Ako riešiť ťažkú adaptáciu na škôlku?

andrearuj
22. sep 2014

Ahojte baby, prosím poraďte mi....naša malá začala chodiť do škôlky avšak každé ráno máme problém s tým, že nechce ísť do škôlky, neznáša učiteľku, plače aj keď majú ísť spinkať. Dnes mi učiteľka povedala, že ak sa to do mesiaca neupraví, tak ju môžu vylúčiť zo škôlky...ako ste to riešili vy? Pomôže každá dobrá rada, ďakujem! Ada

atrami
22. sep 2014

Nie každé dieťa si dokáže zvyknúť. Porozprávaj sa s dcérkou prečo nemá rada pani učiteľku. Začnite odznova. Najprv na hodinku - dve pohrať sa s deťmi. Potom nech sa s nimi napapá, neskôr môže ostať spinkať. My sme s tým tiež bojovali. Syn chodil prvý rok len 2 dni v týždni, potom na celý deň.

mimasimi
22. sep 2014

No, verím, že pre Teba je to ešte ťažšie ako pre malú. Adaptačný proces trvá 3 mesiace, tak ak sa to dovtedy neupraví, tak už len treba zmeniť škôlku ... ☹

pribinak
22. sep 2014

Nepomohlo by keby si napr zobrala na spinkanie svoj vankusik, alebo macika ci niečo s čím doma spinka?

Nechoďte napr hneď po skončení skolky domov, ak máte možnosť a je blízko ihrisko, choďte sa pohrať, je možné, ze tam stretne deti zo skolky a bude sa hrať, ked bude mat teba pri sebe

ivett1
23. sep 2014

@andrearuj ahoj, pozri sem, do tejto témy, je podobná tvojmu problému...aj ja som tam niečo napísala a kočky tam pridali svoje skúsenosti s adaptáciu detí v škôlke🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/urobim-zle-ked-budem-dieta-brat-na-obed-zo-skolky/

mary1911
23. sep 2014

ahoj ja viem ze niektorym mamickam sa to nebude pacit ale ja som mala tento isty problem a malu som odhlasila a teraz je somnou doma.Mam predlzeny rodicak(plateny)kedze mala ma zdravotne problemy tak mi ani neprekaza ze je somnou doma.Mala mi cely den preplakala v skvolke ucitelky sa stazovali ze kazdu chvylu chodila za nimi ze kedy pride maminka ,odmietala tam jest v noci mi cela spotena vstala s placom ze nechce do skvolky a ked sa mi v skvolke pocikala to bola posledna kvapka(vtedy sa mi totiz pocikala poprvykrat od doby co nemame plienky)podla mna ked dieta nieje pripravene do skvolky a nieje to nevihnutne(financne)tak netreba nasilu tlacit

babulina
23. sep 2014

Ja som nasej dcere ked bola nesvoja zlahka navonala zapastie rano aby vonala ako maminka a mala ma "pri sebe" kedy chce 😉

svetlonos
19. aug 2022

@andrearuj
ahoj, nebude sa ti moja rada rada pacit. Mala sa trapi, nevie si zvyknut, nestoji to za to. Moze mat z toho traumy, problemy. Kedysi tu bola taka diskusia, mama zobrala dieta zo skoly. O rok bolo zrele a tesilo sa, nastup bez placu a problemov. My sme mali napriklad taku k….vu tiaditelku, ze mala radsej robit v base nie v skolke. Ak ma tvoja dcera podobnu hienu, ani sa jej nedivim, ze tsm nechce byt. Teba tiez nikto nenuti byt s hnusnymi ludmi, ak by si to mala v praci neunosne, das vypoved. To dieta nemozr, rozhodujes zan ty. Ak myslis srdcom, vezmi malu a nechaj este doma. Ak taku moznost nemas, skus bajst inu skolku alebo pani, ktora ti ju bude opatrovat, kym si v praci.