V ktorej pôrodnici si môžem vybrať polohu pri pôrode?

hnatalia
26. júl 2021

Ahojte mamičky, chcem sa opýtať či niektorá z vás pozná pôrodnicu kde si s Dr vytvoria pôrodný plán a hlavne vybrať si polohu pri rodení ,niekde kde proste rešpektujú rodičku,vďaka

mamamasama
27. júl 2021

Som v šoku z tejto diskusie. Ženy, vy absolútne nepoznáte svoje práva, absolútne neriešite, kto vám zobral deti a na čo... prvé hodiny po pôrode sú kľúčové pre celý nasledujuci zivot vasho dietatka. Vôbec sa nečudujem, že na Slovensku ( česť výnimkám) sa rodí ako za socializmu, ked samotne matky su spokojne s tym, ze im zoberu dieta. Autorka prispevku sa zaujima, kde je dobra porodnica prave preto, aby sa tomu vyhla, nakolko ma PP, tak ma uz asi aj co to pozistovane. Vam to bolo fuk a este urazate zeny, ktore vedia ake dolezite je mat neustaly kontakt s dietatkom. V normalnych porodniciach vam dietatko neberu. Odvazia a skontroluju ho pri vas. To je par minut, ked nemate bonding. Inak ho mate neustale na sebe, pri sebe.

hnatalia
autor
27. júl 2021

@martinoocka vdaka za odpoved som z Ružomberka, no zial trochu daleko ,no uvidime ci nebude nieco ak blizsie

maria898
27. júl 2021

@mamamasama ja som porodila vecer o 8 na sale bol maly potom s nami v ockovom naruci az kym ma okolo polnoci nzaviezli na izbu a tam uz som bola bez maleho. Doniesli mi ho az na druhy den na obed a ja som bola vo velkom strachu ze co sa deje. Sestrivka nasrdena po mojich otazkach preco zena co prisla na izbu az po mne malu ma aj amaleho nie. Vraj maju vela roboty.

jaskolka
27. júl 2021

Teraz asi poviem od veci možno, ale ja som reálne bola rada, že mi malého dali "až"6 hodín po pôrode, a ze tesne po ňom som ho mala na sebe len 5 minút, pretože som bola taka vyčerpaná, že som nevládala sa pohnúť, pozasivana, stratila som dosť krvi, tamponada mi bola urobená, takže vôbec si neviem predstaviť, čo by som robila okamžite po pôrode s malým, aj potom som sa ledva o seba postarala, o malého už na pokraji síl a vyčerpania, keďže porodnica mala 24 hodín rooming, brala by som, aby deti vzali na noc na novorodenecke, aby sme my mamy mohli vyspať. Takže za mňa je 24 hodinový rooming hlúposť, alebo nech bude len dobrovoľný nie nútený pre každú matku, nech mi nik nevraví, že potom dieťa nebude vedieť piť a žena si nevytvorí vzťah. Ako sorry, ale po 5 hodinovom spánku za celý čas v pôrodnici som bola zrelá na prášky, nie byť spokojná vysmiata a šťastná.

bororka
29. júl 2021

@martinoocka ahoj, prosím môžem ti napísať. Hľadám aj ja pôrodnicua tá TT ma zaujala, len je žalostne málo info.

martinoocka
29. júl 2021

@bororka jasné kľudne napíš . Len v októbri to budú dva roky čo som tam rodila. Odvtedy viem že zatvorili nejakú blízku pôrodnicu tak teraz tam býva dosť plno.

kulumulu123
29. júl 2021

@hnatalia Brno Bohunice ak chceš môžeš rodiť aj zavesená dole hlavou je to tvoja osobná vec a v prípade akútnej sekcie môže jeden doprovod s tebou na operačnú sálu a ostať tam celý čas počas operácie je to tam super aj na 600nedeli mam tu cest porovnať sk a Bohunice u nás žiaľ nikdy viac.

kate_cs
29. júl 2021

@bororka rodila som v TT, november 2020. Mala som zazmluvneneho lekára. Prešli sme si pred pôrodom môj porodný plán.
Počas pôrodu boli ztlmené svetlá, ja som rodila v polohe na kolenách, mimo kresla, predychavala som kontrakcie a doktor nezasahoval, len sledoval. Na posledné dve zatlačenia som šla na kreslo, sama som to chcela. Syn sa narodil takmer 4kg bez nástrihu. Hneď som ho mala koža na kožu, nechali dotepať pupočník. Vážiť mi ho vzali až neskôr a aj to sa spytali, hneď po pôrode ho kontrolovali ho na mne. Odvážili, skontrolovali a nahého opäť vrátili na bonding. Ale vedela som čo chcem, na čo mám právo ja aj zdravotníci a dala som im to jasne najavo už počas pravidelných kontrol v pôrodnici.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre