Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

zojana
25. aug 2009

sabiatko...ahoj...som priamo z Trebišova..čakam druhe babatko...tu v Tv je pôrodnica celkom okej si myslim..je tu jedna nadštandardná izba kde si len sama a platiš 500 za noc...a dve izby nadštandardné kde ste dve a tam platiš 300 za noc...na izbe maš telku, chladničku, rychlovarnu konvicu, komodu a môžeš prijimať navštevy hocikedy a na ako dlho chceš..to je vyhoda vlastne...personal je milý aj sestričky aj doktori, aspon ja som sa nesklamala..uvidim ako to bude teraz za mesiac ked pôjdem...babatko je na izbe s Tebou už od začiatku hned tak tri hodiny po pôrode...otecko pri pôrode je vítaný ale aj za to sa plati asi 600 sk .... ja som rodila klasicky nie do vody ale je to tu možné aj do vody ako pišeš....takže asi tolko zatial .. ak maš nejake otazky tak kludne napiš...Jana 🙂 🙂 🙂

sabiatko
autor
27. aug 2009

ahoj jani 🙂 diki za info, znelo to dobre, asi vsetko co potrebujem, ale som pocula aj celkom opacny nazor 😀 zevraj sa moc o rodicky nezaujimaju, tak ja neviem. kamoska tam rodila pred tristvrte rokom do vody a napriek tomu, ze vyslovne povedala nie, furt ju tam otravovali s oxytocinom a nakoniec jej ho po porode este proti jej voli pichli 😒 tak ja si teraz zbieram vsetky mozne info, aby som sa dobre rozhodla. dokiho mam v kosiciach, tak mozno prave tam pojdem rodit. chcela som ale vediet aj o tejto porodnici. tak sa jani drz, uz len par tyzdnov a babetko je na svete 😵 nech je zdravucke a prinesie vam do rodiny vela radosti 🙂

zojana
27. aug 2009

ahojky 🙂 aj ja Tebe držim palce....ja mám zatial pozitívnu skúsenosť..uvidim ako to bude teraz...dúfam, že tak isto....alebo ešte lepšie ako predtým 😉 😉 😉 ....to vieš čo človek to iný názor a iná skúsenosť...paa zatiaľ....

sabiatko
autor
28. aug 2009

urcite to bude v pohode jani 🙂 ked to bolo super prvykrat, bude aj druhy 😉 tak nech sa vam dari 🙂

jespera
5. sep 2009

Ahojte,
Sabiatko - ja som z okolia Presova, a vazne uvazujem o Trebisove, ale do vody. Je to jedina nemocnica na vychode,kde ponukaju takyto porod - bohuzial. Pred pol rokom tam rodila kamoska do vody - a ona si to chvali, jednak samotny porod do vody - tepla voda mala na nu super ucinky, a pochvalovala si aj lekarov aj sestricky.
Ja sa len bojim pocasia a 100 km cesty do Trebisova a ktomu mam termin december/januar, kedy bude vladnut kruta zima - dufam ze to budem stihat.

sabiatko
autor
7. sep 2009

ahoj jespera 🙂 sak to je to, ze tych porodnic, kde sa da rodit do vody je na slovensku tak malo 😒 moja kamoska mi tiez hovorila, ze vo vode to bolo super, ani sa nenatrhla. hm, ja este stale nie som rozhodnuta kam pojdem. ja to mam do trebisova tiez okolo 100 km a termin mam v marci, takze to bude tiez kosa... aby som este neporodila v aute :D tak ale si hovorim, ze by sme to mali stihnut, ako prvorodickam nam to zrejme bude trvat dost dlho, kym uvidime nase malinke.

yoya
8. sep 2009

ahojte 😉
ako tu čítam, ešte si sa nerozhodla. ak sa predsa rozhodneš pre Tv, ďohodni si dopredu lekára - podľa mňa najlepšie primára alebo je tam ešte nejaký mladý doktor, prepáč, ale neviem si spomenúť na meno - ten je vraj fajn /ak si spomeniem meno, tak ti ho napíšem/.däfam, že sa rozhodneš správne a všetko dobre dopadne.
Drž sa!!!! 🙂

sabiatko
autor
10. sep 2009

ahoj yoya 🙂
jak sa poznam, tak sa rozhodnem az na poslednu chvilu 😀 zatial by som sa asi trocha viac priklanala ku ke-saca, lebo nikdy nevies, ci sa daco nezvrtne a nakoniec sa ani porod do vody nebude konat a budem z toho nervozna. myslim, ze tepla voda je na porod najlepsia, ale mozno to zvladnem aj na porodnej stolicke, hlavne nechcem rodit na chrbte do vysky, ale pekne s gravitaciou. teraz som nervozna z toho, ze sa mi neda objednat na tie geneticke testy, co sa robia od 11-14 tt a neviem, ci su povinne, kazdy hovori inak. chuda babo, ja furt len s niecim stresujem, si so mnou uzije 😝 😀 a ty sa ako citis? polka tehu za tebou, dobry pocit, ze? 🙂

idris
11. sep 2009

Babulky a ako je to s tym dohodnutim lekara ??? davate mu potomnejaku pozornost?? No a ako je to s tym obhladnutim porodnice pred porodom respektive s tou pripravou neviete mi poradit ??

sstefi
15. sep 2009

http://www.zzz.sk/?content=porodnica_trebisov

idris, na tejto stranke maš kontakt na vrchnu sestru, ktorá "organizuje" predporodnu pripravu, tak jej čim skor zavolaj, lebo sa mi zdá že len raz do mesiaca sa to robí. ale nie som si istá, ja len aby si stíhala.

mmch, ja som bola tiež spokojná, rodila som tam. Majú aj to porodné kreslo, ked už je reč o gravitácii.
Toho mladého dr. predpokladám, že yoya myslela Mudr. Bujňáka, fakt príjemný človek.
Lekárka pri ktorej som rodila ja, tam už bohužial nepracuje, ale trošku sa mi nepozdával primárov pístup k ľuďom. či už k lekarom alebo k "pacientkám".
aj jedna por. asistentka zabudla, pre koho tam je. nakolko som si dovolila rodiť v noci, ale ostatné boli fakt príjemné a veľmi ústretové. 🙂
aj n a odd. šestonedelia boli veľmi príjemné sestričky, všetky. Aj lekári, aj detskí aj gyn. Plánujeme aj druhé bábo, tak bez rozmyšlania sa chystam rodiť v TV. 😉
ak máte otázky, kludne sa pýtajte, najlepšie do IP, ak by som sem nahodou nedošla 😉

idris
21. sep 2009

sstefi
dakujem velmi pkene za info. Zajtra sa tam idem pozriet 🙂

sabiatko
autor
22. sep 2009

sstefi, diki aj za tvoju skusenost. tak ono to s trbisovom vyzera celkom dobre... to vies, par neochotnych ludi sa asi najde v kazdej porodnici 😒 to kreslo je tiez super vec, aj nad tym som uvazovala... mna by este zaujimalo, kolko nadstandardnych 1-postelovych izieb tam je a ci tam moze moj manzel zostat aj cez noc, lebo byvame hodinu a pol od trebisova, tak by to bolo super. predpokladam, ze pri 2-postelovych to mozne nie je...? inak ceny za izby su super.

idris, neviem ci je bezne davat pozornost porodnikovi, asi hej, ale my si to nemozeme dovolit, lebo mame len manzelov prijem, ja nedostavam ani korunu, takze z toho najskor nic nebude. ale je to na kazdom, ci chce nieco dat a kolko.

yoya
22. sep 2009

Ahojte 🙂
sabiatko - bola som mimo, tak som sa dostala k netu až teraz. mám sa celkom fajn, aj keď ešte stále marodujem, tak to asi bude až do pôrodu - stále mi tvrdne bruško a mávam aj bolesti.Je to super pocit byť už za polovicou, aj keď najradšej by som bola keby bol koniec januára a ja aj s bábom by sme boli doma.Aj tebe to pekne ubieha, už máš 15tt., aj tebe to rýchlo ubehne - prajem ti to zo srdca, nech ti to ubehne rýchlo a hlavne, aby bolo všetko Ok.Na genetické testy myslím, že posielajú, ak je na to dôvod - v rodine,... Ja som pred nedávnom, asi pred 4týždňami, bola na 3D usg a tam mi tiež povedal dr., že či je všetko ok - on tam všetko zisťuje.Drž sa, všetko dobré. 😉

SStefi - mám taký pocit, že dr.Bujňák v Tv nemocnici už nepracuje, tak mi to aspoň vravela jedna známa.

idris
27. sep 2009

Dievcenece tento stvrtok 1,10 bude poradna tehuliek na sestnedeli 🙂 o 13 tej tak ak chcete pridte 🙂 aby som tam nebola sama

sabiatko
autor
28. sep 2009

pre mna este asi skoro, este mi ani brusko neni poriadne vidiet 😀 ale ked tam pojdete baby, tak dajte vediet, ako sa vam pacilo 🙂

idris
28. sep 2009

sabiatko si presne polovicka zomna xixi 😉 ale dam vediet ako bolo urcite .... na mne to brusko tiez nie je nejak extra vidiet... ked sa porovnavam s babulkami co su v mojich tt 😅

sstefi
28. sep 2009

je tam jedna jednopostelová izba, a dve dvojpostelové. spať neviem, či može aj manžel, kým som tam bola ja, tak tam žiadny manžel nespal, neviem či preto, lebo nechcel alebo preto lebo nemohol.
Ja som bola na 2-postelke, aj to až po 2 dnoch, lebo nás bolo vtedy strasne vela a bol poradovnik.
Ked rodis, sa ta spytaju, či chceš nadštand. izbu, ak je vela mamiciek, tak ta napišu nazoznam, ked sa medzitym izba uvolni, tak ta preložia, ak nie, smola.

sabiatko, ja si myslím, že to nie je skoro, ved nič nestratíš, ked pojdeš skor. Inak ja som nebola, trošku som to nestihla 😅 😝 😀

yoya
1. okt 2009

Ahojte tehulky 🙂
chcem vám povedať info - primár z Tv pôrodnice odchádza, vraj tam má prísť nejaké ucho z Michaloviec, aj ešte ktosi nový. Takže veľký výber nie je. Držím pršteky, nech všetko dobre dopadne a ste zdravučký. 😉

sstefi
1. okt 2009

moja skusenosť s lekarmi všeobecne a zároveň aj s porodnikom, čim mladší lekár tým lepší prístup. 🙂

janka.mi
2. okt 2009

ahojte dievčatá...

som z MI...a hlavný dôvod prečo by som chcela ísť rodiť do TV je príchod ucha 🙂 🙂 z michalovskej nemocnice. Je to veľmi dobrý doktor, je milý k pacientkám a fakt ľudský prístup. Takže vrelo odporúčam MUDr. Bubana..teraz zrejme už primára. Fakt som na neho nepočula jednu negatívnu vec......Chcem sa vás ešte opýtať, ak máte skúsenosti s pôrodnicou v TV....aké je tam novorodenecké oddelenie? Lebo tu v MI je to hrôza...vôbec nemaju záujem o deti, nepovedia vám čo je s dieťatkom a podobné finty... 😠

mj28
2. okt 2009

ahojte ...

novorodenecké oddelenie? tak az na dve sestričky, je to podla mojich osobných skusensti nie starsích ako 3 mesiace, tiez hrôza ... tie dve sestricky (neviem ako sa volaju), vidno ze robia prácu s laskou,chutou a zalezi im na detickach, nie ako ostatne (dalsie tri), ze je to moja praca a cakam kedy mi skonci šichta ... tie dve sa chodia pozerat aj v noci (hoci spíte) či je naozaj vsetko v poriadku, ostatné ani neviete ze maju nočnu sluzbu ... ale to su moje skusenosti, mozno vy budete mat ine ...

