Rodili ste niekto v Ružinove?

annie321
21. feb 2012

Rada by som poznala skúsenosti mamičiek, ktoré rodili v nemocnici v Ružinove. Uvažujem o tejto pôrodnici, ale počula som na ňu veľmi rozdielne referencie.
Aký je tam personál? Aké je tam prostredie? Ako ste boli spokojné so starostlivosťou na oddelenia šestonedelia? Šli by ste tam rodiť znovu? Ďakujem 🙂

anaxamon
21. feb 2012
kralicica
21. feb 2012

radšej choď na antolskú.... 🙂

peneloppa
21. feb 2012

ja som rodila 2x na Antolskej a som max spokojna. V Ruzinove mi to pripadalo ako na beziacom pase, aspon teda pred rokom to tak bolo. Kazda z nas ti tu moze nieco odporucit, no ty nemusis mat tie iste skusenosti ak sa rozhodnes pre tu ktoru nemocnicu. Zalezi od personalu, kto bude mat sluzbu, aku naladu budu mat sestricky a tak ... riad sa vlastnym instinktom.

lea1333
21. feb 2012

ja som lezala na gynekpologi a to som mala nadstandart a to mi stacilo nikdy v zivote a rodit pojdem na antolsku!!!!

m.i.r.i
21. feb 2012

rodila som v Ruzinove pred 2 rokmi a vseobecne to zhrniem tak, ze by som tam isla znova.
Moje dojmy boli - cakacka a porodnica super, lekari uzasni, cakala som na porod 2 noci a cely den, tak som toho videla celkom dost..a kazdy jeden lekar bol velmi mily..ja som mala konkretne zazmluvneneho a bolo to super, ale co mali aj nezazmluvnenych vtedy tak si kazdeho jedneho chvalili...sestricky tiez mile, ochotne...horsie to bolo uz potom, teda na sestonedeli tiez este celkom ok, mala som stastie na nadstandard- co tiez nie kazdej vyjde a na standarde si hlavne kazda nadava na sprchy..ja som to v tomto mala fajn a aj mile sestricky..pre mna jedine nagativum boli detske sestricky, tam to bola neochota, dlhe nechtiska, ked mi nosili maleho ( mala som sekciu nakoniec) tak boli neprijemne, vsetko nacasovane, doniesli ho spiaceho a nevedela som rozkojit a kym sa prebral uz ho brali..neporadili, nepomohli s dojcenim, stale sme sa tam doprosovali, plakali na izbach..neukazali poriadne ani kupanie a nic, lebo ze nemaju cas...odstupom casu mi je to fuk viacmenej, ked by som tam mala druhe, uz si viem poradit aj sama, ale ako prvorodicka som to tazsie znasala...vseobecne ale mi viac zelazi na tom, aby som mala dobry pocit z porodu, z lekarov, z profesionality a pristupu ako laktacne poradenstvo..aj ked v tom momente mi to pripadalo hrozne, ze mi nik nepomoze...ja ale ak budem moct, tak urcite do Ruzinova pojdem zas

zuzka2011
21. feb 2012

ahoj Annie, rodila som v Ruzinove, bola som celkom spokojna a isto si to zopakujem rada znova. Bola som na nadstandarde, porodnika som si nazazmluvnila, lebo mi to pripada ako zbytocne vytahovanie penazi (odrodi ta kazdy porodnik), ale pupocnikovu krv sme si dali odobrat (radsej sme do tohto investovali...) Lekari i sestricky boli v pohode, myslim, ze pre cloveka, ktory necaka nejake velke zazraky, je to dostatocne. Nehovorim, ze by to nemohlo byt aj lepsie, ale 4 dni sa daju vydrzat. Drzime palce!

viki2912
21. feb 2012

ja som rodila v ruzinove...spokojna som.mala som zaplateneho lekara,epidural aj nadstandart...odporucam

katren
21. feb 2012

a preco sa nespytas rovno v teme????treba hladat, potom zakadat otazky....
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-ruzinov-ake-mate-skusenosti/

nibiru
21. feb 2012

ja som rodila v ružinove a pred porodom som bola hospitalizovana na gynekologii cca 1,5tt dojem super nemala som nadstandart ani nikoho zazmluvneneho gynekologia bola krasnre prerobena.lekari sestricky super az na jedneho čo mi nesadol ako človek ale co sa tyka prosefie si ho chvalili ked som sla rodit akurat sa menili lekari s gynekologiou takze som ich poznala sestricky,lekari na porodnom uplne uzasny rodila som 22h. takze odrodila ma taka mlada kucerava blondina strasne zlata bola nemala som nadstandart ale vobec mi to nevadilo je pravda ze sprchy a zachody teda ziadny luxus ale klasika nemocnica.ja som nemala problem ani na sestonedeli zlate tam boli dokonca pustili otecka na novorodenecke ukazali mu malu spravil fotky a siel domou nebol pri porode.:o)ja ked pojdem rodit urcite zase do ruzinova malu mi dali po porode prisat a hned po 3h. som ju mala stale pri sebe velke plus je tam presklena chodba kde pri navsevach mozes nechat babo v nej je dostatocne velka aj pre 10-15 deti a vidis nanho nieje medzi ludmi osobne sa mi nepaci na kramnaroch ze ti daju dieta na ruky a von medzi ludi a na antolskej zase ze v uzkych dverach kopa mamiciek sa tlaci aby ukazali dieta navsteve.. .

dankadina
21. feb 2012

ja som tam rodila 2 krat so zazmluvneným dr a max spokojnosť až naa tie detske sestry.

yennn
22. feb 2012

Porodnica a pôrod fajn. To potom: na zaplakanie. Jedna veľká neochota a nezáujem. To bolo pred dvoma rokmi, možno sa odvtedy niečo zmenilo, neviem...
Nadštandard je super kvôli sprche na izbe čo ocení každá sestonedielka, a tiež možnosť naučiť sa kúpať svoje babo kazdy večer nie je na zahodenie, to na štandarde nie je.

jankaja
22. feb 2012

Ja som rodila v Ružinove pred 6 týždňami a bola som vo všeobecnosti spokojná s lekármi aj so sestričkami. Bola som na nadštandarde, kde bola na izbe sprcha a jedlo nosili taktiež na izbu.
S čím som nebola spokojná - mali sme problém s dojčením a každá sestrička, čo prišla, radila niečo iné... Malá bola od začiatku do konca pobytu prikrmovaná Nutrilonom a do prepúšťacej správy uviedli, že je plne dojčená.

stipec
22. feb 2012

Ja som rodila v Ruzinove 2x - pred 5 rokmi a pred 2 rokmi a isla by som znova tam aj ked byvam rovno pri Antolskej nemocnici pesi ani nie 5 minut. Vyhodou Ruzinova, ze maju k dispozicii anesteziologa iba pre gynekologiu, t.j. nemusis cakat na epiduralku a jej dopichnutie dokedy napr. sa neodoperuje 5 hodinova operacia na chirurgii, co uz pre Teba moze byt na epi neskoro. Ja som mala zazmluvnenu lekarku - MUDr. Danielu Harbulakovu oba razy a maximalna spokojnost a tiez oba razy som mala epiduralku a tiez oba razy nadstandard - jedlo nosili na izbu a dalo sa vybrat z 3 druhov a WC a sprchu sme mali na izbe dokonca aj so Jonson kozmetikou aj pre mamicky. Porodne asistentky boli nesmierne mile a ochotne zvlast pani Martinka, anesteziologicky tiez. Co sa tyka sestriciek na sestonedeli - zenske v pohode a detske tiez i ked som si prvy krat musela vydobijat pomoc s dojcenim ale clovek sa nesmie nechat odradit a trvat na pomoci z ich strany - je to ich praca a ked nie tak sa aj stazovat lekarke pri rannej vizite. Na gynekologii na 10. rizikovom bolo super sestricky uplne perfektne. Co sa tyka kupania a starostlivosti vsetko podrobne ukazali a pri druhom raze boli dokonca zdeseni, ze si chcem dieta hned kupat sama a nechcem pomoc ani ukazku. A este jedno pozitivum Ruzinova - je tam riaditelstvo Fakultnej nemocnice BA pod ktoru patria porodnica Ruzinov, Antolska, Kramare, takze aj keby sa zase velky pan odborar Kolar - gynekolog z Antolskej rozhodol strajkovat tak v Ruzinove si napr. nedovolia pocas strajku nepodavat epi ako napr. na Kramaroch alebo Antolskej a pocas strajku funguju viac menej v normalnom rezime. A v pripade akehokolvek problemu nie je problem ist klopnut riaditovi na dvere dole do pristavby.

