Rozlúčka so škôlkou

eji
3. jún 2012

Mamicky chcem sa Vas opytat, moj syn ma 20.6. rozlucku so skolkou
Viete mi povedat ako to cele funguje?
Kupuje sa nieco ucitelkam jeho triedy, ci aj dalsim ucitelkam??
Dakujem za tipy a rady 🙂))

luba142
3. jún 2012

My sme davali na rozluckovej besiedke len kyticu kazdej ucitelke co mal dcera v triede ( boli 2) za vsetkych rodicov a v posledny den skolky dcerka priniesla kazdej vratane pani kucharky maly darcek na pamiatku 🙂

janinah
16. jún 2012

@eji my budeme mať stretko rodičov pred školkou,tak tiež uvidím,na čo sa dohodneme,máme posedenie,takže treba koláčik a ja sama za seba a syna bez ohľadu na spoločný darček niečo kúpim učiteľkám ,lebo si to zaslúžia 😉 a odkedy sa mi p.upratovačka nevedela vynaďakovať za obyčajnú kávu /som jej dala na konci min.roka/ tak ani na ňu nezabudnem... 😉

rozala111
19. jún 2012

my máme rozlúčku vo štvrtok, dali sme urobiť tr. uč. tričká a hrnčeky so spoloč. fotkou detí a samozrejme ešte kytice pre tr. učiteľky a pre riaditeľku. bude aj občerstvenie, torta, detské šampanské, proste poriadna oslava, veď boli spolu 4 roky a sú ako súrodenci a učiteľky sa stali našimi rodinami.

atiatko
19. jún 2012

@eji tak my sme už mali rozlúčku so škôlkou .... za všetky deti sa spoločne kupovali orchidejky v kvetináčoch, na stuhy sa deti podpísali - to sa dávalo p. učiteľkám, a odstatným tetám - hospodárka, upratovačky, kuchárka sa dávali kytice ..... deti dostávali od škôlky darčeky, marcipánových motýlikov ..... no a dali sme pre všetkých upiecť marcipánovú tortu, jeden otecko - majiteľ pizzérky doniesol maxi pizzu, jedna starká upiekla koláč, deti mali šampanské + džús a slané občerstvenie k tomu ... my sme za nášho synčeka dávali každej p. učiteľke aj ostatným tetám v škôlke ušité srdiečka s venovaním od Peťulka ... kuk môj album, tam je to všetko zachytené 🙂 ... a zajtra prajeme krásnu rozlúčku .... 🙂 🙂 🙂

radoslavaza
20. jún 2012

Chcem sa opýtať na niaky príhovor pre pani učiteľky pri príležitosti rozlúčky s predškolákmi. 🙂

rozala111
21. jún 2012

@radoslavaza no my máme dnes rozlúčku, príhovor bude mať môj manžel - niečo sme napísali - len má stres a tak si to pre istotu aj vytlačil - ako pomôcku, viem, mal by to vedieť naspamäť, ale čo už s ním, je to chlap.
určite sme sa aj my rodičia chceli poďakovať, pretože si to naše pani učiteľky zaslúžia

junovka
12. jan 2013

@luba142
@janinah
@rozala111
@atiatko
zaujimalo by ma po kolko ste sa skladali na hlavu dieta na tu rozlucku, a co vsetko vtom bolo zaratane.V nasej skolke zatial padla suma 15-20 € 😝 ....je to malo ci vela,,????

sofinka333
12. jan 2013

@junovka podla mna dost vela.... chapem ze si vazia ucitelky, ale ti co su zo socialne slabsich rodin tak urcite budu z toho nestastni ... myslim ze sa da ucta prejavit aj inak ako 400 eurovym darcekom a nadehrne pamiatkove darceky sa daju kupit aj za rozumnejsiu cenu......co chcu za to kupovat??? ( ak 20eur x cca 20 deti...)

luba142
12. jan 2013

@junovka ja si ani nepamatam kolko, viem len, ze sme sa skladali na fotky a tablo, ale ohladom rozluckovej besiedky nie

maminka11
12. jan 2013

@junovka u nas sa nesklada vobec, rozlucku deti maju spolocne s rodicmi a detmi celej skolky, deti dostanu osvedcenie, knihu na pamiatku s venovanim, sucastou je program predskolákov a ostatnych deti, potom opekanie v zahrade a hry a sutaze pre deti
kazdy rodic sa rozluci s ucitelkami a riaditelkou, pripadne tetou upratovackou na triede podla svojho zvazenia🙂
osobne za taketo vyberanie a skladanie rodicmi pre personal ms nie som, podakovanie sa da prejavit aj inym sposobom

lubina
12. jan 2013

@maminka11 uplne suhlasim. Ked sa moja starsia lucila, tak to tiez tak mali, ze sa rozlucili v triede velke deti programom pre tych malych, co v skolke ostavali. Dostali osvedcenie a knihu. A rodicia vacsinou priniesli kvety. Ved za to, ze je dieta v skolke sa plati, tak ake este dary. Ani na ZS sa nekupuju take obrovske dary, ked sa deti lucia a idu na strednu.

rozala111
12. jan 2013

@junovka Ahoj, my sme sa skladali cca 5€ - to bolo na 2 trička s detmí a 2 hrnčeky s fotkami detí pre učiteľky a 3 kytice. tortu nám urobili zo školky a dali detom aj knihy a osvedcenie o ukonceni predprimárneho vzdelavania. program bol krásny a moj manzel mal este aj prihovor za rodicov.

junovka
14. jan 2013

@sofinka333 aby som bola konkretna.....niektore mamicky dali navrh ako je disjokey 😖 , torta, kytice ucitelkam 2x, vraj kvety upratovackam, kucharkam..., riaditelke, dary ucitelkam /dve ucitelky/, pohostenie, vyzdoba....zatial ani sama neviem, co este vsetko padlo....podla mna niektore veci ako disjokey si zbytocna vec, kedze deti budu dokopy cca 2,5 - 3 hodiny v triede, ako sa pozname, tancovat na prikaz nebudu, tie budu radi, ze vobec sa mozu hrat atd.Co sa tyka torty, tak neviem...kedze bude uz leto / jun/, tak pochybujem, ze niektore deti budu jest sladke a uz pohostenie vonkoncom nie...a dary???Netusim 😒 ...podla mna by uplne stacila nejaka mala drobnost na pamiatku a nejake drahe dary!! 😲 😲 ...

gabaiii
14. jan 2013

Suhlasim s Junovkou,......niektore mamičky to prehanaju so sumou 20 eur,na jedno dieťa,....sa chcu skladat,..si dajte 20 eur,krat 25 deti v triede to je 500 eur,...poriadne predražena rozlučka z materskou skolou čo????????? Až mráz beha po chrbte ,..pri tej sume......kto nato má,nech dá,... VED TO SA TOLKO PLATí NA OSOBU,NA SVADBU,..ALEBO PRI STUžKOVEJ,..A NE V MŠ,...!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V INýCH šKOLKACH SA NESKLADAJU VOBEC,..ALEBO NAJVIAC 10 EUR,...ALEBO STAčILO BY na kvety,...obcerstvenie---minimálne,....pre deti,...nie pre dospelých,...a DJ načo????? Ved je kopa pesničiek na CD,...a magnetofon by stačil,....deti nemaju 18 rokov,..a nepotrebuju" hity dneška"......V iných triedach,čo končili MŠ,...MALI MISY OBLOžENE,....šunkove,a neviem ake,...nikto to nezjedol,...a vsetko vyhadzovali,..alebo brali domov.....tak načo tak prehanat,..nechapem,no...ešte tortu,..no jasne,..a dary učitelkam,..no,..určite,.....

sofinka333
17. jan 2013

@junovka to co za mudrlantov tam mate v triede???????, tak taku somarinu som uz dlho nepocula... disjokey??? ok ked aj upratovacke ( 1 je na triedu! snad nechcu celemu pedagogickemu aj nepedagogickemu personalu!) kucharkam nejaky kvietok predsa nestoji 100eur.... s tym Dj by to podla mna bolo velke fjasko... to sa absolutne nehodi!!! toto im prosim za kazdu cenu vyhovor z hlavy... kludne povedz ze si sa radila s ucitelkmai z inych skolok...
pohostenie snad naozaj staci jedna torta a pekny darcek na pamiatku.... pocula som ze niekde davaju robit hrnceky s napisom, fotky, album..... no aj keby neviem co proste aj 15 eur na dieta je vela! je to na jednej strane pekne, ze si silou mocou chcu uciti a podakovat ucitelkam ale da sa to aj inym sposobom ...a vela penazi nezarucuje najidealnejsiu rozlucku....

junovka
17. jan 2013

@sofinka333 mudrlanti, ktori nevedia ako sa uz vtriet uckam do r...., a ktori nevedia co s peniazmi.Co sa tyka kvetov, tak tak chceli, aby kazda upratovacka, kucharka a kade kto dostal po kvete 😖 😖 😝

sofinka333
20. jan 2013

@junovka to sa naozaj nerobi.... viem o com hovorim.... uz dlho ucim v skolke a nikdy sa to nerobi.... u nas ked sa robi rozlucka tak ucitelky dostanu nieco pekne na pamiatku, aj pani upratovacka (len nasa 1 ) dostane len kvietok a dezert.... a ucitelky uz potom ponuknu kucharky ci ostatne kolegyne s kolacom ked sa nejaky zvysi.... vasim detom sa hlavne venovali tie 2 ucitelky a nikto viac.... ako kup gumene kladivo a chod im to vybit z tych hlav... a nedaj sa!!!! povedz ze vsetkeho vela skodi...

junovka
21. jan 2013

@sofinka333 asi tie mamicky navigujem na tuto temu, nech si to precitaju 🙂

gabaiii
21. jan 2013

deti,čo končili v tej školke pred tromi rokmi,...sa skladali po 5 až 7 eur,....na jedno dieta,....a kupovali pohostenie iba pre detičky,...slane,..melon,ovocie,...stačia chlebičky,...pitie,..a nič viac netreba,.....zavolat iba rodičov,....načo treba volat susedky,..babky dedkov,...tety,..ujov,...?????? načo???? to potom je jasne že treba viac penazí na pohostenie,aj pre nich.Učitelkam,ktore učili deti,...nejaku malu pozornost,...na pamiatku,..kupiť,.ku kvetom,...a žiadne drahe dary....!!!!... čo budeme potom kupovat na maturity,...dá sa urobit záver roka aj skromne....a nie za 20 eur na dieťa,,......to je chorééééé!!!

junovka
21. jan 2013

@gabaiii uz dnesny maturanti nemaju ani stuz.slavnosti, lebo je to drahe...narazova vsetke rocniky si odovzdaju stuzky v telocvicni a potom vecer sa niekde stretnu s triednymi na posedenie a su spokojni....a v skolke robia taky cirkus pre rozlucku...ved je to na smiech!!! 😀 😀 😀 😀

marker
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marker
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
agnes28
22. jún 2014

ahojte, mohli by mi prosím maminky predškolákov napísať, ako (by) riešili pri rozlúčke so škôlkou situáciu, keď deti v triede mali spoločnú rozlúčku, rodičia sa vyzberali na kytice a dary pre učiteľky, či dať ešte aj sám za seba nejaký darček, kyticu učiteľkám na konci školského roka? Neviem sa rozhodnúť či dať či nie, viem že niektoré maminky dávajú, môj manžel je proti, že veď už sme sa vyzbierali tak načo ešte raz... ďakujem za názory

janinah
22. jún 2014

@agnes28 nie,nedávala som nič navyše

eli74
22. jún 2014

@agnes28 ked su kupene dary za spolocne peniaze, netreba davat dalsie. Co by ste tym chceli vyjadrit? Ako sa tie ucitelky maju citit? Odviedli si svoju robotu, maju to zaplatene. Dostanu darcek. Tak co este pridavat? Aj im to moze byt trapne, ze nieco dostanu. Odmietnut sa to nepatri. Ale co ked maju z toho prehnaneho darovania neprijemny pocit?

eli74
22. jún 2014

@agnes28 ja teda neviem, ako to ktora ucitelka berie, ale mna by asi porazilo, keby kazdy rodic, ci kazdy rok by som dostala nejaku prkotinu - sviecku, sosku, vazicku atd - od niekolkych rodicov, jednak sa mi to nemusi hodit ani pacit a postupne sa zaplni vsetok volny priestor v byte. Jednak som neni na to odkazana, aby mi niekto nieco kupoval, alebo takto kupoval mna. Som proti darom. Kytica áno, po tyzdni sa vyhodi. 🙂

agnes28
22. jún 2014

@eli74 nepresne som sa vyjadrila, dar by som asi nekupovala, skôr sladkosť a kvety, ide mi skôr o to, či teda ešte dávať aj sám za seba alebo nie. Je mi to trochu hlúpe sa s nimi rozlúčiť s prázdnymi rukami, ale pravda je, že už dostali svoje...

zanin
18. jún 2015

@agnes28 my sme sa skladali po 8e mame dve triedne ucitelky a kupujeme im na pamiatku naramok swarovski a kvety. Dohodli sme sa ze nikto nebude davat uz nic extra kedze sme sa zlozili. tolko za nasu skolku.

jolinka
19. jún 2015

My sme sa skladali rodicia po 17 eur, co vyzera ako dost vysoka suma...ale nasa trieda je miesana vekovo..takze z 25 deti je len 9 predskolakov a len my deviati sme sa skladali. 😉 Tieto ucitelky sa starali o moje dieta 4 roky, od nastupu az po koniec dochadzky a moj syn tam mal stastne detstvo 😅 a vyborny pristup.

V tej sume 17 eur boli hlavne veci a darceky pre nase deti...Knizka s venovanim, skolske potreby, pamatna fotoknizka s fotografiami z bezneho zivota skolky /to sa mi velmi ratalo/... ako dieta spi na skolkarskom lehatku, ako sa hra na dvore, v divadle, stavia lego, pracuje s prac. zositom...a na zaver foto vsetkych predskolakov s menami a basnickou. Bude mat peknu pamiatku. 🙂 🙂

Okrem toho sme dali urobit velku tortu, kupili sa detom dzusiky , kinder vajicka, klucenky a balony. Z tejto sumy boli pre ucitelky len 2 kytice a darcekove poukazky v sume 20eur na ucitelku. 😉

jakubik
29. jún 2015

@jolinka tak my sme sa skladali 4,50 na osobu, 23 detí a kúpili sme hrnček, čajík, nejaké somarinky a detom loptičky a mufiny a balóny a občerstvenie a samozrejme kvety, nic extra, fotiek ma každy vela prevela tak sme to len takto ponali