Poznáte MUDr. Jozefa Záhumenského?

cheequix
6. mar 2014

Zvažujem nového gynekológa v BA, preto budem vďačná za každý názor a najlepšie osobnú skúsenosť s týmto lekárom. Dlho pôsobil v ČR, momentálne ordinuje v GPN Koch.

emma_932
17. mar 2018

Ja som ho mala pred rokom zazmluvnenho, dieta cez 4kg, cca mesiac pred porodom sa otocil, z kazdej strany som pocuvala akutny cisarsky, no on mi maleho otocil a odrodila som prirodzene. Par hodin po porode som uz behala hore-dole, na izbe sa vystriedali dve baby po sekcii a teda, vobec som im nezavidela.
A este k docentovi: stretla som ho v Kochu a bol prvy lekar, pri ktorom som mala pocit, ze na prvom mieste som JA, ako pacient. Toto som este na Slovensku nezazila.

aculy
17. mar 2018

U pana MUDr Zahumenskeho som rodila v novembri 2016 (mala som ho zazmluvneneho) prirodzene, koncom panvovym nakolko babatko nebolo otocene. Lepsi porod si ani neviem predstavit. Velka spokojnost s panom doktorom a aj manzel bol s jeho pristupom velmi spokojny 🙂

nina88
17. mar 2018

@nenuska25 muselo to byt hrozne... je mi ľúto, ze máš takúto skúsenosť...

nina88
17. mar 2018

@kittykat22 ja vyvádzam a som hystericka? 😂😂😂 no co uz... každý ma nejaké pocity keď niečo číta... ja hystericka isto nie som. Napísala som len svoj názor. 😉 veľa štastia.

senta_sofia
17. mar 2018

@nenuska25 presne takyto dojem vzbudzoval vo mne, rodit prirodzene za kazdu cenu, ja som u neho bola na konziliarnom vysetreni kvoli predoslej sekcii, v Trnave vtedy pokracoval vo svojej kariere s rodenim zien prirodzene po cisarskom... Trocha pokory by mu neuskodilo, hra sa na dolezitejsieho ako skutocne je.

alenie_
22. mar 2018

Inac baby, ale viete, ze dieta nedycha krkom, ked ma pupocnik omotany okolo krku, ale prave tou pupocnikovou snurou? Lebo sa mi to tu pri niektorych fakt nezda. Ja som prirodzene porodila, dcera bola omotana aj okolo krku, brucha aj noziciek a vsetko v poriadku. Takze kvoli tomu sa cisarsky fakt nemusi robit.

nenuska25
23. mar 2018

@alenie_ samozrejme, ze vieme, ze dieta prijima kyslik v maternici nie samotnym dychanim, ale pomocou okyslicenej krvi z pupocnika. Ide skor o dlzku pupocnika a o tom ako sa sprava v maternici, ludovo povedane, t.j. ci nesposobuje tiesen prilisnym zamotanim sa, vtedy sa to lahko da zistit ctg vysetrenim. Samozrejme, ze su situacie kedy treba jednat rychlo a dieta vybrat sekciou, nakolko pupocna snura sposobi vyssie uvedene, takze je to niekedy vo hviezdach ako sa to bude spravat, samozrejme, ze to nie je indikacia na planovanu sekciu, ale castokrat na akutnu

panda78_12
4. jún 2018

Ahojte. Moje prvé tehotenstvo nedopadlo dobre. Potratila som v 22t. MUDr Záhumenský bol pri potrate.
Momentálne som znova tehotná moj stav je o to horší, že od malička mám chronické zlyhavanie obličiek - čo bola aj asi príčina spontáneho potratu. Už vtedy som mala z doktora dobrý pocit. Po ludskej stránke tiež super.
Po prvej skukenosti s ním ako z lekarom som sa rozhodla k nemu objednať.

renimac
22. jún 2018

@karamelkax Áno, na Antolskej veľmi radi urobia sekciu. Sú tým známi.

konka11
6. júl 2018

Mudr. zahumensky? Zvol si radsej ineho doktora. Brani sa sekciam, aj tam kde by to bolo potrebne. Potom ta caka trauma z porodu. Asi sa z veduceho lekara nemocnice v Prahe nevratim do BA a potom Trnavy ...

nina88
6. júl 2018

@konka11 uz to mam za sebou a bol úžasný

szana
11. júl 2018

Nie som z BA, diskusiu som si otvorila po tom, co som dnes videla a pocula v Telerane, kde doc. Zahumensky rozpraval o prirodzenych porodoch a otacani deti, pricom mu znamy spevak robil "promo". Vyjadril sa, ze planovana sekcia je najhorsi mozny porod a stav pre dieta a matku. Asi najlepsi, ked sa tento sposob voli v krajnych situaciach pri zachrane matky a dietata, nie? To maju tie zeny mat postihnute, alebo mrtve deti, len pre to ze prirodzene je prirodzene? Vyjadril sa tiez ze otacanie deti kt. su KP je bezpecne, rokmi overene (sice sa to dlho nerobilo, nevie preco...), je to zasah bez minimalneho rizika. Mne sa zda jeho postoj velmi striktny a ziadny extrem, toboz v porodnictve nie je dobry.

dulkagabulka
11. júl 2018

@szana ono sekcia moze byt, ak to zdravotny stav dovoluje, vykonana sposobom, ze sa zacne porod a vykona sa az po jeho spusteni.

101001228
19. feb 2019

Ja som 4.den po pôrode. Porod viedol dr Zahumensky, chodila som k nemu do poradne. Samozrejme možem len odporučiť. Prvé dieta SC pred 2 rokmi na Antolskej (nepostupujuci porod), druhe som porodila za 4,5 h od prvej kontrakcie doma. 2 hodiny v pôrodnici. Vela práce so mnou nemal, ale rodila som prirodzene, v polohe na boku, bez epiduralky, bez nastrihu hrádze, bez poranenia. Dieta hned položené na moje brucho, partner strihal pupocnikovu šnúru, spontánny porod placenty, dieta priložené k prsniku, vzali mi ho potom asi na min. len ho utreli. 2 hodiny sme takto ležali na pôrodnom sále všetci spolu... Krásny zážitok. Najviac som ale vďačná za Aniball, mal by byt povinnou predporodnou prípravou. Dieta som vytlačila na 2x a po presunutí na izbu som uz sedela, hýbala sa, fungovala akoby som vôbec nerodila.. Tak dufam ze môj zážitok niekomu pomôže. 💙

nina88
20. feb 2019

@101001228 áno presne ako moj pôrod pred 8 mesiacmi u tohto doktora 🙏🏻 A tiez anibal odporúčam všetkými desiatimi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre