3,5 ročná dcérka "odmieta" otca

nelinka79
30. mar 2012

ahojte .. neviem ci som to dobre nazvala ale mame doma problem .. mame doma 3,5 rocnu zivu dcerku .. rano ked sa zobudi je usmiata pokial som pri nej len ja ale ako nahle sa zjavi manzel zacne kricat nech ide prec, nech ju necha, vrieska a pritom sa jej ani nedoktkne len sa zjavi pri dverach. ked sa uz vychystame do skolky je to iste nechce sa s nim rozlucit a ked ju len pohladka hned ho odstrkuje. vecer ked pride z prace a zacuje kluce doslova sa potesi ze prisiel vyskoci a bezi ze tatino ale po par minutach je to znova nechaj ma , nebud pri mne adt.... s manzelom sme z toho dost nestastny. od malicka bola ten typ ze nemala rada dotyky. nemyslim ze by sme mali v rodine nejaky problem, s manzelom sa k sebe pekne chovame, pred malou sa nehadame a ani na seba nezvysujeme hlas. ja pracujem, mala chodi do skolky a manzel je pracovne dost vytazeny a casto chodi na sluzobky..
poradte ako to zmenit aspon trosku alebo kde hladat problem ... dakujem

andrema
30. mar 2012

@nelinka79 ahoj, no tak my mame rovnaky problem. Ked bola Klaudi malinka,tak ju po veceroch nosil manzel na rukach,az kym nezaspala,lebo ja som bola uplne znicena, cele dni len plakavala. V noci jej nosil mlieko,ale potom nevime ci uznal,ze uz jeho pomoc nepotrebujem,alebo co a zacal sa jej menej venovat. No dlho som si myslela,ze prave toto jeho spravanie, ze sa s malou vela nezaoberal je pricinou otho,ze ho odmieta. Ale myslim,ze su naozaj chlapi, co sa este menej venuju a deti ne nich nekricia,aby isli prec. Rano,ked sa zobudi,tak sa pyta,kde je tatinko, no on ju nemoze ani obliekat,ani jej doniest mlieko, ani nic. A nie to este v noci k nej prist,ked sa zobudi,ze chce mlieko. To je strasny rev, pokial nepridem ja. Takze nikam nemozem chodit, jedine,co sa mi podarilo,tak ze ked jej poviem,ze idem k tete doktorke,tak je ochotna s nim vydrzat tak 2 hodiny. No ale ani zo stolicky na jedenie sa nechce nim nechat zdvihnut,ani z vane sa zdvihnut, ale sprchovat sa s nim moze, uspavat ju vsak uz nemoze. Teraz cakame druhe dieta a uz sa desim toho ,ako budu doma,ked ja budem v porodnici.
Tvoj problem celkom chapem, vidim,ze to je aj inde take ako u nas. Ked nie je doma,tak sa na neho stale pyta,ked pride,tak sa s nim trochu vyjasi, nachysta mu papuce ku dveram a zasa ostatne veci su len na mne.
Snad to prejde samo

nelinka79
autor
30. mar 2012

@irriss prosim neries pracovnu napln mojho muza skratka pracuje v riadeni leteckej firmi a je to trochu o inom. pracoval aj na riadiacej vezi a to bolo proti tomu krasa ale skratka zivot niektore veci zmeni aj ked nechceme..

v podstate niektore prispevky mi pomohli ze ma utvrdili v tom ze problem je tam kde som si myslela a musime to riesit inak.. o to my islo ..

nelinka79
autor
30. mar 2012

@andrema dakujem za pochopenie takto je to u nas ..

viki2912
30. mar 2012

@nelinka79 no samozrejme,kazde dieta je ine,no vsetky maju spolocne to,ze od urciteho veku dost citlivo vsetko vnimaju...kedze otca malo vida a je prisny,moze to vypalit tak ako to vyplalilo...u teba je to ine,kedze ste v denno dennom styku,je zvyknuta,nepriklada ti taku autoritu a nevidi v tebe nepriatela.tvoj manzel by mal zvolit taktiku rozmaznavaca,aby si k nej nasiel cestu a zacal budovat ich spolocny vztah zrejme odznovu.inak sa obavam,ze vo veku 6 rokov nim bude opovrhovat.

viki2912
30. mar 2012

@nelinka79 dietatu nevysvetlis,ze ocko nas zivi,ze nemoze byt prave teraz tu...nevidi,nevnima ho..a ked aj vidi,pokrici....cele zle podla mna.ako to napravit,to uz ale vies,takze drzim palce. 🙂

nelinka79
autor
30. mar 2012

@viki2912 nam sa teraz dost veci pomenilo .. mala je po operacii, odisla nam opatrovatelka co bola pri malej 2,5 roka , tato malo doma, dedko babka na nu kaslu uprednostnuje druhu vnucku a tato si to odskakal

irriss
30. mar 2012

@nelinka79
@nelinka79
😉 ale ja neresim pracovni napln Tveho manzela..resim to, ze neni mozne, aby nekomu zabirala pracovni napln 24hod denne po dobu celeho mesice... ☹
Ty sama jsi mi rikala, ze kdyz si hraje s malou, ze MUSI zvedat mobil, TY jsi uznala, ze bude problem v mobilu... 😉
pak jsi ale pokracovala s tim, ze neni mozne, rict panovi v letadle:
"Pockajte, az sa dohraje s malou"...

Myslim si, ze nekteri lide si mysli, ze jsou nepostradatelni a resi vice nez musi na ukor rodiny 😉
at uz hraji roli osobni ambice ci strach ...

Domnivam se, tusim to napsala i
@viki2912
ze pokud detem (Tve male) tatinek CHYBI, reaguji tak, ze se na neho tesi a jakmile je doma, tak se snazi o jeho max. pozornost..
Podle meho Vas tatinek, kdyz je doma, z ruznych duvodu neni schopen se dcerce venovat (at uz je to mobil, nebo unava..)a proto v nem vidi "nepritele", mysli si, ze ji nechce.. 😎

viki2912
30. mar 2012

@nelinka79 to ma mrzi...zmena je zivot,berte to ako fakt a tak k tomu pristupte...niekto si to odniest musel,no co uz.ale riesenie to urcite ma,dcera sa zrejme z toho emocne rozhadzala,stratila sa v tom vsetkom a ventiluje to na otcovi,co je normalne.ved aj dospelak obcas hlada obetneho baranka.... 🙂

viki2912
30. mar 2012

@irriss suhlasim s tebou...

nelinka79
autor
30. mar 2012

baby dakujem za vase rady urcite mi kazda z nich pomohla ...

viki2912
30. mar 2012

@nelinka79 nemas zaco,bezim varit.majte sa. 😉

irriss
30. mar 2012

@nelinka79
@viki2912

Skoda, ze takto dulezita fakta (10:45h) byly sdeleny az po dvou hodinach diskuse o "mobilu" ☹

Nelinko, hodne Stesti a zdravicka... ohledne babicky a dedecka a jejich preferenci, nejsi sama😉
a pokud se jedna o rodice Tveho manzela, tudiz ocka male, tak se nedivim, ze je viden jako nepritel... 😉
Nepodcenujme deti a jejich vnimani a citeni..pamatuji si...a jen "zdanlive" nam za "bonbon" odpousteji 😉 😎

irriss
30. mar 2012

@viki2912
taky bezim, ale to tvrdim uz skoro 2hodiny 😎
Diky MK je ze mne pekne velka lharka 😔 😝

dobromila
30. mar 2012

@nelinka79 Chcela by som Ťa upokojiť. To, že niektoré mamy, nič také so svojimi deťmi nezažili a nevideli ani u známych, ešte nič neznamená. Samozrejme, že by bolo fajn, keby manžel mohol s malou tráviť viac času, ale keď to nejde, tak si musí zvyknúť na danú situáciu. Niektoré deti si zvyknú v pohode, iným to nejde bez problémov.
Ja sama mám tri deti a čo dokážu povyvádzať dve staršie, tak to by ich už niekedy poslali rovno na psychiatriu 😀
Prostredný odmieta otca pri určitých činnostiach, najstarší odmieta striedavo otca, mamu a niekedy aj všetko a všetkých a má afektívne záchvaty...no radostí habadej. A to máme ocka väčšinou každý deň doma po 16:00 a celé víkendy a ráno vozí starších do škôlky.

Takže moja rada: vydržať! s láskou a trpezlivosťou, ale rázne vysvetliť, že takto sa k ockovi správať nemôže, lebo je z toho smutný. ...a nečakať zlepšenie stavu na počkanie, ono to môže trvať aj mesiace, kým sa so situáciou stotožní

inkinka
30. mar 2012

@irriss to, ze pricinou moze byt mobil, lebo ma vzdy prednost a hra je prerusena je dobry postreh. Moja znama, ked sa jej narodilo druhe dieta si to uvedomovala a nikdy neprerusila hru so starsim okamzite, ked sa mladsie zacalo dozadovat pozornosti. Stacila ozaj mala chvilka, stacilo, ze povedala: my to tu dokoncime, babätko pocka, len minimum, aby dieta vedelo, ze nie je odsunute na okraj a aj ono je dolezite.

K tej vytazenosti: ano, je to mozne, ze stredni manazeri na urcitych poziciach v sukromnych firmach to maju tak, ze hocikedy musia zdvihnut nielen telefon, ale aj samych seba a utekat riesit problem na miesto, kde vznikol. Veru v zlosti a bezmocnom zufalstve tak nejeden mobil skoncil po vrhu sikmom rozbity na cimprcampr. 😕