Aký má byť denný jedálniček 9 mesačného dieťaťa?

kikalc2
19. okt 2015

Mame 9 mesiacou ako vyzeral jedalnicek vášho dietatka prosím vás mi sme nekojily vôbec nakoľko som nemala miecko. Mi ráno máme mliecko desiata jogurt obed polievka alebo zelenina s meskom a zemiakmy alebo cestoviny na olovrant ovocie (výživa) a večer mliecko. Neviem co už mam dávať na desiatu či jej to nejde hore krkom . A či dávate na veceru daco iné okrem mliecka.

8291
19. okt 2015

Malá tieš vôbec nebola kojená,na raňajky mame mliečnu kašu lebo nič ine mi nechce.desiaty vôbec nemame lebo buď mi vôbec nechcela desiatovat alebo ked aj spapala tak mi neobedovala a ak aj obedovala tak sa mi potom pozvracala.olovrat mavame ovo,alebo jogurt,pribinacik,niekedy si vypyta na olovrant mlieko.vecer mame zasa kašu a ráno o piatej si pýta mlieko.teraz máme 15 mesiacov a posledné dva mi vôbec nechce žiadne ovocie myslim surove,detskú vyživu absolútne žiadnu ešte tak hruskovu ale ta len pozobe.ovocie ked jej odštavim tak štavu vypije.my sme na uplnej dojčenskej strave od 5 mesiaca lebo v 4 mes.mi uplne odmitla mlieko.az ked mala medzi 9-10 mes.si ho vypytala.ponukat som jej ho ponukala ale nechcela mi ho

martinka13
19. okt 2015

My máme okolo 6 UM, o 8:30 chlebik s maslom, 10:00 pred spaním 150 UM, obed okolo 12:00-12:30, to je zemiak so zeleninou a maskom alebo žĺtkom vareným. Potom okolo 14 banán alebo výživa, 17:30 mliečna kaša, 19:30 UM, pije ešte aj 1 x v noci 150 UM

seahorse27
19. okt 2015

Takemu malému dietatu mozes davat kludne aj to iste, jemu nevadi jednotvarnost. Dolezite je, aby malo kazdy den nejake obilniny, zeleninu, maso alebo zltok, ovocie a samozrejme mlieko (alebo mliecnu kasu, jogurt). Ja som v tom veku davala zhruba to iste, ako ty, akurát desiatu a olovrant mame prehodene - ja na desiatu davam ovocie s detskými keksíkmi (Plasmon alebo Sunarka) a na olovrant biely smotanovy jogurt s banánom alebo inym ovocim alebo opat s tymi keksíkmi. Na veceru mozes kludne dat kasu.