Sťahovací pás na brucho

sophinka8811
3. aug 2018

Ahoj dievcence od kedy sa môže používať stahovaci pás na brucho po porode cisarskym rezom. Moze sa používať hned a aj ked mate urobene stehy na tie kovove cvoky. Kedze neviem ake stehy mi da tak sa chcem radsej pripraviť. Dakujem za kazdu radu.

nellita
3. aug 2018

@sophinka8811 ja som po porode,ale nie hned ked som mala stehy,neskor ,pouzivala stahovacie nohavicky,cca od mesiaca/dvoch,neviem ci by som si to dala hned lekari to neradi vidia

sophinka8811
autor
3. aug 2018

@nellita aha ďakujem za radu a pomohlo to? Rodila si normalne? Či cisarak?

nellita
3. aug 2018

@sophinka8811 cisarskym rezom,moc mne nepomohlo,nieco stiahlo z brucha,ale zvysok zostal takze už len cviky a strava

tuppuk
3. aug 2018

ono je to také niekomu pomôže inému zas nie. vyskúšať ho môžeš nosiť hneď keď prídeš s nemocnice domov, ak ti to bude ovšem dobré na rany. no bola by som optimistka a neočakávala od neho nejaké zázraky

romiada
4. aug 2018

@sophinka8811 ja som používala ten pás po druhom porode ale až keď mi vybrali štichy. T.j. cca 10dni od porodu som začala. Len ja som rodila v zime. V lete neviem či by som sa nebala , aby sa Ti nezaparila nejak ta rana po cisarskom. A inak ja som čítala že ten pás keď začneš poctivo nosiť tak do istej miery môže zabrániť ešte horšej "diastáze" (rozídenie brušných svalov v tehotenstve). Ja som ho nosila a možno mi to pomohlo v tom, že mám brucho nie dokonalé ale možno lepšie ako niektoré mamičky, ktoré pribrali oveľa menej kíl. Ja som totiž pribrala 26kg. Na Tvojom mieste by som sa opýtala Dr.-veď na to tu je. Keby si mala problém (napríklad že sa Ti zapáli tá rana) aj tak by si musela s pravdou von (že si ten pás nosila).

sophinka8811
autor
5. aug 2018

@romiada dakujem velmi pekne za vasu skúsenosť rodit budem az v októbri tak tiez skor do zimneho obdobia urcite budem nosit. Ďakujem

nancy666
11. aug 2018

Tak ja som používal prvý krát po sc keď som došla domov a pri druhom už v pôrodnici- koch. Tam sú asi pokrokový. Na Kramároch viem že na to nadavali, v zahraničí štandard k pôrodu. Takze za mna hneď. Je to efekt ako to vrecko čo priložía na brucho po pôrode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre