Deti im robia zle

mariannastancelova
10. nov 2016

Ahojte mamicky .. chcem sa vas spýtat ci ste mali podobne skusenosti... a v podstate ani nveim co mam robit.
prejdem k veci..
Tak mam dve dcerky v skolke jedna je v jaslickach a druha predskolskej triede...a stazuju sa mi ze im deti robia zle.. napr..zlomila mi farbicky :(,nakreslila mi obrazok a jedno dieta jej to roztrhalo, vraj jej nadavaju... :( som velmi smutna a neviem ako pomoct dcerkam... je pravda som romka ,manzel nie je..a stale im hovoria vy ciganky..deti nechapu samozrejme .... ale stale im opakujem nech sa nenechaju ovplyvnovat inymi detmi , ze su sikovne ,krasne, mudre a nech si ich nevsimaju... pýtala som sa ucitelky na to a vraj o nicom nevie ..no pekne.....alebo drobcekovi som kupila papuce pacili sa jej cervene tak sme kupili cervene,tesila sa ze si ich do skolky obuje a reakcia jedneho krpca ma dostala .. pozrite ta ciganka ake ma papuce ..ze cervene... chcem plakat ...tak som hned povedala ucitelke mladsej ze to co ma znamenat,take male poriadne sa to vycurat samo nevie a uz vie rozoznat kto je aký to mi je výchova, a ze sa rada stretnem s jeho rodicmi... a ona kukala na mna jak puk ,onemela..
och som smutna kvoli detom.. Nechcem nikoho odsudzovat ale ako to ze taký malý cca 2,5 r.. a uz vie co ma povedat ??? toto mi je vychova 21.storocia...

lulu_2323
10. nov 2016

@mariannastancelova na toto vazne nnemam co povedat len mi je smutno spolu s tebou deticky predsa za nic nemozu a toto ked musia zazivat hned od mala je mi ich luto...tato vychova a doma

lulu_2323
10. nov 2016

@mariannastancelova prepac nie doma ale doba

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@lulu_2323 neviem ako im pomoct,od mala mali vsetko,obaja pracujeme,vsetci ich milujeme najviac na svete a toto musia zazivat ? aj ked spolocnost je taka v tejto dobe bezcitna a bezcharakterna,a vedu k tomu aj deti ..a to ani nevravim ze vobec ako ciganecky nevyzeraju ...

sardinka336
10. nov 2016

@mariannastancelova určite by bolo fajn keby učitelka hodila reč s tými detmi, usmernila ich spravanie. Ak by som ja ako učitelka počula, ze moj ziak nadava do ciganiek tak si ho zastavim a poviem mu ze si to neprajem, poviem to aj jeho rodičom. Deti v predškolskej triede to pochopia len im to treba pripomenut - ako sa ku sebe spravame. Na druhej strane musiš naučit deti sa bránit. To je jedno či su biele, čierne, červene...v niektorých situáciáach sa musia bránit a niektore veci ignorovat. Ty sa budeš darmo ,,rozčuľovať,, ako sa spravajú cudzie deti, tie neprerobíš...a ešte jeden tip ti dám. Ja ked som mala problém s jedným ziakom, ktorý robil zle mojmu synovi tak som si ho pekne zastavila ked som ho videla a povedala som mu, ze si neprajem aby mojmu synovi robil zle a bla, bla....ver mi - deti sa cudzích rodičov boja...lebo nevedia čo od nich mozu čakat a tak, takze to často funguje. Aj na takeho maleho zasrana 3 ročneho...skus a uvidiš.

andreaka11
10. nov 2016

@mariannastancelova mozno by bolo dobre naliehat na ucitelku, aby ste sa stretli s rodicmi toho dietata. zober na to stretnutie aj manzela. nebude to pre nich take lahke ta urazat (kedze svoje deti tak vychovavaju, aby urazali).

alena1808
10. nov 2016

@mariannastancelova ozaj smutne citat, nie to este zazivat. ale chyba nie je v detoch , ale v rodicoch. Tak male deti nerozumeju tomu co hovoria, takze maju to len od rodicov. Moj syn mal v triede v skolke spoluziaka roma (slusny normalny chlapec z normalnej rodiny) nikdy nikto mu nepovedal skarede slovo. Raz prisiel syn domov a hovori mamka a ty vies ze Martinko je rom? Aby to pochopil, tak som mu vysvetlila, ze viem, ale jediny rozdiel medzi tebou a nim je ze ty si svetly a on je tmavsi, ale na svete su ludia roznych farieb, cierny, zlty, cerveny. Pekne som mu vysvetlila rozdiely. Nikdy viac sa ma na to nepytal, nikdy neriesil odlisnost. Vzdy to bol Martinko, jeho kamarat. Vas problem by som urcite riesila s ucitelkami, ked uz maju deti asi obmedzenych rodicov, nech aspon oni detom vysvetlia, ze vsetky deti su rovnake, len niektore svetlejsie niektore tmavsie, aby sa nevysmievali, ved kazdi sme nejaky.

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@sardinka336 dakujem za radu ... samozrejme ze dcerkam stale opakujeme nech sa nenechaju ,ze jediny clovek ktoreho v triede musia respektovat je pani ucitelka,a od inych deti si nesmu nechat sa urazat...hrat sa nech hraju s kazdým ,nech nerobia inym zle,ale nech sa nenechaju urazat a robit zle.. uvidime cio mi povie dneska po skokle a rano zacnem riesit..

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@alena1808 ja viem ,pisala som ..nie je to chyba deti ale vo vychove rodicou,,s tým mi nic nespravíme...manzel o tom nevie... ale pockam co bude dnes ,co povedia deti a potom zacnem riesit s manzelom ...ako ho poznam keby o tom vedel ..tak by dostal par prijemných slov aj ten co by nemusel,,,ked ide o deti ...

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@andreaka11 ak to inak nepojde,hádam sa nebudem natahovat s deckom 🙂 ..podám si rodicou .... nemyslela som si ze prave toto budem riesit uz v skolke ...

stanulienkat
10. nov 2016

ja by som oslovila ucitelku aby si s detmi vsetkymi sadla a hravou formou im vysvetlila, ze aki roznorodi ludia su na svete: eskimaci, indiani, belosi, romovia, cernosi a vsetci si zasluzia uctu, slusnost a je dolezite, ci su ti ludia dobri atd....... To by snad mohla ucitelka v skolke vysvetlit.

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@stanulienkat mrzi ma to hlavne kvoli detom... no len to budu deti rodicov vyssieho postavenia kedze su tie deti ucitelkinymi pravými rukami... lebo starsej dcerke robi zle jedno dievcatko,a mladsej chlapcek...a su surodenci takze rodicom potlesk a bravo

surriana
10. nov 2016

Určite povedať mužovi a nech stebou ide do škôlky a nech rieši on.Predsa len už ked príde chlap .....už je to iné.A ty už si sa učiteľke sťažovala a nepomohlo.Alebo riešiť priamo na rodičovskom pekne menovite.Nehovoriť učiteľke ale pekne ju prekvapiť ked sa spýta či ma niekto nejaké odkazy alebo niečo postaviť sa a riešiť......Keby sa takto moja dcéra správala v škôlke .....no joooj by odnas doma dostala po papulke

barnica
10. nov 2016

To dokonale poznam este zo svojho detstva... stale som pocuvala kdeake reci lebo mam tatka tmavy typ pleti a mamina mala dlhe cierne vlasy aj ked nebola tmavy typ. Mne ako dietatu to dost vadilo a nikto to neriesil aj ked nasi boli v skole a rozpravali sa s ucitelkou taak stale to pokracovalo. Az sa tatko vytocil a pockal si tych posmeskarov a vysvetlil im zvysenym hlasom ze ked sa to bude opakovat poletia vsetkymi smermi naraz. Mozno si vacsina povie ze vyhrazat sa detom co je to za rozum ale u nas naozaj az toto zabralo.

andreaka11
10. nov 2016

@stanulienkat nie vsetky ucitelky su rovnake, ale vela sa boji rodicov a radsej budu hluche a slepe a budu stale na strane "bielych" deti..
tiez, co mam znamu, tak jej dcera je prvacka a v triede maju jednu romku. chuda, sedi sama zadnej lavici. a urcite tam zostane cely rok. nie je to fer, ze sama ucitelka ju "oznacila" ako inu a ako inu ju potom budu brat aj spoluziaci.

silaviat
10. nov 2016

@mariannastancelova poziadat ucitelky aby si s detmi prehovorili a davali viac pozor ...a ak odmietne ist za riaditelkou kedze sa uz jedna o detsku sikanu... ale zial deti sa ucia od rodicov, takze to vsetko maju z domova...

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@surriana no urcite to takto nenecham...asi dva týzdne to je c mii deti zacali nieco take hovorit,a ked sa ich pýtam ako bolo tak ze bolo fajn.. a potom mami vies co mi spravila ta a ta..... ale nenecham to len tak plavat

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@andreaka11 a ten pocit mam aj aj ale bojim sa na to spýtat dcerky ,nechcem si pripustit ze by to mohla byt pravda

dominika6
10. nov 2016

@mariannastancelova
toto nieje o farbe pleti...deti si robia zle medzi sebou stále a všade..chalani babám,baby medzi sebou,staršie mladším atd atd...
ty vychováš svoje deti v najlepšom vedomí a svedomí a príde malý nevychovaný zmrd,čo to vidí doma,tak si to kompenzuje aj u detí...
toto funguje aj v škole..ty môžeš svoje deti naučiť iba,aby to,aby si takých zákerákov nevšímali a boli od nich čo najdalej...

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@dominika6 mas pravdu 🙂 suhlasim s tebou..len ako to stopnut a vies dalej si tie decka nevsimat... no nic pisala som vyssie uvidime co povedia deti dnes

dominika6
10. nov 2016

@mariannastancelova hlavne to sleduj dlhodobejšie a či sa jedná o jedno a to isté dieťa...potom si odchytiť rodičov a pekne im to vytmaviť...
zdáš sa byť rozumná a ferová,skôr bude problém s rodičmi ako s dieťaťom...

mrkvicka060
10. nov 2016

@mariannastancelova vyzeras na dost inteligentnu zenu. Je fajn, ze sa nejdes hned vystazovat muzovi ,,aby im vsetkym ukazal", to je mne osobne velmi sympaticke. Avsak tu ide o vase deti a velmi rada by som na tvojom mieste situaciu objasnila muzovi, nech ich pekne postavi do pozoru, ak je taky ako vravis. To, ze ucitelka ta odbije s tym, ze o nicom nevie, tak to je vrchol. Na mna to posobi tak, ze sa jej to asi nechce riesit. Ktovie, mozno ma aj podobne zmyslanie ako tie deti. Nechcem nikoho urazit, ale uz som zazila vselijake ucitelky :-/ razne by som riesila, kludne aj s manzelom. Ucitelka by mohla davat trosku pozor a deti ohriaknut a dohovorit a vysvetlit im, ked sa budu vysmievat. Joj, ale ja som strasna v tomto povaha. Mam sice este male dieta, ale ak mu bude toto v skolke niekto robit, tak tam hned naletim.. ja som z tych vybusnejsich matiek. A kludne by som nieco pekne povedala aj rodicom.

zuanach
10. nov 2016

Spolocnost je, zial, takto nastavena, ze hadzu vsetkych romov do jedneho vreca s tymi najneprisposobivejsimi, akych pozname z osad......a je pravda, ze aj deti su nainfikovane negativnymi prejavmi voci tomuto etniku. Ja poviem za seba, ked pridem s detmi niekedy k Dr a plna cakaren spinavych, smradlavych rómov, tak cakam radsej na chodbe a modlim sa, aby deti nic nechytali rukami, ale to by som spravila, aj keby tam boli smradlavi "bieli" . Ale do skolky k nam chodia vacsinou"slusni" romovia, to skor niektori neromovia tam napr roznasaju vsi a pod. A ked som niekedy pocula, ze dcera rozpravala, ze ona by sa nehrala s tym dievcatom, ktore ma "inu"tvar, hned som ju zahriakla, ze tak sa nerozpráva, ze su aj cierne, aj zlte aj biele tvare, ze nemoze tak hovorit, s kazdym sa ma hrat.....a aby som sa z toho vsetkeho vymotala teraz a dostala sa k nejakemu zaveru, doma, ani na ulici neprejavujeme nijak rasisticke myslienky, ani u tej dr nepoviem, nechod tam, lebo su tam "cigani" , aj ked si mozem niekedy myslieť hocico

gita17
10. nov 2016

@mariannastancelova je mi z toho smutno. Musis to riesit a vyriesit, lebo sa to bude s nimi tahat cely zivot.. Chod najprv za ucitelkou (aby si si ju nepohnevala, ze riesis za jej chrbtom) a potom za riaditelkou ak sa to nezlepsi a vysvetli jej co je vo veci. Ty obzvlast sa musis spravat ako inteligentna dama. V ziadnom prispade nezvysuj hlas, nekric a nedramatizuj. Kedze zijes medzi xenofobmi, tak im nesmies dat najmensiu zamienku na vysmech. Oni sa musia zacat hanbit. Poriadne sa na ten rozhovor priprav, vidis reakcie zien tu na fore. Vacsina sa vcitila do tvojej koze a hneva ich to aj za teba. Presne tieto pocity musis vyvolat u ucitelky a neskor aj riaditelky. Nech citia, ze sami chcu tvojim detom pomoct, to bude najefektivnejsie

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@dominika6 ved jasne ze problem je s rodicmi,dieta zrejme robi to co vidi od rodicov...kazdy sme nejaký ,len mojim milackom nech daju pokoj :(.ved to ze snazim sa si to odsledovat,a nie zhurta reagovat ,preto som to nevravela ani muzovi,ale ked sa mi budu dnes stazovat tak si rano odchytim pani ucitelky,a toho krpca..a ked nepomoze tak sa stretnem s rodicmi
A dakujem 🙂

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@gita17 dakujem za empatiu 🙂 a samozrejme ,ze ako dáma, som hrda mama,manzelka a podla toho sa snazim vzdy spravat a aj rozhodovat ...uz som pisala ,ze zajtra riesim ucitelky,a ked nepomoze tak pride na rad rozhovor s rodicmi

zuanach
10. nov 2016

A urcite odporucam prekonzultovat s ucitelkami, lebo rodicia tie deti uz doma neprevychovaju, ale ucitelka je pre ne mnohokrat vyssia autorita ako rodic.....

maminuska
10. nov 2016

@mariannastancelova ja napríklad nemám rada neprispôsobivých ľudí , niektoré etnikum týchto členov má viac, iné menej . Rómske etnikum bohužiaľ viac a ľudia to vnímajú.
ALE v žiadnom prípade neschvaľujem takéto jednanie s rómami , ktorí pracujú , starajú sa o deti , dbajú o ich rozvoj ... to už je primitivizmus rodičov . Lenže takémuto jednaniu sú vystavené aj deti biele v školách kde prevažujú Rómovia z osád , ale to je zas chyba tých rómskych rodičov .

Ty priprav svoje dcéry na život aby sa vedeli brániť a zastať sami seba. Nech sú vzdelané a hrdé a nech im ukážu.

mariannastancelova
autor
10. nov 2016

@zuanach ja som romka , a vadia mi cigani ktory este stale ziju v minulom storoci a nechcu so svojim zivotom nic robit,aj ja ked idem s detmi k dr. a je tam nepriiijemnaaa voona 🙂 ideme von..alebo ze preco mam ist pracovat ked dostavam peniaze toto zmyslanie nemam rada ... je smutne ze tych neprisposobyvych je ovela viac ako nas co sa snazime zit normalne,ist s dobou ,zabezpecit deti...ale my ani toto neovplynivnime nijako.. a este ja ako romka ktora pracuje s ludmi nachadzam voci svojej osobe viac nevrazivosti od romskeho obyvatelstva,naopak s bielymi si rozumiem velmi dobre.... trosku od temy 🙂

maminuska
10. nov 2016

@mariannastancelova to nie je od témy , to je veľmi k téme.

dominika6
10. nov 2016

@mariannastancelova ja tiež od témy...
chválim ťa za gramatiku 😀...