Rybárky, mamy a manželky rybárov. Ako s tým žijete?

titkovamiriam
14. júl 2008

Mam syna vasniveho rybara a aj prvy manzel bol rybar,sama som ale v tejto zalube potesenie nenasla.Som ale rada ked ,,pride ,, domov ulovok.Ake skusenosti mate s timto konickom.
nevadia vam vsade haciky a silony a tie debaty kto kde kedy chytil takuuu rybu 😀

motiilik
14. júl 2008

ahojky....tak to poznám,ja mám manžela váááášniveho rybára a staršiu dcéru to tiež baví,takže viem o čom hovoríš....mna to taktiež nejako nepriťahuje,ale podporujem ich v tom.... 😀

titkovamiriam
autor
14. júl 2008

aj ja podporujem syna 🙂 ,este cez prazdniny nespal doma,chodi s kamaratmi/maju tam aj dozor/ na ryby aj cez noc-ci prsi,neprsi stale je pri vode a pride si len po jedlo a obcas pre ciste veci alebo pre peniaze ze si musi nieco dokupit 😀 ,inak som vlastne rada ze je takto v prirode a nerobi somariny alebo sa nenudi pri pc ci telke.No mna by to nebavilo.Obcas ho ideme s Marekom kuknut no je asi tak vsetko.
no a pochytal od kaprov sumcov aj zubaca ci stuku. 🙂

filipi
14. júl 2008

ahojte, pripájam sa manžel je vášnivý rybár a syna to tiež začína baviť hlavne to stanovanie po nociach. Úlovku sa teším 🙂 , ale to vraždenie v mojej kuchyni a tak to už je voľačo, neznášam to 😠 a nadávam, lebo väčšinou sa do odohráva keď mám vyumývanú kuchyňu. Keď som začala s manželom žiť a prvú rybu vraždil tak som strašne plakala ☹ chúďa rybka a veru som ju ani nejedla. Udice, háčiky, silony mi nevadia lebo to uskladnené doma nemáme. 13.6. v piatok sa mu ale rybárčenie nevyplatilo nestihol prísť ani na miesto určenia pretože sa po ceste zrazil s jeleňom. No a posledná príhoda sa stala keď sme spolu len chodili boli sme na predĺženom víkende na Liptovskej Mare chytil peknú rybku a ja som mu ju pustila nazad do vodičky. 🙂 samozrejme o tom nevedel, že som to bola rozmyšľal ako je možne, že mu zo sieťky zmizla po 2 hodinách som to nevydržala ani rybári na okolí a zradili sme mu to, že čo som vyviedla. Nakoľko bol veľmi zamilovaný a dúfam, že ešte aj je tak sa na tom schuti zasmial, a skonštatoval, že ja na ryby s ním chodiť nebudem. 😉

titkovamiriam
autor
14. júl 2008

michal pusta rybu ked sa mu paci a je mu jej luto 😀

titkovamiriam
autor
14. júl 2008

inak este aby ste vedeli,michal ich aj zabije no pitvat ich musi moja mama,mna by asi z toho porazilo 😠 ,nemam rada ryby smrad-aj v obchode sa rybacim oddeleniam vyhybam,no ked ich uz idem varit tak to je ineeeee 😉

duskaf
14. júl 2008

Ahojte, môj ocko je vášnivý rybár a ja, vlastne celá rodina sme boli vášniví rybári, odkedy som sa vydala nejako som sa tejto záľube nevenovala, ale asi je najvyšší čas, lebo Danka to veľmi baví. Neviem ako je to možné, no keď ocko niekam musel od udíc odskočiť, a nechal tam mňa, hneď začali brať a už som ťahala.

mexx
14. júl 2008

Moj tatino je absolutne najsamvasnivejsi rybar, dedo bol takisto, a ked som bola "mala", drzala to aj mna. Teraz mam k tomu taky viacmenej neutralny pristup, ale na tanieri ryby priam zboznujem (akurat mi je luto, ked to treba zabijat)... 😅 Moj drahy ma tiez take sklony, takze ocakavam, ze o chvilu budem patrit k manzelkam vasnivych rybarov, a mozeme tu vykecata do bezvedomia. 🙂

titkovamiriam
autor
14. júl 2008

jej ja som tak rada ze nas je viac co ,,trpime,,takimto syndromom 😀 ,inak ja som v detstve ani nepoznala ludi co chodia na ryby,az cez manzela,no manzelstvo sa mi rozpadlo,ale Michal to asi zdedil 🙂

motiilik
14. júl 2008

no ja tiež nazabijem a ani navypytvám rybu,to je všetko na manželovi,ale prevdu povediac,môj manžel ich chytá len pre zábavu,elbo ani ja ani on ryby nejadávame,takže keď aj niečo chytí a náhodou si to zoberie,tak buď z toho spravíme tresku,alebo riozdáme rodine....manžel skoro väčšinou ryby púšťa.... 😀 a o tom stanovaní ani nehovorím....manžel mi robí v zahraničí,a keď príde domov na celozávodnú dovolenku,tak z tých troch týždňov je dobré dva na rybách a ostatné dni je doma,ale my sme tam s ním,takže sme stále spolu...

martina.d.
15. júl 2008

ahojte, tak sa pripájam. Môj manžel je tiež rybárom,ale aj poľovníkom. Dokonca, počas môjho prvého tehotenstva som bola s ním na rybačke skoro každý večer. Do pôrodnice som tiež išla z rybačky, boli sme na nej od 13,30 a o 13,45 mi začali prvé kontrakcie ( v tej chvíli ma ani len nenapadlo, že to môžu byť kontrakcie a považovala som to len za bolesť brucha.). Potom keď boli stále častejšie a a intenzívnejšie, ja som sa zvíjala na nafukovačke, a stále som manželovi vravela, neboj sa , to prejde 😀 😀 😀 , mi manžel zahlásil, že on sa už nevládze na mňa dívať a išli sme domov po veci a do pôrodnice. Podotýkam, že to bolo o 04,00 hod. ráno a svietil nádherný a veľký mesiac. Proste spln ako z rozprávky. Len ten pôrod nebol z rozprávky, ale už je za ním.... aj za druhým 😀 .
Teraz už na rybačku už ja nemám popri materskej, deťoch a domácnosti čas a ani chuť. Keď aj s manželom vybehnem, tak len lietam okolo dcérky, aby nespadla do vody ( napriek tomu mi už 3 krát spadla 😀 ), a tak si rybačku užíva len manžel a ja fungujem ďalej. Ale keď deti trochu povyrastú, budem opäť chodiť s ním.
Ryby milujeme obaja, najviac tie na tanieri. Ryby u nás zabíja manžel a ja ich varím. 😀 😀 😀

alexandra
15. júl 2008

U nas sa zase vsetko meria na cisla, kym som si zvykla, to trvalooo 😀

titkovamiriam
autor
16. júl 2008

tak michal vcera dosiel spat domov,zatuzil po posteli,teplej vani a zubnej kefke.Doniesol dvoch kaprikov a bude grilovacka,dokonca jedneho kapra predal cinanom co chodia skupovavat ryby priamo vytiahnute z vody na susi,tak zarobil tri stovky 😀

danabr
17. júl 2008

ahojte!zdravím hlavne titkovúmiriam,som rada,že sa tu otvorila tato téma.ja mám mužíčka a syna /12.r/vášnivých rybárov ,moj syn dokonca spí na rybárskom lehátku,niekedy ma hnevá,že sme menej spolu,hlavne cez tie ich výpravy,ale vždy lepšie ako krčma,alebo drogy.A to vetky ryby púšťajú,sú proste zlatý,som šťasná,že ich to baví 😎

titkovamiriam
autor
17. júl 2008

ahoj-ved aj ja som rada ze sa niekde neflaka a nespejuje skolu ci vlaky 😠 ,teraz si dal pauzu a uziva si to doma s marekom a babkami. 😀

danabr
17. júl 2008

tak nech im to vydrží čo najdlhšie,lovu zdar a ďakujem za odpoveď.a teraz vidím,že ste z bratislavy,chodia tí vaši aj na záhorie na axi??? 😀

titkovamiriam
autor
17. júl 2008

nie zatial len v okoly Ivanky,ale ked to synovi vydrzi tak pojde tie ryby aj studovat 😀

danabr
17. júl 2008

tak neva,o tej škole som počula, raz to dávali v TV,aj ja by som bola rada,keby to moj synček išiel študovať,viem,že to nebolo v Ba ale mimo hlavného mesta. 😕

titkovamiriam
autor
17. júl 2008

v ivanke pri dunaji 😀 ,len ten odbor neotvaraju kazdy rok-tak ked neotvoria rybarsto chce ist na kynologiu a psovodstvo 🙂

danabr
17. júl 2008

ďakujem to by ani nemal ďaleko ,autobusy jazdia aj tam,no ale ešte dokončí ZŠ a tak .Tak prajem rybárom vela rýb a mamine vela trpezlivosti,majte sa. 😅

titkovamiriam
autor
17. júl 2008

dik a pa

bibinka
20. júl 2008

ahojte, tak ja som tiež postihnutá "týmto syndrómom-rybárstvo" Otec bol rybár, aj obaja bratia sú rybári. No a vzala som si tiež vášnivého rybára. 😀 😀 😀 . Ten môj dokonca kým sa so mnou nezoznámil, tak nebol v žiadnej organizácii a po mesiaci chodenia už mal preukaz vo vrecku. 😎 No a namiesto romantických prechádzok po meste a uličkách a diskotékach , som si musela kúpiť gumáky a chodiť s ním okolo vody a po vode, lebo "bolo treba chytať" 😅 Však to poznáte, že?
Máme dvoch synov a mm dúfa, že aspoň jeden sa na neho v tomto podá.
Aj teraz na dovolenku ideme na Lipt.Maru, len preto, že sa tam bude "dať hodiť". Ale nesťažujem sa, začalo to baviť aj mňa, chytám mu beličky a podobné nástrahy, no v žiadnom prípade nič nezabíjam.
A ryby tiež viac púšťa ako berie domov, to už musí byť, ale ani tak a nám o zuby nebijú., takže skôr rozdávame. 😎

titkovamiriam
autor
21. júl 2008

tento vikend sme mali rybarsky klud,syn je trosku prechladnuty,tak bol aspon v rybarskej predajni,lebo k vode som ho nepustila 😒

bibinka
22. júl 2008

titkova- to môjho ani prechladnutie nezastaví. Teraz mesiac zháňal vysoké čižmy s neoprénom, lebo také ešte nevyrobili, až teraz mu výrobca volal, že dali vyrobiť jeden kus špeciálne pre neho a tak som zvedavá 😅 . MM hovorí, že:,, už aby som stál vo Váhu!" 😀

titkovamiriam
autor
22. júl 2008

BIBI 😀 ,tak michalovi bolo dost blbo no dnes uz je znovu pri vode 🙂 ,robil si niaku zmes vecer cela kuchyna bola od muky a kukurice 😠

danielitka26
22. júl 2008

ja mám rada rybačky mm tiež lovil ryby ale ako dieťa a teraz by som brala keby sa mu to tiež tak začalo páčiť lebo ja milujem vodu klud a ticho pozerať na hladinu ...juj
ale toho sa asi nedožijem ...my sme skôr hubári a futbalisti 😀

bibinka
25. júl 2008

titkova- Michal je ozajstný rybár, chytá kapre? Môj je skôr na prívlač. Inak, tie čižmy mu došli, ale vôbec nie sú podľa jeho predstáv, tak som si včera vypočula hodinové rozčarovanie a dnes ich ideme vrátiť výrobcovi, lebo mu ich vyrobili kratšie o 5cm(veľmi dôležité 😀 ) a neoprén len na lýtkach a nie po celej dĺžke.
Tak ideme na dovolenku bez nich, čo už? 😅
danielitka- možno sa tvoj muž navnadí ak mu farbisto vyrozprávaš ako veľmi chceš ísť na ryby.taká pohodička ako nikde na svete.No, my ani futbal ani huby, škoda, aspoň tých pár dubáčikov do kapustnice na Vianoce by som brala. Ale keď my tu mám estrašne veľa medveďov a bojíme sa ísť do hory ☹

titkovamiriam
autor
25. júl 2008

je na kapre 😀 ,vcera my vysvetloval ako je dolezite aby kukurica vonala/dal za par zrniecok61sk a ja som mu povedala ved to mohol kupit aj dve velke bonduelky a este by sa aj on najedol/,a este aj srot ze je dobry arasidovy/mne to smrdelo ako ho.../ 😀 a slubil mi ze dnes ked je dobre pocasie donesie,,lisca,,kapra bez supin-tak som zvedava.v nedelu budeme jeho ulovky grilovat a ked to pojde takto dalej mam o vianoce postarane 😀
tie cizmy skoda 😠

bibinka
25. júl 2008

tak on je už taký malý profík ked si vyrába boilies... 😀 Ja som akási skeptická ku grilovaným rybám, čo ja viem, je to dobré?

titkovamiriam
autor
28. júl 2008

Grilovana ryba je perfektna,ci uz robena klasicky v tej grilovacej rybke priamo na grile,alebo v alobale s roznym korenim a zeleninkou 🙂

rybecka
30. júl 2008

Ahojte,
aj ja mam manzela rybara a vasniveho az mi to lezie na nervy lebo ryby su mu prednejsie ako rodina 😠