Poraďte škôlku v Bratislave, kde od septembra príjmu dieťa

anefi
19. feb 2013

Ahojte mamičky,
Ak máte skúsenosti so škôlkou v Bratislave, kde nie je problém s prijatím dieťaťa, dajte mi prosím info.
Bývame s manželom v Stupave a obaja robíme v Bratislave. Zatiaľ mi dcérka chodila do súkromných jasličiek a dostavali sme prispevok od statu, v oktobri vsak bude mat 3 roky a uz si nebudeme moct dovolit platit sukromne jasle. V Stupave mi ju do skolky nezoberu, nakolko maju vela deti a moja je narodena az v oktobri :(
(To aby si clovek rozmyslel v ktorom mesiaci ma splodit dieta ☹ )
Prosim poradte!!!

sissy27
19. feb 2013

@anefi nepoteším ťa, ale ak bude mať tri roky až v októbri, tak ostáva asi len súkromná... žiaľ, v BA je taká situácia aká je... kamoškinu čo mala vo februári tri roky, nezobrali od septembra do škôlky ako 3,5ročnú...

xlucia
19. feb 2013

@anefi pozri si skolky, ktore sa ti pozdavaju a zavolaj riaditelke. niektore striktne prijimaju len zac. septembra, niektore aj v priebehu roka. v nasej prijimaju aj v priebehu roka, podla toho kedy dieta dovrsi 3 roky

m.i.r.i
19. feb 2013

baby, aj ja sa chcem spytat..neter mala 3 roky v oktobri..teda v septembri bude mat skoro 4...takze vek splna..ale..sestra sa do BA stahuje..a budu potrebovat skolku...najlepsie hocikedy , ale realne je to asi od septembra...viete poradit, kde by ju vzali aj ked nama v BA trvaly pobyt? Staci vybavit si prechodny a vezmu ju? Poradte nejake take skolky, najlepsie v Ruzinove a okoli, ale aj inde...

syslica
19. feb 2013

@anefi Skús sa spýtať v škôlke v Marianke (kontakt na www.marianka.sk). Poznám mamy zo Stupavy, ktorých deti sem chodili, keď ešte v obci nebol taký stavebný a "rodičovský" boom. Pravdupovediac, neviem, aká je situácia teraz, ale za opýtanie nedáš nič a nová pani riaditeľka je veľmi milá...
A určite sa nepýtaj v škôlke v Bystrici ... tam je to totálne beznádejné, kritériá prísne a každý rok kopec neprijatých pre nedostatok miesta.

peneloppa
19. feb 2013

Ahojte. Ten isty problem riesime aj my. Dcerka je marcova, teraz bude mat 2 roky. Problem je, ze vacsinou beru iba od septembra a to iba v pripade, ze dieta dovrsilo 3 roky. Uz roky je tento problem. To iste bolo aj pri prvej dcerke a to je uz dobrych 7 rokov dozadu. Hroza. Ja neviem ako to ine rodiny riesia, ale mam hlavu v smutku. Chcem ju dat do skolky az dovrsi 3 roky, no v priebehu roka nikto neprijima, iba v septembri. Cize mi ju zoberu az bude mat 3,5 roka no ked mi skonci MD musim nastupit do prace, inak ma vyhodia ☹ Momentalne jedine riesenie vidim v sukromnej skolke, na vykrytie obdobie medzi marcom a septembrom, kym mi ju zoberu.

anefi
autor
19. feb 2013

Situácia je naozaj veľmi zlá ☹ Mne keď ju nikde nezoberú, budem ju musieť dať do súkromnej škôly, ale pochybujem, že to náš rozpočet zvládne ťahať to celý rok až do ďalšieho septembra ☹

@syslica Dakujem za tip, skúsim to 🙂

lencika
19. feb 2013

Ahojte baby, toto je neunosne s tymito skolkami akurat to riesim aj ja, dcerka bude mat teraz vo february 2 roky a to ma hned odpalili ze mi ju nezoberu ani u nas v rovinke ani v ba a pochybuju v ramci roka, ze by ju zobrali a to si myslim ze ked to dieta bude mat 3 roky mal by byt system nastaveny tak aby zobrali kazdeho, nechapem co neotvoria viac skolok a podporuju sukromne skolky aj my to budeme musiet asi tak vyriesit ze pol roka vykrit v sukromnej a to mi nikto nezarucuje ze mi ju ako 3,5 rocnu zoberu, ja len nechapem kde maju davat rodicia deti, ktore na tu sukromnu skolku nemaju , co sa daju vyhodit z roboty alebo co fakt nechape a este jedna vec ked si doma s dietatom doma do troch rokov vsetci sa cuduju co tak dlho , jooj baby som sa iba rozculila 😒

modra1
19. feb 2013

Treba skúšať, telefonovať častejšie. Dcéru od septembra samozrejme neprijali, ale keď som volala v novembri (a to už sme vybavovali súkromnú), tak sa zadarilo, uvoľnilo sa miesto, vzali ju od januára, 2 týždne pred narodeninami, takže sme v pohode stihli adaptáciu a do práce som nastúpila hneď po skončení RD.

lilitela
19. feb 2013

@syslica A to nepomohlo ani otvorenie cirkevnej skolky?

suzzi
19. feb 2013

@anefi Tiez by som sa skusila popytat v cirkevnych skolkach aj ked netusim aka je tam situacia. Mozno bude rovnaka. Ludia to mozno prirodzene obchadzaju, ak nie su veriaci, ale nic zle sa tam dieta nenauci. Byvaju tam mili ludia, ktori sa vela detom venuju. Sama som chodila do cirkevnej ZS a mozem povedat, ze ma to nijako negativne nepoznacilo 😉 Skor naopak. Hoci nie som veriaca, co dnes chodi pravidelne do kostola...zivotne zasady som si ponehcala verim, ze spravne aj v daka tejto vychove. Byt dobrym a vnimavym clovekom deti naucia nielen doma ale aj v skole, takze v tomto smere by si urcite nic nepokazila . Drzim palce!

syslica
19. feb 2013

@lilitela Super, pred chvíľou som ti napísala odpoveď a Koník ju neuložil 😖 . Tak ešte raz - bohužiaľ nepomohlo. Je to krásna škôlka, priestory aj ihrisko, milé učiteľky, len dve triedy... a nie je to žiadne náborové stredisko pre stádočko tunajšieho farára. @anefi Poznám aj rodičov zo Stupavy, ktorí sem vozia svoje deti.
Bohužiaľ má oproti preplnenej štátnej dve nevýhody: vyšší poplatok a kratšiu otváraciu dobu.
Celkovo má Záhorská Bystrica medzi mestskými časťami BA divné postavenie: developeri Rezidencie Záhorská a Pod Vŕškami sem lákajú mladé rodiny, všade naokolo rastú rodinné domy... a potom zrazu problém: štátna škôlka len jedna. 😠

anefi
autor
19. feb 2013

@syslica A ako sa volá? Je priamo v Záhorskej Bystrici? Skúsila by som si o nej niečo zistiť. Nám by možno až tak nevadilo, že má kratšiu otváraciu dobu a poplatok pravdepodobne nebude až taký vysoký ako u súkromnej škôlky. Aspoň dúfam.

syslica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
19. feb 2013

tak to ta nepotesim , do skolky beru len deti, ktore dovrsia do 31.8.tri roky vynimocne beru mladsie ale to len septembrove maximalne do polky oktobra narodene mladsie vobec nebrali a u nas uz maju tento rok napisane ze deti by mali mat 4 roky tak neviem

monika_tulipanik
26. feb 2013

Www.tulipanik.sk 🙂 sme novootvorene opatrovatelske centrum na Trnavke v rodinnom dome a deticky berieme pocas celeho roka..mame 3 triedy po 5 deticiek, samostatnu jedalnicku, mensiu zahradku a vsetko vybavenie nove. Berieme deticky uz od 1 roka.

kikina84
26. feb 2013

nasa bude mat teraz 3 roky v oktobri..a tiez s tym ratam ze ju nevezmu..pozeram nejake sukromne zatial..ale je to strasne drahe vsretko..Navyse ak nemate trvay pobyt v BA..tak s tym budete mat problem,lebo uprednostia deti z okolia vzdy..:( to je tazko s tymito skolkami..mna ide slak trafit len ked si na to spomeniem

zuzulletka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikulla
26. feb 2013

Ano aj ja som pocula ze detske centrum stvorlistok je supeeer

dcstvorlistok
28. feb 2013

@kikina84 keby si mala zaujem kludne sa prid pozriet ku nam. Kym malinka nema tri roky mozes cerpat prispevok....... ak by si potrebovala nejake informacie rada ti na ne odpoviem 🙂

clarita
28. feb 2013

Nech sa páči, mi sa nachádzame v BA Rača v peknom RD s vlastným dvorom. Nie je problém, ak máte trvalý pobyt aj mimo SK, nerobíme rozdiely. Dôležité je aby boli rodiačia i detičky spokojné.
Kludne sa ozvite o bližšie info IP, Máme teraz akciu aj pre neprijaté detičky.

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m.i.r.i
8. mar 2013

@fatima1972 ved asi tak☹ a poradili by ste nejake lacnejsie ale dobre sukromne v okoli Ruzinova?

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika_tulipanik
8. mar 2013

@m.i.r.i Dobry den! My mame na cely den pausal 440 so stravou, na pol dna 330 so stravou, ale v jednej triede mame iba 5 deticiek, takze sa im mozeme venovat v maximalnej moznej miere a tak isto sa menej vyskytuju choroby. Je to uz na zvazeni rodicov, kazdemu vyhovuje nieco ine, ale keby ste mali zaujem, velmi rada Vam to tu u nas poukazujem. Tak isto ponukame aj vecerne strazenie. Dakujem 🙂

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dai
8. mar 2013

@anefi ahoj, ja mam teda dieta v sukromnej skolke, ale nebol problem s prijatim ked mala 2.5 roka - chceli len aby bola dostatocne zrela... teraz tam davam aj maleho - ten bude mat 2 v juli - od septembra nastupuje ( teda ak zvladneme odplienkovanie)

quaxi
9. mar 2013

@anefi urcite sa chod popytat do DNV, tam je maly zaujem o skolku a beru aj deti pod 3 roky, aj z inych mestskych casti a v priebehu roka. A ani to nemate daleko od cesty.

anefi
autor
10. mar 2013

@quaxi Ano, na DNV mam dobre referencie. Skusili sme si tam dat prihlasku a uvidime ako dopadneme. Ale podla zamestnancov skolok v DNV, tento rok vraj uz bude celkom problem, lebo je vraj prihlasenych vela deti. Apelovala som aspon tym, ze manzel robi v DNV, tak uvidim, ci to pomoze.

bubson
4. nov 2014

ahojte maminy, chcem sa opytat ci mate niekto skusenost so statnou MS v Rovinke, dcerka bude mat v aprili 3 roky a pravdepodobne sa tam budeme stahovat. Aka je sanca, ze mi ju tam vezmu? Dakujem za odpovede.

krasny den