Kto túžite po druhom dieťati ale nejde to?

cucuska
21. máj 2009

Otváram túto tému pre všetky mamulky, ktoré už majú jedno bábo a pri pohľade na ďalšie sa im zachveje srdiečko a ozve sa im v duši túžba za ďalšim tehulkovaním, ale realita je iná. Buď prerábajú byt, dom, alebo študujú na Vš ako ja, alebo proste to teraz nejde, teraz to nejde naplánovať. Máte aj vy nejaké taketo pocity a , ktoré niekedy sužujú aj mňa?????

jacka
29. máj 2009

ada 085...presne toto som si myslela aj ja....mám po 3O ...a niekdy mám pocit že som fakt stará....ale su aj staršie rodičky.......ja som sa tiež napočuvala vyhovorie až až...a potom som prestala.....a čuduj sa svete sám prišiel na to že synček potrebuje nutne surodnenca...tak som rada sa nám to stalo na prvý krát..možno by si to ešte rozmyslel 😀 😀

neboj ..ešte nie je nič stratené...ved dcera je ešte zatial malá...do troch rokov sa hádam čosi podarí 😉

cucuska....ja som chcela tri detičky...ale nemám chut prehovárat...a už budem fakt stará 😀 😀 😵

zuzula ...všetko chce svoj čas...ja som sa pre druhe naplakala až až.....a určite dôjde aj tvojmu mužikovy že jedno je málo....a psychika???...čo take ktore nemaju ani jedno....zatial si vychutnávaj dceru..a časom pride aj dalšie..ked sa starka vzorne stará otecko 🙂

tak vám všetkým držim palce....hlavne v prehováraní....už vám sem nebudme liest..pa

vejinka
29. máj 2009

pekne sa to tu rozbehlo..mne svagor vyvestil ze bduem mat 4 deti prveho chlapca potom dchlapaca a potom dve baby aj mena som si uz vybrala...to mi vestil ked som bola slobodna 😉 a xcem mat tie 4 deti teda vlastne uz len tri..ale kto to vynosi a porodi je pre mna zahadou...kedze som mala cisara asi dalsie by bolo tiez cisar a tie dve by museli byt normlane..no ale uz moc spekulujem necham to na pana boha ako sa rozhodne a aky vekovy rozdiel bude medzi detmi 😀 a tiez moja svokra hovori ze jedno staci...ona ma troch synov a ja som tiez z troch surodencov a moja mama je z piatich deti a moj otec zo stryroch deti...takze ja xcem velku rodinu len byvame so svokrovcami v dome..a jeden svagor je mimo slovenska ale druhy je doma ..este nema ani priatelku ale nemozme obsadit cely dom detmi 😅

zuzula20
29. máj 2009

No ja tiez uz nemam 18, ale je pravda ze su zeny ktore rodia aj pred 40tkou. Ja som asi ten typ cloveka co potrebuje mat veci pod kontrolou a vsetko naplanovane. A moc by som nechcela tahat jednu matersku za druhou, asi by mi hrablo byt 6 rokov doma. Ked druhe babo, tak chytro po prvom, ale to by drahy musel chytro zmenit nazor.

lubkaaa
29. máj 2009

čo vam poviem baby, ono je už asi fakt najlepšie keď sa "stane".. ja som takto (ako tu vy teraz pišete) uvažovala ešte v zime2008 a fakt človek bol taky domotany že čo a kedy je lepšie až z toho bolela hlava.. ale mať jedno dieťa je podľa mňa sebecké..jedine že sú rodičia fakt v zlej fin.situáciii.. ale viete ako sa hovorí, že deti sa rodia v chudobe.. ktovie ako je to naozaj.. ja mám 24rokov a tiež som z okolia počula poznámky týkajúce sa nízkeho veku, prečo tak skoro a pod.. ale lepšie skoro ako nikdy..

mishulle
30. máj 2009

ahoj, tak se k vám du přidat, když přebírám Kubovo malé oblečení, srdíčko se mi tetelí, ale - dovybavujem byt po nedávném stěhování, já dodělávám VŠ a manža si myslí, že by sme to finančně nezvládli - žijeme z mé RD, jeho celá výplata jde na hypotéku a tak, ale na druhou stranu nejdéle za rok musím otěhotnět, do práce se vrátit nemůžu, bydlíme v MB, ale oba s manžou děláme v Praze na směny, já na infekci, kam se s dětmi vrátit nechci

mishulle
30. máj 2009

navíc mám po prvním těhu problémy se štítnou žlázou, které musím vyléčit

cucuska
autor
30. máj 2009

ahojte
no čo sa týka veku kedy, tk ja si myslim ,že srdce každej ženy sa zacveje vtedy keď je na to čas. napr. ja som sa vydavala v 19 tich a to nie preto že by som musela, po bábu som túžila hneď po vydaji, som proste taká "staromodna" 😀
lenže preabka bytu mala prednosť, pretože som si povedala a našla dobru prácu, že najprv s musím ptochu zabezpečiť, predsa som mala len 19 a nič v rukách len maturitný list 😅
v 20tke som otehu a aj potratila, bola to rana pod pás, nikdy v živote som si nemyslelaže sa to može stať mne a stalo sa a aj druhykrát, potom som si povedala, že už nić nelanujem a teraz mám krásnu 1,5 ročnú dcéru a na krku 24 rokov, čo je podľa niekoho málo a na druhým ani nemam uvažovať veď študujem na VŠ.
každý ma to názor z ineho súdka ale ja si myslim, že kašdá z nás to cíti tak ako to cíti 😀 😀 😀 😀

ada085
30. máj 2009

včera som sa dozvedela že už po 20tke sme ne deti stare. 😕 to povedal jeden profak na medine študentkam. idealny cas na dieta je 18-19, lebo telo potom starne. no tak ja uz ani druhe nemozem mat, mam 26 a uz som stara 😀

angua27
30. máj 2009

ach jaj babuľky, pekná téma. 😉
ja by som strašne rada mala 3 deti. chcela som čo najmenší vekový rozdiel, tak max. 2 roky medzi deťmi. bohužiaľ, ako tu už niekto písal - človek mieni, osud mení. s malým sme bez tata, takže mi na zarobenie dieťatka chýba druhá polka chromozómov. 😎 veľmi mi však srdiečko piští aspoň po druhom dieťatku. dúfam, že ešte stretnem muža, s ktorým to risknem. 🙂
a vek? keďže mám tento rok 30, dala som si čas ešte do 35. 😀

cucuska
autor
31. máj 2009

angua, presne ako pišeš človek mieni a P.B. mení a ja verím že nájdeš, dnes som sa dozvedela že jedna známa, ktorá má 3 deti / prvé - jeden chlap, druhé a tretie - ďalši chlap) má teraz tretieho chlapa, takže ja verím že svoje šťastie nádeš
Jeeej že vek,hmmm ja má teraz 24 ale kedy sa dopracujem k bábu????? možno aj o rok moňo o päť 😀 😀 😀 Inak teraz je v móde rodiť okolo 30tky, neviem čo by na to povedali naše prapraprastaré mami xixixixix

lucinka1104
1. jún 2009

ahojky tak aj mam zase tento mesiac pravdepodobne anovulačný,som z toho taká nešťastná, mi už chceme naozaj byť azse tehu 🙄 navyše neviem čo sa deje už 4 den amm také rožovkasto hendkasté špinenie vžfdy tak za ploievkovú lyžicu a dosť som už 32 DC no mrchu po pôrode mam ažpo 45 dnoch 😝

cucuska
autor
2. jún 2009

lucinka ty ešte kojíš????? ak áno tak je to bohužila v pohode, ak nie, mala by si si dať urobiť hormonálny profil 😨

cucuska
autor
4. jún 2009

ahojte ako sa máte????

flavi
4. jún 2009

ahoj, neda mi neozvat sa, hoci druhe uz cakame... ja som chcela druhe, ked mala dcera dva roky, naraz ma to draplo a uplne som sa na to upla... vtedy sa nezadarilo, hoci sme sa fakt snazilkovali. vtedy som bola hrozne nestastna a orevala som kazdu mrchu a ked som isla do prace, tak zrazu bolo stale nejake ale, pre ktore este nie este nie to druhe. potom som sa raz kukla do obcianky na datum narodenia a doslo mi, ze hypoteka a novy televizor a a a a a tu budu stale, ale ja uz budem stara na to, aby som chodila ako vagon bruchata a potom s kocikom medzi 25kami ako nejaka babuska. budem mat 35r onedlho a myslim, ze najvyssi cas na druhe.
myslim, ze dieta nema ostat same, ak je to len trochu mozne.
a z vlastnej skusenosti viem, ze partaka na hranie potrebuje, moja dcera ako 4rocna bola uplne hotova, ze nema surodenca. este ze sme sa prestahovali a suseda ma skoro rovesnicku dceru, odvtedy su ako sestry...
ale to vam vysvetlovat ocividne nemusim, kedze tema sa vola velka tuzba po druhom dietatku 🙂

vejinka - nikde nie je napisane, ze ak mas jedneho cisara, tak dalsie musi byt tiez tak, kamoska prve dala cisarom, druhe prirodzene a porod bol uplne OK, tak nevesaj hlavu 🙂

ada 085 - tiez ma prekvapuje postoj tvojho muzicka, vyberat si, ci chce druhe, bo co ak to bude zasa baba, to akoze dcera je pre neho menejcenna? co sme v afganistane? mozno sa mu zda, ze prisiel o absolutnu pozornost rodiny, ked uz je niekto, kto potrebuje tu pozornost viac... a nazory babiciek a svokier by som brala s rezervou, podla mna maju do toho maloco povedat, keby si cakala 7 dieta, tak chapem, ze uz sa pocuduju, ale druhe?

a peniaze? vravi sa, ze druhe dietatko uz sa "zvezie" kocik obvykle este doma niekde zavadzia, oblecenie detto, jasne ze plienky atd treba, ale moja skusenost? odkladat 7 rokov po dcere vecicky bolo dost ohubu, neviem, kto ma tolko priestoru, aby skreckoval tak dlho dupacky atd.. vsetko objemne muselo ist prec, takze z tohoto pohladu je druhe babo lepsie mat skor...

ale je fakt, ze moja dcera je uz velka pomocnicka, takze aj vacsi odstup ma svoje vyhody, tak vam zelam spravne rozhodnutie a drzte sa....

ada085
4. jún 2009

flavi, no pekne napisane, ale mojho by to aj tak nepresvedcilo 😠 ja som rozhodnuta za to druhe bojovat, planujem tak o 5-6rokov. aj ked casto tajne dufam, ze aj ked si davame pozor, tak sa pritrafi 🙂 V nom to je nejak zakorenene, ze nechce 2 baby. neviem ja v tom nevidim nic zle, prave naopak, je to moja tuzba mat dve princeznicky. ale to je jedno, som rada ze mam to jedno, kolki nemaju ani to. a uvidime, co zivot (bocian) prinesie 😉

cucuska
autor
4. jún 2009

ada ty si maska, hádam sa ti tá túžba pritrafí 😀 😀 😀 😀 Inak aj ja tak nejako, aj ja verim 😀 😀 😀 😀 😕

csina
4. jún 2009

Ada, vôbec ti tvoju situáciu nezávidím, a plne s tebou súcítim. Môj muž je zase až príliš zodpovedný, až natoľko, že niekedy mám pocit, že sa mu v tej spleti povinností, čo treba urobiť, zaplatiť atd...kým....stratil zmysel života. Možno si to tak nepedstavoval, ale neženil sa až taký mladý a vedel, že chcem rodinu...čo u mňa znamená aspoň dve dietky. Tiež sa ťažko zmieroval. Dlho som ho spracovávala, nepomáhali prosby, hrozby. Začala som sa naoko prispôsobovať, začala som znovu študovať, riešiť svoj život. Malá má skoro sedem. Budeš sa smiať, keby si videla naše intim chvíľky, ako sa ženatý chlap chráni a zubami nechtami sa bráni, aby náhodou neušla ani kvapôčka...🙂 Postupne som ho presvedčila aspoň bez kondómu, prerušovať, potom som si akože rátala plodné dni... Po niekoľkých,pre neho zdárnych milostných chvíľkach,nadobudol istotu, že je to bezpečné...Len mne rástli obavy, kde je problém...Schválne som totiž uprednostňovala plodné dni..Toto nám trvalo 2 roky....Potom som to nevydržala a začala hľadať zdravotný blok, ktorý mi nedovolil otehotnieť. Nato tá endokrinologička povedala, že som neplodná...Keď som to doma predniesla, mala som pocit, že mu aj odľahlo. Asi jeho psychika urobila veľa, úplne sa uvolnil, ukľudnil a po pol roku liečby..Bác...! Ale vedela som, že sa bude i tak tešiť, ak to skutočne príde. Len sa bojí, či to zvládne...Ale ja viem, že áno. Je statočný. Tak na Vianoce budem mať špeci darček...Tiež dúfam opäť v dievčatko..🙂)

berynka
4. jún 2009

Ahoj holky, téma mě docela oslovilo 😉 . Už bych o druhém mimču uvažovala, ale situace není jednoduchá. Musím dokončit studium VŠ, byt máme tak akorát pro tři a manžel se (zatím) na dalšího potomka tváří, že jednoznačně ne 😔 . Teda nedávno trochu povolil, že tak za 2 roky by mohlo být nějaké snažení... ale Bůh ví. Ale pojal takovou bláhovou myšlenku, že s dalším dítětem končí život 😝 😀 . Já bych se zase docela těšila na těhotenství a že by Hedu nebyla sama 😵 .

ada085
4. jún 2009

berynka, vitaj v klube 😀 csina, no teraz mi skrsol v hlave diabolsky plan 😀 myslim teraz tie plodne dni. to sa mi celkom zapacilo. a ma to ani nenapadlo. o par rokov to asi takto skusim 😀

maatkka
5. jún 2009

Ahojte tak aj ja tak trocha patrim do tejto temy. Kedysi som bola presvedcena ze chcem len jedno dieta. Moj muz ma "ukecal" na dve a ja som sa s touto myslienkou uuuplne zzila 😀 Cheli sme teda aby boli co najskor po sebe aby bol medzi nimi co najmensi vekovy rozdiel. Vsetko sa zmenilo ked sa nase dievcatko narodilo predcasne v 30-tom tt. Po tom vsetkom cim sme si presli je v nas taky psychicky blok ze sa o druhom tehu nedokazeme ani poriadne porozpravat. Len ze mozno raz... Mam taky pocit ze som si nestihla poriadne uzit tehotenstvo. Kym som si to do dosledkov uvedomila prestalo mi byvat zle a mohla som sa z tehotenstva naozaj tesit musela ist mala z mojho bruska von. Keby som vedela ako to dopadne uzivala by som si kazdu minutu mojho mozno jedineho tehotenstva. Teraz si nedokazem predstavit ze ten krasny pocit uz nikdy nezazijem ale viac si nedokazem predstavit ze by sme to vsetko co bolo po predcasnom porode museli zazivat znova. Neviem co je silnejsie ci strach zodpovednost za to dietatko ktore uz mame alebo tuzba po tom ktore by sme mohli mat...

renda111
5. jún 2009

AHOJTE JÁ TAKY PŘED 2 ROKY POTRATILA PAK JSEM BRALA ASI 6 MES HORMONY A NIC AZ SEM SI REKLA ZE TO KASLU TAK BUM BAC A JE TO 17 TYDEN TAK HOLKY HLAVU VZURU A SNAD SE TO PODARI JA VIM KAZDA RADA NAD ZLATO ALE KAZDA JSME JINA A TY KECY NEMYSLI NA TO MUZE RIKAT JEN TO CO TO NEZAZIL

zuzula20
5. jún 2009

Ahojte baby,
tak ja tiez velmi tuzim po druhom mimi, ale myslim ze u nas nehrozi, ze pritrafilo sa 😅 Muzicek si dava na to dost velky pozor. Bola by som asi smutna, keby ze sa pritrafi a on je z toho nestastny. Navyse by som velmi chcela aby to druhe mimi chcel aj on. Aby sme mohli spolocne planovat a tesit sa na tie dve ciarky na teste.

berynka
5. jún 2009

Zuzu, přesně jak píšeš, taky bych chtěla, abychom si to tak moc přáli oba 🙂 . S Hedu to bylo hodně neplánované, ale prvotní překvapení rychle vystřídala radost. Takže teď bych si to představovala dá se říct jinak... na druhou stranu aby to vůbec bylo 😅 .

zuzula20
5. jún 2009

Berynka presne, aby to vobec bolo 😒

lucinka1104
5. jún 2009

no ja som boíal na sone žeovu bude len mi nepoevdal kedy tak snažíme každýdeň dúfam, že bude zajtra

csina
7. jún 2009

Ada, tak som rada, že si si našla spôsob..🙂) Nie že by som chcela niekomu do toho kecať, ale niekedy možno musíme byť trošku sobecké. Poznám všetky tie "tváre" ako písala Berynka a Zuzula, tiež som čakala, že raz príde čas, keď to bude chcieť aj on, ale 7 rokov sa tváril. Mne sa však nedalo inak, musela som byť sobecká, vedela som, že by som sa nedočkala. Ale zase som si poznala manžela, že to predýcha a nezavrhne ma. Naozaj to idé pár od páru. Nie je na to jednoznačný recept, ako chlapa oblbnúť. Držím palce. 😉

zuzula20
7. jún 2009

Csina, ja aj keby som akokolvek chcela mojho chlapa oblbnut, tak on sa neda. Ci?
Asi by mi to trosku prislo ako podraz z mojej strany.

cucuska
autor
7. jún 2009

no asi hej, ja si vždy hovorím : na ďieťa musia byť dvaja, a zas niekomu vraziť nôž do chrbta, asi nie. Ten čas príde aj z chlapských strán. teda dúfam baby 😅

ada085
7. jún 2009

no u kazdeho je to inak. ja som aj na prve musela ukecavat a teraz je z neho najstastnejsi otecko na svete. malu zboznuje a niekedy mi povie, ze ako dobre ze som ho ukecala. teraz by som mohla ukecavat do styridsiatky, potom by som uz bola stara, ja to nebudem riskovat. natolko ho poznam, ze viem, ze by bol po prvotnom soku rad. poznam ho 10 rokov, tak to je dost na to, aby som vedela ako v urcitych situaciach zareaguje. podraz je podla mna prisilne slovo. ked dvaja sexuju bez ochrany ako my, tak tam vzdy je male riziko otehotnenia. ja len tej nahode trosku pomozem 😉

csina
7. jún 2009

Ada, presne takto je to u nás. Naozaj treba vedieť, ako náš drahý reaguje a čo treba čakať. Aj na prvé sme sa dlho prehovárali. A teraz je to presne také, ako opisuješ. Nie je to podraz, len mu trošku pomôžem, lebo viem, že to chce, len má isté zábrany pre to, či ono. Ale v podstate je to neopodstatnené, berie tú svoju rolu živiteľa príliš tragicky vážne. Ale samozrejme, že by som si nedovolila nikoho nahovárať na niečo podobné. Je to len taký malý tip. 😉