Pôrodnica v Michalovciach a epidurálna anastézia

majkika84
11. okt 2012

Zienky, aky mate postoj alebo skor skusenosti s PEDA v MI? a co poviete na Dr. Rejtovu?

liska111
3. feb 2013

@petuliik Tak už len z toho hľadiska by som tam nešla, že si tam praxovala. Ale tak každý máme svoj rozum, tak nech sa rozhodne ako chce....

drobna13
3. feb 2013

@1stefi121 tak radsej by som bola za porod normalny ale ak uz budem musiet sekciou tak radsej pri doktorke Zambovej nie nenavstevujem ju ale pocujem na nu same xvaly

1stefi121
3. feb 2013

@drobna13 Ja som jednoznačne za sekciu lebo nechcem nič riskovať a ešte si davam aj sterilizaciu tak dufam že budu primne všetci sväty a pomožu mi aby sa nič nestalo. A tiež sa nebudem trepať niekde 30km dalej ked sa niečo ma stať tak sa stane aj tu aj inde.

drobna13
3. feb 2013

@1stefi121 takze ty mas tu sekciu uz na 100% potvrdene?

1stefi121
3. feb 2013

@drobna13 no či na 100% neviem ale už som sa s nou o tom rozpravala tak povedala že bude sekcia a kedže sa tu v mi sterilizacia robi pri sekcii alebo laparoskopicky. Že ak bolo jedno na sekciu tak aj druhe by malo byť ale neviem ja som aj obnličkovy pacient tak aj kvoli obličkam by som mala rodiť sekciou toto mi potvrdila nefrologička. Tak uvidie v utorok mame poradnu tak som zvedava čo novehosa dozvieme.

drobna13
3. feb 2013

@1stefi121 a prve si preco mala na sekciu?tak potom daj vediet ako a co :D

1stefi121
3. feb 2013

@drobna13 lebo sa mi mala neotočila a mala som preeklamsiu. A jazvu ti kontroluju? A to kedy chceš isť za dr. Zambovou že by si ju chcela pri porode.

1stefi121
3. feb 2013

@drobna13 Kedy to maš termin?

michaella28
3. feb 2013

z vlastnej skúsenosti nemocnicu v MI neodporúčam.......zomrelo mi tam donosené zdravé dievčatko vinou lekárov 😢

liska111
3. feb 2013

@michaella28 Tak to mi je veľmi ľúto:( aká bola príčina? Ak nechceš verejne môžeš ip

drobna13
3. feb 2013

@1stefi121 jazvu mi nekontroluju...termin mam 19 juna a ty?

drobna13
3. feb 2013

@michaella28 taktiez my to je luto....

michaella28
4. feb 2013

Ako prvorodičku ma nechali trápiť od pol deviatej (a to nehovorím o tom že ma najprv posielali domov že majú veľa žien) a o 16-tej mi spravili sekciu.Počas tých hodín ma len jeden krát skontrolovali a to bolo všetko ☹ a nakoniec keď počuli len moje ozvy vedeli že je zle a stále mi tvrdili že pôrod môže trvať aj 24hodín ☹ Zrazu bolo pri mne veľa sestričiek aj doktorov a dovtedy nik!!!!Bolo mi povedané že pupočná šnúra sa zasekla medzi hlavičku a maternicu,ako sa malá tlačila dole 😢 a tak sa ndýchla vody 😢 žila 30min.aj s oživovaním.Keď mi to prišiel Filkor povedať o šiestej večer (dovtedy nikto nič)s úsmevom na tvári ako by sa nič nestalo a k tomu sa ma vypytovať odkial som atď...no som nechápala a nakoniec zahlásil:VEĎ STE MLADÍ EŠTE BUDETE MAŤ DETI!!!!!Keď prídem na cintorín a vidím tam nové detské hroby je mi zle ☹

liska111
4. feb 2013

@michaella28 Panebože nemám slov.........Je mi z toho na grc, z celého prístupu. To bolo prvé bábätko? A je to čerstvé, či dávnejšie. Je mi to tak ľúto až do plaču......:(((((

michaella28
4. feb 2013

@liska111 bolo to moje prvé bábätko a bolo to dávnejšie,ale cítim ako by to bolo iba včera ☹

liska111
4. feb 2013

@michaella28 Presne viem, ako sa cítiš a čo prežívaš. My sme si prešli tiež podobným.....:((((( ale verím, pevne dúfam, že sa Vám anjelik ráz vráti zdravý a krásny

1stefi121
4. feb 2013

@michaella28 Tak to mi je luto čo sa stalo. čo sa Filkora tyka tomu je jedno asi všetko. akokeby on deti nemal neviem čo by robil keby bola na mieste jeho dcera ked ma nejaku. Ale myslim si že ked maš vybaveneho lekara a dohodneš sa s nim na sposobe porodu tak by to mohlo aj inač dopadnuť to hovorim za seba nevime sa vžiť do tvojej situacie ja som s prvym porodom bola spokojan i ked somišla plan. sekciou no uvidim ako to dopadne teraz. Každy& večer sa modlim za to aby to sdobre askončili myslim že mam dobru lekarku tak dufam že to aj dobre dopadne. Naozaj mi je luto čosa ti stalo.

1stefi121
4. feb 2013

@michaella28 aspin si podala nanho sťažnosť na UPDNZS.Aby sa spametal pan primar. nech si uvedomi že je primar a jeho ulohu je zachranovať životy mamičiek a deti .

1stefi121
4. feb 2013

@drobna13 ja mam termin 8.6

zogginka
16. apr 2013

@kosatka29 Ahoj, neni s tým problém?? že vraj sa neda vôbrať je niečo natom pravdy? 🙂

kosatka29
16. apr 2013

@zogginka Neviem čo myslíš? Či sa nedá vybrať lekár k pôrodu v Mi? Dá sa určite lebo už som sa aj so Zambovou o tom bavila a povedala že mi príde k pôrodu že tým nemá problém.

zogginka
16. apr 2013

áno to som myslela.. 🙂 ja som to len čítala, tak super utorok k nej idem tak sa musím opýtať..

zogginka
16. apr 2013

@kosatka29 áno to som myslela.. ja som to len čítala, tak super utorok k nej idem tak sa musím opýtať..

kosatka29
17. apr 2013

@zogginka Kľudne, dokonca mi dala aj telefónne číslo na vrchnú sestru tu v pôrodnici, že si mám zavolať keď chcem a dohodnúť sa s ňou a prísť si pozrieť pôrodnicu a izby a tak...nech viem do čoho idem

zogginka
17. apr 2013

@kosatka29 tak potom pisni aký bol pôrod, ja už začínam stresovať 🙂

kosatka29
17. apr 2013

@zogginka Ja už tiež stresujem 😒 každý večer pred spaním mám nervy. Ale dajak sa to musí prežiť, potom písnem 😀

zogginka
18. apr 2013

@kosatka29 tak držim palčeky, nech všetko dobre dopadne..ja som prvorodička, tak stresy riadne a mám dilemu či si dať epiduralku alebo nie.. 😒

fajndievca
18. apr 2013

@zogginka určite si ju daj 🙂 ver mi že neoľutuješ

zogginka
18. apr 2013

@fajndievca ďakujem za radu 🙂

kosatka29
18. apr 2013

@zogginka Daj si určite ja som prvú mala bez epi, druhú som mala s epi, viem to porovnať. Mne to určite pomohlo, uľahčilo. Prestal byť stres že ...strááášne to bolí moje nervy nevydržím už ani minutu. Začala účinkovať ukludnila som sa, bolieť to bolelo aj kontrakcie som cítila ale oveľa znesiteľnejšie. A už potom len prišli tlaky a malá šla von. Nemám pocit že by to malú nejak ovplyvnilo, ani zašívanie ma už nebolelo a som si v klude malú vychutnávala a mi už bolo jedno kto, čo so mnou robí. Aspoň u mňa to tak bolo. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre