Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lucia.kl
27. aug 2010

@lulu4 my sme boli na všetkých úradoch už s mm spolu aj s detičkami, takže som si všetko povybavovala ja len rodne listy musel on vyzdvihnuť, lebon tam musel podpisom odsuhlasiť mena deti 🙂 ale bola som tam s nim...

lucia.kl
27. aug 2010

@zabkaevka plodova voda odteka velmi dlho, ja som sedela pol hodku na zachode a furt tieklo, ešte aj v nemocke. kontrakcie som dostala asi až za 5 hodin, ale u niekoho su najprv kontrakcie a až potom voda odtečie....

andrea0903
27. aug 2010

@veronkaj sikovna 😀

avila
27. aug 2010

@andrea0903 budem to pozorovat tento vikend, cistim to teraz takmer pri kazdom prebalovani a ked nie, v pon volam pediatricke. Do zadku.... A take krasne to mal.... 😠 😠 😠

andrea0903
27. aug 2010

@avila hej sleduj co a jak a pozri ked place ci nahodou sa mu trosicku nevyduva..byvaju na to dost nachylni.......ja som to liehom pekne vycistila furt no uvidis ale uz by to nemalo byt lebo uz je maly velky 😉

avila
27. aug 2010

@andrea0903 no ved... Fakt sa mi zda, ze sa mu to zdusilo a od vtedy to je...

andrea0903
27. aug 2010

@avila moze pruh sa tak prejavit ked vela brusko napina sleduj to.......a ked sa ti bude zdat ze je to väcsie tak necakaj do poradne ..........ale verim ze to nebude nic take

lulu4
28. aug 2010

@vi3ka
@zabkaevka
@andrea0903 baby no co nove? v poslednej dobe to tu nejako flakate? co sa deje?
@zabkaevka ako dopadla sestrina svadba? kde je tvoje slubene foto? hmmm? ja cakaaaam 😀 😀

andrea0903
28. aug 2010

@lulu4 CAU CICA TA TY ESTE si cela? tak nikto tu nebol tak ani ja som neisla 😀 evka asi dospava svadbu a zvysok neviem uz sa ti to krati 😀

andrea0903
28. aug 2010

@lulu4 idem lahnut bo oci mi klipkaju hotova som 🙄

lulu4
28. aug 2010

@andrea0903 no vidis cela som este ale nechapem, posledne dni vecer je maly akcny az az akoby si zmylil cestu a myslel si ze sa von prebije cez brusko 😀 dost to uz boli lebo uz je velky... ale inak nic teraz necitim iba trosku podbrusko... tak ja uz neviem... a to sme dnes behali po tescu, potom po schodoch som isla peso aj na navsteve sme boli na obede u svokrovcov a niiiiic... ale ved zajtra je termin 😀 tak dobru noc ja v poslednom case nemam rada noc ako som vzdy mala tak teraz len oddialujem kedy si idem lahnut lebo sa bojim ze ma to chyti v noci, brrr to som nikdy nechcela 😖

smolinka160
28. aug 2010

Ahojte dievcata.Vsetkym vam gratulujem k tehotenstvu.No ja mam problem.Zistila som,ze som tehu podla tehu testa.Sla som k svojmu obvodnemu lekarovi a ten mi potvrdil,ze som v 6tt .Dal mi cislo na nemocnicu vraj sa mam objednat,ale mam ratat s tym,ze ma objednaju az okolo 12-15tt skor vraj nie...Dnes som podla poslednej menstruacie na konci 8tt a ako som bola v praci mala som krvavy vytok,no nie velmi.Zlakla som sa tak sme leteli do nemocnice a tam mi po 6tych hodinach povedali,ze plod je moc malicky,na to,ze koncim 8tt a nevedeli najst byt srdiecko.Pripravili ma na to,ze som mozno potratila,ale ja sa s tym nedokazem zmierit.Vraj vsak mam prist este na jeden scan/ultrazvuk neskor(o termin si mam volat v pondelok)Pracujem v irsku a tu aj chodim po lekaroch.Neviem ci sa mam bat,ze sme o drobceka prisli alebo mame este daku nadej,ze to tu len ti tupi iri nevedia zistit.Ak by mi vedel niekto poradit budem velmi vdacna.No tehu priznaky mam aj nadalej.

xenia2734
29. aug 2010

Ahojte, ja som tiez podla testov tehotna. Cakam druhe dieta. Bola som v 7 tt na usg. Nic nebolo vidno len zltkovy vak a ziaden plod. Mam ist teraz 2.sept. na kontrolne sono, ak tam nic nebude tak idem do nemocky na interupciu.
Ste tu niektora, ktorej sa plod dal vidiet neskor.
Vsetky priznaky mam, brucho rastie, prsia bolia, je mi neskutocne zle, uz som aj vracala, som unavena. Aj ked to je vsetko od hormonov, ktore sa tvoria.
No uvidim vo stvrtok co mi povie. Robia potom este v nemocnici kontrolen sono pred zakrokom?
Dnes v noci som myslela, ze uz idem potratit, zobudila som sa na bolesti, tvrdlo mi brucho, boleli krize, bolo to neprijemne. Zaspala som az o 4,30 hod. rano. Som myslela, ze uz pojdem na pohotovost. 😒

zabkaevka
29. aug 2010

ahoooj kočky 🙂 tak trochu netradične cez víkend píšem, ale vonku je pod mrakom a mňa ťahá spať, tak trochu ponetujem 🙂
@andrea0903 , @lul4 , @vi3ka : juuuj svadbička dopadla dobre, všetko vyšlo podľa plánov. Včera sme spali do 11.30h a poobede sme ešte boli na "dozvukoch" u nás, teda našich, také robievame na druhý deň svadby, ale len v užšom kruhu, teda vlastne len naša strana, najbližšia rodina a kamoši, a bola tiež výborná náladička. Buď sa zje to čo sa zvýšilo, no keďže táto svadba bopla v reštaurácií, takže na včera sa zvlášť varilo. Plnená kapusta a zemiakový šalát s vyprážaným mäskom. Tety pomáhali mamke, keďže ja som teraz "oslobodená" od takýchto veľkých prác 🙂
Foto pripájam, jedno s nevestou, a druhé s manželíkom 🙂 Aj som si zatancovala, asi 3 slaďáky a jednu aj rýchlejšiu pieseň. Vydržala som do konca, akurát to upratovanie čo muselo za tým všetkým nastať, teda zobrať všetko čo sa zvýši, to už museli robiť ostatní.
@lulu4: nooo nejako je tu ticho, asi kočky s detičkami nestíhajú a my nastávajúce maminky ešte máme program predtým ako pôjdeme na rad 🙂 Dnes máš termín, tak sa moja drž ak by to prišlo 🙂

lulu4
29. aug 2010

@smolinka160 ahoj tazko skutocne poradit v takomto pripade naozaj neviem ale ked v 8tt nepocul bit srdiecko nevyzera to ruzovo ako nechcem ta strasit ale co viem tak urcite uz od toho 7tt pocut bit srdiecko... my sme boli prvy krat v 7 tt akurat kde mi potvrdili tehu po dvoch pozitivnych testoch a aj srdiecko uz krasne bilo.... no neviem necakala by som asi nejako dlho ved sakra nech ta este pozru raz cez to sono alebo co ved to tam uz musia vidiet ci je tam zarodok, plod alebo mas prazdny gestacny vacok... neviem ja by som asi isla co najskor.... hlavne doma lez ak sa da s vylozenymi nohami, cize nohy maj vyssie vylozene zatial... kazdopadne budem drzat palce aby ste o malinke neprisli... daj nam potom vediet... drzkaj sa

lulu4
29. aug 2010

@xenia2734 ahoj bohuzial s tymto nemam skusenost, snad ti poradia ine kočky... ja som bola prvy krat u gyndy po dvoch uspesnych tehu testoch a to som uz bola v 7tt a bolo uz vidno v gestacnom vaku zarodok a aj krasne bilo srdiecko takze neviem ci ked to nevidia teraz je to este mozne ale uz by to malo byt vidno... no kazdopadne ked sa budes citit ako tuto noc tak radsej chod na tu pohotovost nie je dobre nieco zanedbat moze to aj tebe sposobit potom nejaku galibu a to ti za to nestoji...ja zase cakam porodne bolesti, dnes mam termin a nic 😖 drzim ti ale palce nech vsetko dobre dopadne ale keby sa ti daco nezda radsej bez na tu pohotovost...

zabkaevka
29. aug 2010

ahaa, zabudla som tie sľúbené fotky pripojiť 🙂

zuzana36
29. aug 2010

ahojte dievcata, ja som na tom podobne, 12 jula som mala posledny menzes, cize by som mala byt 7tt. lenze ked som sla na prve sono tak ho vobec nevedeli najst a to uz bol 5tt+5. ziadna dutinka nic. zobrali mi HCG a podla toho sa tehu potvrdilo, ale ze potrebuju kontrolne HCG ci stupa, tak som mala prist na druhy den. Stupalo a na sone nic. tak, ze nech pridem o tyzden. bolo to ako na ihlach. po tyzdni kontrola HCG a sono . znova HCG stuplo, ale na sone nic. pozerali to traja. upozornili ma, ze je to pravdepodobne mimomaternicove a ze by som tm mala ostat, podpisala som reverz a sla domov s tym, ze ak by daco nabehnem hned do nemocmice.musela som tam chodit kazdy den ako na sono, tak na odber. no a na sone sa konecne nieco male naslo, uplne mala dutinka. mala som prist o 3 dni ci sa zvacsuje. zvacsovala, ale nie je tat vidiet zltkovy vak. ale vraj je to tehu, len som musela otehiotniet neskor. stale sa obavam, ze to dobre nedopadne. v utorok idem na kontrolu, tak uvidime. som sice spava, tiez dost podrazdena a bolia ma prsia,ale predosle tehu prebiehali uplne inac, stale som zvracala, nevladala som zit. niezeby som po tom tuzila, asle jednoducho sa mi to nezda. strasne dlho sme na to cakali. a ak sa to teraz pokafre, viem, ze ma to riadne zoberie. tak ja len tolko

smolinka160
29. aug 2010

@lulu4 ahoj lulu.Dakujeme velmi pekne.Som doma,vzala som si volno.Resp.moj sef nechcel,aby som chodila,bo chudak sedel so mnou vcera 2,5hodiny v jedej nemocnici a potom ho v druhej vystriedala moja mamicka. Ja verim,ze je vsetko v poriadku.Plod sme videli,len vravela,ze na konciaci 8my tyzden je malicky(aj ked ja si vsak myslim,ze ja este 8tt nemam,najskor tak 6tt) Kazdopadne idem este na jeden scan tento tyzden,ci sa babatko aspon zvacsilo ked uz nevedia najst srdiecko.A taktiez chcem zajtra ist do jednej sukromnej kliniky kde su poliaci gynekologovia a pocula som,ze aj slovak nech ma pozru aj oni.Za to male zaplatim aj miliony len nech sme ok.No ja na to zle ani nemyslim!Neverim,ze by som potratila. Ale viem,ze aj na to ma museli pripravit.Stat sa moze cokolvek.No vcera som si citala dakde,ze babatku nemusia pocut bit srdiecko az do 10tt. A aj to,ze ak som potratila tak by mi mali zakrok urobit co najskor bo mozem dostat zapal.Tak snad sme s mojou malou Miuskou ok. Dakujem za prejabveny zaujem.Posilni nas to...

lulu4
29. aug 2010

@zabkaevka vy sa so sestrou paradne podobate 🙂 silaaaa a viem ze by sa to nemalo ale na foto si sa mi pacila este viacej ako nevesta a to myslim uprimne velmi ti to svedcalo a podla mna si si vybrala super satky...a s mm ste velmi sympaticky parik 🙂

zabkaevka
30. aug 2010

ahoooj kočky 🙂 dnes u nás oblačno, a ja sa tak presne aj cítim. Od včera bolia veľmi kríže, resp. to skôr nižšie akoby pánvová časť. Ale nič to, asi to tak má byť. Dnes idem k pôrodníčke na 13tú tak sa spýtam.
@lulu4 : chichichi, to nám prvý krát niekto povedal že sa so sestrou podobáme 🙂 sme úúúúplne rozdielne 🙂 ja vyššia tmavá pleť, tmavé vlasy, štíhlej postavy, ona nižšia, bledá pleť, svetlé vlasy, okrúhlejšia 🙂 ale dííík 🙂 Hmmm noo tá fotka možno tak to nás zobrazila že sa podobáme, heeej noo práve pozerám 🙂 Jeeej ďakujem, s manželíkom sa tiež začíname na seba podobať, po toľkých rokoch čo sme spolu (14 od chodenia počítajúc) 🙂
A ty akooo ?? maličký sa ešte nechystá??? cii ja mám od čera také časté tvrdnutie bruška, že si myslím, že iste pôjdeme skôr 🙂 spýtam sa dnes pôrodníčky že čo ona na to. Môj gynekológ kázal brať magne B6 už len tento týždeň a potom mám vysadiť, aby som netlmila kontrakcie.

henika30
30. aug 2010

Ahojte!Ja som tu nová!Móžem sa vás na niečo spýtat?je tu z vás taká ktorá má krvnú skupinu 0 RH negatív a partner 0 RH pozitív?
Že vraj to nie je dobré ☹ ☹ ☹ ☹ Prečo?

pepppe
30. aug 2010

@zabkaevka fuuuha krasny ste boli,peknucke saty si mala,,,,ani nebolo vidno moc brusko 😉

elko69
30. aug 2010

@pepppe ja uz ani neviem ci som ti blahozelala k Alexovi,lebo ani neviem ako dlho som tu uz nebola,tak ked nie tak gratulujeeeeeeeeeeeeem aj ked ma uz malinky mesiac..boze to to leti,ze?a ako sa mate inak?
@lucia.kl ako zvladas dvojicky??baby posluchaju ???

pripajam aktual foto maleho Jakubka

elko69
30. aug 2010

@zabkaevka jeeeeeeeeeee jaka krasna tehulka si tam 🙂 krasne saty a sexi mamca 😉

elko69
30. aug 2010

@avila ani tebe neviem ci som uz gratulovala k syncekovi,ak nie tak prepac ale neviem sa sem uz tak casto dostat co ma mrzi ze uz neni tolko casu.tak este raz blahozelaaaaaaaaaaaaaaam,a ako si zvykas na materstvo??

avila
30. aug 2010

@elko69 ahojky, zlata si, veru, casu je menej... Myslim, ze vsetko ide v poriadku, len ma stale trapia bolave bradavky, ale verim, ze to uz pojde k lepsiemu... A u vas ako, Jakubko ma skoro 3 mesiace 😉 Ako sa vam dari?

elko69
30. aug 2010

@avila a co mas s bradavkami??bolia ako z kojenia alebo ich mas nejake dokusane alebo tak??ja mam teraz taky maly problem,mam ich strasne suche az s ami supali tak som iba odsavala a davala mliecko z flase a teraz som zase chora takze dnes bol na iúmelom cely den lebo som pila coldrex aby choroba neprepukla este viac... 😒 no veru skoro uz 3 mesiace,strasne to leti,neskutocne..ale maly je zlaty,uz sa rehoce a hra sa a docahuje hracky 🙂

avila
30. aug 2010

@elko69 Ja sa uz tiez neviem dockat prvych rehotov 😉 Uz sa usmieva na mna a muzicka, ale je to este take nesmele. Zato nadherne. No, dozuzlane a mierne potrhane ich mam. Dufajme, ze sa to spravi, lebo ziadna sranda. Juj a co si chripku chytila alebo cosi ine?

lucia.kl
31. aug 2010

@henika30 su tam nejake riziká ale dnes sa to už dá zvládnuť liekmi, ja ti o tom neviem napisať, skus si to normalne najsť na nete.