čo sa tyka nadstandardnych izieb, tak vrelo odporucam, v podstate to nie je ziadna vyhra (ziadny komfort), ale oplati sa zaplatit za neobmedzene návstevy (od 10:00 o 20:00 tam mozete mat hoci koho a hoci celych 10 hodin) a za kupelku s WC (kedze tie ktore nie su na nadstandardnych izbach sa kupu a chodia na WC tam kde aj nase spoluobyvatelky s menšiny - nič proti, ale rodia tam aj take cigánky, ktore nevideli vodu hadam aj rok )

tak vam drzim palce a ak ma este niečo napadne tak dam urcite vediet ... 😎

karolinka83
7. okt 2009

Ahoj dievcata. Pripajam sa k nazoru Janky.mi. Tiez som z michaloviec a silno uvazujem nad porodnicou v trebisove. Hlavne kvoli tomu, ze k vam prisiel nas naozaj velmi velmi dobry doktor- MUDr. Buban. Vsetky moje zname, ktore mali odvahu rodit v michalovciach, rodili pri nom. 🙂 A to, ze tam je aj moznost rodit do vody, to je dalsi velke plus pre porodnicu v trebisove. To mi zas doporucila moja svagrina, ktora je porodna asistentka. Takze pre mna je porodnica v trebisove horucim kandidatom. 😉

janka.mi
8. okt 2009

ahoj, Karolinka ja tiež uvažujem o pôrode do vody, ale trochu sa toho obávam. Neviem si to predstaviť....no uvidím, poradím sa s doktorom. Zatiaľ som počula dosť pozitívne ohlasy na takýto typ pôrodu. O pár týždnov idem k nemu na poradnu. Vraj bude robiť poradne tu v Michalovciach každý piatok, takže netreba chodiť do Trebišova posledný mesiac. Len sa obávam toho, že ked to na mna príde, či bude ochotný bežať za mnou do TV, veď nakoniec tam idem kvôli nemu. 🙂 PS: povedz mi, ktorý doktor je teraz dobrý v MI? ved to tu úplne ide dole vodou.... ☹

meinkonka
8. okt 2009

ahojte. pripajam sa ku kladnemu nazoru na dr. Bubana. tiez bol mojim favoritom na mojho porodnika, fakt skoda ze odchadza. takze zacinam uvazovat nad porodnicou v TV.

janka.mi
9. okt 2009

Meinkonka...kedy máš termín? Možno sa stretneme 🙂 Ja mám oficiálne 12.12, ale možno to bude i skôr. 🙂

meinkonka
9. okt 2009

janka.mi ja mam 15.12. a bodaj by to bolo skor 😅

karolinka83
10. okt 2009

Dobry doktor v mi? Hm... ked mmyslis gynekologa, tak ja chodim k Dr. Holdovi. A zatia som s nim spokojna. A porodnik? Myslim, ze taky v michalovciach neexistuje. 🙂 Vraj maju prijimat porodnikov- ukrajincov. No znie to hrozne, ze rodit pri ukrajincovi... Ale mozno sa chlapci budu snazit a nakoniec to nebude az taka hroza... hihi. Inak to, ze Buban bude mat poradne aj v Mi je veeeeeeelmi dobra sprava. 🙂

meinkonka
10. okt 2009

cauky karolinka aj ja chodim k holdovi 😉

a prave som si studovala trebisovsku porodnicu a zistila som, ze je tam aj velmi moderne polohovatelne porodne kreslo, co ma veeeeelmi tesi. neviem si predstavit rodit v lahu, ved to maleho ani nevytlacim 😅

karolinka83
10. okt 2009

No ja mam jednoducho z tej nemocnice dobry pocit. Idem skusit prestudovat nieco na stranke. 🙂 A co vravis na Holdu? Si spokojna?

meinkonka
10. okt 2009

ja som s holdom zatial spokojna. sice som este nemala ziaden vazny problem, cize neviem ako by ho riesil, ale inak k nemu chodim uz asi 3 roky a som spokojna. a teraz aj ta nova ordinacia... takze super. a sestricka je zlata, tu mam tiez velmi rada /je to dokonca mama mojej kamosky/ toto som nasla o TV porodnici

http://www.nsptv.sk/odd/gynekologia.htm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre