Dieťa nechodilo do škôlky. Mám ísť na zápis do školy?

katra52
3. feb 2013

ahojte maminy.viem,že dieťa by najprv malo chodiť do predskoly ,lenže ja som bola s mojím chorým otcom doma a chcela som si malého užiť tak som ho do škôlky nedala.teraz neviem či ísť na zápis do prvého ročníka alebo do škôlky?

xlucia
3. feb 2013

@katra52 co???? ked pred prvym septembrom dieta dovrsi 6 rokov si povinna ist na zapis do skoly. to je zo zakona. je jedno kde dieta chodilo alebo nechodilo predtym. ak ho nikde nezapises, pokuta je cez 300e

kaktusik007
3. feb 2013

@katra52 nechcem byt zla, ale nie je nahodou predskolska priprava povinna??? a potom - je to dost sebecke od teba, takto si ochudobnit vlastne dieta..... sa mi rozum zastavuje.... 😖

elise
3. feb 2013

@katra52 ked bude mať dieťa 6 rokov do 31.08.2013 musiš ho dať zapisať do školy ak cceš o ešte nechať doma tak ho musiš zapisať isť na psychologicku poradnu kde podla výsledkov psycholog odporuči odklad a v marci môžeš zapisať do škôlky ako predškoláka.

natty07
3. feb 2013

@katra52 v tychto dnoch sa v skolkach robia testy skolskej zrelosti, skus sa opytat v skolke. Tam by ti psychologicka povedala po vyhodnoteni testu ci je zrely na skolu.

dafy
3. feb 2013

@katra52 dieta musí chodiť pred skolou do prípravky to je povinné 😉 to by si musela mat vazne dovody aby nemuselo radsej si to zisti lebo este budes mat problémy 😒 len aby chuda teraz nemalo problém sa adaptovať medzi deťmi podla mna si neurobila dobre ze nechodilo do školky 😒

katra52
autor
3. feb 2013

@natty07 @elise veď práve,že ho chcem dať do predškolskej len som nevedela,že či potrebujem nejaké potvrdenie do školy ,že bude mať odklad a kde sa robia tie testy.

koniarova
3. feb 2013

@katra52 Kedy bude mať 6 rokov?

katra52
autor
3. feb 2013

@dafy on medzi deťmi nemá žiadny problém 🙂 chodievali sme do centra a tam bola vždy pohoda

katra52
autor
3. feb 2013

@koniarova v máji

biancarv
3. feb 2013

@koniarova predškolská príprava nieje povinná ?!? a to od kedy?

koniarova
3. feb 2013

@katra52 Tak zapísať ho do školy musíš, aj ísť na ten zápis,, ale je len na tebe, či ho tam tento rok aj dáš. Môžeš ho kľudne nechať ešte rok v škôlke. 😉

koniarova
3. feb 2013

@biancarv Mrkni si link na diskusiu, čo som dala vyššie. 😉

alami
3. feb 2013

@katra52 Postup je taký, že ideš na zápis,ale tam požiadaš o odklad, potom by malo ísť dieťa na test školskej zrelosti,ale vraj,ak požiada o odklad rodič,nerobia s tým vedu a odklad povolia. A máš rok na predškolskú. Len u nás už zápisy do školy prebehli, predpokladám, že aj u vás,odporúčam zájsť si do školy,pod ktorú patríte a dohodnúť sa s riaditeľom. A nepremeškaj zápisy do škôlky 😉

dafy
3. feb 2013

@katra52 vyber si školu pojdes na zápis čo uz bude teraz niekedy myslím odsleduj si to 😵 a povedz ze chceš odklad on ta pošlu ku psychologičke 😉

katra52
autor
3. feb 2013

@alami ďakujem toto som potrebovala vedieť🙂 zajtra letím do školy za riaditeľkou

biancarv
3. feb 2013

@koniarova čítala som to a ostala som prekvapená. Aj tu o tom píšu http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat..., som normálne v šoku, lebo som bola úplne v tom , že je to povinné. Veď pred takým rokom stále v správach hovorili, že prípravka je povinná. Tak čo som niečo prespala 😀 😀 😀

janinka444
3. feb 2013

@katra52 Páči sa mi, že si malého nedala do škôlky.....Moje dve staršie deti nechodili tiež nechodili do škôlky, tiež som si ich chcela užiť, sama som si ich doma pripravila na školu...Keď mali 6 rokov, išla som s nimi rovno na zápis do školy, a potom nemali žiaden problém zadaptovať sa v škole...vôbec to neľutujem, bolo to krásne obdobie, keď sme boli spolu....Ja ti fandím.... 🙂

kaktusik007
3. feb 2013

@katra52 ja ta nechapem... dieta ti bude mat sest rokov v maji, a ty chces odklad... a teraz ma zakladka devat rokov... to akoze ho s kludnym srdcom nechas nech maturuje v dvadsiatke????

uff... nemam slov.....

traktor
3. feb 2013

tiez som to riesila...ked mal Patrik v maji 6 rokov, dali sme mu odklad, .nic nezmeskal, nic nestratil, je vyborny ziak, ma ciste jednotky na vysvedceni....myslim, ze pohorsovanie tu nie je namieste.

andrik78
3. feb 2013

Zápisy do školy prebiehali v januári. Dieťa sa zapisuje do školy aj keď bude mať ročný odklad. Potrebuješ potvrdenie od psychológa(vyšetrenia sa robia na jar) ktorý potom odovzdáš do školy, že dieťa nastupuje o rok neskôr

mirka285
3. feb 2013

@katra52 z akeho dovodu chces odklad?ked nemas nato ziadne vazne dovody,tak ja by som ho dala urcite do skoly...

kristiii
3. feb 2013

@katra52 ak nie je tvoj malý vyslovene ten typ čo sa dožadoval školky tak je podla mňa fajn ak si si ho nechala doma, neviem čo tu baby riešia, vždy lepšie ak si mala možnosť s ním byť doma a obaja ste si to užili ako keby si ho natrepala do školky a každú chvílu ho odtial brávala skor alebo ho tam ani nedávala /viem že vela mamičiek to tak praktizuje keďže sú aj tak z nejakého dovodu doma/ a akurát by tam zaberal miesto niekomu inému. Ale čo sa týka odkladu, nechala by som to na rozhodnutie učitelov a na to kompetentných či je zrelý nastúpiť do školy alebo nie, zbytočne by som to neodkladala ak je šikovný a zrelý..

katra52
autor
3. feb 2013

@kaktusik007 ano s kludnym ssrdcom ho necham maturovať v dvadsiatke.dieťa je vyvynutejsie,múdrejšie.a na takéto názory som sa nepytala.dakujem

katra52
autor
3. feb 2013

@mirka285 Maťko je veľmi malý na pomaly 6rokov meria iba meter.chodím s ním po lekároch gastro endo z akého dôvodu to ma.aj to je jeden dôvod

sisaha
3. feb 2013

@katra52 o odklade sa radsej porad so psychologom. Ak tam nie je dovod na odklad, nie je to v prospech dietata...A odklad vobec neznamena viac mudrosti a vyvinutosti..Ano, moze byt vyssi v triede, moze sa viac nudit, moze viac robit zle, lebo bude starsi ako ostatní.. A v neposlednom rade v 18-tke ak bude mat tazku pubertu nakoniec ani nemusi zmaturovat, lebo ti povie, ze je dospely a on chce nieco ine.. 😉

sisaha
3. feb 2013

@katra52 aj kamoskina dcera ma malo rastovych hormonov a picha si ich, ale do skoly isla nacas..Je mensia ako jej rovesnici, ale nijako ju to neochudobnuje..

katra52
autor
3. feb 2013

@sisaha zajtra idem do skoky za riaditeľkou tak uvidím čo mi povedia.vyšší by určite nebol lebo teraz meria meter chodíme kvôli tomu po lekároch

mirka285
3. feb 2013

@katra52 aha,urcite sa porad s nejakym psychologom co by bolo najlepsie...inak ja v tom nevidim problem,ze nechodil do skolky,myslim,ze kazdy rodic nech si spravi tak ako mu to vyhovuje a nikto nema pravo ta odcudzovat...

katra52
autor
3. feb 2013

@mirka285 ďakujem🙂 nie som ani prvá ani posledná...uvidím zajtra u riaditeľky čo povie