Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

brisilda
26. nov 2009

kocky ja som uvazovala o nadstandartke no ja tam sdama nechcem byt 😀 pri prvom som bola na klasickej izbe a bolo super porozpravat sa s mamickami 😉 no to som rodila pred rokmi a v Mi 😀 tam ani nadstandartka vtedy tusim nebola 😀
no rada vby som sa opytala ak by som mala zaujem o ten rooming kolko sa teraz plati??? je tam aj internet? A pokial nebudem mat zajednaneho lekara myslite , ze sa tym padom aj personal inak sprava alebo je tam ludsky pristup? lebo pri prvom som si zajdnela primara a nikdy viac ! zbytocne vyhodene peniaze do kosa ☹

brisilda
26. nov 2009

jaj pred 6 rokmi 😀

mravcica
27. nov 2009

ahoj brisilda, za rooming sa neplati nic, len za nadstandartku a to bolo pred 1/2 rokom -1000 Sk (33,19 EUR)/noc. internet tam vtedy tusim nebol, ale nie som si ista. na net asi nebudes mat casu 😉 Ja som bola cely cas na izbe sama, babo bolo ja JIS-ke a nemala som sa kedy nudit. Stale som mala nejake navstevy, aj som to vtedy po psychickej stranke potrebovala, a ked budes mat aj babeno pri sebe, nebudes mat cas asi na nic. 😉 Ja som nemala zajednaneho nikoho - sestricky uplne super zlate, ale o tom doktorovi by som asi tentokrat uz porozmyslala.

brisilda
27. nov 2009

tak ja nad doktorom rozmyslat nebudem nakoho natrafim pritom odrodim 😉 co sa tyka romingu tak tam davaju vraj len prvorodicky tak hadam somnou nebude problem a tiez ma tam daju inak chcem nadstandartku 😀 ale 33,19 € za noc sa mi zda byt trosku privela to uz maju ceny ako v hoteloch 😀 kto vie ci tam je vazne aj taky konfort 😀 😀 😀 inak mozete mi este napisat akych tu mate odbornikov ci sa mam alebo nemam nejakeho lekara porodnika obavat 😒

brisilda
27. nov 2009

a este som zabudla neviete kolko sa plati porodnej asistentke ked chcem aby bola pri mojom porode? manzela tam nechcem lebo prinom som strasne precitlivena ☹ a obavam sa ze v takom pripade by som porod nezvladla

pedroma
27. nov 2009

Pridám teda trochu na mlyn...VEĽKÁ nespokojnosť! Záleží na koho práve "natrafíte", ale to, bohužiaľ ☹ , platí pre ktorúkoľvek pôrodnicu v SR. Ja som mala smolu, či resp. moje dieťa 😖, prístup nebol ani ľudský ani profesionálny. S dotyčnej dr. (už tam nepracuje) sršala nadradenosť, výsmech al. ignorácia nad každou mojou otázkou. Naopak - chválim ústretovosť, ochotu a empatiu pôrodných sestier (vystriedali sa pri mne snáď všetky).

Pre mamoo - sekcie sú tam naozaj často preferované.

siuzi
27. nov 2009

čaute kočky,ja som tam našťastie na pôrodnici ani gyn.neležala,ale voči tejto nem.mám akúsi "alergiu"praxovala som tam,keď som bola na zdravke,a aj keď je to už 10r.,nemám pocit,že by sa veľa zmenilo.ale na druhej strane mám kamarátku cca 155cm vysokú,kt.rodila prvé dieťa v Ilave a bola z toho nešťastná,lebo rodila na koze,kde nedočiahla a druhé v Pov.,majú tam nastaviť.lehátko al.posteľ a to bolo vraj v poho.ja som rodila 1.v Ilave pred 2r. a bola som spokojná.teraz uvidím ako to dopadne.

brisilda
27. nov 2009

kocky tak mi teda ipnite meno tej nemenovanej lekarky az sa jej vyhnem ak tam este pracuje 😉 a mam dalsiu otazku robia v PB aj sekciu pod epiduralkou? ja sa bojim narkozi ☹ ale slovo bat sa je este slabe slovo ja mam priam panicky strach 😠 dakujem

mravcica
28. nov 2009

ahoj pedroma, co sa stalo babatku, ak sa teda smiem spytat. ja tam zo samotneho druheho porodu tiez nemam dobry zazitok a predovsetkym maly.
a brisilda, k tomu zajednavaniu, ja som mala tento isty postoj ako ty - na koho natrafim, ten odrodi. Uz by som sa k tomu takto NIKDY nepostavila, mohli sme mat teraz usetreneho velmi vela trapenia. Ked je porod bezrpoblemovy, odrodi ta aj porodna asistentka, ale akonahle sa to skomplikuje, zalezi na profesionalite toho doktora, ako s danym problemom nalozi.
a k nadstandartke, je to vela penazi, mne sa to tiez zdalo vela, ale pre mna tam bolo dolezite sukromie a vlastna kupelka s WC, ako viete po porode sa tieto zariadenia navstevuju dost casto 🙂
A este k tym cisarskym, tiez som pocula, ze ich tam robia pomerne casto, ale nechapem jedno, preco ho potom neurobia aj tam, kde ho je potrebne. tod moja skusenost
K tomu kreslu, ano je tam polohavatelne kreslo, fakt dobra vec.

pedroma
28. nov 2009

mravcica - detto názor 😎 ...len skoda, ze najviac sa človek poučí AŽ z vlastných chýb. Keď si spomeniem, ako sme špekulovali pred porodom, kam vôbec ísť...a nakoniec som tiež mávla rukou, veď odrodila tu moja sestra dve deti, moja suseda, moje spolužiačky atď., len všetky mali k jeho priebehu krásny prívlastok - bezproblémový!

Aj pre mňa platí, a to všade - všetko je o prístupe a zodpovednosti, o praxi a zručnosti.

brisilda
1. dec 2009

kocky dakujem za odpoved no zaroven mam na vas dalsiu premna dolezitu otazku vela sa na MK pise o zazmluvneni lekara vraj je vtedy iny pristup k rodicke ako ked nemate nikoho zajednaneho pri prvom som si lekara platila ale nebola som spokojna no vtedy som mala bezproblemovy porod.Traz zvazujem ze asi bude vazne rozumnejsie si lekara zajednat a preto by som vas rada poprosila ktory gynekolog je v PB dobry ( skuseny) a kolko sa mu cca plati? + radu ako ho oslovit v pohode mi napiste aj do IP dakujem

danielap
1. dec 2009

Ahojte, ja som rodila v PB a nemôžem sa na nič sťažovať. Bola som spokojná aj s doktormi a aj so sestričkami, či už na pôrodnici alebo na novorodeneckom oddelení (až na pár výnimiek). Určite musím odporučiť predpôrodné kurzy, je to dobré už len z toho dôvodu, že pri pôrode môžete natrafiť na pôrodnú asistentku, ktorá vedie pôrodné kurzy a zas je starostlivosť na úplne inej úrovni. Mne keď sa začali kontrakcie, tak som najskôr volala pôrodnej asistentke (tej, ktorá viedla kurzy), či už mám ísť, alebo mám byť ešte doma, a presne sme sa dohodli ako mám postupovať. Určite by som išla znova rodiť do PB.

katka.carska
1. dec 2009

Brisilda, kedysi davnejsie fungovala priamo stranka porodnice v PB s informaciami, tam bol aj oficialny postup ako si zajednat lekara a koho si mozes vybrat. No ta co je uvedena v tejto diskusiii uz nefunguje a inu sa mi nepodarilo najst. Nasla som akurat "hodnotenie a moznosti v tejto porodnici":
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/773/tre...
ale kedysi tu uz pisala porodna asistentka, ze kopec veci z toho nie je pravda.
Takze len si spisat otazky a zavolat alebo zajst tam...
Co sa tyka zazmluvnenia, myslim si, ze to nie je potrebne (je to moj nazor), lebo pokial sa vyskytnu problemy, MAL BY sluzbukonajuci lekar (pokial je sluzobne mladsi) privolat nadriadeneho. Takze bud si zazmluvnit rovno najskusenejsieho, alebo v pripade problemov sa s nemu tak ci ak dostat. Nikto si len tak nezoberie na zodpovednost poskodenie zdravia dietatka ci mamicky pri porode.

mravcica
2. dec 2009

katka, ale ked ten najskusenejsi zrovna nema sluzba a kompliacie su uz na svete, oni ti toho najskusenejsieho nebudu volat z domu. Zazila som to tam, takze velmi dobre viem, o com hovorim. A zodpovednost za poskodenie dietatka? Tak o tom by som vedela tiez nieco napisat a vlastne som to tu uz aj pisala. Skutocne nechcem na nikoho utocit, ale pisem skutocne len z mojej skusenosti.

brisilda
2. dec 2009

kocky tak mi teda napiste meno toho najskusenejsieho lekara 😀 lebo ja nemam ani sajnu o tom ktory gynekolog porodnik je v PB nejlepsi ja v PB byvam estelen 5 rok a okrem svojho gynekologa tu nepoznam ziadneho ineho gynekologa 😒

babullka1
2. dec 2009

brisilda,ja som tam lezala pocas tehotenstva 3 x a spokojnost u mna bola s Dr.Simonedisovou a dr.Kristofikom,teraz je tam novy dr,myslim ze sa vola Chovanec-taky mlady,velmi mily a prijemny,baby pri porode si ho velmi chvalili 😉

brisilda
2. dec 2009

kocky dakujem 😉

mamoo
3. dec 2009

Ak by mal niekto zaujem, tak v utorok 8.12. sme 5 bab z PU dohodnute na prehliadke nemocnice v PB niekedy po 16hod. tak sa mozete pridat. Viac info cez IP

nikiarudi
3. dec 2009

a na predpôrodnú prípravu sa nechystáte??

pedroma
3. dec 2009

na predpor. profylaxiu som chodila aj ja, poctivo kazde sedenie/ cvicenie. Bolo celkom fajn, az na to, ze na mna z tej pripravy v samotnom "finale" snad nic nezabralo. Ani fit lopty, ani masaze, ani sprcha ... a kedze som mala pretahovany a tazky porod, tak mi nepridalo ani na psych. pohode, a o nacvicenom tlaceni som mohla leda snivat. Ale aspon som sa dopredu oboznamila s prostredim, s porod. sestrami a samozrejme cakajucimi maminkami 🙂

A tiez som ten chodiaci priklad, ked som mala stastie 🙄 na náhodného "junior" dr. pri porode, a ten skusenejsi bol akurat pri inom rozbehnutom porode.
Kazdy porod je velmi individualny, ale vzhladom na rizika a popor. komplikacie budem v mojom pripade k tomu dalsiemu pristupovat ovela prezieravejsie. Aby som tu nasledujucu MD nemusela stravit po cakarnach...aby som nemusela stale utekat z prechadzok domov na "vojtenie"... aby som vobec stihala aj tie prechadzky...aby moje dieta nemalo traumu z kazdeho dr. ... aby som si tu MD konecne aj ja UŽILA!

brisilda
3. dec 2009

pedroma mne sa zda, ze najhorsi je prave 1 porod 😒 lebo nevies co mas od neho ocakavat .
ja som mala pri prvom zajednaneho primara lebo som sa bala ako to cele dopadne kedze maly bol velky a na prvorodicku mi moj doktor odporucal cisarsky ktory ale pan primar vylucil 😀 a dobre spravil lebo maly len tak vypadol 😀 na samotny porod sa ja stazovat nemozem no horsie to bolo s tym ako pan ........... odviedol svoju pracu ☹ o tyzden som totiz musela podstupit kyretaz 🙄 no mat taky porod ako 1 tak rodim kazdy den 😀 😀 😀 asi som uz zabudla na bolesti s kontrakcii 😀 no verte ze na tie zabudne kazda rodicka ked uvidi ten krasny uzlicek 😉

katka.carska
3. dec 2009

Pedroma a Mravcica, drzim palce, nech vam s detickami vsetko dobre dopadne e ked zacnu o rok ci dva okolo vas behat, uz budete na zle chvile len spominat.
Nedavno bola u mna kamaratka, tiez mala problemy pri porode, ten ich skoncil ale cisarskym. No Vojtovke sa aj tak nevyhli. Jej syncek ma uz cez rok a este nechodi. Velmi na mna zaposobilo, ako su s tym aj s manzelom vyrovnani. Vraj ju drzi nad vodou to, ze niekedy bude chodit, a ci je to v roku, ci v dvoch...no ma moj velky obdiv.

brisilda
3. dec 2009

kocky vojtovku sme absolvovali aj my a maly mi zacal chodit v 10 m no od 3 m. som ho davala do chodanky nastastie mal pevne drzanie telicka 😉 ale problemi sme mali na neurologii koli jevo velkosti niekedy lekarov nechapem nepaci sa im ked su deti male a ani ked su velka 😒 ja len dufam, ze aj vo vasom pripade sa to casom strati tak ako u nas 😉 no 1 rok sme sa tiez nabehali po kadejakych vysetreniach ☹

mravcica
4. dec 2009

brisilda, ja som mala prvy porod tiez dlhsi vycerpavajuci a som si myslela, ze horsie uz nemoze byt. ale po tomto porode som sa naucila, ze nikdy nehovor nikdy, lebo asi vzdy moze byt aj horsie. moj druhy porod bol skvely priklad toho. Vsetky kamaratky mi na okoli hovori, pri druhom az ani manzel nestihol prist, no pri tom mojom by sa manzel otocil aj 10x z prace. 🙂

pedroma
4. dec 2009

žienky, moje dieťa bude mať už 5 rokov...a vojtujeme dodnes! Aj ked je diskutabilny prinos tejto metody v nesk. veku, vzhladom na obmedzene moznosti v nasom regione cvicime doteraz.

Nestudovala som medicinu, cize neviem, ci by sekcia bola pre nas setrnejsia. Tiez mam niekolko znamych, kt. "zvolili" radsej CR, a neskorsim problemov sa aj tak nevyhli. Zväčša nie tym motorickym (co je nas pripad), skôr v zmysle hyperaktivity, LMDkcií a pod.. Hladat vinníka pri poporodnych poraneniach je vzdy na dlhe lakte.

katka.carska
11. dec 2009

Co sa tyka odhadu velkosti babatka, podla info od PA sa uzv robi kazdej mamickej co pride do porodnice a kazdej sa robi aj biometria - odhad velkosti babatka. A na zaklade toho, sa rozhodne ci sa velke babatko moze este narodit normalne, alebo uz nie. Tymto ma celkom upokojila, aj ked nas pripad to asi nebude, ale clovek nikdy nevie.
Netusim vsak, odkedy je tato "novinka" zavedena do praxe, ani nakolko je to presne.

mravcica
12. dec 2009

len by ma velmi zaujimalo, na zaklade coho sa urcuje, ci sa este moze babatko narodit prirodzene alebo CS. Aka je ta hranicna hmotnost. U mna vedeli, kolko babo bude mat a nechali ma rodit prirodzene a odhad nebol spravny, kedze maly bol na tom tak, ako bol. Urcite to nie je len o velkosti babatka, ale aj o mamine, jej rozmerov panve atd.

mamoo
13. dec 2009

ja si myslim ze hodne zavisi aj od lekara, ktory rozhoduje, lebo bolo kopec pripadov, ked velke babo nechali rodit normalne, hoc aj prvorodicku. sice vsetko dobre dopadlo, ale zienka sa potrapila potrhala a mozno aj male ma z toho traumu, len to nik nevie potvrdit.
mozno by mohlo tak trosku byt aj na rozhodnuti maminy, ci chce porodit normalne alebo cisarom, aspon teda v pripadoch ked ide o nestandardnu velkost plodu.
ja osobne by som si zvolila cisar ak by malo byt babo vacsie, ale aj ak by malo ist KP.
a co sa tyka porodu KP tu mam velke obavy, lebo som vyslovene proti rodeniu KP, co sa mna tyka.
myslite ze uplatnuju metody otocenia babatka lekarom v prvej dobe porodnej- normalne rukou?
alebo ze nechaju rodit v PB aj KP ak je plod maly?
mam velke dilemy do ktorej ist porodky- PB alebo IL?

katka.carska
13. dec 2009

Mamoo, KP sa v PB vsetky rodia planovanym cisarskym - v okoli ani neviem, kde sa da babo porodit normalne. O otacani som nic nepocula, ale ani nezistovala, no spoluziacka rodila minuly rok cisarskym prave koli KP a otacanie jej nikto ani neponukol.
Inak ja som bola presvedcena, ze sa zmeraju rozmery panvy mamicky, rozmery babatka podla uzv a potom su nejake normy na to, kedy CS este nie a kedy uz ano a nie, ze sa rozhodne lekar podla svojho pocitu 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre