Periete zimný kabát v práčke?

pusinka263
17. nov 2023

Ahoj. Periete doma klasicky zimný elegantný kabat (nie bundu) v pracke? Ja som si kupila teraz kabatik a je tam stitok na 40°C. Nestane sa mu nic? Ma niekto realnu skusenost? Ak ano, aky program ste volili?Vdaka

petronellla87
17. nov 2023

@pusinka263 ja by som sa bala...Kabat nosim iba do cistiarne

sabinami
17. nov 2023

@pusinka263 dala by som ho na program jemná bielizeň ale radšej by som dala 30 stupňov, nie 40
No aj tak istota je istota a ja vždy všetky bundy či kabáty nesiem do čistiarne, vždy platím do 10€ za vyčistenie

pribinak
17. nov 2023

Nie, dám do čistiarne. Toto by som neriskovala

lucky_k
17. nov 2023

@pusinka263 ja iba do cistiarne,

simsalabim
17. nov 2023

Kabat nosim do ciestiarne, ale moj je vlneny s kasmirom... dcery mali sem tam take polyesterove s roznou upravou a na stitku bolo, ze sa daju prat a aj som ich prala a bolo to OK.

zuzuliennka1
17. nov 2023

bundu zimnu som si oprala v pracke, ale kabat by som si netrufla, radsej cistiaren a budem mat istotu, zalezi teda no od materialu z akeho mas ten kabat

simca06022011
17. nov 2023

Mne pokazili kabát aj v čistiarni:D záleží od materiálu aký je... podľa toho starostlivosť. Ja by som sa bála, nosím do čistiarne... teoreticky na jemnom programe, vlne by sa to oprat mohlo, a nízkymi otáčkami. Ale potom aj sušenie.. no neviem...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_val
17. nov 2023

Mam taky zo Zary ktory nema žiadne gombíky žiadne ozdoby tak ten periem a ešte jeden čo ma tiež iba 1zips a nič viac (kožušinku z neho viem dať dole)
Ale mam aj take čo maju ozdobne gombiky a rôzne zipsiky všade (stale elegantny) tak tie nie - len do čistiarne

fion22
17. nov 2023

@pusinka263 ja som raz oprala a teda ostal zbarkavený, teda vytvorili sa také tie guličky, chuchvalce. Ale určite to nebola ani najlepšia kvalita kabátu, iba taký jesenný módny z Vero Moda či Mango. Riadny kabát by som doma neriskovala

betulinka1
17. nov 2023

@pusinka263 ked je tam štítok, tak periem v práčke, len davam nizsie otáčky a kratky program, zavesim susit von na vesiak . Periem ho prevrátený. Este sa mi s nim nic nestalo.

jany149
17. nov 2023

Ja by som sa bála... vždy som kabát nosila do čistiarne

micusa2222
17. nov 2023

@pusinka263 ak máš čisto vlnený, fajnový, vyvrátiť na opačnú stranu, program zvoľ vlna,dať Perwol, / žiadny iný prací prostriedok / max 30 stupňov a bez žmýkania,,,príp.periem ručne, do veľkého lavóra, len tak troška pomačkať..vyplákať 2 - 3 krát v studenej vode....vyvesiť , pekne vytiahnuť...som veľmi spokojná..z čistiarne mi prídu také napáchnuté chemickým prostriedkom...

daniela2202
17. nov 2023

@pusinka263 a budeš mať po kabáte, to vôbec neskúšaj

pusinka263
autor
17. nov 2023

Dobre kočky. Davam do cistiarne 😀 dakujem

marcellka32
17. nov 2023

Mala som drahý kabát z makyty Púchov - v čistiarni ho doslova zničili...

slavomira236
17. nov 2023

@pusinka263 vsetko davam do pracky prezili vsetko

stanulienkat
17. nov 2023

Aj ja som taky mala. Prat na 40.... Zostala mi z neho makka dokrkvana handra. Takze radsej do cistiarne.

lasona
17. nov 2023

Ja všetko drbem do práčky...dokonca aj čižmy keď boli špinavé kozene. Nič sa im nestalo...ale dala som to na 15 min šetrný program...nič nedávam do čistiarne....alebo v rukách...mam taky kabátik aj s kožou...ten iba tak periem