5-ročná dcérka odmieta škôlku

nely2018
24. sep 2023

Zdravím vás potrebujem radu
Moja 5 ročna dcérka odmieta chodiť do škôlky
Zapísala som ju tam od minulého roka keď mala 4 roky do triedy išla v pohode usmiata,potom začala veľmi plakať plakala tam polhodinu a učiteľka mi hneď volala že veľmi plače a mám ísť preňu,tak som ju zobrala domou na druhý deň sme šli,a že to isté veľmi veľký plač učiteľka bola v triede a mi sme na chodbe ju prehovárali že tam je dobre že bude mat kamarátov a není tam sama lebo má tam sesternicu v jej veku,ale učiteľka nemala asi záujem prísť ponu a vziať ju do triedy a upokojovať,a to sa opakovalo tak sme sa rozhodli skúsiť o rok keďže má povinnú.Prvý deň sme išli opäť do škôlkyna škôlku sa veľmi tešila,ale keď sme tam boli začala plakať ja som odišla a nechala ju tam samozrejme nastal veľký plač počuť ju bolo až vonku plakala 30minut a prestala učiteľka mi posielal fotky ako kreslí a hraje sa .. išla som prenu usmiata rozprávala mi o škôlke večer začala plakať že ona tam už nechce ísť na druhý deň plakala nepustila má valal sa po zemi plakala 5 min a bolo dobré a tak sme ju nosili ale ona mi stále plakala v doma a aj ráno že nejde vracala mi každé ráno ale keď sme išli do triedy bolo všetko pohode takto boli 3tyzdne nastal deň kedy plakala celý deň lebo kamarátka mala v škôlke teploty a išla domou od vtedy v škôlke plače vracia má stres doma mi nechce jesť nechce sa hrať s ostatnými deťmi len stymi ktorými si ona pripušta veľmi je najmä naviazaná že ona to tam bezomna nezvládne od vtedy mi aj schudla keď spí plače ráno mi vstane a plače aj cez víkend pritom vtedy je doma poraďte mi už som .... bojíme sa že to bude aj keď bude chodiť do školy zúfalá

stannkal
24. sep 2023

@nely2018 podľa mňa potrebujete pomoc psychológa, nepodcen to, to vyzerá ze ma naozaj veľký stres z toho.

nely2018
autor
24. sep 2023

@stannkal Áno zajtra ideme k obvodnej doktorke,aby nám poradila nejakého psychológa, už som znej zúfalá Sestrina dcérka tam snou chodí v ten deň keď plakala celý deň tak mi prezradila že učiteľka nanu kričala,lebo už nanu nemá nervy a keď sa jej spýtam je ticho

stannkal
24. sep 2023

@nely2018 no žiaľ nemôžeš sa spoliehať na to že dieťa ti povie ak sa niečo deje, potrebuješ proste dôverovať učiteľke že ti to povie. Ak tam ta dôvera nie je tak možno aj pouvažovať nad zmenou škôlky. To nie je sranda takýto stres pre dieťa, môže mať z toho problémy celý život ak sa to včas nezachyti. Najmä ak je povahou citlivejsia.

nely2018
autor
24. sep 2023

@stannkal Áno ja sa na detí nespolieham oni kadečo porozprávajú a vymišlaju si ,Ja sa bojim aby mi aj neochorela keďže ona má stoho stres a plače mi aj zo sna a že ona tam proste nechce chodiť, každé ráno keď ide do škôlky vracia aj v škôlke vracala...Mame tu v dedine centrum a tam rada chodí hraje sa aj s deťmi sama síce som tam snou ale vie sa hrať prispôsobovať sa len tá škôlka je prenu problem

mogaa
24. sep 2023

@nely2018 chybu si urobila minulý rok že si ju zo škôlky zobrala....to že učiteľka na dieťa skríkne ak robí zle, je bežné, ale zase sa netreba čudovať ked tam má 20detí a jedno si ide stále svoje a nespolupracuje....takže stane sa, s tým sa dieťa stretne aj v škole aj v družine....netreba byť zase precitlivelý a treba sa pozrieť na veci z nadhľadu...ak na dieťa učiteľka skríkla, mala dôvod.....môj názor je že minulý rok zistila že ked plače ostane doma, to si dieťa zapamätá ľahko....ešte prídu aj stavy že ju bolí bruško a podobne, keďže zistila že ak je niekto chorý ostáva tiež doma.....dieťa povie len svoju pravdu a tú si vie "priklášliť"....môžeš ju dať do súkromnej škôlky kde možno budú deti viac mojkať, ale čo potom v prvej triede kde bude tiež učiteľka prísnejšia? Budeš riešiť zmenu triedy alebo sa sťažovať na učiteľku?

nely2018
autor
24. sep 2023

@mogaa Tu sme sa nepochopili, učiteľka naňu nezakričala kvôli tomu že robila zle, naopak v škôlke poslúcha,ale kvôli tomu že tam vkuse plakala a nemá nato nervy ale dobre ...Ja sa len bojím aby mi kvôli tomu stresu neochorela keďže je to horšie a horšie.Ja si myslím že by ani jednej matke by nebolo jedno keby to robilo jej dieťa,áno viem musí si zvyknúť v škôlke prispôsobovať sa...ale poznám detí ktoré si na škôlku nezvykli a preplakavali a keď išli do školy Bolo dobre

nwnw
24. sep 2023

@nely2018 vyskusaj inu skolku aj sukromnu a nie psychologa. Je to iba na rok, ale ucitelka to ocividne nezvlada.

sasitimi17
24. sep 2023

no učiteľka urobila chybu že na ňu kričala za to že plakala... dieťa bolo vystresované aj bez toho a keď ešte na ňu zhúkla, ešte viac ju vystresovala a vyplašila... ja by som ju prehodila do inej škôlky kde pedagógovia vedia profesionálne zvládať aj deti, ktoré sa adaptujú ťažšie než ostatné

siska53
24. sep 2023

@nely2018 Toto uz rieste zo psychologom..spravila si chybu, ked si ju vlani pri prvom probleme odtial vzala.. keby som ja toto spravila pri mladsej, tak asi doteraz nechodi ani do skoly..

es321
24. sep 2023

Podla mna je uplne mimo, ze ucitelka nanu kricala zato, ze place. Nepovedala jej nahodou aj to, ze ked bude plakat, tak mama pre nu nepride? Lebo take tiez su. Ja by som to riesila so psychologom, on vie dojst nato ci sa v tej skolke nahodou nieco nedeje, co jej robi traumu… adaptacia je dlhsi proces, niektore deti sa adaptuju do 3 dni, ine do 3 tyzdnov a potom su aj deti, ktore sa adaptuju az ovela neskor, ale to hovorime o normalnych podmienkach, kde ucitelky na deti nekricia…
Asi by si mala viac verit svojmu dietatu a nesuhlasim s tym, co tu bolo popisane, ze netreba byt precitlivena… asi to nebude len tak, ked zvracia od stresu…

nely2018
autor
24. sep 2023

@siska53 Vzala som ju lebo mi učiteľka volala no že príďte preňu lebo dosť dlho plače,mohli ju upokojiť aby prestala,keď som išla preňu učiteľka sa zobrala išla do triedy nemala záujem nás prehovárať aby ostávala

siska53
24. sep 2023

@nely2018 to mate divne ucitelky.. mne by potom obe deti v prvych mesiacoch vracali.

siska53
24. sep 2023

@nely2018 lenze pojde do skoly...co potom? Treba si ti vyriesit s ucitelkou a urcite toho psychologa poriesit.

nely2018
autor
24. sep 2023

@siska53 Práve toho sa bojím že aj v škole to bude robiť, pýtam sa jej prečo nechceš chodiť do škôlky tam je dobre máš tam kamarátov,ona že nie a nie že ona nejde a hneď veľký plač tak vravím ale ty musíš a do školy ako budeš chodiť ona nato že do školy pôjde ale ona túto škôlku nechce

janickacrazy
24. sep 2023

@nely2018 Ty si doma alebo chodíš do práce? Lebo niekedy deti vymýšľajú vtedy, keď vedia, že mama je doma, napríklad s mladším súrodencom a chcú aj oni byť doma. Možno skús ozaj inú škôlku alebo súkromnú, ak máte nato financie.

biela_sova
24. sep 2023

@nely2018 skusala si sa zamysliet nad domškolactvom? Nemusi chodit abi do skolky (a ani na zakladnu skolu, ak je vedena ako domskolak v kmenovej skole).

aceris
24. sep 2023

Urcite psycholog a zmenila by som skolku. Mozno to pomoze. Len ju treba navnadit a hovorit o skolke v dobrom ale pravdu. A hlavne treba zistit co sa stalo a preco nastal ten problem. No s tym najlepsie pomoze psycholog. Ak na to mate urcite skuste sukromnu cestu lebo cez poistovnu sa ktovie kedy dostanete.

nely2018
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nely2018
autor
25. sep 2023

@janickacrazy Nechodím do práce som doma,súrodenca nemá a je Jedináčik je najmňa naviazaná aj v tom je problém,preto sme aj plánovali druhé bábätko aby mala súrodenca aby nebola na mňa tak naviazaná aby nebola sama...teraz v oktombri by sa nám narodil chlapček ale bohužiaľ si ho pán Bozko zobral k sebe

nely2018
autor
25. sep 2023

@biela_sova Neviem nič otom že by sa to dalo

biela_sova
25. sep 2023

@nely2018 sme tiez domskolaci. http://domskola.sk/

janickacrazy
25. sep 2023

@nely2018 ach, to mi je ľúto, úprimnú sústrasť 😢

nikdenikto
25. sep 2023

Ja by som na tvojom mieste povedala dcérke, že teraz tu škôlku musí zvládnuť. Že ides do práce a nemôžeš s ňou ostať doma. Ona skrátka vie že ty doma si tak chce byť s tebou. Možno aj cez víkend ju nechaj s otcom a tvar sa že ideš do práce aspoň na pár hodín.

nely2018
autor
25. sep 2023

@nikdenikto To aj robíme každý prehovarame ju Aj babka je sto rozpráva doma celá rodina aj v obchode predavačky ona je taká zaťata takú povahu má že ona proste otom nechce ani počuť, keď rozprávame o škôlke tak mi zakryje ústa aby sme nerozpravali

nikdenikto
25. sep 2023

@nely2018 to je fajn že jej o Tom rozprávate, ale či si teda reálne od nej odišla. Rozlúčila sa s ňou, povedala že ideš do práce a vrátila sa za pár hodín. Alebo teda zvykne mala tráviť čas aj bez teba? U babky či s taktom?

nely2018
autor
25. sep 2023

@nikdenikto Áno,s otcom chodí ku svojej babke,aj von ide s krstnou,ide si aj ku tete do mesta sama s otcom ide normálne

lienka2407
25. sep 2023

Moja dcérka odmietala skolku od 3-6 rokov teraz je prvacka a je maximálne spokojna 🙂 bohuzial su aj take deti musi to zvladnut

nely2018
autor
25. sep 2023

@lienka2407 a chodievala do škôlky napriek tomu ako to zvládala?

lienka.7
25. sep 2023

@nely2018 chybu si spravila min.rok, ze si ju vzala preč. Teraz by som pouvazovala nad zmenou skolky.

nely2018
autor
25. sep 2023

@lienka2407 chodievala do škôlky aj napriek tomu ako to zvladala