zuzu0608
22. feb 2012

ja som tam rodila pred 4 mesiacmi a tiež u zazmluvneného doktora. mala som nadštandard a bola som spokojná. boli sme dve po sekcii na izbe a prístup doktoriek a sestriček bol tiež veľmi príjemný 🙂 . pri samotnom pôrode tiež veľmi príjemný kolektív,takže ja z mojej skúsenosti by som ti určite odporučila tam rodiť 😉

zuzka1008
5. mar 2012

ja som v ružinove rodila pred 1,5 r, všetci boli super, a to som nemala nikoho zaplateneho, ODPORUCAM 🙂

nef1306
14. mar 2012

ja som rodila v ružinove presne pred dvoma týždňami..no..keby mám možnosť si vybrať znova pôrodnicu, tak vyberiem asi skôr kramáre. prečo?pretože oddelenie šestonedelia - podľa mňa úplná katastrofa. Mne konkrétne malý neustále grckal, upozorňovala som tam na to každého od sestričiek až po pediatričky, každý jeden mal na to iné vysvetlenie /čo samozrejme mne ako prvorodičke moc nepridalo, lebo som nevedela, či je to normálne alebo nie/ nakoniec ma tam dobre vydeptali s tým, že malý strašne schudol, že ma nepustia domov , plus sú tam bežné odpovede pediatričky na otázky prvorodičky typu : veď na to máte materinský inštikt predsa ... nikdy v živote som sa tak netešila domov ako odhentadiaľ...

heni79
14. mar 2012

Pre mňa Ružinov nikdy viac.
😖
Ale to si nevyberieš podľa diskusie na nete, kde ti každá hodí svoj názor, podľa osobnej skúsenosti.
😅

laura162
12. apr 2012

Ahoj🙂...ja som rodila v ruzinove 16.2.2011,a mam dobre skusenosti aj co sa tyka pristupu lekarov sestriciek...vazne velmi mily a profesionalny...i ked jedine negativum ktore by som mala je,ze som nemala zazmluvneneho DR. takze som prisla na radu az posledna po 2tyzdnovom prenasani malinkej....a ked sa narodila mala obojstranny zapal pluc,tym ze plavala 12 hodin uz v starej plodovej vode ☹ v nemocnic sme boli 12dni,sestricky na JISke sa o malu velmi dobre starali....ale nastastie malinka je zdrava, a kebyze si mam zase vybrat nemocnicu v ktorej by som rodila urcite by to bol ruzinov 🙂

greeny
12. apr 2012

Ja som taktiez bola spokojna, pristup sestriciek bol mozno "tvrdsi" ale ja osobne som to brala, ze ma chcu nieco naucit a nie zbuzerovat. Takze je to asi individualne o pristupe. A veru je to tam ako na beziacom pase, noc po mne bolo v noci ze 17 porodov 😕 Chudak moj zazmluvneny doktor, rano teda vyzeral.... Ale aj ked tam bolo vela rodiciek mna nechali na boxe 10 hodin, lebo bolo treba a nechcela som sekciu, takze ziadna zanedbana robota. Aj so sitim maximalna spokonost 🙂 A nadstandart tiez perfektny, ja som rodila cez horucavy, takze super, ze tam bola klima, lebo v tej porodnici je inak pekelne teplo cez leto.

jana_banana
19. feb 2013

Ahojte, celkom ma prekvapili pozitivne hodnotenia. Asi velmi zalezi na tom, kedy clovek rodi - teda kolko porodov je prave v den porodu. Ked som rodila v novembri 2010 ja, bolo 7 porodov a oddelenie je nadimenzovane na 3. Na "vzdychacke", teda izbe pre cakatelky na porod, boli 3 buduce maminy, ktore spali, lebo sa im viac ako 24 hod nerozbiehal porod. My, co sme teda rodili naozaj, sme sedeli na starych osuntelych kreslach ci stolickach na chodbe uzkej asi 2 metre bez okien a cerstveho vzduchu, lebo 3 porodne saly boli plne. Na salu sme sli, len ked nas sestricka zavolala na monitor. Nikto nam neradil ako dychat, co robit atd. To je asi iba v prospektoch. 🙂 V nocnych koseliach nam bola taka kosa, ze som sa po chvili zacala triast a musela som si od sestricky vypytat aspon plachtu. Osprchovat ma poslali do sprchy na druhu stranu chodby, aby som asi nebudila tie, co spia. V sprche netiekla tepla voda (a po studenej sprche sa mi spomalili kontrakcie). Do porodnice ma vzali okolo druhej v noci, maly sa narodil tesne pred obedom (samotny porod zacal okolo 09:30). Na personal pocas porodu ani porodnika (MUDr. Foltin) nemozem povedat nic zle, bola som velmi spokojna napriek poporodnym komplikaciam. Na personal na sestonedeli uz tolko chvaly nenajdem, s vynimkou dvoch extremne zlatych sestriciek to bola katastrofa. Po komplikacii som sa nemohla hybat, mala som vyvody a infuzie, a hoci som mala izbu nadstandard, jedlo mi doniesli na stol, ale mne uz ho nikto nepodal. takze ho nezjedene zase odniesli (chodit som nemohla vsetky 4 dni po porode). K dojceniu prisla sestricka, ktora mi bez jedineho slova varovania stlacila jeden prsnik, druhy prsnik, vynadala mi, preco si mlieko neodsavam, prilozila mi drobceka a jedine stastie, ze sa hned prisal. Sestricka tresla dvermi a bolo. 🙂 Poporodne komplikacie opisovat nebudem, je to skor vynimka,. Moj porodnik lekar sa staral vzorne, detska lekarka bola velmi zlata a mila, ja som bola stastna, ze na 5. den po porode som mohla ist domov. Po odbornej stranke som bola velmi spokojna, co suviselo asi hlavne aj s porodnikom, ktory mi velmi sadol. Co sa tyka organizacie prace na oddeleni, pristupu niektorych sestriciek a vobec, ako to tam cele funguje, je to katastrofa. Stav nadmerneho poctu porodov je podla skusenosti okolo mna niekolko rokov trvajuci jav. Argument, ze co s tym moze nemocnica urobit, je pre mna pri velkej nevytazenosti inych oddeleni neakceptovatelny... Porodnicu by som si vsak vybrala znova -horsie to uz byt nemoze, a moj porodnik je dovod, aby som do jeho beznej gynekolog. praxe dochadzala 25 km napriek tomu, ze zijem v centre Bratislavy. A hlavne: nas drobcek je zdravy ako buk, mne po porode nezostali ziadne vazne komplikacie. A tych 5 dnich otrasu vydrzim pri takom uspesnom vysledku hocikde aj druhykrat. 🙂

stankot
19. feb 2013

tvoj porodnik bol doktor foltin?aj ja ho mam teraz idem k nemu rodit druhy krat...ked to nepride same do nedele tak idem rovno na prijem...ake si mala poporodne komplikacie?

lencika
19. feb 2013

ja som rodila v ruzinove pred 2 rokmi a som bola velmi spokojna a to som bola este vyse tyzdna hospitalizovana na gynekologii a fakt vsetci sa o mna pekne starali, nemozem sa na nic stazovat, ja hovorim ak mas natrafit na tela tak to mozes na hociktorej z porodnic,

