Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

klaudika81
22. jún 2010

@dajna11 tak sa v nemocnici mozno stretneme 😉

tinusi
22. jún 2010

@klaudika81 prave tento vikend mi svagrina hovorila, ze jej kamoska rodila - prvorodicka - a ditko sa narodilo behom pol hodinky uplne v pohode. Vraj si potom povedala, ze to je vsetko? Tohto som sa bala? Vraj horsie to byva u zubara... takze hore hlavu, kazdy porod je iny. Ja som mala druhy tiez rychly, prvy trval dlhsie, ale tie bolesti sa dali vydrzat. Musis si verit a byt pozitivne naladena, potom bude vsetko dobre... 😉

dajna11
22. jún 2010

@klaudika81 no možné to je...ja ked som rodila dcerku,nemožem povedať...prišla som o pol noci,talže sa striedali služby,lekár čo ma rodil...no bol ufrflaný,mal nepríjemne reči......ale zasa ked zistil že mala má malo kyslíka ihned konal a bola šupom vonku,zdrava krásna a aj ked ma zašíval,frfloš jeden.....ale zašil ma výborne lebo ešte na tretí den v nemocnici mi štichy krásne vypadli a hojila som sa dobre.takže aj ked sestričky niektoré boli mrchy.....boli sme obe zdrave a v poriadku a to je hlavné........za tých pár dní stretmše aj milých a j hnusných.

dajna11
22. jún 2010

myslela som že tam stretneš aj milých a aj nepríjemných ludí

moon1979
22. jún 2010

@dajna11 ano za VIP izby sa plati 16.50 EUR, a to ako to tam vyzera sa s "nadstandardom" v NZ nemocnici neda ani porovnat a to v NZ platis 33 EUR na noc, plus manzel plati navyse. V BS vtej cene mas uz aj manzela ... Takze neporovnatelne. A tie izby vyzeraju trosku inak v BS ako v NZ ...

moon1979
22. jún 2010

@klaudika81 bolesti sa dali vydrzat, staci to vediet spravne rozdychat, ak nepredychavas spravne tak potom su bolesti intenzivnejsie. vela bud v sprche, tepla voda robi zazraky, na drzovku si vypytaj fit loptu a chod s nou do sprchy. ked ide kontrakcia tak bud na nej skac, alebo rob pohyby panvou do bokou alebo dopredu a dozadu (zistis sama co ti sposobuje vacsiu ulavu) hlavne DYCHAJ najlepsie ako pes a ku koncu kontrakcie hlboky nadych a vydych a pocas kontrakcie si striekaj horucu vodu na miesto, ktore ta pri kontrakcii boli (ja som mala krizove bolesti, takze tepla voda mi fakt robila ulavu ... )

dajna11
22. jún 2010

@moon1979 videla som fotky,ano su krásne,určite je to tam lepšie.....nepopieram,no je to daleko.....ako viem ako som aj pri prvom všeličo potrrebovala,tak tu by za mnou nik neprišiel.....ale to je fuk,myslím že tých pár dní sa dá vydržať hocikde.ja som aj pri hlupom prístupe po porode hned hovorila že by som šla hned rodiť znovu...

ericica
22. jún 2010

@klaudika81 neboj bude vsetko ok....ja myslim pozityvne a akurat dnes som bola na poradni a dr mi povedal ze krcok je mekky zrely takze sa mi to moze spustit hocikedy....s lekarom sme dohodnuty ,mozem mu volat aj v noci ,takze som kludna 🙂 jedine z coho mam trochu strach je novorodenecke, aj mne sa tam nepacili jedna,dve sestricky boli dost arogantne,ale som si povedala ze teraz si uz usta otvorim..... 😠

bubina1
23. jún 2010

ahojte... ja som v nemocnici stravila 10 dni...prešla som všetkymi troma oddeleniami od gyndy cez porodnnu salu až po šestonedelie.....
musim uprimne povedat, že to čo som tu čitala na fore ma trochu vystrasilo....ale moje osobne skusenosti su velmi prijemne a bola som milo prekvapena.... gynda pekne prerobena...personal super starostlivý... na porodnej sale to bolo v pohode..... bola som tam v noci, ležala som monitorovali kontrakcie do rána.... rano pozreli, napojili ma na pristroj a ked cakali kym sa otvorim... kedže som sa im dobre neotvarala a mala mala slabé srdečne ozvy hned robili akutnu sekciu...takže ani na nich nemožem nič zle napisat.... musim poznamenat, že profesionálny tím.... nemala som problem ani so sestrickami...
oddelenie sestonedelia... sice akože sa tu pise, že tvrdy socializmus...asi sa myslelo na zariadenie.... zaiadenie ma až tak nevzrušovalo...matrace su pohodlne a to je asi najdoležitejsie, že na čom spite... personal super, nápomocny, nemala som ani s nimi problém.... dokonca po sekcii mi začalo neskor nabiehat mlieko... ale prikladala som malinku jedna radost... nebola som si ani ista, či to robim dobre... a sestricky som mohla v pohode poprosit, nech sa pozru, že či je mala dobre prisata, či už sa mi tvori kolostrum, alebo prve mlieko, lebo ani to som nejako sama nevedela....
pristup sestričiek bol fajn...nemožem povedat, že neboli nejaké "svetle výnimky" ale ked som na nejaku ustipacnu poznamku nereagovala, alebo sa netvarila na sestricku, že akože, čo si mysli... a bola som trochu empaticka aj ja smerom k nim, tak to bolo v pohode uplne..... inak naozaj velka vacsina sestriciek bola naozaj ustretova....
jedno čo musim vytknut trocha oddeleniu...to su socialne zariadenia.... teda nie ani tak to, že este nie je soc. zariadenie zrekonstruovane...učelu posluži aj starší hajzel, alebo, že nechodim po nových kachličkach...ale skor sa jedna o hygienu, jasne, že aj my ako pacienti by sme sa o nu mali starat, ale šestonedelie je o krvacaní, o otm, že baby po sekciach sa nevladzu zohnut ak im kvapne krv na podlahu.... alebo, že niektorým ženam niekedy aj cvrklo, lebo nedobehli na zachod...mohli by tam zaviest naozaj nejaku 1-2hodinovu upatovaciu službu....to, že boli sem tam porozhadzovane paliere od vložiek to si myslim, že je vec už pacientov, ale mohlo sa aj to stat, že ten papierik na zem spadol a dotyčna ho nemohla zdvihnut lebo by sa jej krutila hlava, bola po sekcii, alebo bol niekde iný problem....
a nemocnična strava mi napriklad dokonca aj chutila...ak odmyslím nejaku tu omacku so zemiakovým pyre v strede...ale tak bola som po sekcii a traviaci trakt neradno zatažovat..... 🙂

klaudika81
23. jún 2010

@tinusi tak takto by som chcela porodit aj ja 😀
@moon1979 dakujem za radu, urcite ta posluchnem 😉
ja som bola vcera v poradni, spominala som dr ze by som chcela rodit cisarskym...no a on na to v " ze mozem zabudnut 😀
ze kym nie su problemy, tak klasicky porod je najlepsi...takze uz som sa s tym zmierila, ze budem rodit klasicky.
teda ked sa malinka neotoci, lebo zatial je zadockom dolu 🙂
ericica ty to uz mas zachvilocku 😕 uz by som chcela aj ja august a mat to za sebou a vidiet krpatu 😵

jaja32
23. jún 2010

@klaudika81 moja malá si tiež v brušku sedkala a rodila som klasickým spôsobom. Doktor povedal, že nie je dôvod na sekciu, pretože nemá ani 3 kg. Dostala som obrovský strach, ale už som si povedala, že jednoducho to tak má byť. Natálka sa narodila po 3 hodinách strávených v nemocnici, zdravá, krásna a našťastie nožičky boli v poriadku. Akurát ich mala trošku naširoko, ale to sa upravilo do dvoch dní. Neviem to porovnať s iným pôrodom, bola som prvorodička, ale na štvrtú kontrakciu maličká vyšla von. Druhá doktorka, ktorá bola tiež prítomná, mi pomohla s tým, že sa mi zvalila na brucho. Neboj, pôrodník urobí tak ako má. Pokiaľ je bábätko väčšie, tak budú zvažovať aj o sekcii. Priznám sa, bola som rada, že to nebola sekcia. Mamičky sú asi viac ubolené, predsa je to operácia.

dajna11
23. jún 2010

sekcia
@klaudika81 sekcia sa robí iba ak je to nevyhnutné,všade sa uprednosťnuje prirodzený porod.....pokial nie su problémy je to predsa len fyziologický jav. a rychlejšie sa človek zotavuje,vieš si pri kjeni malé leošie chytiť nakolko nemás ubolene rany na bruchu...ň
jujj ja čím viac si uvedomujem že sa to blíži tak sa bojkám a bojkám 😒 ked som sa dozvedela že som v tom,juj som si hovorila že to mám ešte času no teraz je to už tu ☹ aj sa teším na krpca a aj sa bojim porodu

klaudika81
23. jún 2010

@jaja32 tak to si ma nepotesila 😝 jediny dovod kedy mozem mat cisarky aj to nie je na 100%
ale tak lekari vedia lepsie co je najlepsie...zverim sa im do ruk 😀
u koho si rodila???
@dajna11 tak ten cisarsky ma aj svoje za aj proti...urcite je lepsie rodit klasickym sposobom...len keby to tak nebolelo 😒
inak pisem tu ako keby som uz prezila porod 😀

jaja32
23. jún 2010

@klaudika81 Pri pôrode mi bol Dr. Smolárik a asistovala Dr. Bezáková. Super tím. Na druhý deň ma bol aj pozrieť na izbe. Pôrod bol rýchly a šil ma cca 20 minút. Šitie dlhšie trvalo než pôrod.

moon1979
23. jún 2010

ano Dr. Smolarik a Dr. Bezakova su fakt super, Smolarik je sice velmi vazny, zato pristupuje k svojej praci zodpovedne a nie je neprijemny ... co sa o ostatnych povedat neda ...

dajna11
23. jún 2010

@klaudika81 no mna to ani ta velmi nebolelo......samotný porod ak nerátam kým čakali až sa otvorím,trval hodinu.....bolel ma akurát jeden križ,a kedže som mala infuzku nemohla som sa pohnuť aby som si tlak v nom uvolnilA,tak to bolo trochu neprijemne....ale inak to celkom šlo,nemala som silné kontrakcie a bolesti.v podstate som od pol noci do ráana podriemkavala.

klaudika81
23. jún 2010

@dajna11 tak ty si mala potom dobry kludny porod...teda az na ten kriz 🙂
aj druhy bude taky neboj...a aj moj bude taky a basta 😵

moon1979
23. jún 2010

@dajna11 a aku infuziu si dostala? lebo mna nechali 30 hodin bez jedla a vody. jedlo mi nechybalo ale za vodou som sa skoro zblaznila

dajna11
23. jún 2010

@moon1979 to ja neviem,šupli mi vyvolávačku...myslím dokonca dve lebo som sa neotvárala...tak to bolo niečo na vyvolanie lebo mi hned lekár povedal že o chvilu začnu kontrakcie....no ved povie ti niekto niečo že čo s tebou robí?! 😒

dajna11
23. jún 2010

@klaudika81 jasne že aj tvoj bude v pohodičke,neboj sa 🙂 .....ja sa len modlím aby som to mala podobne.....lebo rozdiel medzi porodmi mám skoro 10rkov...to je už dlho....to som znovu ako prvorodička.....aj sa bduem báť chytiť bábo do ruky

moon1979
23. jún 2010

@dajna11 lebo mne dali ako vyvolavacku nejaku tabletku (zavadzanie nebudem ani komentovat,myslela som ze mi az mandle vytiahne spodkom ....) ale neotvarala som sa, za 26 hodin som sa otvorila len na 4 prsty ☹

dajna11
23. jún 2010

ja som nemala tabletky...preto si myslím že tá injekcia bola si to,lebo lekár mi povedal že ked mi ju daju,tak do hodiny porodím......aj tak bolo.tiež som sa neotvárala,pomaly,prisla som o pol noci,do osmej sme čakali čo a ako,šlo to pomaly,tak potom som dostala tu infusku ....

moon1979
23. jún 2010

no vidis, mna nechali 26 hodin sa trapit v takych kontrakciach ze som myslela ze ma roztrha ku koncu a otvorena som bola stale len na 4 cm ... potom to skoncilo cisarskym. nehovoriac o tom, ze po 20 hodinach mi prepichol vodu, vraj sa to pohne (bola uz zelena) a este dalsich 6 hodin ma nechal potrapit.

vidis, preco ked videli ze je takyto stav nekonali?

nivalis
23. jún 2010

moon -aj ja som sa tam trapila 26hodin, pritom mala mala zle srdecne ozvy, ja som sa neotvarala... o pol noci mi prisli povedat ze o chvilu ma pride sestricka pripravit na sekciu, lebo je to vazne a uz nemozu cakat a o desat minut mi prisiel iny Dr. povedat ze podla neho to zvladnem a ze on je moj osetrujuci, takze pockame do rana! porodila som az o jednej poobede no a asi len vdaka Panu Bohu mame uplne zdrave a krasne dievcatko 🙂 🙂 🙂 aj ked teda porod to bol zevraj tazky (ako prvorodicka neviem posudit, len sestricky hovorili) a riadne som sa potrhala, sili ma dlho a stehy mi zacali vychadzat az o desat dni a nehojilo sa to dobre, teraz viem ze mi to za to stalo, staci kuk na nasho anjelika 😉

dajna11
23. jún 2010

@moon1979 no je to divné,ja som sa tiež pomaly otvárala,stále kontrolovali malej srdiečko,voda mi odtiekla už doma,vladtne preto som prišla,nemala som kontrakcie.potom mi lekár povedal že mám na výber....bud mi daju vyvolávačku alebo nie..a ja na to že aký je v tom rozdiel? a že teda ak mi ju daju porodím ešte v ten den a ked nie tak až na druhý den...no bolo o čom rozhodovať?
takto nechali trápiť aj kamošku,prenášala skoro vyšše týždna,čakali ako to pojde lebo nemohli jej dať vyvolávačku koli vysokemu tlaku.nakoniec teda urobili po týždnovom ležani na odd.sekciu a to mala tiež už vodu zelenú,smradlavú.

dajna11
23. jún 2010

@nivalis no lenže to bolo šťastie,koli zlým ozvám mali rychlejšie konať. ja ked som rodila tiež sa snažili aby to šlo bez nastrihu ale ked lekár videl že mala má zlé ozvy,natrhol ma a všupe bola vonku.a aj to bola trošku pridusená.

nivalis
23. jún 2010

dajna11 - no mna aj nastrihli ale mala mala skoro 4kg, a ja som sa zevraj dost neotvorila, takze preto som sa rozrthala...

klaudika81
23. jún 2010

co znamena zelena voda? 😕 😕 😕
resp. co sa moze stat?

dajna11
23. jún 2010

@nivalis no je smutné že človek sa tomunerozumie,slepo doveruje lekárom a tí su zasa čo jeden,to vždy iný názor. keby nenastrihol mna možno aj ja by som sa potrhala....myslím že určite kedže som tlačila a hlavička von nešla...takže som asi bola malo otvorena aj ja.našťastie to dopadlo dobre.aj som sa hojila skvelo,preto som si tie hnusne reči lekára potom už nejako nepripušťala....aj ked to vtedy bolelo že rodím prvý krát,ked zašíva vyšše hodiny a anestetikum prestava zaberať tak človek nejako reflexne cukne ked ho to zabolí......ale čo už......ked som videla malu,že je ok,bola som happy.

nivalis
23. jún 2010

co ja viem tak zelena voda znamena ze babo do nej este v brusku kakalo 😉 nemalo by to byt nic vazne, teda pokial sa jej male nenapije... ale to sa stava len vynimocne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre