5 ročná dcérka nechce byť v škôlke

6699333
7. sep 2016

Dcerka bude mat v novembri 5 rokov prvy den v skolke krasne bez placu byva na 4 hodiny vcera isla krasne sama s usmevom do triedy no ked ocino po nu prisiel ucitelka vravela ze len plakala bola drza a papulovala a chcela ist domov nic nejedla nechapala som ked prisla domov vravela ze uz tam nikdy nepojde no ukecala som ju a isla aj dnes no po ceste zacala mrncat a takisto aj v satny musela som ju z tade vziat aby nedostala hysaka ako vcera aj ju motivujem vselicim moznym a nic nezabera stale hovori ze to dlho trva kym po nu prideme a uz mi tam odmieta chodit poradte mi prosim

miriam11
7. sep 2016

@6699333 ked zacala plakat, vzala si ju odtial. O to jej slo. Spravila si chybu, viem, ze chces pre nu to najlepsie, ale ona si zvykne. Nesmies polavit a brat ju odtial, lebo place. Ona si to uvedomi a potom prestane,uvidíš. A ked chyti hysak, učiteľky si s nou poradia. Je uz velka, o rok, dva pôjde do skoly, potom co? Takze pevne nervy a nepolavit.

mondolina
7. sep 2016

5 rocnaaaa???? Jasne že nepolavit,robi si s Vami čo chce

moni244
7. sep 2016

5 rocna vie, ako s vami mavat, vie, co zabera.

iwesska
7. sep 2016

A je prvykrat v skolke tento rok? Ja to chapem, je to dieta. Nesuhlasim s tym, ze je uz velka a ze s vami manipuluje. Neviem preco by malo mat narok na smutok za rodicom, len 3r. dieta. A co ze ma o 2r. viac? Moze byt citlivejsia na odlucenie. Ja mam sice opacny problem, ze mi syn nechce chodit domov a place ked pre neho pridem 😀 A tiez je predskolak a az tento rok je prvy krat v skolke. A ako ju motivujes?

6699333
autor
7. sep 2016

@iwesska že tam je dobré má tam krásne hračky kamarátky a že keď sa napapa prídem po nu starký jej chcel spraviť aj takú menšiu oslavu v sobotu ako zahájenie škôlky no nepomáha nič ona je strašne na mňa naviazaná a lutostiva inak je to veľmi dobre a múdre dievčatko až premudrele

6699333
autor
7. sep 2016

@mondolina skoro 5rocna a áno aj ona má city 🙂

laura0
7. sep 2016

@6699333 urcite nepovolit a kazdy den ju tam davat,presne pred rokom moja dcerka zacala ako trojrocna chodit do skolky a plakala 2 mesiace ,potom dalsie dva mesiace som ju tlacila do triedy ,kedze pred dverami zastala a zacala vahat ci ide alebo nie a ucitelka ju tahala a teraz do skoly chodi velmi rada ,aj cez vikend mi kolkokrat povie ze by chcela ist.Treba len vydrzat ,o rok pojde do skoly a tam uz musi chodit takze urcite ju tam davajte pravidelne... moja starsia dcerka chodila do skolky obcas lebo bola so starkou doma ,pretoze skolku nemusela a v prvej triede si dost tazko zvykala na pravidelnost...

mondolina
7. sep 2016

@6699333 takze ked ti bude hysacit každé ráno tak ju každé ráno zoberies domov? Nikde netvrdím že skoro 5 ročné nemá city

henikav
7. sep 2016

@6699333 naozaj si urobila chybu ked si povolila a vzala ju domov, takto zistila ze to funguje a bude skusat zas a znova. Viem je to tazke, ale najtazsie je len to "odtrhnutie" od maminky, akonahle zajdes za roh, zacne sa pekne hrat a zvykne si. Ak ju zakazdym placom vyberies, nikdy sa nenauci a bude to cim dalej tym horsie. Aj moja kazde rano vyvadza a akonahle odidem pekne sa hra. Ona si zvykne, len potrebuje viac casu. Motivuj ju, rozpravaj sa s nou o skolke, o kamaratoch, ale ked uz raz rozhodnes ze idete do skolky, nesmies zmenit rozhodnutie len preto ze sa malicka rozplace, jedine ak by si s nou chcela zostat dalsich x rokov doma 😉

sardinka336
7. sep 2016

Vela detí teraz vyšlo zo ,,skleníkov,, a len sa to tu henží témamy ako vlastne tie deti do MŠ dostat...5 rokov dieta doma?? Je nezvyknute na systém, rezim a kolektív...
Plač je zaručený ,,gombík,, ktorý deti ,,stlačia,, len čo sa im niečo nepači a rodičia na to daju. Ano maju city - na to bolo treba mysliet počas tých 2 rokov čo ,,knedlila,, doma ako to bude ked pride na lamanie chleba a do toho kolektivu pojde.Co ine poradit....vytrvalo vysvetlovat ako si tam najde kamaratky, pytat sa jej čo robila, pochvalit, povzbudit...ale aj usmernit, ze pani učitelka je tam na to aby stravila pekny čas plny hier a nie na to aby sa jej papulovalo.

danielle799
7. sep 2016

nedavajte ju tam, kde je napisane ze musi chodit do skolky? nikde..nechajte si ju doma ak mozte...dajte na svoju intiuiciu a nie na to co povedia susedia....ked citite,ze jej je lepsie doma tak ju nedavajte do skolky...

sardinka336
7. sep 2016

@danielle799 ved nech ju neda ani do školy🙂 si myslíš ze tam nebude robit scény? A ver tomu ze to bude pre 5 ročnu taky šok, ked ju mama da do školy, ze s nou bude chodit len po psychologoch lebo dcera sa uplne zneurotizuje. Je viac nez dobré ten rok dat dietatu na to aby sa zoznamilo s kolektivom.

Milé mamičky, prestante byt len otrokmi pocitov, samozrejme treba ich brat do uvahy, ale mnohé ste nimi vláčené a ta racionalita chýba. Myslíte si ako svojmu dietatu pomahate ale je to len medvedia služba. Problémy sa len odlozia o rok, o dva a nabalia sa na ne iné.

jasminet
7. sep 2016

@danielle799 Tak toto je rada nad zlato... a o dva roky bude mala dostavat hysaky so skolskou taskou na chrbte

zuzana76
7. sep 2016

@sardinka336
@jasminet baby deti takýchto rodicov mozno do tej skoly ani chodit nebudu, rodicia si pekne vybavia domace vzdelavanie 😉

vivusika
7. sep 2016

Moja dcera zacala chodit do skolky ako trojrocna. Prve dni fajn, potom nastal obrat. Do skolky ani za svet. Vypytovala aom sa ucitelky,deti aj s dcerou sme vidli siahodlhe rozhovory, nic nezaberalo. Uz vecer lihala s tym,ze ona do skolky chodit nechce. Kazde rano plac, ucitelke som ju len braniacu sa podala. Zacali problemy s bolestou bruska,zvracanie,bolesti hlavy, skratka neuroza. Uz som s nou bola objednana na gastro vysetrenie,pretoze co zjedla vyvratila... ja som otehotnela a dr. navrhla nechat ju doma. A opat to bolo stastne usmievave dieta. Mala som obavy z 1.triedy a cuduj sa svet, zo skolskej druziny odchadzala medzi poslednymi, co sa jej tak velmi v skole pacilo. Uz je osmacka a na skolku dobre spomienky nema...

6699333
autor
7. sep 2016

Dcérka má kamarátky chodí von neni schovaná v ulite rada sa hrá s deťmi no škôlke je ina

cottoncandy
7. sep 2016

Treba vydržať, postupne sa adaptuje, je to pre ňu všetko nové, ... daj jej čas, trpezlivo vysvetľuj, pýtaj sa, komunikujte, ale trvaj na tom, že do škôlky sa chodí. Ak ustúpiš, problém narastie a budeš ho neskôr riešiť znova pri nástupe do školy.

johanka_de_arko
7. sep 2016

Je skoro to riesit a rozhodnut,ze nech tam radsej nejde.ved tam vlastne este ani poriadne nebola.este nestihli ani kreslit,malovat ci tvorit z plasteliny,este sa ani poriadne nezakamaratkovala,ani spolocnych hier este nebolo vela.keby sa vsetci rodicia rozhodovali podla prveho tyzdna,skolky by boli poloprazdne.zatial po nej chceli len zaradit sa do rezimu a to je iste po piatich rokoch stravenych doma tazke.nie ze by ste doma boli uplne bez rezimu,ale je to urcite nieco ine.daj jej cas nech si zvykne.vydrz napor jej slz,trvaj na svojom a uvidis,ze to prejde.kamoska davala 4rocnu(aj ked bola doma na materskej) a do januara bol plac.potom sa to ale zrazu zlomilo a mala problem dotiahnut ju zo skolky domov.drzim palce.nam teraz tiez isla dcerka do skolky,ale ma len 2,5.urcite si lahsie zvykne.

weronika888
7. sep 2016

ahojte prosim poradte co robit mala nastupila v pondelok do skolky ,znasa to placom a histeriou,ked zaspavame vzdy sa rozpravame co sme cez den prezili ,povedala mi ze nechce ist viac do skolky,rozplakala sa ,snazila som sa ju upokoijt a presvedcit ze je tam dobre,cely den sa stazovala ze ju boli rucicka hore na predlakti,vravela ze sa buchla ako sa hojdala,potom ze ju kopli druhe deti ked sa hojdali,a nakoniec pred spanim mi povedala ze bola na preliezke a nieaky vedsi chlapec mino s ciernimi vlasami a cervenym trickom ju kopol a buchol po hlave a povedal nech ide prec :( nechapem ako mozu dovolit ucitelky byt 3 rocnym detom ktore su v skolke iba 3 den s 5 rocnymi??? a na ihrisku

weronika888
7. sep 2016

a ked uz konecne zaspala,popol hodine sa zobudila zo strasnym placom ,bezala som za nou cela bola ovracana a strasne sa triasla,plakala potom histeria ale strasna kopala bila ma,horko tazko som ju upokojla chvla bohu zaspala,neviem ci s nou ist k lekarke,alebo ju dat zajtra opet do skolky,ale asi to necham na rano ,horucku zatial nema sopliky mame 2 den,tak sama neviem ci je to nasledok toho stresu.

sardinka336
8. sep 2016

je to nová situácia pre dieta, uuuplne nová. Porovnávat to s tým, ze ved ,,na ihrisku sa hrá s detmi,, je zbytočné. Je to neporovnatelna situácia. Na ihrisku má za riťou mamu, nie učitelku a v školke sa uz aj niečo vyžaduje - napr. počkat, su tam ine deti s ktorými sa delí o pozornost o hračky o všetko. Každé dieta to zvlada inak a kazdé dieta na to bolo aj inak pripravené alebo nepripravené. V 5 rokoch je zaškolenie nutné nakolko sa predpokladá nástup do školy a tam sa uz očakáva nejaká ,,školská zrelost,, hlavne v sociálnej oblasti. Čím viac sa zaškolenie odklada tým je to náročnejšie a probémy sa nabaluju. A odskačete si to hlavne vy ako rodičia! Lebo učitelka v škole nema tolko priestoru aby riešila individuálne problémy kazdeho dietata.

@weronika888 tam u vás su nejake špeciálne ihriská pre 3 ročných? AJ v bežnom zivote su na ihrisku rozne vekové skupiny detí. Je uplne bezné ze deti su na ihrisku spolu s inými triedami. Ak je to mozné tak napr. menší su na prednom dvore a väčší na zadnom ale kazda školka si to režíruje sama. Ci sa niekde udrela alebo nie sa treba pýtať učitelky.

rebeka7501
8. sep 2016

Prepáč, a ak toto bude robiť po nástupe do školy tiež ju necháte doma ?

meluela
8. sep 2016

@6699333 ak sa to da s nou a druhym dietatkom doma zvladnut, tak si ju nechaj doma. ine by bolo, kebyze sa doma priserne nudi a chybaju jej deti ... no ocividne to tak nie je. dala by som tomu este nejaky cas (tyzden-dva) a ked to nepojde, tak kaslite na to. do skoly tiez este nemusi ist hned o rok a v 7r rokoch uz bude urcite zrela na to byt par hodin bez rodicov
btw. ak sa jej tam nepaci a bude to takto zle znasat, do par dni ju budes mat tak ci tak choru doma, deticky ten stres s odlucenie casto somatizuju

iwesska
8. sep 2016

Skus ju namotivovat na to napr.,ze ked prides pre nu a dozvies sa,ze cely den neplakala,pojdete len vy dve spolu na zmrzku alebo proste co ma rada. Samozrejme,ze treba brat ohlad na jej city,ja ocami gulam nad tymi drsnymi radami,co tu citam typu strkat dieta do skolky,tahat ho vrieskajuce a pod...Si fakt ti ludia myslia,ze toto nezanecha nasledky na ich psychike? Sa potom cuduju,ze nastupia do skolky a furt su chore,vsak ta imunita je tak oslabena,ze inak to ani byt nemoze. Moj bol 5r.doma a vobec tam teda neknedlil,
ale sa pekne vzdelaval a uz teraz je zrely na nastup do skoly. Nedostal sa pre nedostatok miesta,tak som ho ucila doma,tvorili sme. S nastupom do skolky nebol najmensi problem. A ver,ze keby bol,tak tam chodit nebude.On miluje deti,je ukecany,neboji sa novych veci,ale keby bol moj "cecok" a vidim,ze ho to viac stresuje ako pomaha,tak by tam nechodil. Argumenty,ze co bude robit v skole su uplne mimo.Lebo dieta dozrieva rychlo a co bol pred rokom problem, o rok nemusi byt. Preco asi existuje skolska odlozena dochadzka? Lebo dieta je nezrele a hrave. Ja som ako dieta do skolky nechodila a v skole som teda za mamou neplakala. Kazdy nech si robi ako chce,ale nech neosudzuje druhych,ktori maju k detom viac pochopenia a empatie. Neviem,ci clovek,ktory by nenavidel svoju pracu a kolektiv by chodil do nej rad,vysmiaty,s chutou do jedla. Najlepsie este keby ho tam kazde rano niekto sacal. Urcite by sa jeho telo citilo prijemne a zdravo. Ludia zabudaju,ze aj deti su len ludia.

iwesska
8. sep 2016

Skus ju namotivovat na to napr.,ze ked prides pre nu a dozvies sa,ze cely den neplakala,pojdete len vy dve spolu na zmrzku alebo proste co ma rada. Samozrejme,ze treba brat ohlad na jej city,ja ocami gulam nad tymi drsnymi radami,co tu citam typu strkat dieta do skolky,tahat ho vrieskajuce a pod...Si fakt ti ludia myslia,ze toto nezanecha nasledky na ich psychike? Sa potom cuduju,ze nastupia do skolky a furt su chore,vsak ta imunita je tak oslabena,ze inak to ani byt nemoze. Moj bol 5r.doma a vobec tam teda neknedlil,
ale sa pekne vzdelaval a uz teraz je zrely na nastup do skoly. Nedostal sa pre nedostatok miesta,tak som ho ucila doma,tvorili sme. S nastupom do skolky nebol najmensi problem. A ver,ze keby bol,tak tam chodit nebude.On miluje deti,je ukecany,neboji sa novych veci,ale keby bol moj "cecok" a vidim,ze ho to viac stresuje ako pomaha,tak by tam nechodil. Argumenty,ze co bude robit v skole su uplne mimo.Lebo dieta dozrieva rychlo a co bol pred rokom problem, o rok nemusi byt. Preco asi existuje skolska odlozena dochadzka? Lebo dieta je nezrele a hrave. Ja som ako dieta do skolky nechodila a v skole som teda za mamou neplakala. Kazdy nech si robi ako chce,ale nech neosudzuje druhych,ktori maju k detom viac pochopenia a empatie. Neviem,ci clovek,ktory by nenavidel svoju pracu a kolektiv by chodil do nej rad,vysmiaty,s chutou do jedla. Najlepsie este keby ho tam kazde rano niekto sacal. Urcite by sa jeho telo citilo prijemne a zdravo. Ludia zabudaju,ze aj deti su len ludia.
@sardinka336 Si predstav,ze som ako 6r.nastupila rovno z domu do skoly a ani u psychologa som nebola 😉 To na zaklade coho mas taketo poznatky? Lebo nic z toho,co si popisala nesedi ani na mna ani na mojho syna,kt.5r. "knedlil" doma a podla psychologicky je na urovni 6-7r. dietata...rozmyslam,ze kde sa stala chyba 😀 Asi som sa mu len venovala viac ako ucitelka,ktora ma nastrost 25 deti 🙂

sardinka336
8. sep 2016

@iwesska
1. Dobu spred neviem 25 rokov dozadu nemozeš porovnavat s dnešnou, pokial viem neboli ziadne ,,disy,, resp. sa neriešili nejake lahšie poruchy, tento argument je teda hodny smetneho koša...

2. Každé dieta zvlada zaškolenie inak. Jedno má problém velký, druhé menší a tretie ziadny....takze zovšeobecnuješ tvrdením, že ,,nič z toho čo nesedí ani na mna ani na syna,, neznamená, ze to tak nie je a ze to nesedí na X iných dnešných detí.

3. Dieta je tvoje a ty sa mu máš v prvom rade venovat, to je TVOJA PSAČIA POVINNOSŤ nie učitelky.

landsmanka
8. sep 2016

veľkou chybou je že deťom vo všetkom ustupujeme..

sardinka336
8. sep 2016

@landsmanka ježiš no nééééé...za tento nazor tu budeš ukamenovana 😀 😀 😀 😀

landsmanka
8. sep 2016

@sardinka336 som na to pripravená. Mne môže ktokoľvek tvrdiť, že to tak nie je ale je. Najmä pri prvých deťoch robíme chybu, že im dovolíme všetko. Vezmeme ich domov lebo plačú. Až časom sa ukáže aká to bola chyba.. 🙂

zuzana76
8. sep 2016

@landsmanka
@sardinka336 ano, pretoze dnes sa mnohe mamicky vzdelavaju a citaju roznu psychologicku literaturu, ja mam v okoli niekolko, ktore "vychovavaju" nevychovou, kedysi tieto deti boli deti ulice, samorasty a dnes je to moderne, ktovie co bude za par rokov, desatroci