Pôrodnica Trenčiansky kraj a okolie?

grlu
19. feb 2020

Dobry den, idem si k Vam po radu.
Svoje prve dieta som rodila v Trencianskej nemocnici. Porod zacal odtecenim plodovej vody (v noci zo stvrtka na piatok) naslednymi slabými kontrakciami, ktore sa stupnovali a skracovali az do porodu. Celu dobu som sa neotvarala(po troch vyvolavackach) , nespala, mala bolesti. Porodila som v noci so soboty na nedelu ked uz som sa trochu otvorila. Ozvy uz boli ku koncu zle, ja som pri pôrode zaspavala od vycerpania a dieta mi museli sestricky doslova vytlacit. Malinka ani neplakala museli jej pomoct. Priznam sa malo si z toho potom pamätám. Bola som maximalne vycerpana. Lekari nemali dovod na cisarsky rez.
Tymto som nechcela napisat zlu recenziu na Trenciansku porodnicu!To bola moja skusenost a kazda zena je individualna.
Chcela som len popísať moj porod. Nasa cela rodina mala taketo porody, cize verim ze ten dalsi nebude o nic iny. V septembri ak vsetko pojde ako ma by som to mala zazit znova. Uz teraz z toho mam strach.
Na jednej strane chcem rodit prirodzene. Na druhej strane mam strach ze porod moze dopadnut este horsiehorsie.
Uz davno son

grlu
autor
19. feb 2020

@grlu Uz davno som zabudla na bolest a unavu, ktoru som prezila. Mam strach o to dieta a bojím sa ze ho znova nebudem vediet porodit.
Preto sa obraciam na Vas s prosbou o radu, pripadne ak ma niekto skúsenosť a vedel by poradit. Kde v okoli Trencina by vedeli dopomôcť v takejto situacii mozno cisarskym rezom?chcem skusit rodit prirodzene ale zas za kazdu cenu to urcite nechcem. Dakujem.

mima1
19. feb 2020

Ver ze aj horsie porody su. Treba sa dobre nastavit nemysliet na zle. Urcite by som si dobrovolne nevybrala cisar 🙈

nancy666
19. feb 2020

Tak ja to považujem za dosť traumaticku skusenost a cisársky si osobne neviem vynachvalit, bez väčšej bolesti a o 12 hodín zas chodíš. Teda ako kde. A to mám za sebou 3 ;) každopádne existuje aj indikácia na cisársky psychologická. Neviem kto to vystavuje, psychiater? Ak máš taký papier, porodnica sa roho drží.

lentilkaxxx
19. feb 2020

@grlu Mňa prvé čaká v auguste. Tiež som počula veľa negatív na Trenčín. Niektoré kamarátky si chválili Považskú, tam bežne robia aj cisárske. A že TOP je Vsetín. Tak tiež rozmýšľam, čo zvoliť.

petra7481
19. feb 2020

@lentilkaxxx ak si z tn tak do vsetina mas hodinu. Isto cestu aj ja som tam chcela ist nakkojiec som rodila v TN ale mala som dulu...kamoska tiez chcela vsetin zial sa tam nedovolali ci maju volne tak rodila v TN

grlu
autor
20. feb 2020

@mima1verim tomu ze su ale ja nechcem zazit horsi porod. O to presne ide. 🙂

grlu
autor
20. feb 2020

@nancy666 praveze nemam ja som sa do dnes nikomu nestazovala, lebo som o tom ani nehovorila. Iba s manzelom, ktory pri tom bol. A to je najvacsia chyba. Ale dakujem za skusenost 🙂

grlu
autor
20. feb 2020

@lentilkaxxx ďakujem 😊 tiez su to moje tipy ale neviem ktora 🙂

123abeille
20. feb 2020

Som z TN okresu, trenčiansku pôrodnicu mám z domu vo vzdialenosti 8 km. Napriek tomu som volila Vsetín. Neviem si vynachváliť prístup aj starostlivosť. Pôrod plánovanou sekciou som si síce hradila sama, ale mám podanú žiadosť na VŠZP o refundáciu nákladov. Tak ale ja som nechcela nič podceniť, mala som v čase pôrodu 45 rokov.

macko1007
20. feb 2020

@grlu u mna babatko zaostavalo vo vyvoji rodila som 38+2..a mala bola na 35tt ... tiez mi odtiekla voda,neotvarala som sa ,ozvy ku koncu zle..dali ma na akutny cisarsky a ziadne vyvolavacky ..necakali a konali..ak ti mozem odporucit chod na Vsetin..ja som tam bola a nelutujem to,som maximalne spokojna!! ak chces kludne mi napis spravu..

macko1007
20. feb 2020

@lentilkaxxx urcite vsetin,rodila som v januari a neviem si vynachvalit😊

grlu
autor
20. feb 2020

@123abeille
@macko1007
Priznam sa, ze pred prvym porodom som brala zeny, ktore idu rodit do ciech za fajnove a, ze len vymyslaju a su precitlivele. Teraz sa velmi hanbim za moje predsudky. S najvacsou pravdepodobnosťou, tam pojdem aj ja a som ochotna zaplatit co bude treba. Dakujem Vam za to ze ste sa podelili o skusenost asi som toto potrebovala pocut aby som sa osmelila. Precitam si este co najviac o Vsetine. Nemali sme ziadne problemy, co sa tyka nejakych papierovaciek a uradov?

macko1007
20. feb 2020

@grlu absolutne ziadne papierovacky neboli ,len som malu prihlasila do dovery s ceskym rodnym a z matriky ho poslali do BA na prelozenie..slovensky rodny list prisiel uplne rychlo behom 2tyzdnov a potom som zase sla do dovery dat uz slovenske rodne cislo aby uz mala karticku s nim..inal vsetko vybavi nemocnica,neplatis tam za nic len za vipku keby chces a keby mas planovany cisarsky tak ten stoji 1000€..ale ked je akutny neplatis zas..ja som to tak mala..vsetko je tam ine,vybavenie pristup sestrickek,doktorov proste vsetko ine...ja ak budem mat este babatko tak pojdem urcite na vsetin..

macko1007
20. feb 2020

@grlu jedine sa tam chodi v 38tt na vysetrenie,stoji 620ceskych ale da sa platit aj kartou,vypises tam vswtky potrebne papiere aby ked budes robit aby si s tym nestracala cas 🙂

grlu
autor
20. feb 2020

@macko1007 Dakujem, moc mi to pomohlo. Krasny den Vam prajem 😊

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macko1007
20. feb 2020

@veronika4495 povazsku. a vsetin nemozem ani porovnat😂😂

123abeille
20. feb 2020

@grlu Určite sa pridaj do skupiny Pôrodnica Vsetín (CR). Ak budeš mať akúkoľvek otázku, určite ti poradia a prečítaš si aj pekné osobné príbehy. Ja len doplním, že sú možno 2 vyšetrenia ktoré sa robia v SR ešte v pôrodnici ale pokiaľ rodíš na Vsetíne, musíš nechať bábo vyšetriť dodatočne. Nefrologické vyšetrenie obličiek ( išla som s malou k dr. Hrádockému v TN) a vyšetrenie ušiek kdekoľvek na ORL. Inak je to presne tak ako píše macko1007.
Osobne stále čakám na to koľko € mi preplatia cez VŠZP, keďže som si plánovanú sekciu hradila sama ( majú na to pol roka). Ale stálo to za to. Už na druhý deň po zákroku som behala ako srna. Jazvu mám krásnu. Doktori, sestry, upratovačky príjemné. Strava tiež super. Skrátka len samé pozitíva a sociálne istoty 😁. Držím palce nech to vyjde.

gerdulienka
21. feb 2020

@grlu ahoj, ja som v 2017 rodila vo Vsetíne a neviem si vynachváliť hlavne ten prístup a pomoc od upratovačky po primára.. Tiež som sa neotvarala, ale nejako sme to zvládli ☺️ v auguste ma čaká ďalší pôrod a určite plánujem ísť opäť do Vsetína, aj keď mam tn veľmi blízko.. Prajem nech je druhý pôrod lepší a zo Vsetína si odnesieš minimálne taky dobrý pocit ako ja a veľa iných spokojných žien. ❤️

grlu
autor
21. feb 2020

@123abeille dakujem za tip, na skupinu urcite sa pridam. Rodit by som mala az v septembri ale do vtedy nastudujem co najviac informacii. 🙂
@gerdulienka
@123abeille
Damy dakujem vam, hned sa mi lepsie spava. Lutujem, ze som toto nezacala riešiť mozno hned po pôrode. Stále som si to davala za vinu ja. Ale ked si to tak spätne vezmem bolo to velke silenie aby pan primar mal co najviac prirodzenych porodov. Ja som za! Ale ked som pocas toho ako mala uz bola v porodnych cestach na okamih zaspala, uz som musela byt na dne svojich sil. Nastastie je zdrava. Nechali ma jednoducho vytrapit. Este raz dakujem 🙂 pekny den

weba
21. feb 2020

@grlu jednoznačne odporúčam Vsetín. Veľmi milí, ochotní ľudia. Cítila som sa tam veľmi dobre.

grlu
autor
21. feb 2020

@weba radosť citat 🙂

weba
21. feb 2020

@grlu nielen radosť čítať, ale aj radosť zažiť 😉

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkab1
23. feb 2020

Je tu niektorá taká co rodila v PB a na Vsetíne? . Ja som prvý krát rodila v PB nemôžem povedať že mi tam bolo zle ale okolo seba počúvam na Vsetín samé chvály tak sa neviem rozhodnúť. Aké máte vy pre a proti?

henrietka1919
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
christina312
21. apr 2022

@mirkab1 ahoj rodila si v PB ? Ja som uvažovala nad Trenčínom keďže tu žijem ale počúvam stále horšie a horšie prípady od kamarátok a známych...😔

mirkab1
21. apr 2022

@christina312 ahoj áno rodila som v PB dva krát. Druhý krát som rozmýšľala nad vsetinom ale kvoli korone sa nedalo cez hranice. To bolo pred dvoma rokmi. Ja na PB nemôžem nič zlé povedať, všetko bolo v poriadku, po pôrode mi hneď dali syna na telo. Aj sestričky boli ústretové. Myslím že je tu aj skupina porodnica PB, pridaj sa tam a budeš vedieť ako je to tam teraz 😊

christina312
21. apr 2022

@mirkab1 áno práve ten personál je tam veľmi ospevovaný čo je veľmi príjemné čítať ☺️ na stránke pôrodnice vsetin som sa dočítala že planovane slovenky aktuálne neprijímajú..kto vie ako to bude časom ☺️pozriem si tu skupinu ďakujem pekne

mirkab1
22. apr 2022

@christina312 https://www.modrykonik.sk/group/8093/ aj tu je. Vôbec neviem ako to teraz funguje, ale ja bývam kúsok od hraníc a baby odtiaľto tam chodia. Ci PB alebo vsetin, obe sú myslím dobré. Ja som bola v PB spokojná, určite sú tam aj nepríjemné Sestričky ale to je asi všade tak. 🙂Prajem rychly a bezbolestný pôrod 😉🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre