Koľkokrát do týždňa k vám chodí upratovačka?

26. mar 2024

Ahojte. Na Slovensku ešte asi dosť kontroverzná téma 😊 ale zvažujem nad tým, že by sme mohli mať pani na upratovanie. Čas , ktorý dávam do upratotovania viem využiť inak, rada si nechám poradiť od žien, ktoré tieto služby využívajú . Koľko krát do týždňa k vám pani/slecna chodí, teda čo okrem vysavania a umývania zvykne bežne robiť . Ide o rodinný dom bez poschodia, 3 izby.
Ďakujem za odpovede. 😊

tana85
26. mar 2024

@martul polovica MK v skole vtedy chybala...

lenkakravcova
26. mar 2024

Nevyužívam tieto služby. Ale viem si to predstaviť. Minimálne nechať si umyť a vyleštiť okná.

pandorra
26. mar 2024

1x týždenne k nám chodí, máme väčší byt, bežná údržba, plus čo potrebujem.

autor
26. mar 2024

@zuzanka.zuzu záhradu akurát riešim tiež cez firmu, no teším sa na následne práce okolo aj rada kosim 😊 radšej ako umývať okna a prach 🤷‍♀️🙈

autor
26. mar 2024

@doriiis u nás sa násilie nepraktizuje, takže ma nič nefacka, a zatiaľ sa nehanbím , ďakujem za názor aj radu ❤️

autor
26. mar 2024

Ďakujem Vám všetkým za odpovede . Aj za negatívne názory, rešpektujem ich, každý ma po svojom ❤️
Tiež som uvažovala nad frekvenciou 1x do týždňa plus okna a veľké upratovanie podľa potreby.
Som nesmierne vďačná, že si môžem dovoliť takéto služby , upratovanie mi zožralo príliš veľa zmysluplnejsieho času .

zuzanka.zuzu
26. mar 2024

myslíš firmu na pravidelnú údržbu či na založenie záhrady? lebo ak na pravidelný servis a si z BA tak prosím kontakt...

amelie2017
26. mar 2024

@martul presne takto to robime aj my. Vzdy, ked niekam ideme, tak sa vraciame do komplet vylesteneho bytu, cistych perin. Pani na upratovanie mame roky overenu, uz 6 rokov upratuje aj svokre, tej nechame kluce a Nadia uprace pred prichodom. Samozrejme my pred odchodom spraceme hracky a podobne.

domkakvet
26. mar 2024

Ja by som nezniesla aby mi chodila po celom byte cudzia osoba.

svetlonos
26. mar 2024

@doriiis
aky bordel? Ved sa len udrzuje erarny poriadok = prides do ipratanehp bytu tyzdenne povysavat, zotriet dkazky, prach, kupelna, vc. Bordelbsi vacsinou upratuje majitel bytu.

lakebabe
26. mar 2024

Keď som nestíhala tak raz týždenne plus Vianoce a okná. Teraz si stiham sama ale do budúcna nevylucujem.
Môj ujo po smrti ženy ma pani na upratovanie tri krát do týždňa ale zamestnal ju vo firme aby mala aj nejaké odvody ale ona mu aj vari perie komplet všetko pre neho a dve decka. V takej normálnej domácnosti raz týždenne na kompletku stačí

liusa82
26. mar 2024

mňa toto napríklad tiež zaujíma.Už dávno nad tým rozmýšlam len sa neviem k tomu nejako odhodlať.Taký blbý pocit aby dačo nešmajzla alebo sa mi v skrini nekutrala.A zase byť pri nej ked upratuje a šmírovať ju sa mi tiež nezdá ako dobrý nápad.Najlepšie by bolo keby chodí vždy v sobotu a my by sme vypadli z domu dakde.Síce my nemáme deti tu by nemala tolko roboty. Ale mala by som z toho stres kým by som si nezvykla.Prečo niekoho kvôli tomuto ohovárať že má úpratovačku.Ja odjakživa som na toto lenivá to sa priznám ale čisto lúbim 🙂 len nechce sa mi to tak dôkladne drhnúť

lakebabe
26. mar 2024

@liusa82 poradím ti keď ju zo začiatku necháš samu drahšie veci schovaj. My sme vsetko drahšie hodinky peniaze doklady nechávali v trezore keď mala prísť.
Ale teraz bolo kauza u Mokranovej na instagrame že jej mladá upratovačka pokradla a predala značkové kabelky a oblečenie tak také veci by som tam nenechala

lucia851
26. mar 2024

@martul sa zobuď ja si upracem sama

doriiis
26. mar 2024

@svetlonos ...🤔takže upratať pred tým ako príde upratovačka,aby urobila prácu,ktorá zaberie tak hodinu týždenne? Ak predpokladáme,že sa umýva a vysava raz týždenne.Zaujimave.
Ok,beriem,nehadam sa.Vase peniaze,vaša domácnosť.

nataly420
26. mar 2024

@veve_ad tak baby väčšinou nemajú casu chytia handru s ktorou ti umývali záchod a potom ti umyjú s nou kuchynu. Väčšinou majú viacej handier ale človek si to môže ľahko pomýliť to by si ešte mala šťastie keby jej na tom záležalo 🙂 tie handry ktoré majú tak majú na všetko aj keď sa to operie tak s tou istou handrou s ktorou utierala hovna v záchode a štanky ti bude čistiť dom 🙂 nič pre mňa teda. Nikto ti neuprace dom ako ty sama…

tiezjedna
26. mar 2024

@nataly420 ??? chápala by som, keby si napísala, že už nikam upratovať nepôjdeš, ale takto to nejak nechápem...

martul
26. mar 2024

@lucia851 som hore, aj si pochopila čo som to písala? Pochybujem m

lucia851
26. mar 2024

@martul ja si radšej upracem sama ako každá normálna žena peniaze mám a určite ich nebudem míňať na sprostosti

liusa82
26. mar 2024

@nataly420 a keby s tým dajako vybabrem a dám jej doma svoje handry a som pri nej tak by si to asi nedovolila 🙂To jedine asi vtedy,ak neni doma majitel alebo nikto a je tam sama toto stvárajú

martul
26. mar 2024

@lucia851 ale veď chvalabohu upratuj si sama od rána do večera. Ale preboha píšem o niečom inom, fakt to nevieš pochopiť?!!!
Čo sa pýta autorka?!!! K tomu odpovedaj.

lakebabe
26. mar 2024

@lucia851 prečo by žena ktorá si nechá upratať nemala byť normálna ??? Niektoré ženy podnikajú chodia na služobký nemajú čas zabiť celý deň upratovaním. Ja mam dom vnútri 250 metrov štvorcových keď začnem upratovať ráno skončím poobede. To nehovorím o oknách 12 okien a trojo dverí so sklom. Pre mňa je jednoduchšie keď nemám čas dat niekomu 50 eur nech mi tie okna umyje a môžem sa radšej venovať praci

andrea2019
26. mar 2024

raz za 2-3 tyzdne chodi pani, urobi kompletku plus vzdy nejake to okno umyje sucasne.

tana85
26. mar 2024

@lakebabe susede dala upratovacka cenu 20€ bezne okno, 50 terasove … cely dom ju vysiel len okna na 300€, dali do nakladov firmy

lakebabe
26. mar 2024

@tana85 ja som dala dva týždne dozadu inzerát na fb na umytie okien lebo naša pani nemôže. Za hodinu mi písalo 16 ľudí čo by prišli okamžite za 50 eur. Prišla mladá baba pri materskej sa jej 50 eur hodilo a ja som mala pokoj

nevelyn
26. mar 2024

@doriiis to ja by som mohla povedat, ze by ma hanba fackovala, kebyze som financne zavisla na chlapovi a nemam nalesteny zivotopis. Alebo kebyze nemam rovnako super postavu ako pred porodmi alebo sa neviem dobre obliect. Ale respektujem, ze kazda sme ina, niektorej zalezi na poriadku, inej na svojej kariere, dalsej na tom, ako vyzera, ina sa na 150% venuje rozvoju detom. Ale ziadna z nas nema cas na vsetko a ked takto sudis, sposobujes, ze spusta zien sa citi menejcenna a neschopna. A upratovacka chodi podla potreby, raz za tyzden, niekedy raz za dva, takisto chodi zahradna firma podla potreby (a to mame len vacsiu terasu ako sucast bytu) a sem tam i opatrovatelka deti, ked nestihame.

nataly420
26. mar 2024

@liusa82 môžeš kľudne asi najlepšie jej nakúpiť handry dvoch farieb a jedny na kupelku 🙂

lakebabe
26. mar 2024

@tana85 jasne ze keď je firma upratovačka berie viac ale najviac som sa stretla za 10 eur za dvojokno veľmi to záleží od lokality u nás je veľa báb co si radi privyrobia tak oficiálne agentúry nevyuzivam

tana85
26. mar 2024

@lakebabe ak plati, ze si NR, tak moze byt. v BA staci povedat aka lokalita (radi sa pytaju) a fakt mi za 50€ vsetky okna nik neumyje. to sa nestazujem, umyva ich muz 😂

lakebabe
26. mar 2024

@tana85 však jasné v ba sú tie ceny úplne inde žila som tam dlho tam som si upratovačku nevolala 😀 nedala by som 300 eur za okná ale väčšinou po slovensku sa dá zohnať aj za rozumný peniaz keď to nie je oficiálna agentura