Ako periete?

24. jan 2024

Prosim vás ako periete? Triedite len podľa farby, alebo zvlášť aj spodné prádlo, uteráky? Ja periem zvlášť podľa farby samozrejme, obliečky zvlášť ale tiež nie kvôli hygiene, deky kvôli materiálu a ked sa nazbiera tak tmavé spodné prádlo zvlášť, ale nie vždy, lebo mame prádlo rôznych farieb. Je to takto podľa vás v pohode? Mama ma strašne zdrbala, že je to nehygienicke, ze spodné prádlo s uterákmi sa perie zvlášť na 60. Raz v živote som si nohavičky vyprala na 60 a mohla som ich vyhodiť do koša. Nikdy som nemala ani problémy tam dole a to som na to náchylná pri kúpaní, takže keby je to take nehygienicke, všimla by som si to. Periem na 40, biele na 60. Spodné prádlo ani nežehlím, občas ho dám z praktických dôvodov do sušičky. Používam klasicky prášok alebo gél.

petamich
24. jan 2024

biele, farebne, tmave, uteraky, obliecky
neperiem na 60, pouzivam dezinfekciu do pradla

zenulkaaa
24. jan 2024

Samozrejme ze spodne pradlo zvlast, uteraky zvlast, utierky zvlast, obliecky zvlast, vsetko na 60tke, ponozky zvlast a zvysne bezne oblecenie roztriedim uz len podla farby - cierne, blede, biele a farebne a periem na 40tke. Nezehlim nic.

ivkav5
24. jan 2024

Utierky a uteráky teda neperiem s ostatným oblečením, ale spodné prádlo a všetko ostatné periem spolu🤷‍♀️ samozrejme ale veci, ktoré máme vyhradené na nejaký šport zvlášť tiež…väčšinou periem na 40, uteráky 60-90 podľa toho ktoré periem..to isté obliečky samostatne na 60…

petronellla87
24. jan 2024

Zvlášť biele, farebne, detské všetko na 40. Uteráky+utierky a posteľnu bielizeň na špeciálnom programe

viestta
24. jan 2024

Biele, farebne, tmave, postelne. Uteraky idu s farebnym, lebo mame mikrovlaknove, ponozky a spodne pradlo ide podla farby, utierky idu s postelnym. Okrem toho su specialitky ako deky, vetrovky, zaclony.... Samostatne periem pracovne oblecenie zo zahrady. Vsetko na 40, malokedy periem na 60.

deti95060810
24. jan 2024

periem všetko na 60 st., uteráky sem - tam na 90st.

pinkgirl
24. jan 2024

Je to len na tebe. Že mama bola takto naučená, nemusíš to tak robiť aj ty. Dnešné pracie prostriedky majú vyššiu praciu silu ako kedysi, do prania sa dajú taktiež pridať aj dezinfekčné prostriedky. Povedz mame že používaš dezinfekciu do prania a budeš mať kľud.

lenkakravcova
24. jan 2024

Ono to skôr závisí od materiálu. Spodné: polyester, satén na 40 a bavlnené na 60tke. Polyester sa hneď zničí na vyššej teplote.

stellarstar
24. jan 2024

Triedim na farby - biele, farebné a čierne. Niekedy nemám toľko farebných a čiernych tak periem dokopy a uteráky s utierkami, obliečky s dekami

babulkomale
24. jan 2024

Na pradlo co nesmie ist na 60, davam dezinfekciu z DM do prania, antialergicku.
Vsetky utierky a kuchynske svedske periem oddelene od ostatneho na 60.
Uteraky a postelne moze ist aj spolu, tiez 60.
Muzove kosele samostatne, na nizsie otacky, aby neboli take pokrcene.
Sportove veci zvlast na sportovom rezime s gelom na sportove.
A podla farby samozrejme, tmave spolu, biele nasporim a operiem biele na 40.
Biele plachty a obliecky spolu na 60.

henka123123
24. jan 2024

Ja perem vsetko spolu na 40ke s predpierkou...akurat postelne zvlast a to davam na 60ku

thereisabear
24. jan 2024

Oblečenie triedim na biele, farbené, občas zvlášť čierne ak je toho veľa - všetko na 40, uteráky a utierky na 90, posteľné na 60, zvlášť aj deky na 40, bundy a oteplovačky na 30, utierky na upratovanie na 60.

cimage
24. jan 2024

Ja mam blede, cervene, tmave. Spodne pradlo periem podla farby s ostatnym oblecenim. Zvlast periem postelne, uteraky. Aj tak mam pocit, ze periem vela. Kym by sa mi nazbieralo spodne pradlo do 10kg pracky, tak by sme chodili uz s holou ritou. Nerada pustam poloplnu pracku.

andrejka1974
24. jan 2024

Ja perím všetko spolu na 40 alebo 60 stupňov a prádlo je krásne vyprané a voňavé

simsalabim
24. jan 2024

Program bavlna - Biele, farebne na 40. Cierne 30. Postelne 60, uteraky 60.
Program jemne - jemne, vlna 30, deky 30, zaclony 30.
Program sport - sportove a funkcne 30.

saxana000
24. jan 2024

Biele plus blede a to je vacsinou rovno vsetko detske tmave to su tricka ponozky leginy aj spodne pradlo to.davam na 50 ku plus do susicky.cervene tiez.periem zvlast ale velmi dlho.zbieram.navlecky jak stiahnem tak hodim prat.utierky a uteraky spolu.handry mopy na dlazku s monterkami.potom jasne deky zvlast zaclony zvlast..uplne kratke programy ani uplne nizke teploty nepouzivam

biglovemom
24. jan 2024

Tmave , farebne ,biele.
Ci su medzitym ponozky ,podprda alebo slipy mam u prdele . Sme vsetci tu zivi a zdravi🤣🤣🤣

Postelne periem na 60 tke inak vsetko 30-40st

domak2
24. jan 2024

Ako kukám mala by som prať každú ponozku zvlášť 😅 Tmavé, bledé, nazdar. Sem tam keď je niečo špeciálne tak zvlášť. Mam susicku a dezinfekciu do práčky a jedny nervy. Ved ti hádam mama už neperie, tak doma nech si triedi aj podľa počasia.

evinqua
24. jan 2024

Posteľné na 60, uteráky utierky na 60, spodné prádlo na 40, tričká nohavice atd na 30/40podla materiálu, deky 30 jemne, funkčné 30 farby triedim biele, tmave/čierne, farebne. Dávam dezinfekciu pri 30 a 40

autor
24. jan 2024

@pinkgirl mne nejde o jej reči, mňa len zaujíma či to ma zmysel prať zvlášť. Hlavne to spodné prádlo riešim. Ostatne spomenuté periem zvlášť až na uteráky ale tie idú vždy do susicky

babulkomale
24. jan 2024

@henka123123 kuchynske utierky na riady s nohavickami?

lasona
24. jan 2024

@babulkomale však sa to vyberie..hádam nebudem prať jedny nohavičky samé v práčke, alebo samostatne 2 utierky....a keďže mam umývačku riadu, utierky na riad ani nepoužívam.. iba keď chcem chytiť horúcu pokrievku..plus prádlo ide do sušičky a plus ho zehlim..

henka123123
24. jan 2024

@babulkomale kuchynske utierky vobec nemam...risdy neutieram.necham vyschnut na odkvapkavaci..a linku umyvam vechetou ktoru po xy pouzitiach vymenim..a do sucha utieram kuchynskymi papierovymi utierkami 🙂

lasona
24. jan 2024

Ja periem iba biele a čierne a farebné...biele, posteľné prádlo, uteráky na 60, a ostatné na 40...dávam dezinfekciu, plus všetko ide do sušičky a zehlim...inak boli sme raz na návšteve u jednej rodiny v Ázii...a tam sa perie prádlo úplne všetko spolu...nikto nič netriedi..a suši sa to na zemi, prehadzane kade tade po stromoch, na streche, plotoch,..samozrejme žiadne zehlenie

nelca84
24. jan 2024

Tak ja si neviem predstavit prat spodne pradlo s inymi vecami... ja periem spodne pradlo zvlast, uteraky zvlast, postelne pradlo zvlast, zvysok triedim podla farby, vacsinou na svetle, farebne, tmave. Pouzivam dezinfekciu, nezehlim.

slavomira236
24. jan 2024

Postelne zvlast 60tla biele aj viac uteraky utierky spolu 60ksa aj 90. Inak biele 60 blede farby 40-60 tmave farby 40. Nedavam zvlast ponozky nohavicky..to kedy by som nazbierala a esye keby som ich chcelA podla farieb prat
. .to by somesiaz zboerala biele gatky a ponozkyozno aj dlhsie. Pamatam ako prala moja mama babka ktore nali automaticky prAcku. Zacinali bielym postupne sli farby tmavsie a tmavsie s potom sa plakalo vo vani

selest
24. jan 2024

Uteraky zvlast podla farby, utierky zvlast vsetky spolu, postelne zvlast podla farby. Oblecenie triedim na tmave, farebne -svetle a biele, spodne pradlo ide spolu s oblecenym ale vzdy kontrolujem detom ci netreba predprat lebo v skolke si niekedy same utieraju zadok... alebo preperiem ponozky ak treba..No a deky alebo zaclony, potahy atd to jasne ze zvlast Ked boli maly do 1r som triedila a prala aj detom zvlast. Teraz uz nemam na to nervy a perieme vsetko vacsinou v lovele. Periem skoro kazdy den, pracka vzdy plna. Niekedy mam pocit ze k nam hadzu do kosov veci aj susedia

babulkomale
24. jan 2024

@selest k nám asi aj susedia, a aj kolegovia pribalia do tašky 😂

babulkomale
24. jan 2024

@nelca84 aspoň niekto...👍

babulkomale
24. jan 2024

@lasona aj ja mam umyvacku, aj sa sama otvori, ale utierky mam aj tak, ked potrebujem umyt nieco v rukach alebo rychlo pouzit, kladiem to na utierku a potom druhou utierkou utriem, alebo cesto zakryvam cistou utierkou ked kysne atd. Som netusila ze ked mam umyvacku, nemam mat utierky 😂
Ešte mám hubkové utierky na indukciu a svedske len kuchynske na lestenie dosucha a ked cosi kvapne pri vareni.
Potom mam zbierku svedskych roznych farieb a textur na upratovanie 🤦
Plus mopy podla farby terasa, vnutro.
Svedske velke handry na podlahu a vyliate tekutiny.
Vidim, ze som vynimka asi...ludia vraj utieraju prach pouzitymi ponozkami, som tu niekde citala.