jannika10
9. mar 2013

Ja som rodila v Ruzinove pred tyzdnom, moja spokonost sa tyka vylucne mojho porodnika. Kedze som rodila cisarskym, mozem este si dovolim pochvalit sestricky na pooperacnom oddeleni, ich starostlivost, poriadok na oddeleni a zaujem. Tam moja spokojnost konci. Na oddeleni sestonedelia je to HROZA!!! Zvolila som si nadstandardnu izbu, nadstandard bol jedine v tom, ze som mala sprchu na izbe, sice plnu pouzitych vloziek, ktore nemal kto odpratat. To ze nesla TV neriesim, nesla som si tam oddychnut pre telkou. Ale tie sestricky, to je absolutna BIEDA!!! Ich pristup je vysoko neprofesionalny. Nie su ochotne vam pomoct ziadnou radou, su to neprijemne, zdute "damy", nejaka pomoc ohladom dojcenia - snivajte dalej!! Ked sa nasla nejaka, ktora mi omylom poskytla info a ked som si jej dovolila povedat, ze som vdacna za kazde to info, ina sestricka, ktora ignorovala moje prosby zduta prisla za mnou, ze co som vlastne od nej chcela a ze co som sa stazovala. Pardon, ale to kto videl aby na mna este utocila nejaka jesitna dama, ktora si neplni svoje ulohy?? Kedze som bola po cisarskom, mlieko sa mi spustalo neskor, vrcholom bolo, ze pri vizite sestricka druhej sestricke, ked jej odovzdavala sluzbu , tak jej oznamila, ze ja dojcim!! Ja hovorim, ze nemam mlieo, ze nedojcim. Na to mi tato ochotna "odbornicka" povedala, ze kedze dokrmujem len dvakrat, tak to znamena, ze dojcim!!!! Nikto mi nepovedal, ze si mam pytat mliecko pre dieta, kolkokrat a celkovo nejake zakladne pravidla. Spravanie mladych sestriciek na tomto oddeleni by som komentovala slovami VYSOKO NEPRIFESIONALNY PRISTUP, TAZKY NEZAUJEM A NEOCHOTA!!! Boli sme sokovane, napriek negativnemu info vopred, to bol naozaj sok. NEMOCNICA BY MALA PREMYSLIET DALSI POSTUP A PRISTUP SESTRICIEK NA TOMTO ODDELENI, LEBO ZNEVAZUJE PRACU DOKTOROV A ZOPAR OCHOTNYCH SESTRICIEK!!! Neda mi nepodakovat jednej smene sestriciek, boli to panie vo veku, ktore ako jedine prejavili ochotu nam pomoct, zvlast jednej, ktorej meno vsak uvadzat nebudem, aby ju (ich) tie "mlade profesionalky" nejakym sposobom neobtazovali. Neviem kde beru tie mlade sestricky tu neochotu, necitlivost a neprofesionalitu v sebe!! Neviem ci nahodou ryba nesmrdi od hlavy, bolo by vhodne aby vedenie, resp. vrchna sestra si urobili poriadok a netolerovali "kamaradcaky"!!!!!!!

juditka11
10. mar 2013

Ahoj jannika10 mozes mi povedat u ktoreho Dr.si rodila? Ja idem rodit v aprili a moj gyn. mi poradil Dr. Foltina zatial mi to tiez vyzera na cisarsky....

mirareisenauer
14. mar 2013

Ja som rodila V Ružinove pred 3. mesiacmi a nikdy viac by som tam nešla rodiť. Po pôrode ma nikto na oddelení neinformoval o stave malého a keď som sa spýtala sestričky čo vlastne s malým je a kde je, jej odpoveď bola ˝ neviem˝. Naposledy som musela ísť sama hneď po pôrode o poschodie nižšie na iné oddelenie a až tam som zistila, že malý je v inkubátore. S malým som vôbec nebola, nakoľko bola pôrodnica plná a ja som ležala o poschodie vyššie na gynekológii. Doktorka za mnou prišla až o 2 dni aby ma informovala dokopy snáď 2 vetamy o stave malého!!!!!! A niektoré laktačné sestry boli maximálne neprofesionálne, priam až drzé. Ale napriek tomu, musím si zastať oddielenske sestričky, ktoré boli vždy ochotné pomôcť a poradiť aj keď väčšinu kompetencíí preberajú laktačné sestry a sestry pediatričky s maximálnym odporom poradiť novej mamičke. Teda ak nezistia, že patríte do ich fachu :D
Nakoľko som sama zdravotná sestra pracujúca v tejto oblasti a viem objektívne posúdiť zo skúsenosti, neodporúčam pôrodnicu v Ružinove. Podľa prieskumov u rodičiek za najlepšiu nemocnicu, čo sa týka profesionality a vybavenosti je Antolská. Vrelo odporúčam 🙂

medynka82
14. mar 2013

naozaj suhlasim s Jannika 10 a mraresenauer. ja som tam rodila pre 7 mesiacmi a teda spokojnost minimalna. Jedine s porodom, porodnik aj cely tym super, a to je naozaj velmi dolezite. A to oddelenie, cim skor domov utekaj ked budes moct. Mne pomohla jedna sestricka a priznavam, nebolo to "z lasky" aby sme mohli ist domov skor. A za to som jej vrelo vdacna. Podpora dojcenia je tam miziva, prikrmuju bez tvojho upovedomenia, podla toho ako sa ktorej zda. Daju cukrovu vodu alebo mlieko podla nalady, kedze ja som este nemala rozbehnutu laktaciu a vdaka "ich podpore" sa mi nikdy ani poriadne nerozbehla. Mala sa mi nechcela prisat a tie ich techniky miagania prsnika (bolele to strasne) a strkania do ust babatka neboli nic platne. Ale nie vsetky sestricky boli neochotne, nasli sa aj velmi mile a ochotne pomoct a venovat cas mamickam. A nadstandard je len o tom, ze mas na izbe sprchu, za ktoru platis tusim 20 eur za noc. Pritom tam ma byt TV a klima, ktore ani jedna nefungovali, nie ze by som to potrebovala, ale deklaruju funkcnost a ponukaju to ako vyhodu a pritom to vobec nefunguje. A sestricky sa naozaj nespravaju akoby si bola na nadstandarde. Doslova ma vyhodili posledny den z izby, sedela som na stolicke, kym som cakala na muza, lebo postel chystali pre inu mamicku. To si myslim, ze tiez nepatri k spravaniu sa k mamickam, ktore si platia nadstandard. Proste by sa mala nemocnica nad tym vsetkym zamysliet a urobit si tam poriadok. Naozaj som bola velmi sklamana. Ale vdaka bohu za porod bez problemov a s dobrym porodnikom.

anika159
14. mar 2013

Ja som eodila v ruzinove a nemam ziadne vyhrady bola som c nadstandarde a super vsetci mili a profesionali

ewellina
14. mar 2013

Áno, už tomu bude skoro sedem rokov a bol to nielenže najhorší pôrod v mojom živote, ale aj celkovo najhorší zážitok v mojom živote. Prístup personálu počas pôrodu bol (s výnimkou jednej sestričky) otrasný. Arogancia, ignorancia, ponižovanie. Nechce sa mi už na to ani spomínať.
No na oddelení šestonedelia boli zlaté sestričky, najmä praktikantky. Na tom oddelení som už bola spokojná takmer so všetkým.

t1nka
17. mar 2013

Ahojte, chcem sa spytat aky maju pristup v Ruzinove k dojceniu ? Konkretne ma zaujima kolko dni cakaju sestricky, kym sa spusti mliecko, kym zacnu dokrmovat umelym ? Davaju striekackou alebo lyzickou pit glukozovu alebo cistu vodu, kym sa rozbehne kojenie, alebo rovno umele mlieko ? Ked umele, tak rovno z flasky? Dakujem

stanulienkat
4. jún 2013

RUZINOV nikdy viac!!!! Niekto tu pisal, ze kazda sestricka radila nieco ine na podporu dojcenia-je to pravda. Bolestivo gniavili prsniky a bradavky a tvarili sa, ze som precitlivena. Špina, špina a špina. Na cakacke pouzita ziletka a krvava vlozka dva dni, co som tam bola. Upratovacka tam ani nepachla. Toalety katastrofa. Vrchna sestra tam vobec nedrzi personal na uzde. Bezvladie. Neochota. Mala som tam normalne depky.Pri porode som nemala zazmluvneneho Dr.-asi preto do mna strcil prsty kazdy kto siel okolo, hadam len vratnik nie. Chcela som priebeh hospitalizacie dat na Zdravotny dohlad, ale nemala som silu. A to som tam isla ja sprosta rodit aj napriek tomu, ze sestricka mojho gynekologa mi to neodporucala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre