Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
9. aug 2010

@alexis13 vitaj mezdi nami az teraz som si ta tu vsimla prepac 😀

susika
9. aug 2010

@andrea0903 -to presne hovoril aj moj tato, že len an vložky robí🙂)a ked sa vyvesilo prádlo, tak sa smial, že "samá gaťa"🙂))aj mojmu chlapovi sa smiali, ale tak v dobrom, že ked sa mu dcera narodila, že len na vložky bude robiť..tak čo mu teraz povedia, že je chlap s velkým "ch", ked sa mu zadaril chlapec?🙂)no nebiť mna, tak ho nemá..to som ja vyčítala aj pri prvom aj pri druhom, že kedy čo a ako..a našťastie bol doma vtedy, ked mal byť🙂))ved malu sme skoro nestihli "spraviť"tesne pred koncom ovulacie sa zadarilo

zabkaevka
9. aug 2010

@vi3ka : no môj manželík je presne na to tak isto s tým jedením. on radšej bude jesť kadžý večer pizzu v reštike, ako si niečo doma ukuchtiť, alebo hoci len zohriať, keďže mu zvyknem nachystať keď som niekde šla služobne. A keď som vtedy bola v nemocke na tie magnéziové infúzie, 10 dní, tak tak schudol, že ešte teraz dva mesiace potom, pomaly neberá. On je inak veľký jedák, ale vôôôôôôbec to na ňom nevidno. To mám nervy keď mi pvoedia, že čo mu nedávam jesť, a pritom, raňajky mu stále dám, hoc nemusím vstávať,ale nepustím ho bez toho, niekedy keď stihnem, alebo mám niečo tak aj desiatu dostane, na obed chodí do reštiky a večeru má každý deň anvarené, a plus ešte potom neskrô si k TV dá min. dva krajce chleba s niečíím. noo proste žrút, ale ako žížala ☹ Hmm čo už s ním.

@andrea0903 : supeeeer gratulujem 🙂 parááádička. tak sa pekne držte 🙂 a áno to je krásne keď vidno pišulku na ultrazvuku, aj môjmu to takto musela dokina "dokazovať" 🙂 teším sa s tebou 🙂

susika
9. aug 2010

@andrea0903 -ja som chcela Leu, potm som rozmýšlala nad Emmou, tie dve "m" tam mali byť..ptom nad hankou, no kied sa narodila tak skoro, to by mala hned po sebe tie sviatky, tak som rozmýšlala a nejako ma tam stresovali, tak som dala po sebe a tatino bol rád, on chcel malú Zuzičku🙂)a veru bola ako taká princeznička medzi samými chalanmi, bola ich slniečko...mala vtedy dvoch bratrancov a tí jej len Zuzička vraveli...teraz už má troch🙂)ale pribudne jej malý braček a malá sesternička🙂))

lulu4
9. aug 2010

@andrea0903 veru mne sa pacia take mena ktorych nie je na meter stvorcovy desat ako Samko, Natalka a podobne.. netvrdim ze nie su pekne tie mena ale je ich uz moc ako kedysi Janov, Jozefov a podobne... ale tak kazdy ma iny vkus...
no a s tymi vlozkami, sminkami a tak to ma tvoj muz pravdu uz bude len na to robit a zarabat a hlavne bude to zenske kralovstvo ten vas bytik 🙂 xixi ale on si zvykne ved uz teraz zije s tromi zenami dokopy 🙂

susika
9. aug 2010

inak čo sa tíka spania cz poradnu, tak tento dobec to vždy prespí..hlavná vec, že kým tam čakám, tak ma kope , kde sa deá a ked sa má mrviť, tak sa skruti do klbka a ked sa robí sono, tak doki hladá, čo kde má🙂))to má po tattovi🙂)ale malá tiež taká husenička tam bola, stále v klbku skrutená🙂)a teraz tak aj zaspáva...ako nejaká obranná poloha🙂))

lulu4
9. aug 2010

@zabkaevka @vi3ka no baby tak vidim ze vasi manzelici sa spoliehaju v stravovani len na vas.. to nie je prave to najlepsie ale tak co narobite... hlavne nech neumru od hladu aj ked si budu kazdy den parky varit 🙂 lebo co som pocula tak niektori muzi ani tie nezvladnu 🙂
tak take jednoduche jedla ako prazenica, hemendex, bryndzove halusky, rizoto, kuracie sote a francuzske zemiaky moj manzel zvladne takze verim ze ked budem v porodnici od hladu neumrie... nastastie aspon svokru tu mame nedaleko takze v pripade nudze by mu najest dala 😀 😀 ale ja sa zase obavam takeho ze keby mal dat prat tu pracku by ako tak nastavil ale aky prasok by tam dal a tak netusim lebo ja mam na farebne zvlast, na tmave zvlast gel a potom praci gel klasicky v ktorom periem vsetko ostatne ten persil co moze byt aj pre deti...a by som sa bala ze tam nahadze vsetko co uvidi a bolo by to krasne zafarbene 🙂 preto sa snazim teraz prat co sa da nech ma ciste veci keby ma to chytilo aby nemusel prat, ved ma caka aj dobra kopa zehlenia nasich veci.. pre drobca uz mam vsetko hotovo

