Ako sa vám darí udržiavať poriadok pri deťoch?

barbie00
9. feb 2024

Tým teraz nemyslím hračky po zemi a podobne. Ale skôr myslím na ten mikro neporiadok ako drobky, smietky nános na topánkach a podobne. Ešte ani nestihnem vyjst s vysávačom z obývačky už je tam bordel po zemi. A teda nie som nejaký extra pedant na poriadok ale depta ma že po mne nie je vidno výsledok 🤷🏻‍♀️

pribinak
9. feb 2024

@barbie00 roboticky vysávač si kúp. Odides s deckami von a on zatiaľ povysava

mamamasama
9. feb 2024

Roboticky vysavac, potom este umyjem podlahy a utekam s nimi na vzduch, aby neboli v dome co najdlhsie 🤣🤣🤣

reanda
9. feb 2024

@barbie00 treba znizit naroky.. povazuj za vysledok uz to, ze je menej spiny, nemusi byt ziadna 😀

alison11
9. feb 2024

@barbie00 Zásadne sa nauč tým nezaoberať a upratať po uložení detí na spánok alebo keď sú v škôlke,v škole,ja som sa to naučila,aby som ztoho nebola naprášky.

lenka567899
9. feb 2024

@barbie00 a z čoho je bordel na zemi? Normálne nauč ich po sebe upratať.. nie je to veľká veda držať domácnosť normálnu.. možno by vam pomohol robot vysávač

lenka567899
9. feb 2024

@alison11 a prečo by to mala robiť? Cez deň je dobrý pocit žiť v chlieve?

anjelicek26
9. feb 2024

No normalne, po jedle vzdy pozametam, vecer pobeha samochodiaci vysavac, kym spracem kuchynu a zbehnem vlhkym vysavacom - KED SU VSETCI V POSTELI. Na poschodi sa neje, ne poschodie sa nenosia hrnceky a pohare, proste hore je bordel maximalne veci... jo a aj ked to nechces pocut, koberce chytaju prach... cim viac kobercov, tym cistejsie podlahy a nabytok menej prachu... preto mame hore vsetky spalne s kobercami, dlazba a parkety len dole a tam beha robot proste casto, inak by to neslo...

miadi
9. feb 2024

Jednoducho nenechat ich jest inde ako v jedalni. Na par vynimiek veci ktore sa netrusia ( ovocie v myske banan) spina z topanok Ved sa vyzuvaju pri dverach .. niektori ludia ak maju blato tak sa vyzuju uz pred dverami. A detom dat domace prace 😊

simca06022011
9. feb 2024

otazne je z coho je bordel na podlahe... odstranit pricinu. Ostatne hracky a tak, perfektne funguje pravidlo napr. hodinove = upratujem hodinu denne, alebo pol hodinu... intenzivne (zvacsa to robim rano). A potom: papka sa v kuchyni. Kuchyna sa zavrie. V kuchyni pri linke koberec... ako ho mam, mam podstatne menj spiny vsade, ci omrvinike, ci kvapkancov. Robot povysava a raz za cas ho operiem. Vyzuvame sa pred dverami.

mamamasama
9. feb 2024

@lenka567899 naučíš môjho 10 mesačného, aby do zajtra nehádzal cestovinu na zem? Aby nemrvil keksíky a nevylieval džús? Aby bratovi nebral z taniera, nevylieval mu Actimel, nepučil v ručičkách banán? 👏🏻👏🏻🤣 Tieto rady 👌

simca06022011
9. feb 2024

@mamamasama dieta mi jedlo v stolicke v kuchyni, a ten bordel som rovno vycistila po obede tam.. to nie je nieco kvoli comu je neporiadok v celom byte po podlahach ;) Rovnako zo sedacky nedotiahla brat ostatnym z taniera ani nic vylievat... ;) cize kto si ako nauci, tak ma... a nie ani nemrvila keksiky, ani nevylievala dzusy. carovne dieta asi...

cyberk
9. feb 2024

Tak u nas je zvykom jest len za stolom, nechodit hala-bala po byte s rozkom v ruke a nehadzat jedlo na zem :D
Predtym ako ide spat povysavam (kazdy druhy den), a ked ju dam spat zmyjem podlahu (1x do tyzdna zmyvam :D ) Mame aj roboticky, ale ten mi tak dobre nepovysava ako ja sama si :D
Ked prideme z von a nahodou si ponosime aj bordel/piesok domov z pieskoviska, tak to hned povysavam, nemohla by som sa na to pozerat :D
Hracky neriesim pocas dna, vecer vzdy spracem :D

reanda
9. feb 2024

u nas sa je a aj jedlo vzdy v celom byte, aj pohare, hrnceky, su vsade tam, kam si clovek ma potrebu ich doniest.. je s tym sice viac roboty, ale nestalo by mi to za to obmedzovanie a buzeraciu.. ono je to narocne len nejaky cas, kym su deti male, neskor uz nebudu robit taky bordel, aj si po sebe upracu (obcas 😀)

mamamasama
9. feb 2024

@simca06022011 Sme montessori domácnosť. Moje deti nikdy nemali sedačky, ohrádky, chodítka, ani iné klietky.

simsalabim
9. feb 2024

1. Naucila som vsetkych jest iba pri stole a vsetci sme tak jedli, kym nevyrastli a neziskali vacsiu koordinaciu.
2. Naucila som sa nezatazovat mini bordelom a uspesne ho prehliadat.
3. Neskor som poverila deti kazdy den pozamentat/ prejst prirucnym vysavacom kuchynu
4. Ostatny bordel sa uspesne prehliadal do kazdotyzdnoveho upratovania v piatok podvecer.

alison11
9. feb 2024

@lenka567899 Prach je chliev???Nežijeme v chlieve,topánky sú vo vchode a v dome sa pohybujeme v prezuvkách a hračky si upracú deti.Každý má svoje veci a svoju izbu,a z prachovkou určite nebudem pobehovať chodím do práce aj muž a deti do školy,upracem,keď sú uložený,proste po práci alebo pred prácou robím na 3smeny navarím a učím sa zdeťmi,nebudem na prachu sa rozčiuľovať,každý má ako si zariadi.A ten kto len doma sedí,tak určite iné na robote nemá...

yanni
9. feb 2024

@mamamasama A co to ma s tym, ze dieta je naucene sediet najskor v highchair a neskor na normalnej stolicke pri jedalenskom stole a jest len tam? Ani my sme nikdy nemali nijake klietky ale deti jedavali a jedavaju pri stole. Ked bol pod dietatom pri ejdeni bordel, ten bol len tam a hned po jedeni sa upratal. A bolo.

simca06022011
9. feb 2024

@mamamasama no tak neries kto co radi... zi si svoj montessori styl...jest za stolom riadne ako ludia je podla mna zaklad. mimochodom neviem co to ma s motnessori, v dobe ked bola moja mala, sa toto tykalo hier, rozvoja a pod. nie robenia neporiadku, a nepamatm ze by bol problem so stolickami...

domiklik
9. feb 2024

@barbie00 začala som raziť teóriu, ze že pokiaľ nemám v kútoch na*rate, je to všetko v poriadku

kiki68
9. feb 2024

@barbie00 vcera sme tri matky nad tymto zalomili ruky 😂😂😂 no nedari sa

barbie00
autor
9. feb 2024

Robotického pomocníka som už zvažovala ale máme prahy na dverách takže by neprešiel keby ho nechám doma robit robotu za mňa 😁 syn má 1,5 roka a teda v nestráženej chvíľi si na chodbe obúva všetky topánky ktoré nájde, tak niekedy zanesie bordel aj do obývačky. Ale je pravda že jedáva kade tade teraz lebo som rada že aspoň nieco a niekde zje takže sa fakt len musím zmieriť s tým že za ním budem chodiť 2x denne s vysávačom 😄 mňa to len zaujímalo že ako to robia tie mamky čo vždy maju vyluxovane a čisto lebo v mojej domácnosti mi to príde ako sci-fi 🤷🏻‍♀️

snowflakenel
9. feb 2024

Roboticky vysavac. Ode.kazdy druhy den. A co sa mi este osvedcilo eta rucny vysavac, ked deti narobia omrvinky okolo stola, za.par sekund je po neporiadku. Aj pri kichynskej linke,,aj,okolo vchodovych dveri....

yvanielka
9. feb 2024

@barbie00 a ten poriadok majú na fotke či naživo? Lebo ja tiež keď fotím tak nefotim bordel ale nejaký elegantný uhol zvolím 😀