Vedia vaše 5 ročné deti viazať šnúrky?

macusikzv
11. apr 2012

Maminky,vedia vaše 5ročné deti sa zaviazat už šnúrky?Moj mal 5 a snaží sa už,ale nám to nejak nejde... 😒 Aké máte s tým skúsenosti?? 😵

macusikzv
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajca123
11. apr 2012

@macusikzv nášho krpca sme začali učiť ked mal 5r. Ukázali sme mu dve metódy ako sa dajú zavazovat snurky a vybral si tatinkovu metódu 🙂 ,dve uska 🙂
Vždy ked sme niekam išli tak jednu topánku som zasnerovala ja a druhu sa snažil on.. A asi o 2 mesiace prišiel a ukázal že si zaviazal sám 🙂
Pochválili sme ho a od te doby sa sám snaží 🙂

macusikzv
autor
11. apr 2012

@ajca123 tak je šikulka 🙂 🙂 🙂

skeblicka77
11. apr 2012

@ani3012
@aduskatt no kocky, my tiez budeme mat 8 rokov a tiez Samko nevie viazat snurky, uz sme trenovali, ale jednoducho mu to nejde...

lubina
11. apr 2012

Dcerka sa naucila, ked mala 5 rokov aj par mesiacov, takze uviazat si dokaze, napriek tomu teraz ako je prvacka tak chce iba topanky na suchy zips lebo ze v skole pani ucitelka deticky nahli ked idu vonku ci na obed a ona to nestiha 😠 .Obcas sa mi zda, ze aj ucitelky robia chybu, ked detom nedaju dostatok casu a potom to deti radsej odmietnu robit, ak vidia ze je aj jednoduchsia cesta (tak preco by viazali snurky, ked existuje suchy zips vsakze??(

renab
11. apr 2012

@macusikzv môj Maťko v piatich vedel, ale boli to nervy, kým sa to naučil (teda tvrdé dve hodinky tréningu, ale si pamätám, ako reval). Ja som na tom trvala, že si v MŠ musí šnúrky zaväzovať sám, že už je veľký a tiež mal (teda aj má) tú smolu, že má strašne chudú nohu a všetky topánky na suchý zips sa mu vyzúvajú. Takže od mala nosí len šnurovacie, aby mal nohu stiahnutú.
Tiež sme skúšali obidva spôsoby, nakoniec zvládol oba, ale ako pozorujem, používa len jeden.

xenicka13
11. apr 2012

neriesim kupujem vsetku obuv na suchy zips

lussy23
11. apr 2012

ja som ešte v druhej triede nevedela. Tiež ma doma učili a bezvýsledne. Napokon som sa to naučila sama.
Bola tu reč aj o bycikli. ja som sa bez pomocných koliečok naučila asi ako desaťročná. . nemala som vlastný bycikel, požičiavali a učili ma kamarátky. Dodnes si to pamätám ako sa so mnou natrápili🙂

fotoarch
12. apr 2012

nevie, kupujem mu lepakove botky... 😎

lubenka131
12. apr 2012

nevie a to má 6rokov-za chvíľu 7

jabadaba
12. apr 2012

@aduskatt detto, nase dieta odmieta bicyklovat bez koliesok, navyse ho bicykel ani tak neberie. A snurky si nevie zaviazat tiez. Hm, no co uz, snad moznost ziskat v buducnosti VS diplom nestoji na tomto. 😀

m.a.c.a.
12. apr 2012

nevie, mal sest minuly tyzden...snazime sa s tym zacat prave v tomto veku...kupujeme topanky na ine zapinanie

aduskatt
12. apr 2012

@jabadaba tiez si myslim.nona co seba aj jeho nervacit ked viem, ze ja mu aj tak nepomozem a musi si s tym pomoct sam, teda co sa snurok tyka

nadhera
12. apr 2012

snazi sa,ale tiez ma skoro vsetko na lepak. 😉

emaelasofia
12. apr 2012

moja emka bude mať v maji 7 topanky si vie zaviazať ale ma radsej topanky na lepky je rychlejšie obuta asi to je jedina vyhoda a ešte to že sa jej nerozvazuju topanky 😀

zebricka23
12. apr 2012

nie,nevie

vivusika
12. apr 2012

Tamarka vedela, som zvedavá, aký bude synátor, pretože to je úplne iná kapitola 🙂 🙂 🙂

happygirl
12. apr 2012

moja mala teraz 3.3. sest rockov a vie si sama zaviazat, ale snurky musia byt dostatocne dlhe, lebo ona sa to naucila ako jedna slucka, druha slucka a tie sa cez seba prevlecu... tiez jej to trva dost dlho a ked su snurky alebo maslicky kratke je nestastna, lebo sa jej to nedari 😎 lepaky to istia 😀

katia7
11. sep 2012

no ja som to skusila len raz a celkom myslim ze by mu to slo ale vsetko ma na suchy zips okrem tych tenisiek teda co som kupila do uboru do skolky ale vraj cvicia v ponozkach tak mi odlahlo a neriesim 😀 ale tak formou hry obcas skusime 😉

mami.sk
20. jan 2013

tento týždeň som bola s malou na preventívke a dr. sa pýtal, či už vie viazať šnúrky. / mala 4 roky v decembri/...som sa tak zamyslela , že nemáme žiadne topánky na šnúrky, len na suchý zips 🙂 sme sa s dr. na tom dobre zasmiali, že to je odpoveď takmer všetkých rodičov 😀 😀 😀 ale už pomaly začneme skúšať 😉

sasiki
21. jan 2013

Vieme, ešte nie silno zatiahnúť, ale zaviazané sú 😀 Od piatich rokov.

gabaiii
21. jan 2013

to neni problem naučit deti viazat šnurky,...ale my mame vsetko na suchy zips,...a mas pokoj.!!!!!!

kikus_ka
20. jan 2014

Dcérke je taky päť rokov a šnúrky zaväzovať nevie. Snažím sa to s ňou každý deň trénovať, ale je to asi skôr na škodu. Lenže zas nemôže mať navždy topánky na suchý zips a raz sa to naučiť musí. Nepoznáte nejakú riekanku alebo krátku rozprávku, ktorá by sa týkala šnúrok? Čo by urobilo učenie viac zábavnejším?
Viem, že sa dajú použiť aj samozavazovací šnúrky, ale tak sa to tiež nikdy nenaučí.

mravvcica
27. jan 2014

Používala som pri učení riekanku "klička, smyčka, mašlička, zavázaná tkanička". Priateľ je čech, takže niečo deti učím v slovenčine a niečo v češtine a toto sa dobre rýmuje. Učila som ich to uväzovať na stehne, bolo to jednoduchšie a nakúpili som im voňavé šnúrky, ktoré predsa nie sú obyčajné. S tým, že ak sa ich naučia zaväzovať, tak dostanú ďalší a budú ich môcť nosiť stále. V začiatkoch nosili samozrejme topánky na suchý zips. Ale aj keď sa naučili šnúrky zaväzovať, tak ju nevedeli moc dotiahnuť, takže sa im dosť často šnúrky rozviazali. Ale podstatné bolo je o naučiť ... hlavne to chce trpezlivosť, niekedy boli na zabitie: D

22betka22
18. mar 2014

Ja osobne teda ešte deti nemám, v budúcnosti však chcem mať 🙂 Moja mama (má nás 7 detí) použila jednu dobrú frázu: "Je dobré, keď sa naučíš sám/sama viazať šnúrky, lebo ja ti ich do školy nepôjdem zaviazať". Samozrejme mala k tomu vždy úsmev na tvári 🙂 Ľúbim ju za to, aká bola vynaliezavá a tak som sa aj ja rýchlo naučila aj viazať šnúrky aj chodiť na nočník. Často mi teraz hovorieva, že je to o tom, aby sa mamičky venovali svojím deťom, že nikdy nebude všetko úplne perfektné, ale podstatné je začať ich učiť svedomitosti a pracovitosti. Dnes robím operku popri štúdium v Brne. Sú to občasné zárobky, ale podstatné je, že sú ;) Neraz sa mi stalo, že som sa mala venovať malému dieťaťu, ktoré by to už mohlo aj ovládať. Učiť deti šnúrovať je veľká zábava, horšie je, keď je to dieťa tvrdohlavé :D Jedna mamička prišla s dobrým nápadom http://www.vonavetkanicky.cz/ hovorila, že to teraz v ČR sa dosť rozbieha, tak to teda skúsila aj ona. Ako doma ich má pár, ale sú riadne super :D Fakt keby som nevedela, že sú to obyčajné šnúrky, asi by som ich zjedla :D

janickacrazy
18. mar 2014

No dnešné deti sú vo všetkom akési lenivejšie, ale je to tým, že vymysleli topánky na lepáky, my sme také nemali a ja som to vedela ako prvá zo školky, mala som len 3.5 roka, pamatám si to dodnes aká som bola pyšná na seba. No moj syn má tiež 3.5 roka a unho to teda nehrozí, ale zase je to chalan a teraz sa naučil, ktorá je pravá a lavá ruka a noha tak aspon niečo. 😀 V školke ich učitelka vždy súri, nech sa rýchlo oblečú a obujú, tak vtedy je fakt lepší ten suchý zips.

lucia20
18. mar 2014

@macusikzv moje dve deti vedeli viazat, ked mali asi pat a pol. ucili sa to pred nastupom do skoly. 😀

janinah
18. mar 2014

je to vizitka rodičov,že si dieťa v 6r. nevie zaviazať šnúrky,ale vie hrať na pc....slová jednej učiteľky a ja s ňou súhlasím....dcéra to vedela ešte ani nemala 4roky ,syn sa to naučil tesne pred nástupom do školy

zuzitko74
18. mar 2014

@janinah Tak určite, je lepšie, keď to už ten malý školáčik vie, ale vyhlásiť zrovna toto za vizitku rodičov, to mi príde trochu pritiahnuté za vlasy. Tiež som učiteľka a nikdy mi nerobilo problém pomôcť detičkám s čímkoľvek.