zabkaevka
9. aug 2010

@lulu4 : tak to máš fajn s tou samostatnosťou manžela. hmmm a to pranie, tak môj manželík by vedel vyprať akurát monterky 🙂 ale v poho, ja to beriem ako moju "prácu" ale iste ke´d mu poviem čo a ako urobí to, a teda keby mi trebalo potom pomôcť pri bábätku tak iste pomôže. prichystám a poinštruujem ho, ale on dorobí. Tak bolo na začiatku tehu, asi tri krát som nevládala z postele vstať, ale mala som všetko prichystané na varenie, už len to dať variť, a to zvládol, takže myslím, že v poho to bude 🙂 inak vie on navariť také že kovbojský guláš (mix slaninka, párky, cibuľa, červ.fazuľa) potom ešte párky uvariť, hmm možno hemendex by tiež zvládol, resp. praženicu ist tiež 🙂

mňaaaaam chúťky tu robíme,idem niečo zďobnúť a potom už len relaxovať :-ň zajtra sa ohlásim, paaaaa

vi3ka
9. aug 2010

@zabkaevka 😀 chudáčikovia naši. asi by bez nás zahynuli čo? môj mm tiež taký suchárik, ale odkedy je ženáč, tak pribral 10 kíl, ale žeby to na ňom bolo nejak extra vidno.... môj aj niekedy varil, ale už ho to prešlo. veď načo, keď žena navarí no nie?

moja bambuľka má dnes asi v brušku diskotéku. vrtí sa celý deň. až ma niekedy orgány zabolia a dakedy mám pocit, že sa vykope von 🙂

taká som doštípaná. celé leto nič až teraz. júúj, svrbííí 😒

vi3ka
9. aug 2010

@lulu4 ako hovorí evka, máš to fajn, takto samostatný manžel 🙂 môj zase vyprať by vypral. už som ho naučila vyprať si montérky, len furt sa ma pýta, kam ide prášok a kam aviváž. 😀

lulu4
9. aug 2010

@vi3ka heh tak toto by zvladol ale zas s tymi domacimi pracami mi moc nepomaha to je na mne ale tak je to viac menej taka zenska praca, akurat tak povysava a vysype smeti ale aj to mi pomoze 😀 a ked sa bude so mnou pekne starat aj o drobceka tak budem ta najstastnejsia zena na svete...
s tou diskotekou v brusku to je take aj u nas neviem ci tam uz ma skutocne malo miesta... ale uz sa ozaj asi nevyspim... som zase citala knihu skoro celu noc... vacsinou maly sice v noci spi tak mam klud ale cez den je dost akcny v poslednej dobe a uz je to dost bolestive a tlaci sa hlavne pod rebra a na lavu stranu akoby sa odtial chcel vykopat von 😀

andrea0903
9. aug 2010

@lulu4 vidimm ze nemam iba ja multifunkcneho muza moj zvlada vsetko hravo dokonca lepsie pecie kolace ako ja..........my zeny sa pri nom mame ale kedze väcsinou pracuje a chodi domov len na noc tak su to vzacne chvilky 😀 preto ja nemam ani najmensie depky ze by tu pomreli od hladu ked ja odmasirujem prec 😝
@vi3ka to mas dobre moj ked siel prat prvy krat tak si rifle VYVARIL v pracke 😅 a ked som sla do nemocnice tak som mu nechala nazorny navod domacky vyrobeny co a kam a na jaky program 😲
@susika tak ja som rpisla dokonca aj na to ze ta moja mala herecka nemusi jazdu busom cely den prespi a jak sadnem do autobusu ze idem dakde tak mi dobre z brucha nevyleti.vcera sa jej ckalo mojej zlatej a dnes bola krasna mala otvorene ustocka a spala sivobec ju netrapilo ze doktor do nej stuchal 😎

susika
9. aug 2010

ja to má m to isté. ked tu poletujem, tak je spokojnáý drobec, ako si sadnem, tak má asi karate trening bo čo🙂)no, ja ako dieťa si pamätám, teda ked som bola v puberte, že som sa bála, čo a ako bude doma, ked ja odidem odrodiť a chlap doma, ež sa mi bude opíjať, bordel v dome, a čo ja viem čo...ako som dospela, tak to bolo fuk..a chlap veru je taký, ež aj uprace, aj navarí, aj operie, aj vyvesí...vie sa o seba pos´tarať...boa som dlllho v nemocke a on chodil denne az mnou 50km tam a 50 späť....nakupy robí on, ked ej doma...jednoducho super...piecť by tiež chcel vedieť, len sa bojí, že by to zhorelo🙂)a asi nece vyzerať ako baba🙂)dokonca aj žehlenie ovlada...no, je mu to teraz aj velmi napomocné, ked robí preč, musí sa vedieť o seba postarať...iba fazzulovú polievku nakyslo (tu bielu) si stale nevie zapamätať, ako s to robí🙂)))

dudinka80
10. aug 2010

@andrea0903 verim,ze sa coskoro pridam,co ma byt ,bude 🙂

dudinka80
10. aug 2010

@susika beriem kyselinu listovu a kupim si aj babyplan,a uz len sa snazit a snazit 😀

zabkaevka
10. aug 2010

ahoooj kočky 🙂 u nás v KE kde krásne vyzerá že bude, taaak sa teším, dokončím ukladanie vecičiek, a ešte asi aj umyjem okno v detskej, od toho dažďa, je také brrr ☹ Manželík sa rozhodol je v piatok ideme do MR na kupko, takže skúsim si poradňu prehodiť na štvrtok,s tým že na MD by ma mohol vypísať od stredy, ak sa bude dať deň spätne, na štvrtok a piatok zoberiem dovču, mám ešte presne 2 staré dovolenky, ktoré sa nedajú preniesť už po MD len by prepadli. Po MD si nechám tohto ročnú dovču, ani neviem koľko toho bude, potom uvidím ku koncu roka, keď mi urobia z personálneho vyúčtovanie, neviem prečo sa nedá už teraz vypočítať, no čo už.
@vi3ka : nooo tak to včera asi bol nejaký zvláštny deň, aj u mňa mimi sa vrtelo, kopkalo, hlavne poobede a večer, mne na ľavej strane, a presne niekedy nájde také miestočko, ktoré aj zabolí. Hmm neviem čo to je, ale asi vaječníky, ale aj sem tam mechúr už nájde, preto som posledné dva noci už aj ja vstávala cikať. 🙂 ale to je supeer, ja sa vytešujem, z takýchto prejavov miminka a tehulkovania 🙂

pepppe
10. aug 2010

ahojte babulky,,,neviete nieco o kivi???ta tu uz oekne dlho nebola 😒

zabkaevka
10. aug 2010

@pepppe : ciiiiiii fakt hmmm nič neviem o nej ☹

rusalka22
10. aug 2010

@lucia.kl no a v ktorom tyzdni sa kontroluje cinnost srdiecka?

pepppe
10. aug 2010

@zabkaevka nejako sa nam tu neoziva,,,asi ma vela prace s malickou

andrea0903
10. aug 2010

@pepppe no ano ale myslim ze by urcite aspon vediet dala ci?aj mna to velice zaujima co je s nou..........no zeny ja som dnes bola na poradni zatial som pribrala iba 4kilka zajtra ma caka hematologia a nejake mnamky injekcie do bruska

andrea0903
10. aug 2010

@pepppe no ano ale myslim ze by urcite aspon vediet dala ci?aj mna to velice zaujima co je s nou..........no zeny ja som dnes bola na poradni zatial som pribrala iba 4kilka zajtra ma caka hematologia a nejake mnamky injekcie do bruska

andrea0903
10. aug 2010

@pepppe no ano ale myslim ze by urcite aspon vediet dala ci?aj mna to velice zaujima co je s nou..........no zeny ja som dnes bola na poradni zatial som pribrala iba 4kilka zajtra ma caka hematologia a nejake mnamky injekcie do bruska

pepppe
10. aug 2010

@andrea0903 noo pekne ,,,to mas super zatial ze si len tolko pribrala 🙂 noo veru,,uvidime ci sa ozve mozno nema pc ,,,aj to sa mohlo stat alebo inetrenet doma

andrea0903
10. aug 2010

@pepppe mne je az divne ze len tolko lebo brucho ja uz mam teraz take jak na porod a cela som krasna jak obrazcok 😀 no ktovie verim ze je ok a coskoro sa ozve a vam sa ako dari?kukam ze sa mi drbe myska tak tu mam viac odpovedi nez by som chcela 😝

vi3ka
10. aug 2010

@zabkaevka aaahojky 🙂 aj u nás to už začína vyzerať na horúci deň, ale vôbec sa neteším. ja takéto dni prežívam ltt. 😒 úúúú kupko, tak to by som si aj ja dala povedať. 😎 ale toho roku už asi nie, až budúci sa vyčvachtáme aj s bambuľkou. len sa veľmi nevystavuj na slniečku a bruško zakrývaj, aby si malej neublížila.aj tak tam má dosť horúco v brušku a ešte ak by na ňu slnko pálilo, tak hotové termálne kúpalisko 😀 😀
aj mne sa malá vyvaľuje hlavne na ľavej strane a dakedy tak zarve, že aaauuu, ale je to úžasné takto ju cítiť a predstavovať si, čo asi robí v tom brušku. stále hovorím, že by som chcela mať doma utz, aby som ju mohla sledovať, čo to vystrája 😀

ja idem dnes poobede na poradňu a už mi vypíše papiere na MD, takže ma potom čaká vybavovací maratón. "hurá" 😒 😉

zabkaevka
10. aug 2010

@vi3ka : juuuuuj jasné, nebudem sa opekať na slnku, to som ani nikdy nerobila, stále som pod slnečníkom, a ja mám takú pokožku, že aj tam ma pekne opáli slniečko (viac ako manžela ktorý bol stále ako na grile 🙂 ), ale bruško si iste šatkou prekryjem, to by som maličkej neurobila, že by sa saunovala ☹ a ani kúpať sa nebudem, ani to som nezvykla na kupkách, ja som skôr taký strážca vecí, a tlmočník 🙂 (vieš maďarčina) akurát jedine v mori sa poriadne vyčvachtám. a áno aj ja sa už teším, na budúci rok ako rodinka pôjdeme na dovču, už aj vieme kde, veľmi sa nám páčilo v Chorvátsku v Crikvenici, tam je urobená piesková pláž, kde sa dá super aj maličkými deťmi aj vo vode čľupkať 🙂 a je to najbližšie, nejakých 750km od nás (ako cesta napr. do Prahy) , takže iste tam to bude 🙂
A čo treba vybavovať po vypísaní MD??

vi3ka
10. aug 2010

@zabkaevka xi mne povedal doki, že môžem ísť do vody, ale že najlepšie v mori. no predstav si teraz v našich týždňoch, aby sme sa teperili nejakých 17-19 hodín do HR. 🙂 ja tiež dúfam, že sa budúci rok vyberieme na rodinnú dovču niekde k moru. najradšej by som do grécka, ale keď hovoríš, že aj v HR sa dá nájsť piesková pláž, tak to ešte prehodnotím. ja neobľubujem tie kamienkové. mužovi to veľmi vyhovuje, ale mne nie.
čo treba vybaviť? hmmm..... tak ja keďže som už nezamestnaná musím odniesť papiere na sociálku. jeden na DNP a jeden na to klasické a potom ešte aj do druhého piliera aby mi štát platil musím niečo vybaviť, len neviem čo konkrétne, ale tak svokra mi ho robila, tak ona bude vedieť čo s tým. a potom asi aj na zdravotnú poisťovňu budem musieť zájsť a oznámiť zmenu z PN na MD, ak by to náhodou nemali v systéme. a dúfam, že to už bude všetko 🙂

vi3ka
10. aug 2010

včera som kecala s kamoškou, čo má 2 mes. synčeka. ako dobre padlo porozprávať sa s niekým, čo to už má za sebou. radila mi, čo si mám určite vziať do nemocky, že je tam super personál aj lekári, tak že sa nemám čoho báť. no tak už aby to tu bolo. ale konštatovala, že jej aj bruško chýba a ten úplne najbližší kontakt s bábätkom aký máme my teraz. ale že ma čaká najkrajšie obdobie po pôrode. júúúj už sa neviem dočkať, len nech je všetko v poriadku.

vi3ka
10. aug 2010

baby idem sa sprchnuť a šup na poradňu. tak zatiaľ pekný deň prajem a potom sa ozvem, čo nového 🙂

lucia.kl
10. aug 2010

@rusalka22 malo by byť v 6 až 8tt

lucia.kl
10. aug 2010

@vi3ka papiere do druheho piliera som vybavovala po porode deti, som išla na socialku s rodnymi listami a tam mi dali tlačivo ktore som vpisala, do zdravotnej som vôbec nešla, ich to nezaujima, PNku ti plati socialka tak ako MD