Ako často periete?

11. okt 2023

ahojte, zaujímalo by ma ako často periete a koľko je vás v domácností. Zaujíma ma to preto,že mi nájomníčka vykričala,že často periem a,že poniektorí perú raz za dva týždne. Žili sme s partnerom v zdielanom dome na druhom poschodí my a na prvom majiteľka.

yelena159
11. okt 2023

Sme piati, perieme každú sobotu.

mamusa123456789
11. okt 2023

Sme piati a periem, keď je treba, niekedy každý deň a niekedy aj 4 dní pracku nezapnem

zuzanka.zuzu
11. okt 2023

sme 3 a periem denne. ja periem tak aby sa veci oprali do čista a nie tak "aby bola plná práčka" 😀

linda117
11. okt 2023

Sme 4 a periem skoro kazdy den. Neviem si predstavit prat raz za dva tyzdne... kedze periem zvlast postelne, uteraky so spodnym pradlom, detske veci, deky..

henka123123
12. okt 2023

4ria a perem 5-6x tyzdenne

ajko2011
12. okt 2023

Každý deň aj 3x. 🤣Sme 2 dospelí a 2 deti (11r a 6m). Niekedy je deň kedy neperiem, ale to len výnimočne. 🤣

ivangeline
12. okt 2023

kazdy 2/3den. Sme 6.

nevenka
12. okt 2023

Zavisi aj od toho, kolko veci mas. Ja na seba mam malo veci, takze prat musim casto, a dalej, mam malu pracku, je nas 6, z toho 9 mesacne dieta, co uspini veci, takmer 3 rocne, 8 a 10 rocni, manzel je na HO, ja na RD, ine by bolo, keby sme chodili so prace. Periem, ked treba a aj podla pocasia, aby mi to malo ako vyschnut, kedze nemam susicku. Niekedy aj 3 varky za den, niekedy sa stane, ze aj 2 dni neperiem. A potom sa neviem "doprat" 😅🤣.

tamta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandraas
12. okt 2023

Sme traja,a periem denne..vzdy sa nieco najde

tamta
12. okt 2023

Asi som divná, ale periem bud raz týždenne (2 práčky) alebo každé dva týždne ale vtedy otočím cca 4-5 práčok. Sme dvaja. Neviem si predstaviť, co by som denne prala. Prať par kusov oblečenia mi príde neekonomicke a neekologicke. Spinavi samozrejme nechodíme..

galioska
12. okt 2023

zalezi aje je rocne obdobie, ked je jesen zima periem castejsie lebo uteraky po pouziti neuschnu a nechcem aby zosmradli tak povecernej sprche hodim vsetky uteraky prat vratane nazvieraneho pradla, takze kazdy den periem plus susicku zapinam.pracku nemam nikdy polopraznu, vzdy plna pradla.

kittykat22
12. okt 2023

je uplne jedno ako casto peries. Majitelka prenajala cast domu za financny obnos a nema ani pravo na diskusiu s tebou o tom, ako casto peries. Je to tvoja osobna vec. Majitelka domu vidi len zisk a nevidi povinnosti ktore sa viazu k prenajmu. Aj keby si prala 2x denne, je to jedno. Mas to prenajate, platis najom, vodu, elektrinu a tym diskusia pre teba konci.

Doporucila by som ti, aby si sa prestahovala. Nie je mozne, aby si niekomu platila peniaze za uzivanie priestoru a ten ta este bude kontrolovat a buzerovat.

janai1
12. okt 2023

sama a periem raz týždenne + teda keď mám nazbierané uteráky alebo obliečky tak vtedy 2x

Ale tu nie je iná rada ako odsťahovať, kedysi som tiež bývalá v takom podnájme kde majiteľ kontroloval koľko x perieme a zakazoval nám prať napr. biele oddelene od farebného atď.

lily246
12. okt 2023

@tamta haha ste dvaja dospelí 🤭 veď zistíš, keď sa ti narodí...pozerám že už onedlho, za jedno doobedie sa ti nazbiera kopa ako svet keďže bábätko si tak 10x grcne, trafí minimálne teba, seba, postielku, deku, a pod..,preciká, prekaká, ty prepotíš 2 pyžamá, pretečie ti vložka v šestonedelí, lebo ledva sa stihneš napiť, celé tričko lepkavé od mlieka, atď atď...strašne závisí ako náročné bábätko sa narodí, ale všetko čo píšem je úplne bežné po pôrode dieťaťa, tak sa nečuduj.

tamta
12. okt 2023

@lily246 s tym počítam, ze sa to čoskoro asi zmení 😊

jessica6
12. okt 2023

Sme 6 a teda periem kazdy den..vynimocne sa stane, ze nejaky den nezapnem pracku, ale potom ma to dobehne..mam 4 kose - tmave, svetle, biele a cervene, takze kazdy den je nejaky kos plny..

0silvia0
12. okt 2023

Ved sa pytaj ludi, co su dvaja ako vy. Naco ti je informacia od domacnosti, kde su deti? Tam je to uplne o niecom inom.
Ked som mala deti doma, prala som cca 1 pracku denne. Teraz sme sami s muzom, periem cca 2 pracky tyzdenne.

kikavadi
12. okt 2023

Sme 4 a ide aj 10 pracok týždenne.

buberova
12. okt 2023

1-2x do týždňa. Sme 2

martinka13
12. okt 2023

2+2(14,8) cca 5 práčiek tyzdenne

ivik4
12. okt 2023

3ja , periem 2x do tyzdna
Par ks veci hned prat nebudem,naco. Veci mame mrte vela

kvetinka75
12. okt 2023

keď sme boli iba dvaja, tak som prala každý druhý týždeň cca. Teraz sme traja, športujeme, tak sa toho nazbiera. Niekedy každý deň, niekedy 3x do týždňa ale potom vždy po 2 pračky. Ja mám vlastne 5 kôpok - biele na 40tke, farebné - 30,40 stupňov, čierne 30,40 stupňov. A mimo toho posteľné prádlo, utierky. Ale to zase nie je každý týždeň. A v lete paplony, vankúše - tie aj počas roka. Ale to je individuálne. A k tomu párkrát do roka deky na gauči a zimné deky. To už podľa potreby

katka700
12. okt 2023

Skoro každý druhý deň. Keď v byte rozložís 2 susiaky tak pomaly neprejdes z izby do izby. Chcem aby sa veci oprali a poriadne vyschli nie aby sa zmenili na zatuchnute handry. Dnešné prácky si prádlo vážia a regulujú množstvo vody, stačí že je bubon plný do dvoch tretín. Najviac elektriny sa minie na ohrev vody ale dnešné pracie prostriedky peru enzymaticky, normálne spotené veci stačí prať na tridsiatke.
Kopit špinavé prádlo, nechať nech sa v ňom množia baktérie, potom to natlačiť do práčky doplna že sa už nezmesti ani ponožka je blbosť.

sima234
12. okt 2023

My sme dvaja, v lete periem častejšie aj 3-4 krát týždenne. Manžel má pracovné veci + prezliekam často posteľ, uteráky a pod. V zime periem tak 2 krát týždenne.

lucmirka124
12. okt 2023

Periem niekedy denne, niekedy kazdy 2-3 den, sme 3( dcerka 6r) keby prala po 2 tyzdnoch nemam to kde vyvesit tolke veci.

martul
12. okt 2023

je nás 5 a keď to tak spočítam tak 6 pračiek za týždeň, nepočítam posteľné prádlo, alebo niečo také ,,nárazové". Proste oblečenie.

lenkakravcova
12. okt 2023

5ks a periem raz za 1-2dni, podľa potreby. V minulosti keď som mala menšiu (7kg) práčku, prala som každý deň.
Už len oblečenie čo si každý člen rodiny za 1den prezlečie mi dá vždy 0,5 práčky, a potom sa častokrát ešte niečo nájde na doplnenie..

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dankabetka
12. okt 2023

ahoj, my sme 4 ( deti 4 a 7 rokov) a periem denne, niektore dni 2 pracky za sebou, v prepocte je to 10 pracok na tyzden, pracku mam ale len 5kg 😉 a vzdy ju pustam plnu. Ak nahodou mam pradlovy kos prazdny tancujem tanec radosti 😂 co ale dlho nikdy netrva a je to skor vynimocny stav 🙄😂