Hypotéka na kúpu bytu

anikazia
23. okt 2015

Ahojte 🙂 Je tu niekto, kto si bral hypoteku na kupu bytu? Chcela by som si vziat hypo na byt a mam aj nasetrene nejake peniaze len by som potrebovala vediet ci mi ju daju ak si ju vezmem sama a aky cca plat by som asi mala mat pri sume hypo 70 000€. Urcite by som to chcela platit 30r. a viac. Kolkto asi trva schvalenie hypoteky? Dakujem za informacie.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
23. okt 2015

@anikazia jediné riešenie - choď priamo do banky, lebo z tých informácií, ktoré si dala, ti nikto 100% odpoveď nedá... schválenie hypo tiež záleží od banky a od toho, ako rýchlo im donesieš všetky potrebné dokumenty... odporúčam obehnúť viacero bánk, nie všade sú podmienky rovnaké... ale základ je asi ten, že potrebuješ mať príjem taký, aby ti pokryl splátku hypotéky plus ti musí ostať tuším 280€ (aj to je možno rozdielne v rôznych bankách)
banku bude určite zaujímať tvoj príjem, ako dlho si zamestnaná, ďalšie splátky, vyživované deti, tvoja úverová história (ak si mala v minulosti problém so splácaním úveru či kreditky, tak máš problém), hodnota zakladanej nehnuteľnosti a kopa ďalších vecí...

dominika6
23. okt 2015

@anikazia
pri sume 70 000,- musíš mať dostatočnú rezervu platiť splátku+ všetky náklady čo je cca 500,-..čím vyšší plat a dobré podmienky v práci(prac,zmluva na dobu neurčitú) bonusy,počet detí,iné splátky,bývanie...tým lepší úrok...myslím že keby si zarobila 800,- v čistom,nieje problém s hypo na seba

anikazia
autor
23. okt 2015

@alenah31 fuuha, to naozaj? Takze mam asi smolu kedze aj ja mam dieta (syna 2,5rocneho.) Skusim naozaj financneho poradcu poriesit a uvidim ci mi on povie. Dakujem za info 🙂

bosoriak
23. okt 2015

@anikazia Najprv si vyklikaj na strankach bank hypotekarne kalkulacky, najdes tam zakladne vypocty, potom mozes napisat do banky a zistit ake doklady potrebuju a navstivit jednotlive banky a dat si spravit kalkulaciu aj s dolozenymi dokladmi. Dostanes ponuku, ktora ma potom nejakych x dni platnost.

anikazia
autor
23. okt 2015

@bosoriak Dakujem velmi pekne za info 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
23. okt 2015

@anikazia zalezi od banky... a aj tvojej banky, aku tam mas historiu a pod. Mne schvalili na jar 900EUR/brutto 60tisic v pohode, neskor s rucitelom to bolo nakoniec o vela viac ale bola som uz medzi "vip klientmi" pred ziadanim, ziadne dlhy, uspory a produkty v banke a hlavne xy odrobenych rokov. Urcite ti to nikto takto na koniku nepovie ;) Napr. kolegovi som vystavovala doklady, mal cca 720EUR v cistom, schvalili mu hypoteku v pohode a je "sam", ale urcite budu brat do uvahy aj vyzivovaciu povinnost.

loy
23. okt 2015

choď sa opýtať do banky alebo u finančného poradcu (to je podľa mňa lepší, ponúkne ti to najlepšie). Známa si teraz brala prakticky kombináciu hypotéky a úveru zo stavebného sporenia, že ju to vyšlo najlepšie. Každopádne na webe je veľa kalkulačiek hypoték (napr. Https://www.slsp.sk/sk/ludia/uvery/uver-na-byvanie)

stlienka
27. okt 2015

@anikazia ono záleží koľko máš rokov, lebo do 35-ky máš nárok na štátny príspevok pre mladých. Potom každá banka počíta životné minimum na teba + dieťa a akože zostatok môžeš použiť na hypotéku, ak teda nemáš iné splátky. Teraz už niektoré banky vedia podľa týchto údajov vypočítať koľko by ti požičali. A hypotéka pre mladých sa dnes pohybuje okolo 0,15 - 0,20%. Ak niečo rada poradím

petra199099
2. sep 2018

Ja by som radsej s financnym poradcom riesila hypoteku nam neschvalili v banke kde sme chceli a financny poradca nam vybavil hypoteku na dom

igor007
10. júl 2019

Ahoj. Aj v dnešnej dobe viem sprostredkovať kúpu nehnuteľnosti a financovanie do 100% znaleckej ceny . Ak niekto ma záujem dajte vedieť . Pekny den