Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

anajocka
19. jan 2010

a kedy je mala narodena?

sticker
19. jan 2010

9. júla 2004. 🙂

renca3
19. jan 2010

sticker... mas v pase, ze je mala predcasne narodena. v podstate mala byt septembrova. ved uvidis, co ti povie psychologicka. a co ked skonci v 20., ved jej nic neutecie. 😉

sticker
19. jan 2010

Reni veď hej.... Len mi to v prvej chvíli prišlo tak ľúto. Dnes mi práve jedna mamina vravela, že jej stále vraveli, že malý ešte nie je zrelý do školy. On aj veľmi málo chodil do škôlky, lebo je dosť často chorý. A naposledy bol v škôlke dva týždne a už jej povedali, že je zrelý. Trochu ju to zarazilo, lebo sa mu nijako špeciálne nevenovala... Tak by ju zaujímalo na základe čoho to posudzujú. Jankin kamarát narodený ako ona, je rovnako živý ako Jaja, v kuse behá, lieta, neobsedí a im nič nevraveli. Len to ma prinúti sa potom zamyslieť. Ale hlavu v smútku nemám, to je jasné 🙂

kasami
autor
19. jan 2010

Ahojky 🙂

Zuhu, vcera sa mi tu tvoj prispevok vobec neukazal, ale aj tak o tej skole nic neviem 😅

Sticker aj moj syn je tak ako tvoja dcera, sice 12.7. a pred terminom len tyzden 😀 ale tiez zvazujem odklad, ak mi to odporucia na zapise ...nechcem to zbytocne silit ... a v mojom okoli prave vela deti ide s mojim na zapis, a vsetci su 2003. A podla mna musi byt pre to mladsie dieta neskutocne narocne sa starsiemu vyrovnat ... ved o rok starsie dieta sa vie urcite lepsie sustredit, obsedi dlhsie, pochopi mozno na 1. krat ....
nam v skolke este nic nehovorili, ale maly mi hovoril, ze to vcera testovala ucitelka ...
mal nakreslit kruh do stredu papiera, z toho kruhu potiahut ciary do vsetkych rohov papiera a potom vzniknute uvary rozdelit na pol, a to kazdeho okienka mal kreslit ... do jedneho postavicku, do druheho 3 rovnake trojuholniky, do tretieho tri palicky ale jednu vacsiu, druhu mensiu a tretiu najmensiu, do dalsieho mal nakreslit tri palicky uplne rovnake, do dalsieho strom a myslim ze vedla neho dom, lebo to sa mu tam nezmestilo a povedala mu ze zle, no a do dalsieho macku a psa ...

ivamera
19. jan 2010

Ahojte babenky.
My sme doma, Ninka po dvoch hodinách plávania prechladla, ach jááj. Ale nemusí to byť z toho, myslím,. že skôr tie kiahne jej tak oslabili imunitu. ☹
Inak ani my ešte nevieme zaviazať šnúrky a ani to s ňou nejak netrénujem, do septembra času dosť. Za ten čas dokážu urobiť obrovské pokroky, myslím... Pamätáte sa ako sme na začiatku, ked sa táto téma len rozbiehala písali, čo naši drobci dokážu. Vtedy Ninka vedela narátať do 20, teraz už vie viac než do 100 a do 99 bezpečne rozozná číslice, poznáme polovicu abecedy, dni v týždni, začína písať prvé písmená, len to obliekanie, lenže ona sa akoby zabudne, zasníva... 😉 A vaši drobci aké pokroky ste urobili od minulého septembra?
Inak, nám v škôlke robili ešte v decembri testy školskej zrelosti, prišla pani psychologička, robili to so súhlasom rodičov komplet pre všetky detičky. teraz čakáme na výsledky a spätnú väzbu pre rodičov. Dám vedieť.

sticker
19. jan 2010

Kasami pre boha 😨 😨 😨 . No Janka veru psa a mačku nevie nakresliť 😅 😝 A viem to vôbec ja? 😅 😀
Dnes ideme na atletiku ale zajtra to skúsim - najprv to ale spravím ja 🙂
Šnúrky sa naučila viazať v deň narodenín piatych. Kúpila som jej takú hračku a nechali sme ju v izbe nech sa hrá a za dve hodiny kričí, že už to vie. My s mm že no určite, ukáž...a ukázala 😅

kasami
autor
19. jan 2010

Ivamera, aj ja mam ten pocit, deticky su sikovnejsie zo dna na den 🙂 velmi rychlo sa ucia
moj maly uz vie tiez naratat asi do 1161 (tam sme minule skoncili) cisla tiez vie citat do 100 a potom len take 110, 12O, 130,...200. Strasne rad pocita ... scitava odcitava asi do 15 ... niekedy do 20, nasobilku jednotkou a nulou 😀 Stale porovnava cisla, vacsie, mensie =, to ho velmi bavi, abecedu pozna uz celu, aj tlacenu aj pisanu, aj male aj velke pismena, spja slabiky a take jednoduche slova, mama, auto, baba, ema, mala take dvojslabicne ... cita napisy na obchodoch 😀, dni v tyzdni, mesiace v roku (niekedy sa pomyli), rozne obdobia ... ale presne ako tvoja princezna s obliekani horor "mami pomoz mi" "tati pomoz mi", trva mu to .... joj ....myslim ze je este straaasne nesamostatny ... a nerad byva sam ...neviem ci to je tym, ze je chlapec ...

ivamera
19. jan 2010

Kasami, z toho zadania, ak im to takto kázali, by som bola asi aj ja paf 😀 Príliš zložité a prekombinované mi to príde, ved sú aj iné spôsoby, ako zistiť či dieťa vie kresliť tvary, nakresliť domček a pod.. No dobre, ale nie som pedagóg. Sticker, ani moju nebaví strihať, teraz si k tomu hľadáme cestu, vymýšľam ako ju s tým zabaviť.. Myslím, že jej strihanie znechutila jedna pani učiteľka ešte v strednej triede, dosť na ňu tlačila. 😒

kasami
autor
19. jan 2010

Sticker mozem ti odporucit jednu super knizku kde je postum kreslenia takychto zakladnych obrazkov 🙂 podla nej sme sa to ucili aj my ... lebo uz v decembri ho takto ucitelka v skolke testovala, a tie mi povedala ze nevie psa ani macku a ze strom nakreslil pod dom a nie vedla domu (lebo sa mu to do toho trojuholnika vobec chudacikovi nezmestilo, tak ho nakreslil kam sa mu dalo).... jaj a teraz ma napadlo mal tam nakreslit strom a na nom 3 jablcka a pod nim 5 jablcok 😝

kasami
autor
19. jan 2010

Ivamera aj ja 😀 ked som to videla ... len mi to doma vcera kreslil, tak som sa ho pytala, ze ako mu to kazala pani ucitelka ze to ma spravit 😝
Inak co sa tyka strihania ... to vobec netrenujeme .... maly vobec nevie strihat 😅

renca3
19. jan 2010

kasami...nuz, zaujimavy testik si na maleho pripravila ucitelka. ale asi vedia ako na to.
my sme doma casto strihali pexeso, tak strihanie mu asi ide.

kasami
autor
19. jan 2010

Renci pexesa sme strihali aj my, ale z toho ho vzdy bolela rucicka, lebo to su take tvrde papiere ... moc ho to nebavy ... ale este mozni nieco skusime 🙂
inak tym testom vobec ale vobec nerozumiem, muz ide dnes po maleho do skolky tak som mu kazala spytat sa, ze co z toho pani ucitelka vydedukovala ...tak vam dat vediet ak sa s nou stretne

sticker
19. jan 2010

Kas mi máme doma taká knižku, kde je kreslenie krok za krokom.... Lenže mňa nebaví kresliť a tak logicky ani s malými moc nekreslím 😒 . Plastelínou ich veľmi baví sa hrať, aj doma strihá, ale že je teda nesústredená a stále behá. Ale keď prídem pre ňu tak sa zväčša hrá pri kuchynke, alebo na zemi s hračkami 😅 . A je logické, že vonku keď ich doslova vypustia na dvor, tak tam nebude v kúte stáť. Stále mi rozpráva ako sa hrali vonku na obchod...ale aj behá.
Veď uvidíme, ako to bude vyzerať na zápise. Napr. niekde vám povedia, že by sme nemali deti učiť doma písmenká, lebo sú v škole nesústredené, príp. zmetené, ak sa im to vysvetlí inak. A zase na niektorých školách vyžadujú aby sa dieťa vedelo podpísať... Tak čo si človek má teraz vybrať. Mňa naši neučili písať a v škole ma to celkom bavilo 🙂

kasami
autor
19. jan 2010

Sticker, no je to tazke ... moj vobec nechcel tiez kreslit ... tera zuz konecne prisiel na to ako tak ho o bavi, vzdy ked pride zo skolky tak si nakreslime spolu jeden obrazok a ideme sa hrat ...
co sa tyka tych pismenok, ja si tiez myslim, ze deti by to nemuseli vediet, ale ked maju o to zaujem, tak preco ich brzdit ... dnes sa vsade s pismenkami aj s cislami stretavaju ... karty, pezeso, nalepkove albumy, ovladac od telky ...
je ina doba ...rychlejsia
Ked som si tu citala na MK temy este pred rokom, tak tu maminy pisali ak uz v skolke ucitelky ucia deti pismenka a cisla ...ale presne plati, ze to je vsade ine ... u nas v skolke isto nic take neucili 😝

ivamera
19. jan 2010

S tým učením je to najlepšie nechať v predškolskom veku na dieťa, keď sa ma pýta a zaujímaju to, tak poviem, vystvetlím ale určite ju písmenká zámerne nedrilujem, dokonca si tiež myslím, že je lepšie ked sa stým stretne až v škole, aby sa tam nenudila. No rovnako by sa mohlo stať, že príde do školy a bude jediná, ktorá by ich nepoznala. 😒 Ved dnes je to už pomaly štandart pri zápise. Ako píše kasami je iná doba 😉

Inak kasami, dnes mi malá začala počítať a napočítala do 500, to sa jej už pri tých posledných číslach riadne plietol jazyk, tak som ju stopla a zajtra plánuje pokračovať do 1000, no vyhlásila, že do 1099 by to tiež zvládla. Herečka malá 😀

kasami
autor
20. jan 2010

Suhlasim Ivamera 🙂

inak hodnotenie toho ci malemu dala robit ucitelka : urobil vsetko lepsie ako v decembri 😝 co teda ja hodnotim pozitvne 😝
a povedala vcera muzovi, ze na rodicko pride psychologicka a ze sa u nej mozeme objednat na tie testy skolskej zrelosti ... tak sa objedname a uvidime ... 😅
inak nasla som mu peknu aktovku a uz by som ju aj kupila ... potom vam hodim link, len mu chcem dat vybrat motiv ... a mozno uz aj objednam, lebo su teraz velmi dobre ceny ...

kasami
autor
20. jan 2010

No tak maly uz dovyberal 🙂 zo vsetkych moznych si vybral motocross (cim to asi bude 😝 ) a ceu ma od radosti vybozkaval 😀
mrknite
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3710949

kety80
20. jan 2010

ahojte 🙂
kati pekna taska u nas v skolke mame pohovor zo psychologickou tak uvidime co sa dozviem 😉 a nepoculi ste nieco o tom ze davaju na zapise detom nejaky test jedna znama my to hovorila ze na ich skole to robili zatial som o tom nepocula

renca3
21. jan 2010

my uz mame tasku doma, lebo coskoro ma Leo narodky. vybrali sme zo Step by step.

kety80
22. jan 2010

ahojte dnes sme boli na zapise kike sa strasne pacilo len strasne vela deti tam bolo tak mam strach ci nas zoberu ☹ zapis prebiehal v pohode bola aj sama s ucitelkou ta sa jej vselico pytala ci pozna cisla ci vie co je trohjuholnik stvorec a pod. ci sa vie podpisat nieco nakreslila a recitovat od nej nechceli ale bol tam riadny zhon

kasami
autor
22. jan 2010

Kati a nemas foto ? to je super, ze sa jej pacilo, a kedy vam maju dat vediet ?
inak tu tasku idem v pondelok objednat ... snad nas na nejaku skolu zoberu 😝

Renci na tu znacku som tiez pocula len same chvaly 😉 nedas foto ?

my sme sa boli v stredu sankovat a vcera lyzovat na Babe a som KO ... vseeeetko ma boliiii, ale maly sa vysantil, vyblaznil 🙂

kasami
autor
22. jan 2010

Jeeej a chcela som sa vam pochvalit 🙂 nas Sergino zacal z nicoho nic hovorit R ... nie vsade ale uz dost vyrazne 🙂 tak sa strasne tesim a som zvedava co nam povie logopedicka, lebo mame trenovat L a my uz vieme aj L aj R
🙂

renca3
23. jan 2010

kasami...gratulujem k R a L. pri Leovi som toto nemusela riesit, ale mensi bude mat problem, to viem uz teraz.

tak sme sa prave vratili zo zapisu. trvalo to asi 30 minut. chceli tvary, farby, kreslil vlnky, ciarky, dokresloval jablcka na strom a na zaver postavu. mal si napisat svoje meno. otvaraju len 2 triedy, teda cca 42 deti. takze bude tlacenica. do 30 dni dostaneme papier o prijati. podla bydliska to podla mna mame iste, byvame od skoly 100 m.
ale este ideme skusit jednu vyberovku, potom sa rozhodneme. 😉

renca3
23. jan 2010

a este som zabudla napisat, ze sme ho rano do skoly ledva dostali. on proste nechcel ist na zapis, chcel sa doma
hrat. to je asi 1. buduci prvak, co sa nebol zvedavy na skolu. ale po zapise povedal, ze sa mu to pacilo. 🙂

kasami
autor
23. jan 2010

Renci dakujem 🙂

a aj ja gratulujem ... tak prvy zapis mate za sebou a hlavne je ze sa mu pacilo ... uz vie ze to nebolo nic hrozne a druhy zvladne lavou zadnou 😉

silvia07
23. jan 2010

tak aj my sme uz po zapise...mali vediet napocitat do 10 a od 10dole, farby,podoplnat pribeh o cervenej ciapocke nakreslit hocijaky obrazok, kto chcel povedat basnicku, nic tazke...malej sa z celeho zapisu najviac pacila telocvicna, kde ich potom pustili si zasantit 😉
inac bolo tam pol nasej skolky, takze kamaratiek tam bude mat dost...este aj na prihlasku sme mohli uviest s kym chce byt v triede

kasami
autor
24. jan 2010

Silvi tak to vyzera, ze vsetkym detom sa na zapise paci 🙂 co je super a to ze si mozu vybrat spoluziacky je uzastne, my ideme vyskusat iba na jednu skolu s jednym kamaratom, a tam otvvaraju len jednu triedu tak uvidime 😅

kety80
24. jan 2010

ahojte 🙂
kati super ze ste poktocili s L a R 🙂 nam daju vediet tiez do 30 dni od zapisu tak som zvedava ale idme skusit este aj inu skolu pre istotu 😉
kristinka dnes oslavila narodky tak sme trosku oslavovali bolo super az na to ze som musela ist s kubkom v sobotu na pohotovost ☹

kasami
autor
24. jan 2010

Jej Kika je kozorozec 🙂 tak jej gratulujem a ze vseeetko naj naj

a co bolo malemu ?