Veci potrebné do pôrodnice

lila332
25. sep 2020

Ahojte tehuľky, mamičky a aj budúce mamičky. 🥰 Obraciam sa na vás s otázkou, čo všetko je potrebné do pôrodnice. Lebo už sa mi to pomaličky ale isto blíži a sama absolútne neviem čo všetko potrebujem. 🙈 Na internete je toho veľa, ale príjmem aj vaše rady. Napríklad koľko plienok približne potrebujem koľko vložiek ste využili a tak podobne. A či je pravda to že po cisárskom reze je slabšie krvácanie, zaujíma ma to vzhľadom na to ze cisárskym pôjdem. Každú jednu odpoveď si budem ceniť.❤️
Pekný deň Vám prajem.💛

evkakozickova
25. sep 2020

@lila332 ja mám zabalené dve veľké tašky 😁plus pre malú plienky kozmetiku, osušku,veci pre malú na prezlečenie mi donesie muž keď príde po nás. Balila som sa podľa zoznamu s konkrétnej pôrodnice do ktorej chcem ísť rodiť, vložky som si zbalila asi 4 veľké balenia.

lenka2710
25. sep 2020

@lila332 ahojik, tak ja som sa radila hlavne tým, čo má daná pôrodnica na nete, lebo napríklad podložky pod seba niekde musíš mat ty, niekde ti ich dá nemocka, rovnako vložky, napríklad ja som dostala, ale mala som 3 balíky svojich, potom sieťované vzdušné nohavičky, mala som tri podložky, ale nepoužila som ich, samozrejme 2-3 košele aby boli aj na kojenie, uteráky, osušky aspoň 2 ks, samozrejme kozmetika, čo používaš! Ja som potrebovala pre babo 40 plienok, vlhčené obrúsky a masticku na ritku!
Dalej podprsenky na kojenie, oblečko pre babo mi muž doniesol pri odchode, ale určite zober rukavičky aspoň, babo sa zvykne skrabat!
Ak užívaš nejaké lieky, železo a podobne, zober so sebou a už ma nejak nič nenapadá

evamea
25. sep 2020

Pobalila som sa podľa netu a zbytočne veľa toho som mala. Využila som veci ako
podprsenky na dojčenie,
4x košeľa na dojčenie (mlieko som mala niekde až pod kolenami a mokrá som chodila aj na obedy, lebo som si zabudla vložky do podprsenky),
vložky do podprsenky,
ponožky,
spodné prádlo,
poporodne nohavičky som nevyužila vôbec, ale hodia sa,
poporodne vložky (v nemocnici nám ale dávali ich vložky podľa potreby) ,
potreby na hygienu
Oblečenie v čom pôjdeš domov
Oblečenie pre bábätko pri odchode
2 balíky plienok (ja som bola šmatlavá, mne preto trebalo viac)
Vlhčené utierky
Krém na zapareniny
Lieky
Fľaša s naustkom
Cola
Nabíjačka
Bavlnené plienky
Rúško
Uteráky
Šľapky
Príbor
Veľa toaleťákov 😄
Toto bol môj základ, viac som hádam ani nevyužila. 🙂

evkakozickova
25. sep 2020

@lenka2710 ahoj v zozname na nete nepíše tak sa chcem spýtať brala si aj čiapky pre malé ? Či pôrodnice dá.

martinuska
25. sep 2020

Pre babo-ciapocku, rukavicky, deku, 1 balik plienok, 1 utierky a krem na zadok. Pre teba- zupan, nocne kosele 3x, slapky, uterak, osuska, podprsenky na kojenie, vlozky do podprsenky, sietovane nohavicky 3-5ks, vlozky 2 balenia, vzdy vies pouzit aj nemocnicne, podlozky podla nemocnice. Nabijacka, ja som mala aj svoj pohar a pribor. Hygienicke potreby.

lenka2710
25. sep 2020

@evkakozickova nemala som a ani babo nemalo čiapočku, brala som len rukavičky

lenka2710
25. sep 2020

@lila332 ja som mala ešte papuče a potom žabky gumené do sprchy, vložky do podprdy som nevyužila, nemala som žiadne mlieko, jasne rúško, pribor a pohár, nabíjačka, nás sa pýtali aj na odsávačku mlieka, ale dali nám potom oni, ešte som mala sprej, aby som sa lepšie hojila zospodu ale nebolo treba, mala som len 4 vnútorné stehy, ale keďže pôjdeš na cisarak, tak ti netreba

lila332
autor
25. sep 2020

Ja budem mať asi kopu tašiek😂 keďže návštevy sú zakázané, a v nemocnici ak by mi rodina veci priniesla dostanem ich až o deň... 🤦‍♀️ A vzhľadom na to ze čakám dvojičky toho budem potrebovať asi všetko po 2krat pre maličkých 😂

evkakozickova
25. sep 2020

@lila332 jej gratulujem k dvojičkám 🥰

lauriema
25. sep 2020

@lila332 Moja Rada znie hlavne nezabudni šťavu na mobil, hrnček, svoj príbor, a zrkadlo a pinzetu, ostatne asi vieš... 🤟

s_a
25. sep 2020

@lauriema načo pinzetu? :O

evkakozickova
25. sep 2020

@lauriema na ten hrnček a príbor by som už zabudla 😅🤭

lauriema
25. sep 2020

@s_a 😀😀😀😀Po pôrode mi trcal taky hnusný čierny chlpisko z brady že koniec, neviem ako sa tam vzal proste bol otrasný, asi hormón nejaký 😀😀😀

lauriema
25. sep 2020

@evkakozickova 😀😀😀Ja neznášam piť čaj z tých ich hrncekoch 😂

fiafia
25. sep 2020

Možno cumlík. Doklady. Župan som nemala a dosť mi chybal

evkakozickova
25. sep 2020

@fiafia ja som si župan zobrala a vôbec som ho nevyužila,ale tak bolo vtedy teplo teraz už bude chladnejšie,aj tie veci pre bábo som nakúpila hrubšie.

hederamonstera
25. sep 2020

dievcata, naco su tie poporodne nohavicky? resp. aky maju navyse vyznam ako normalne nohavicky? vdaka

bavlnka92
25. sep 2020

mne tam chýbala "maska" na oči mám na mysli tú čo sa používa pri cestovaní lebo spolubývajúca mala nonstop zasvietené a odostreté (jej malý mal žltačku), pri tom sa spať takmer nedalo.. 😒 tiež som postrádala soľ, vlastnú šálku a fén.
+ nie je odveci vziať si gumené papuče = môžeš s nimi po chodbe a aj do sprchy 😂

lila332
autor
25. sep 2020

@evkakozickova ďakujem💛❤️

lila332
autor
25. sep 2020

Samozrejme ze príbor a hrnček budem brat určite svoje... Nenávidím tie nemocničné pretože niektoré niesu ani poriadne čisté 😂 a ešte taká otázka odporúčate viac poporodne vložky a nohavičky alebo také tie normálne bežné?, 😇

kocere
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bavlnka92
25. sep 2020

odsávačku na mlieko. kým sa spustí tak je to boj a väčšina pôrodníc ani nemá na požičanie (aj tak by som nemocničnú nechcela chytiť)

lenkakravcova
25. sep 2020

@lila332
Príbor, umelú misku (u nás dávali každý večer puding ale musela si mat vlastnú misku alebo pohár 😀), nabíjačku na mobil, mobil, slichatka (ak si chceš večer pozrieť napr seriál cez mobil), papiere (tehotenská knižka, sobášny list, kartička poistenca), pinzeta, stikatko a zrkadielko (po čase sa možno budeš nudiť a trhať si obočie.. 😂).

Pre deti: oblečenie na cestu z pôrodnice, zavinovačka, inak čiapka, plienky, masť na zapareniny, vlhčené obrúsky, biele klasické plienky tri ks.

Pre teba: obyčajne mydlo (alebo mydlo na intímnu hygienu), vložky, nočné košele, (ja som použila 4ks), podložky na posteľ, ponožky, dva uteráky (jeden zvlášť na prsia ak budeš dojčiť), masť na bradavky, odsavacka (pri dvojickach sa ti môže zijst na zvýšenie produkcie mlieka), podprsenky (ja som použila 4ks), vložky do podprsenky (ideálne sú tie pratelne bavlnené), fľaša na pitie vody (nie veľká ani mala), Vinea a zásoba sladkosti (hroznový cukor, iné), toaletný papier, rusko.

Z liekov si vezmi kvapky do nosa (aj pre dojčatá Nasivin), Stopkasel (proti kašľu) a Espumisan L (na plynatosť, ak by mali deti a nechali by vás v nemocnici dlhšie aby si nemusela zháňať).
Ú nás v pôrodnici ľudia dosť kychali a aj ja aj mala sme už v pôrodnici dosť smrkali a bolelo nás hrdlo, takže Nasivin a Stopkasel sa zišiel. 🙂

s_a
25. sep 2020

A v ktorom týždni ste mali všetko nachystané a nabalene? 🙂 Ja končím 33. Týzden a stresujem že si to nestihnem pobaliť a nakúpiť aj keď napríklad hygienické potreby už mám 😀

evamea
25. sep 2020

@s_a v 38tt 🤦‍♀️🤣🤣🤣

janulienka1103
25. sep 2020

Vložky, tampóny do podprsenky, kojenecké podprsenky, drogéria (šampón, sprchový, kefka, pasta, kefa alebo hrebeň na vlasy), krém na bradavky, nočnú košeľu (ja som svoju nakoniec ani jednu nevyužila, lebo v nemocnici dávali hocikedy som potrebovala), papuče, plienky, vlhčené utierky, krém na zapareniny, popôrodné nohavičky, niečo na pitie, nabíjačku na mobil, rúško najnovšie 😀 toaletný a príbor. A potom nakoniec nech ti prinesú oblečenie pre teba aj bábo. Nič viac mi netrebalo

malebiele
25. sep 2020

Baby ako dlho ste nosili tie poporodne nohavicky? Nestacia obycajne? 😃 A vlozky poporodne ci nejake obycajne z drogerky napriklad na noc? Znama mi hovorila ze tie poporodne vlozky su otrasne a lepsie vyuzila tie klasicke cez menzes len velky rozmer, vdaka 🙂

martinuska
25. sep 2020

@lila332 no sietovane nohavicky su na to aby rana zo spodu a v podstate aj po cisarskom dychala, bola co najviac na vzduchu, rovnako to je pri vlozkach. V nemocnici som pouzivala tie porodnicke a ked som pouzila vsetky balenia co som mala tak som presla na normalne. Ale ja som nekrvacala vela, tak stacili aj tie.

malebiele
25. sep 2020

@martinuska a kolko tych sietovanych nohaviciek? A este by ma zaujimalo, na co je ten poporodny pas? 🤔

martinuska
25. sep 2020

@malebiele ja som mala asi 3ks,take pratelne, ale pri spontannom som mala 1 steh a po cisarskom klasika. Takze uz doma som mala nornalne nohavicky bavlnene. A poporodny pas je potom na doma, aby ti stahovalo brusko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre