Neprijatie do škôlky

samantha342
26. máj 2016

Ahojte stretli ste sa s tym zeby vam do skolky neprijali dieta s odlozenou skolskou dochadzkou?
Nieje nato nejaky zakon?
Ako sa da postupovat?

zuzana76
26. máj 2016

myslim, ze 5 rocne dieta musi byt prijate do skolky a dieta s odlozenou sk. dochádzkou asi tiez, teda ak ma 6 rokov,

seahorse27
26. máj 2016

Fiiiha, tak to je pruser. ved to dieta by malo byt este v predskolskej a ta je predsa povinna, nie? V zákonoch sa nevyznam, ale toto mi pride dost zvlastne...Nepokracuje dieta predsa v tej skolke, do ktorej chodilo doteraz? Menite skolku?

evittam
26. máj 2016

@seahorse27 Nie, predškolská dochádzka nie je povinná, ale dieťa by malo mať prednosť pred všetkými ostatnými pri prijatí do MŠ. 😉
@samantha342 Treba ísť za zriaďovateľom - mesto, obec,....

dominika6
26. máj 2016

@samantha342
áno je na to zákon,...ale presné znenie nevem..vygoogli

sardinka335
26. máj 2016

@seahorse27 zrejme to dieta nechodilo nikde, ked malo odlozenu šk. dochadzku...ja by som sa odvolala - ved to je najjednoduchšie riešenie. Je tu o tom tema....neviem nakolko aktualna..https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/je-povinna-predskolska-dochadzka/

papricka33
26. máj 2016

@samantha342 dieťa MUSI byť prijaté. Najprv sa prijímajú predškoláci s postupne ostatné vekové kategórie. Dochádzka nie je povinná, ale dieťa pred nástupom do ZŠ má na ňu zo zákona právo a MS-zriadovatel je povinný ju zabezpečiť

evittam
26. máj 2016

@samantha342 Zákonnými podmienkami na prijatie dieťaťa do materskej školy v zmysle § 59, ods. 2, zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov deklarujú, že na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti, ktoré:
· dovŕšili piaty rok veku,
· majú odloženú povinnú školskú dochádzku,
· majú dodatočne odloženú

samantha342
autor
26. máj 2016

Baby stalo sa toto skolka do ktorej chodil predtym je na opacnom konci mesta tak ho potrebujem prelozit aj kvoli psychologicke ktora mu odporucila aby chodil do skolky ktora je pri jeho buducej skole....a samozrejme ze mi ho nechceli do novej vziat lenze ja som tu ktoru mal predtym uz zrusila takze je teraz bez skolky

seahorse27
26. máj 2016

@evittam Tak to som potom riadne mimo, ked som v tom, ze predskolska dochadzka je povinna 😀 Ale kedysi to tak bolo, nie?

horana
26. máj 2016

U nas by neprijali ak nie je splnene prislusnost podla miesta bydliska, ta ma najvyssiu proritu.

samantha342
autor
26. máj 2016

mame v tomto meste trvaly pobyt dokonca je tato skolka v nasej akoze spadovej oblasti

evittam
26. máj 2016

@seahorse27 Nie, bolo len, že predškoláka "musia" prijať-má prednosť-ako to tu už bolo napísané - len niektorí si to už vysvetlili po svojom. 😉

janickacrazy
26. máj 2016

@samantha342 u nás berú prednostne predškolákov a deti s odloženou školskou dochádzkou, skús sa odvolať a prilož k tomu vyjadrenie psychologičky, možno to zaberie

evittam
26. máj 2016

@samantha342 Tak treba ísť na mestský úrad - sú povinný ti zabezpečiť škôlku pre predškoláka alebo teda dieťa s odloženou školskou dochádzkou - ako som už uviedla.

samantha342
autor
26. máj 2016

baby a ak sme teda k 30.8 2016 ukoncili dochadzku v starej skolke v tejto novej je riaditelka povinna mi ho vziat?

evittam
26. máj 2016

@samantha342 Mesto je povinné ti zabezpečiť predškolskú dochádzku - otázne je, že v ktorej škôlke - choď proste na mestský úrad so žiadosťou a hotovo. Viac ti tu nepomôžeme.

jasminet
26. máj 2016

predskolaka prednostne prijmu, ale skolky nie su nafukovacie, ked proste nie je miesto, tak nie je miesto a bohuzial sa nedostane ani ked ma odlozenu dochadzku.
ale kazdopadne by som napisala odvolanie voci rozhodnutiu, pripadne zasla na mestsku cast... ale bola chyba rusit skolku skor, ako mas istu novu...

sardinka335
26. máj 2016

@samantha342 nie je povinna ti ho vziat. Ak nema kapacity tak čo? Chapeš...ty si si na podnet psychologičky vybrala školku no a?? To nič neznamena...Odporučanie je jedna vec a kapacita druha vec. Treba ist osobne za riaditelkou a porozpravat sa. Ale kludne sa moze stať ze odideš s dlhým nosom. Preto nechapem prečo si zrušila tu prvu školku - to bolo unahlene rozhodnutie podla mna. Nemam nič iste a to čo isté mám si zruším lebo psychologička mi niečo odporučila....

horana
26. máj 2016

@samantha342 Urcite?, ja len ci si ista, ja len ze najprv pises na druhom konci mesta a potom ze ste spadova oblast (mozno mate cele mestecko 1 "obvod"), ono tazko povedat, niekedy je to clenenie aj neoficialne.
Ked ma nova skolka plne zaplneny stav, myslim ze nie je povinna (musela by niekoho vylucit).

samantha342
autor
26. máj 2016

lenze v tej skolke miesto je chapete?ide proste o to ze kym je dieta v jednej skolke do druhej vam ho urcite nevezmu...mam aj mladsieho syna 3 rocneho to akoze uz teraz bude musiet ostat na druhom konci mesta ze uz mi ho blizsie ani nevezmu?

sardinka335
26. máj 2016

@samantha342 ak tam miesto je tak potom aky problém? Sak to je jasne ze ti ho do druhej nevezmu, ak je v inej školke ale mala si si vybavit aspon prislub ze ho zoberu, byt dohodnuta, ze ho vezmu....aspon ja by som na to išla takto. Najprv sa niekde dohodnem a potom niečo rušim...

janickacrazy
26. máj 2016

@samantha342 a to budeš voziť každé dieťa do inej školky, ak ti ho teda zoberú do tej druhej? nechápem, ja by som teda už toho staršieho nechala v tej povodnej, ak tam teda chodí aj mladší, u nás vždy preferovali aj súrodencov, ked vzali jedného, tak automaticky aj druhého

miriam11
26. máj 2016

@samantha342 do starej skolky Ti ho musi riaditelka spat vziat, lebo je podla trvaleho bydliska. Ale do tej novej, lebo to bude mat blizsie k skole, bohuzial nemusia vobec nic. Asi si to mala riesit najskor tak, ze si sa mala vopred dohodnut, ci ho tam vezmu, nie rovno odhlasit a hups teraz je problem.

gir
26. máj 2016

@evittam Predškolská dochádzka JE povinná,!!!

samantha342
autor
26. máj 2016

@sardinka335 ja som od nej prislub mala ze ho ona zrusila to uz moj problem nebol

tortelinka
26. máj 2016

@gir nie je povinná,

samantha342
autor
26. máj 2016

@miriam11 oprava ja ho chcem dat do skolky podla trvaleho bydliska teraz chodim do skolky co je 3km od mojho domu

prunee
26. máj 2016

@samantha342 My sme tak tento rok prestupoval zo skolky dalej od nas do skolky, ktoru mame najblizsie k nam, zobrali ho automaticky, najskor rozhoduje vek dietata (od najstarsieho po najmladsie), potom aj blizkost bydliska, alebo ci tam uz ma surodenca. Urcite to chod riesit na mestsky/obecny urad.

samantha342
autor
26. máj 2016

@prunee to mate super u nas sa nieco ako prestup ani neda

miriam11
26. máj 2016

@samantha342 jaaaaaaj, tam ti ho musi vziat, lebo predskolska dochadzka je povinna. Ja som to nejako nepochopila z prispevku.