Poznáte MUDr. Jozefa Záhumenského?

cheequix
6. mar 2014

Zvažujem nového gynekológa v BA, preto budem vďačná za každý názor a najlepšie osobnú skúsenosť s týmto lekárom. Dlho pôsobil v ČR, momentálne ordinuje v GPN Koch.

cheequix
autor
7. mar 2014

Nikto nič? ☹

chrumka84
7. mar 2014

@cheequix mna vysetroval po porode kvoli bolestivej jazve. Vraj velky odbornik 🙂. Mlady, sympaticky, vsetko vysvetli..

girlie_konik
7. mar 2014

Bol pri mojom porode, sice ho viedla prioritne MUDr. Zavodska, a bol velmi mily, taky vtipalek a sympos 🙂
Odborne to posudit neviem, nechodim k nemu a ako som pisala, porod viedla ina doktorka, ale prvy dojem velmi dobry 🙂

mimikas
7. mar 2014

@cheequix velmi prijemny doktor a viem ze vela pacientiek si ho chvali

cheequix
autor
7. mar 2014

@mimikas
@chrumka84 dakujem baby
@girlie_konik možem sa opýtať - rodila si v GPN Koch? Ak ano, kedy? Pripadne by som ti bola vďačná za tvoj názor a postrehy

chrumka84
7. mar 2014

@cheequix najdi si skupinu Rodili sme/budeme rodit v GPN Koch, najdes tam kopec pribehov 🙂

emma_932
7. mar 2014

@cheequix nie je to moj zazmluvneny gynekolog, ale chodim k nemu s gyn, problemami, a pripada mi fakt dobry.. urcite ho odporucam

cheequix
autor
7. mar 2014

@emma_932 a ako človek? Aký mas z neho pocit? Nejde to tam ako na bežiacom pase a pacient je vnímaný skôr ako objekt a nie subjekt? Ja mam u neho termín o 2 týždne, tak pret sa pytam

majloo
7. mar 2014

no ak je to taky dost velky fesak, tak ma ucil este na strednej zdravotke gyndu kedysi. Jaj, to bol fesak, vsetky baby sme davali pozor, ked nabehol v takych tesnych rifliach, na dalsie hodiny uz mal nieco volne..skoda 😀 Vtedy bol uplne mlady, ale baby k nemu chodili na ambulanciu a vraveli, ze bol velice mily a vsetko povysvetloval.

emma_932
7. mar 2014

@cheequix je velmi mily a ako pisu baby, vsetko vysvetli.. a ci to tam nie je ako na beziacom pase? urcite nie. to co opisujes, presne vystihuje ruzinovsku nemocnicu, bola som aj tam, no otras, nikdy viac.. chcela som tam aj rodit, kedze koch este nefungoval, zaplatila som si dr /sprosteho Hrabcaka/ a on: dohodneme si termin, pridete rano na siedmu, pichneme vyvolavacku, epidural a na obed mate dieta. fuj, zle zle zle milionkrat zle 🙄 u kocha poznam len zahumenskeho, ale neda sa to porovnat.
jaj, a syn sa mi narodil v stiavnici, tak to je tiez uplne iny svet..
kludne chod za nim, uvidis sama, aky je, nemusis mat obavy, je fakt super 🙂

cheequix
autor
7. mar 2014

@emma_932 dakujem pekne, hned mam lepší pocit 😉

kristinafifi
7. mar 2014

dr. Zahumenky mi robil akutnu sekciu, odbornik a sympatak, ale je tu aj ale, je velkym odporcom prirodzenych porodov, na moj vkus velmi propaguje epiduralku a antikoncepciu, ma blog na sme, o zenach, ktore chcu rodit prirodzene sa vyjadruje vulgarne

girlie_konik
10. mar 2014

@cheequix - hej, rodila som v Kochu a bol to skvely zazitok 🙂
Pisem pre vsetky, ktore este vahaju - ja nelutujem naozaj ani jedno euro, porod prebehol skvele, nemam z neho ziadnu traumu, bola tam super starostlivost tak pocas celeho porodu ako aj pocas hospitalizacie po porode.
Do Kochu som prisla okolo 3.30 nadranom, uz som mala celkom pravidelne kontrakcie kazdych cca 6 minut.. prijimala ma MUDr. Vacokova, ze som zatial otvorena len na 1 prst, ale uz sa to rozbieha..tak ma dali na tu cakaciu izbu, pravidelne ma monitorovali na pasoch aj vysetrovali doktori - MUDr. Zahumensky a MUDr. Zavodska a celkom rychlo to postupovalo.
Rano za mnou prisiel priatel, bol po nocnej, tak si tam kludne aj schrupol na izbe so mnou, nikto mu nepovedal ani pol slova.
Neskor ma poslali dat si teplu sprchu, prechadzat sa po chodbe, nech babo zbehne dolu a o 12.49 som porodila 🙂
Samotny porod trval max 15 minut, priatel bol pri mne, doktorka mi velmi pomahala - masirovala mi celu dobu hradzu aj ma povzbudzovala slovne, ked som myslela, ze uz nemam silu tlacit.
Babo mi hned dali na prsia, po chvilke ho zobrali a spolu s priatelom ho isli zvazit, pomerat, umyt a hned ho doniesli naspat. Potom sme uz len lezali spolu 2 hodiny na sale, porodila som placentu, zasili ma - jemne ma strihli, maly mal 4 kila a 52 cm.

Potom ma odviezli na izbu, maleho mi o chvilu doniesli a uz som ho mohla mat stale pri sebe.
Doktori, sestricky, sanitarky - vsetci super, boli mili, usmiati a mala som z celeho porodu proste len a len prijemne pocity.

Ak budem este niekedy rodit, tak jedine tam, a poslem tam aj vsetky kamosky 🙂)

Ak vas niektoru zaujima este nieco konkretne, pytajte sa kludne 🙂

cheequix
autor
12. mar 2014

@girlie_konik a ty si chodila do kocha aj pred porodom? Ak ano, tak ku komu?

girlie_konik
12. mar 2014

@cheequix - hej, zacala som na zaciatku tehotenstva k MUDr. Cupanikovi

gretocka
12. mar 2014

@kristinafifi neviem o ktorom clanku na blogu J. Zahumenskeho pises, lebo ja som teraz citala jeho blog a praveze tam povzbudzuje zeny aby sa nenechali dotlacit k cisarskemu, ale aby rodili prirodzene.... tak skus dat presny link aby sme nezavadzali ludi
link ktory som citala ja:
http://jozefzahumensky.blog.sme.sk/c/341600/Cis...

kristinafifi
13. mar 2014

@gretocka v blogu pise, aby sa nenechali dotlacit k cisarskemu, ale k vaginalnemu, NIE k prirodzenemu, ked si das do googla jeho meno, najma na ceskych strankach sa dozvies o jeho nazoroch na prirodzene porody (teda bez liekov),
http://duly.cz/clanky/capzrus.htm
http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/35/15265
ps: u mna nebola sekcia zivot zachranujuca operacia...

gretocka
13. mar 2014

@kristinafifi, aha sorry, tak to som uplne nepochopila tvoj prvy prispevok.... ano to zodpoveda, jeho slovnik je vcelku jednoznacny a tvrdy. Pre mna vsak su jeho argumenty (ked si odmyslim styl odpovede na baby-cafe) relevantne, nakolko svojho prveho syna by som asi nebola porodila bez urychlenia infuziami a mohutnej pomoci 120 kilovej porodnej asistentky ktora mi lezala na bruchu, ale to by bolo uz asi na inu diskusiu...
Babam ktore vedia o com hovoria ( zial mam pocit ze niekedy baby opakuju frazu "prirodzeny porod" iba preto ze je to "moderne") prajem, aby sa postupne legislativa zmenila a mali moznost volby. Mne osobne rutinne postupy az tak nevadia, mam za sebou dva porody jeden vo velkej fakultnej nemocnici - pristup ako na beziacom pase, ale napriek tomu pokrokovejsi pravidla a jeden v malej mestskej zapadnutej nemocnicke - osobnejsie, ale starostlivost o novorodenca ako z knihy "Nase dieta" z 1970 - ano vedela by som si predstavit aj nieco ine, ale bolo to len par dni a potom sme sli domov kde som si uz spravila svoj rezim. Nemocnica bola pre mna istota a chapem, ze to nie je hotel, kde si mozme vyskladat svoj vlastny "welness balik"

Baby tym z vas, ktore mate pred porodom prajem aby ste mali na porod pekne spomienky ved nech uz je akykolvek, na jeho konci budete drzat v rukach svoje babatko a porodom sa nic nekonci, prave naopak, je to zaciatok vasej dlhej cesty s babatkom...

kristinafifi
13. mar 2014

moja chyba, ked to este raz po sebe citam, nevyjadrila som sa prave najvhodnejsie, takze dakujem za upozornenie 🙂

allesandra
26. mar 2014

chodila som k Dr. Zahumenskemu do poradne, aj u neho rodila a teraz som sa rozhodla zostať jeho pacientkou, takže po šestonedelí už idem tam.
Je to naozaj skvelý doktor, ma prehlad a čokolvek som sa ho spýtala, vedel mi otazku alebo dotaz zodpovedať.
Ani raz mi nespomenul že by som mala rodit cisarskym, praveže od začiatku sme sa bavili o prirodzenom porode a ani na mna netlacil, aby som si dala EPI, alebo niečo ine. U KOCHa som skor mala pocit, že sa preferuje veginalny porod.
Doteraz som chodila ku Kollarovi, ktorý sa odborne ani porovnať nedá. Ked som bola u neho posledný krat, síce poznamenal že plod je malý, ale nijako to neriešil. Ked som nastupila do Kocha na poradnu k Zahumenskému, okamžite nakazal monitorovanie každé 2 dni a maximalne sledoval babätko, čo si velmi vážim.
Všetko vysvetlí a tak to má byť, nie že doktor je mlkvy a jedine čo mi povie je že už sa to začína črtať a odíde z miestnosti 🙂
takže vrelo odporúčam

dixinka1987
5. jún 2014

@allesandra mozes mi napisat prosim ta blizsie informacie o koch do email, prosim ? lebo tiez ma caka porod a neviem sa rozhodnut ze ci koch alebo kramare ale co citam skor koch, tiez som chodila ku kolarovi teda este chodim ale idem chodit k zahumenskemu takze tiez dake info chcem vediet, dakujem ti velmi pekne

alzbeta.horvathova5@gmail.com

dixinka1987
5. jún 2014

caute baby, kedze ma caka porod, a na odporucenie mi povedali doktora Zahumenskeho , poprosila by som referencie porod mam mat az oktober... a vobec o celej nemocnici Koch dakujem

okbukaj
9. jún 2014

@dixinka1987 najdes tu vsetko ;) https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/sanatorium-koch-boli-ste-spokojne/ btw: ja idem rodit v kochu a na poradne chodim ku dr. Zahumenskemu a je to clovek na nezaplatenie, tiez som pri prvom tehu chodila ku kollarovi a uz nikdy viac toho cloveka nechcem vidiet!!!

sashie
9. jún 2014

@dixinka1987 jednozačne KOCH, prvé som rodila na Antolskej, druhé dve deti u Kocha, (bohužiaľ, keď som rodila dcéru, tak Koch ešte nebol otvorený inak by som bola tam)
posledný pôrod ma rodil Doc. Záhumenský, teda mal službu ale odrodila ma moja Dr. Záhradníková. Rodila som KP, bol veľmi milý, usmiaty, dobre naladený, bolo vidieť, že vie čo robí, že má skúsenosti - pohodová atmosféra, žiaden stres, aj napriek tomu, že som rodila od rána 7,00 a syn sa narodil o 14,00hod. Navyše strácali ozveny srdca, ako som sa pretočila na druhý bok, pretože sa syn nechcel dobre nasmerovať do pôrodných ciest (druhého syna som rodila u iného doktora a ten mi vôbec nesadol v medziach sympatií a pod.)
V pôrodnej miestnosti si sama s partnerom a sestričky a doktori sú vedľa, prídu len skontrolovať monitor, teba, opýtať sa, či niečo nepotrebuješ. Kdežto v štátnej nemocnici ruch /čo je normálne, je tam veľa pôrodov/, medici nazízajú pri pôrode, inštalatér opravuje neonku nado mnou, ... no hrôza a o súkromí ani nehovorím. A šestonedelie, tri posledné dni som preplakala, niektoré sestry otrasné, len človeka deptajú a mám pocit, že sa v tom vyžívajú. ale to sú len moje skúsenosti, mám kamošky, ktoré rodili tam kde ja a tiež boli nespokojné a mám veľa ktoré tam rodili a sú spokojné a šli by tam znova. možno je to aj o šťastí a konštelácií hviezd v danej chvíli.
Ale v Kochu sa o pacientky starajú ako v bavlnke, na všetko ti odpovedia aj stokrát a nemajú sprosté komentáre.

dixinka1987
9. jún 2014

obkukaj

no ja chodim ku kolarovi, a uz idem chodit k zahumenskemu ake mas s nim skusenosti? ked tvrdis ze nikdy viac.....

dixinka1987
9. jún 2014

@okbukaj

dakujem velmi pekne za reakciu 🙂

ake mas snim skusenosti ked hovoris ze uz nikdy viac.... hmmm??? mam na mysli kolara

dixinka1987
9. jún 2014

@sashie

dakujem velmi pekne za komentar, iba co ma potvrdil ze jednoznacne KOH

marionetta
9. jún 2014

ja ho síce nepoznám,ale máme rovnaké priezvisko 😀

okbukaj
9. jún 2014

@dixinka1987 no zanedbal co sa dalo aj preto moj prvvy porod dopadol tak ako dopadol a mohlo to byt vsetko inak..https://www.modrykonik.sk/forum/hladame-lekara/mudr-marian-kollar-a-vase-skusenosti-s-nim/
popisala som vsetko tu..najdi prispevok odo mna..na strane dva..preco si sa rozhodlapre zmenu lekara?

sokovana
10. jún 2014

no chodila jsem k němu tady v Čechách do poradny před porodem.. teda párkrát.. byl pečlivej ( na můj vkus až moc) dalo se s nim domluvit(neb mam jiný požadavky než většina matek)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre