali na pozorovanie. neviem, ci ju este pustia domov do porodu. dafam, ze babatka sa nevypytaju o dost skor na svet....
no ale k veci: mna dost prekvapilo, ze babatkam davaju este v nomcnici domace oblecenie a ze vsetko uz musi mat pripravene dopredu....ja ked som rodila (sice to bolo v MT a ZA) tak pre babatka davali nemocnicne oblecenie. pisete, ze maju to byt kosielky a dupacky. namiesto toho mozu byt aj body a overal? lebo napr. ja tie klasicke kosielky s volanikom a snurkami nikdy nepouzivala....zdalo sa mi velmi neprakticke....a to aby na kazdy den pobytu mala aspon jedno oblecenie x 2....
tie ostatne veci su mi jasne len neviem ako to oblecko vyriesime....no nic nieco vymyslime.
dakujem este raz a krasne babatkovanie vam prajem.
inci

nika251
12. sep 2008

Ahoj. Sestre drzim palce nech to este hodnu chvilu vydrzi.
Ano mozu to byt aj bodynka, ale mne osobne viac vyhovovali tie kosielky a dupacky- kazdu chvilu deti prezeraju a je lahsie ich vyzliect z kosielky ako z bodynka. A oblecenie radsej svoje- vonavucke, vyprate v detskom prasku, cistucke a nikym inym nepouzite. Syncek prepisal zavinovacku a potom som ho dala do svojej- bola mensia a maksia. Nechcem byt fajnovka, ale radsej vyprat svoje ako dat obcas trosku tvrdsie nemocnicne vecicky.
Ak bude rodit CR- tak tam odporucaju detsky puder a ak normalne- tak chlorofylovy sprej a doma potom umyvanie rany harmancekom(jaaaj, tie stare ,,krasne,, casy 😀 )

elenita
12. sep 2008

Inak pozeram, ze niektore sa rozhodujete medzi NZ a GA. Neviem, ako to vyzera v NZ, ale ja som rodila v GA cisarskym predcasne dvojcata a bola som velmi, velmi spokojna!

deina
12. sep 2008

Kebyze nieco zabudnete, nic sa nestane, vlastne tam maju vsetko (ja som prisla bez nicoho, nezbalena, nic som nemala, ani len nocnu koselu alebo papuce), aj oblecenie pre deticky, ale ako pise Nika, radsej pouzit domace oblecenie, vonave, cistucke. Sice Misulo bol najprv v nemocnicnom (nemali sme doma nic take malinke), ale potom babka pokupila malinke veci.

andika10
13. sep 2008

ja som mala deti oblečene len v košielke a ovinula som ich plienkou a boli v zavinovačke ale v tedy bolo teplo. Ja som rodila v NZ a p Doktor u ktoreho som rodila mi povedal že keby som rodila cisarskym tak by som lepšie dopadla v GA lebo tam krajšie zašivaju. Ja neviem ako to je, ja som ležala v 25 t. v GA ale rodila som v NZ ja som bola všade spokojna. Inač ja som mala košielky len s dvoma gombikmi neboli na nich žiadne šnurky

deina
13. sep 2008

Mne sa to sitie po cisarskom zda byt vporiadku, neviem posudit, ci by bolo krajsie od ineho lekara - vsak to vyzera vzdy rovnako, nie?

sksko
9. okt 2008

ahojte-- k tomu sitiu pri cisarskom v NZ.
Z prveho zdroja viem povedat, ze lekari v NZ oblubuju prisitie ruska na brusko.. Jedine jedna pani doktorka ( teda jedna o ktorej viem) pouziva na to rusko tie stipce takze by nemali byt ziadne ine jazvicky okrem rezanej rany...
Ale to je ich system, co uz-- ak budem rodit cisarom tak ich na to vopred upozornim, ze prisit rusko nechcem, ale pricvaknut svorkami 😀
Inak sitie ako site a su tu v NZ sikovni-aj ked su mladi 🙂

sksko
21. nov 2008

jej, sem tusim nikto nechodi..

baby, co nejdete v NZ rodit.Ved nas je tu tooolko bruhcatych 😀
ale asi nie je co diskutovat- ved informacie su dostupne vsade- u lekarv, na predporodnej priprave...😀

baby co tu pisali v auguste- uz ste porodili?
ako bolo 😀???

malinka12
22. nov 2008

Ahojte,moztemi prosim poradit co si mam zobrat do porodnice pre babetko,dakujem

sksko
23. nov 2008

malnka- tvoj lekat by ti mohol dat papier co tam brat. Ja som ho dostala ale je tam straaasne vela podla mna aj hluposti.
Pri prvom som potrbovala- plienky, vlhcene utierky na zadocek, zobralal som si aj nejake oblecenie( kosielky 2-3 ks, ciapocky, svetriky 2-3 ), latkove plienky a postolkove nohavicky. ostatne som v podstate dostala tam... aj zavinovacku aj lieh na pupcek aj na kupanie mali veci...mymlsim ze aj saticky by ti dali, ale vlastne je vlastne...
a mozes si zobrat svoju masticku na zadocek, to sa nemapatam ci mi to dali.. a ak chces aj dudlik...
ak ti nieco zachyba, tak ti to v pohode rodina donesie...

maja5
10. dec 2008

ahojte babenky chcela by som sa vás opýtať už 10 rokov je mojou gynekologičkou doktorka Bezáková zatiaľ som s ňou spokojná ale chcela by som vedieť či niekto pri nej rodil a aká je pri pôrode. ja sa teraz rozhodujem medzi Šahami a NZ ale asi to budú NZ ak to nepríde nečakane. dakujem za odpoved. 😉

sksko
10. dec 2008

maja- bezakovu som osobne nezazila, ale co viem, tak ju chvalia..
v NZ je to naporodnici OK... urcite nie hotel 😅 ale vydrzat sa to da 😅 personal je milý

mamamima
10. dec 2008

sksko, aj kremik na zadocek ti tam daju 😀 mne ho dali dokonca aj domov, aj lieh mi dali 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre