Pracujem v zahraničí a chcem rodiť na Slovensku

11. dec 2022

Pekny den prajem. Mam otazku typu že pracujem a teda som značnu časť roka v zahraniči a teda mam tu aj poistenie, ale čo ak by som chcela rodiť na Slovensku? Ako to je s tym poistenim a nemocniciami, alebo radšej sukromne zariadenia ? Zažila to niektorá ?
Prosim vyjadriť sa iba k téme, odpovede typu tak porod v zahraniči dík nie. (A dovod dam vam hned ten ze nechcem mat pri nom IBA asistentku ale doktora).

loginexistuje
11. dec 2022

to si musis riesit v poistovni v krajine kde pracujes ake doklady treba na preplatenie porodu , ktory si uhradis ako samoplatca a nasledne ti to v krajine kde si poistena mozu preplatit podla ich pravidiel

ak si myslis ze porod na slevensku znamena ze tu dostanes davky tak to tak nie je tu je dolezity obvykly pobyt a ten mas v zahranici

janka_266
11. dec 2022

Doktor aj tu príde len na posledných 10 min, aspoň teda u mna tak prišla 😃

jaskolka
11. dec 2022

@janka_266 to závisí asi od pôrodnice, ja som mala doktora celý čas pri oboch pôrodoch prítomného

syslik81
11. dec 2022

napr uk to ma taktohttps://www.nhs.uk/using-the-nhs/healthcare-abr... predpokladam ze kazda krajina je na tom inak -zalezi kde si .. vacsinou treba formulas myslim to bol s2 a eu karticka poistenca (ehic)

mamamasama
11. dec 2022

@janka_266 aj u mňa celý čas PA a doktorka až na finále 👌😁

janka_266
11. dec 2022

@jaskolka mna prišla asi 2x pozrieť a potom až keď sme šli do finále 😃

vahcaac
11. dec 2022

Rodila som v Nórsku, riešila som pôrod na SK, tak viem čo ca treba, ale jednoduchšie to je zaplatiť si pôrod súkromne. Pohybuje sa to okolo 2000 e

ildiko36
11. dec 2022

Kde pracujes? Ja pracujem v De a som rodila na sk..napis mi ip, ked viem poradim

sisaka
11. dec 2022

Milá autorka - nie sú to len nejaké asistentky, okrem vysokej školy majú ešte nadstavbu - špecializáciu a sú dostatočne kvalifikované “odrodiť” dieťa. V prípade komplikácií zavolajú lekára, o to sa nemusíš báť. Na Slovensku nebudeš mať nikdy taký prístup k rodičke a dieťaťu ako v zahraničí (možno o dalších 20 rokov) Dobre si premysli, aké chceš mať spomienky na pôrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre