Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

sonike
19. jan 2011

Tak sa nás tu pekná kôpka zišla.Teším sa. 🙂

jancikes
19. jan 2011

@damka
ja som v uk uz 4 roky....
inak s mojou gynekologickou na sr som to konzultovala ...tak povedala ze je to ok...ze baby chodia hned ku gynekologovi a beztak tam este neni skoro nic vidiet...az na tu bodku 🙂)
ze je to v poriadku, vsak vlastne aj na sr prvy screening tiez robia okolo 11.tyzdna 🙂
ja tiez dufam ze mi nebude byvat zle...mojej mamci nebyvala tak dufam ze som to podedila 🙂)))
jjoooj v irsku som bola. ale len v dubline...ale pacilo sa mi tam velmi🙂

damka
20. jan 2011

@jancikes ahoj jancikes, ja som bola tiez priamo Dubline, aj mne sa tam velmo pacilo! 🙂 a kde si v UK? ja som tam bola hned po skole este v r. 1999 na pol roka ako aupair - priamo v Londyne. aj tam sa mi pacilo :D mne sa vsade paci :D hihi. teraz sme pri Stuttgarte v takej malej dedine, velkomesto som vymenila za pokoj ;)
Dnes som bola na kontrole, spinenie uz prestalo a vsetko je OK. ufff, chvalabozku 😵 robila mi dalsi ultrazvuk, bodka sa zvacsila o polovicu, tak to bolo krasne vidiet tu prijemnu zmenu. dostala som uz aj tehot. knizku. dalsi termin mam o 3 tyzdne. uz sa teraz neviem dockat 🙂 ja si inak ani neuvedomujem poriadne ze som tehu, az na to, ze mam citlivejsie prsia a ked som si chcela vcera lahnut na brucho, tak mi to prislo take divne, tak ma to trochu tlacilo, aj hore, aj dole 😅

nechsazadari
20. jan 2011

@gmartina - no momentálne sa mám tak, že sa bojím povedať, že mi je lepšie, lebo mi je potom okamžite horšie 😝 A navyše na mňa troška niečo lezie. Zasa mám opar v nose a nabehnuté mandle, tak hoci je dnes vonku pekne, asi sa budem držať od ľudí ďalej- zalezená v bytíku. Bruško je také srandovné, ale podľa iných brušiek v tomto štádiu som zistila, že je štandardné. Ráno sa klenie len okolo pupka a večer vyzerám o mesiac ďalej a nafukujem sa už od miesta, kde sa spájajú rebrá. 😀 😀 😀 Mišátko naše sa má snáď dobre- posielam mu vitamínky a občas aj nejaké iné dobrotky, čítam rozprávky a teším sa až sa uvidíme aspoň na sono. Včera som si na vás zmyslela, lebo synovec ide na karnevale za Spidermana. Tomu vášmu sa darí ako? Jéj teraz mi padli oči na to, že si už v 12 t - tvoje bruško sa už prejavuje? 🙂

gmartina
20. jan 2011

@nechsazadari no akože priznám sa, že som trochu mimo z toho počítania tu, pretože oficiálne mi doktor počíta 11. týžden, tu mi to hádže 12. tak som včera uvažovala nad tým, ktorý týžden je vlastne ten prvý. Inak sme na tom asi stejne. Opar, čo som mala pravidelne raz za rok, tak už mám tretí počas mesiaca, takže tiež som skor doma a snažím sa veľmi nevyliezať - aj keď dnes som bola na nákupe, ja blbec som to nejak neodhadla, nakúpila som viac ako som si spočítala, tak som sa s tým pomaly nemohla doniesť domov, bolo mi špatne, tak si len tak polehávam. Už to nikdy neurobím...Čo sa týka bruška, tak ja mám problém s tým, že som prestala pracovať a teda sa hýbať, tak ako som bola zvyknutá, tak sa to na mne prejavilo hneď ....zatiaľ vidno, že som pribrala viac ako by som chcela, čo ma celkom štve, lebo viem, že to nie je kvoli drobcovi. Inak ja to mám naopak - ráno neviem prečo som nafúknutá, takže to na mne celkom vidno, k večeru je to ok, to nevidno nič 🙂 Náš Spiďa sa má dúfam, že celkom dobre, rozprávky nečítam, len sa s ním bavím, zatiaľ neprotestuje...a kedy máš termín? stále dúfam, že pochopím, prečo mi to iný týžden ukazuje tu a inak mi to počíta doktor.

nechsazadari
20. jan 2011

@gmartina - skús si mrknúť toto: http://tehotenstvo.academy.sk/ mne sa viac menej zhoduje výsledok z tejto stránky a z MK. Nebolo to aj tak, že ti lekár povedal podľa veľkosti Spíďu, čomu zodpovedá jeho veľkosť/ čas? My sme sa minule podľa veľkosti o 2 dni ubehli. Ale pri mne to má lekár jednoduché, keďže viem, kedy bolo vajko oplodnené. Pri normálnom otehotnení je to asi trochen ťažšie...Ak chceš pozri napr. na youtube baby v našom štádiu a uvidíš, že aj tvoje bruško je o.k. Tiež som bola znechutená, že sa rozširujem na miestach, kde nie je bábo, ale majú to tak všetky a navyše maternica sa zväčšuje a posúva veci vnútri, tak asi aj preto. Zn: nemám čo na seba 😝 😀 😀 😀 😀

gmartina
20. jan 2011

@nechsazadari no, tak podľa toho som naozaj v 12., tak sa budem musieť opýtať toho mojho doktora, jak to vlastne je 😀 lebo samozrejme všetky kalkulačky mi ukazujú 12., len on mi počíta o týžden menej. a fakt je ten, že ja naozaj neviem, kedy sme sa oplodnili 🙂 a keďže Spiďa je optimálne veľký ako v tom týždni ako počíta doktor, tak buď je o týžden menší ako by mal byť alebo už to fakt nechápem...no budem sa musieť poriadne poinformovať ako to vlastne je, lebo sa z toho zbláznim. 😀 budúci týždeň ho už uvidím, tak si musím pripraviť všetky otázky.
Inak, dnes som si kúpila prvé väčšie tričko, stála som v kabínke a testovala, či mi bude dobré aj za mesiac, prípadne za dva...Takže ani ja nemám čo na seba! Musím tiež skočiť na nákupy a poriadne prevetrať obchody 🙂 a čo ty? máš pauzu v práci, že si tu tak doobeda? 🙂

mary021
20. jan 2011

@damka Ahoj ja myslím, že to úž by tí bolo dávno zle, ale môže to prísť aj neskoršíe.Moja mama stravíla na zachode skoro celé tehotenstvo a ja níč.

damka
21. jan 2011

@mary021 Ahoj Mary, tak to si ma potesila 🙂

otazka, na vsetky babulky: chcem sa spytat, ako reagovalo vase okolie na to, ked ste zostali tehotne? myslim tak, kamarati, v praci...? moji blizki a ti uprimni kamarati, resp. kamaratky sa tak tesili, ze az plakali 🙂 ale bohuzial som sa stretla aj s negativnymi odozvami, co ma dost mrzi ☹ neviem, ci je to zavist, ci co, ale som z toho dost smutna...

nechsazadari
21. jan 2011

@damka - presne tak, sú ľudia, ktorí sa potešia- niekedy som sa až čudovala a mám aj veľmi blízku príbuznú, ktorá to zobrala, asi tak, ako by nám doma pribudli nové servítky- úplne ľahostajne a jedna známa to evidentne musela predýchávať. Ale oni sa snažia už veľmi dlho. Smutná z takých reakcií nebuď, to nie je o tebe, taký ľudia myslia na vlastnú smolu. A blahoželám k tehotenstvu! 🙂 😵 😵
@gmartina - som doma, do práce nechodím, takže tu posmrdkávam hocikedy 😉 Tiež som si kúpila do vrchu také akoby úpletové krátke šaty s krátkym rukávom. Strihané pod prsia, takže bruško sa môže realizovať. Ešte nakúpim elasťáky a na chvíľku vystarané 😝 Idem do vane vykresať z tejto obludky zasa človeka 😀 😀

gmartina
21. jan 2011

@damka no my sme sa snažili dlho, takže som sa stretla len s pozitívnymi reakciami ...okrem práce, tam ma rovno vyhodili...Ale inak to veľa ľudí ešte nevie, nie žeby som to chcela tajiť, ale kým nebudem mať na najbližšej kontrole istotu, že je všetko v poriadku, tak to radšej nerozširujem. Inak naozaj si z tých reakcií nič nerob...ide len o teba a tvoje pocity. U mňa to bolo najťažšie povedať najlepšej kamarátke, ktorá sa snaží 5 rokov a viem, že jej to bolo strašne ľúto, že to zasa nie je ona a na druhú stranu bola veľmi šťastná...proste sa snažím sa stretávať s pozitívnymi ľuďmi

gmartina
21. jan 2011

@nechsazadari 🙂 no, teraz vystačíme, za pár mesiacov to bude komplet nový šatník...inak to je to čo mi teraz chýba - poriadna horúca vaňa...vždy som sa strašne rada naložila na pol hoďky do horúcej vody a relaxovala...joooj, hneď by som tam zasa skočila 🙂

nat28
21. jan 2011

Ahojte kocky, ak mozem pridam sa 🙂 som v 9.tt. V 6+6 som bola na sone a mali se aj akciu srdiecka, ale dr. mi nezmerala frekvenkciu, len do mna zapichla sono, vyhlasila ze mame 6mm a akciu a bolo po sone. Trvalo tak 15 sek. Tak neviem, snad vie co robi. 😕 Hned mi aj dala tehotensku knizku a utrogestan (mala som 60-85 dnove cykly) a na dalsie sono mam prist 15.2. Sa mi to zda vecnost, preslo este len 10 dni a ja sa uz neviem dockat, sa tesim, aj som nervozna ci bude vsetko ok. Inak s tym priberanim to je hroza, ja som bola doteraz kost a koza a uz som si musela kupit vacsie rifle, co mi tak chuti jest 😀 A zle mi byva zasadne za vecer no a prsia ma bolia nonstop. Inak nic.

nat28
21. jan 2011

A k tomu okoliu co ste sa bavili...my sme to povedali iba mojim rodicom, nevedia to ani svokrovci, ani surodenci, ani moje najlepsie kamaratky. Vela z tychto ludia sa ma vyslovene pytalo ci nie som tehotna, ale zatial zatlkame. Naco to budem trubit do sveta, nieco sa stane a potom to kazdemu hovorit, to ozaj nepotrebujem. Takze my to povieme az v 12tt, ked budem mat za sebou dalsi UTZ a budeme vediet ci je vsetko ok, comu verim 😵

gmartina
21. jan 2011

@nat28 úplne s tebou súhlasím 🙂 u nás to vedia teda rodičia aj svokrovci a najlepšia kamoška..inak sa ma na to ani nikto vyslovene nepýtal, na mne to nejak nevidno (a to nemyslím len postavou, ale aj správaním 🙂 ). Rovnako čakám, ako dopadne UTZ budúci týždeň a ak bude všetko ok, tak potom sa začneme naplno tešiť s ostatnými. Inak tiež som nervózna a čakám a čakám, kedy to už bude 🙂 .a čo sa týka 15 sek. sona, to sme na tom uplne stejne 😀 ,takže ver, že je všetko ok. Ja napr. ešte nemám ani tehotenskú knižku, to až budúci týždeň. každý deň myslím len na to, aby to bolo v poriadku 🙂

nat28
21. jan 2011

@gmartina tak to som rada s tym sonom ze nie som sama 😉 a kedy si bola naposledy na sone, v ktorom tt? Inak mna sa to par zien pytalo preto, lebo mam vraj ine oci, vraj je na mne vidiet ze som tehu kvoli pohladu...co nechapem, lebo podla mna sa tvraim stale rovnako. Ale nieco na tom moze byt, lebo moja dr, hovorila, ze niektore zeny-matky okamzite podla oci vidia, ci je zena tehotna. Sranda 🙂

gmartina
21. jan 2011

@nat28 mám kamarátku, na ktorej to naozaj bolo vidieť hned...a fakt to bolo vidieť v očiach, sama to nedokážem popísať, ale proste som to vedela hneď 🙂 a to ja nie som nejaký extra pozorovateľ. Inak bola som na utz v 5 týždni, na potvrdenie tehotenstva (2 mm), potom na poradni v 9. týždni (2,5 cm) a mám ísť teraz v 12. týždni, to bude budúci týždeň...celkom sa snažím dopátrať toho, prečo mi to ukazuje, že som v 12. týždni a moj doktor tvrdí, že v 11., myslím, že sa trochu sekol on, musím si to zistiť 🙂

nat28
21. jan 2011

@gmartina z toho si nic nerob, u mna len tipuju datum porodu, lebo som otehotnela pocas 65-dnoveho cyklu, ale dr. ma ukludnila, vraj ked je vsetko ok na sone, aj srdiecko bije, tak tyzden az dva hore dole je uplne v poriadku. Aj tu na MK som to uz par krat citala, takze s tym sa netrap, hlavne nech je malinke ok, co ale urcite je 😉 Inak to mas super ze nemas az take casove rozdiely medzi sonami, vlastne ides po 3 tyzdnoch, to ti zavidim, aspon mozes byt kludnejsia. Ja pojdem az po 5 tyzdnoch od posledneho, takze hned by som menila. Budem drzat palce 😉

gmartina
21. jan 2011

@nat28 dík, tiež sa to tak snažím brať a veľmi to neriešiť...presne tak, ak bude všetko v poriadku, tak je to vlastne úplne jedno 🙂 Inak, tiež som rada, že idem tak skoro, 5. týždnov je hodne dlho, ale aspoň sa o to viac budeš tešiť. I keď teraz, keď sa to už blíži, tak začínam byť nervózna, či je všetko ok 🙂 ale myslím, že to tak máme všetky. Ja teda verím, že všetko ok bude, teraz to vlastne bude prvé veľké vyšetrenie, krv, triple test, a tak, tak o to viac mám obavy...ale prečo vlastne 🙂 isto sa drobec krásne vrtí, krutí a teší, kým ho uvidím..budúci týžden napíšem, ako som dopadla. a čo ty? ty vlastne ideš až za 3 týždne, ak dobre počítam? to už bude teda poriadny rozdiel oproti tým pôvodným 6 mm 😉

nat28
21. jan 2011

@gmartina hej, ja to mam o cca 3 a pol tyzdna, takze cela vecnost, ale aspon sa naucim byt trpezliva, nezaskodi mi to 😝 Ti verim ze si nervozna, ja ked som tam sla naposledy, bolo mi zle od nervov, potila som sa, k tomu ma triasla zima, no proste ucebnicova nervozita. Naposledy som taku mala v den statnic. Ale zas ked odtial pojdes s fotkou tvojho krasneho zdraveho babatka, ani si nespomenies na tie nervy 🙂 Ako hovoria americania - stay positive 😀

gmartina
21. jan 2011

@nat28 prosím ťa, hovor mi o nervozite!!! ja som normálne nízkotlaká, v ten deň, keď som tam šla mi tesne predtým volali zo školy, že mi stanovili termín na štátnic ..spôsobom "za 2 týždne máte štátnice"...k doktorovi som dobehla na poslednú chvíľu vynerváčená ešte aj z toho, zmerali mi tlak 140/100, tep 100 🙂 skoro ma hospitalizovali!!! a ja som vysvetľovala, čo sa stalo, pripadala som si jak magor...keď som videla tú fotku toho drobca, tak som sa skľudnila tak, že mi sestra tlak merala znovu, dostala som sa na svoju obvyklú hranicu, tak mi uverili, že som proste len magor 😀
Inak trpezlivosť naozaj nezaškodí, tiež by som sa to mala naučiť 🙂

nat28
21. jan 2011

@gmartina hah to je sranda, ako keby som citala o sebe. Ja ked som tam bola naposledy, prve co som doktorke povedala ze len mi nemerajte tlak...pochopila 🙂 Aspon sme sa sa uvod uvolnili. A ty mas niekedy teraz statnice?

gmartina
21. jan 2011

@nat28 chvalabohu, už som urobila, už to mám za sebou a školu nechcem dlllllho ani vidieť 🙂 mne inak najväčšie nervy robí to váženie 🙂 prišla som o prácu a začala som priberať nie tehotenstvom, ale tým, že som sa zrazu prestala hýbať, tak ako som bola zvyknutá a to ma štve 🙂 ale čoskoro sa to v tom brušku stratí, tak bude dobre..zatiaľ sa mi dvíha tlak pri pohľade na váhu 😀 a čo ty? čo robíš?

mirus11
21. jan 2011

@damka z toho si nic nerob,aj mojej kamosky kamaratka,ked zistila,ze budem mat miminko,tak zacala kydat na mojho priatela,ze aky je atd....ale na to nepozrela,ze ona rychlo chcela dieta a nakoniec je slobodna maminka a ze o tu malinku nema moc zaujem,ani von s nou nechce chodit-aka krava.a takym treba deticky,a ako k tomu pila a fajcila v tehotenstve.take by som dala vykastrovat.

nat28
21. jan 2011

@gmartina tak gratulujem k statniciam 😀 super. Ja tiez priberam a nie vinou tehotenstva, ja som boa dost sportovy clovek, mam doma bezecky pas aj komplet veci na fitness no a odkedy som tehu nic nerobim, sa bojim 😒 K tomu mi chuti jest ako snad este nikdy, co by som mozno aj vedela ovladnut, ale skor ide o to, ze ked ostanem trosku hladna hned mi je zle a napina ma, tak sa musim najest a na hodinu mam pokoj. Ale kaslem na to, nejak to vydrzim a po porode sa dam opat do formy, som zvyknuta na sebe makat, takze by nemal byt problem. Akurat musim ist na nakupy, lebo NEMAM co nosit! (aj ked to podla mojho muza hovorim odkedy ma pozna) 😀 A ty si teraz asi neplanujes hladat pracu, ci? Podla mna to mas aj lepsie, aspon nebudes mat stresy. Pre babo len dobre. Ja podnikam, takze ja budem robit asi az do konca, budem sa gulat do roboty, ale neviem si predstavit niekeho dalsieho zamestnat. Uz to ale s muzom riesime, lebo on chce aby som bola uz v lete doma, tak uvidime...

gmartina
21. jan 2011

@nat28 no, ja tiež nemám čo na seba, už som si kúpila prvé väčšie tričko 🙂 zatiaľ sa snažím len pomaly, nech nemám doma všetky veľkosti od 40 - 46 😀 či ktovie, kam to až dosiahnem. Inak to isté hovorí môj muž 😀
Ak mi budúci týžden povie doktor, že všetko je v poriadku, tak prácu hľadať nebudem, naozaj to nemá zmysel, kým by som ju našla, tak by to stejne bolo na mne vidieť a už ma nikto neprijme...takže som doma, ale dosť sa nudím, ja som nikdy nebola človek, čo vydržal sedieť doma...Aj keď nie je to také veselé, tu ma stále berú ako cudzinku, takže nemám nárok na sociálku ani na nič, bude ma živiť manžel, takže to bude dosť ťažké...ale nejak to zvládneme, pre drobca všetko. A ty sa tiež trochu kroť, ja viem, že podnikateľke sa to ťažko povie, isto sa celý deň nezastavíš 🙂

mary021
21. jan 2011

@damka Níč sí z tych reakcíí nerob, , ked som povedala vlastnej mame že čakame prírastok tak sa ma opytala čí sí to necham, kamoška zas že načo mí búde drúhé ked úž mam 10 ročného syna, a ostany sa tešílí s namí, že sa nam konečne zadarílo po tych dvojíčkach čo som tí spomínala..

dai
21. jan 2011

gmartina,
ako ta mohli vyhodit z prace ked si oznamila ze si tehotna? neviem teda ci nie si na sk ale tu si zakonom chranena potom ako to oficialne oznamis... takze sa pokojne sud - vysudis pekne peniaze...

no, na mne to este nie je vidno, vlastne zatial len chudnem, ale zase pas sa mi uz rozsiruje - vidim to na obleceni... Fakt je ze pri malinkej som nejake zmeny postrehla az v 7-mom mesiaci, takze ja som ani tehotenske veci nekupovala - skor saty princesovskeho strihu a bedrove nohavice - to uplne stacilo...( a nosim ich vlastne doteraz...)
teraz to asi bude horsie ale v kazdom pripade este veci nakupovat nemienim.

lucatko87
21. jan 2011

ahojte baby v ktorom tyždni vam už videli male...ja som bola 3 tyzden a este mi nic nevideli...v pondelok idem to budem asi v 5 tyzdni tak dufam ze uz nieco uvidime...bojim sa ....

damka
21. jan 2011

wau, baby, tak to som teda milo nemilo prekvapena takymi vselijakymi reakciami, ale aspon vidim, ze v tom nie som sama... co sa tyka toho, ze sme to uz povedali rodine a kamaratom, islo o to, ze ma lekarka hned po zisteni, ze som tehotna vypisala na tyzden, takze sme museli s pravdou von a hlavne v robote... tam sa to skryt nedalo... nas plan bol tiez vydrzat na prvy ultrazvuk, kde uz bude babo vidiet, ze vtedy to oznamime, ked uz kvazi budeme vediet, ze je vsetko ok. ale okolnosti boli ine. no a chvalabohu je zatial vsetko ok.

@gmartina to ma podrz, ze ta vyhodili... kde si? na sk? ja som v nemecku a tiez mi doktorka povedala, ze som pod ochranou tehotnych a preto ma sef teraz nemoze vyhodit ani keby chcel. a to mam zmluvu iba na rok. neviem, skus sa na to popytat... ja robim s muzom v tej istej firme, ja som tam na recepcii a muz je fyzioterapeut a pocas mojej nepritomnosti v robote doniesol od sefa take pikosky, ze sa mi hlava kruti, ale tak ja ho mozem, uz som sa s nim raz vadila a vyvadila som si svoju pravdu, tak pri tomto sa ho nezlaknem ani trosku

@mary021 mary, to mi je fakt luto, ze este aj od maminy taky ohlas ☹ ale ostan silna!! nech ta nic nezastavi 🙂

@lucatko87 ja som bola teraz cerstvo u lekarky, vcera na kontrolu a vcera som dokoncila 6tt a na sone bola iba velika bublinka cca 1cm. babo sa zatial skryvalo 🙂 u kazdeho je to individualne, netreba sa plasit. mam kolegynku, ktora uz porodila, ale tiez ju lekar uz v neskorom tehotenstve vystrasil, ze mala je strasne malicka, ze nejde podla knizky... tak ona chuda bola samozrejme hned v strese a pritom to nic nebolo, lebo kazde babo sa vyvija inak. a jej dcerka mala pri narodeni ukazkove hodnoty 🙂