Tehotná bez manžela. Nájdete sa tu také?

nosoroztek
2. apr 2007

ahojte, otvaram novu temu, kt. by mala byt predovsetkym o zenach, dievcatach, ktore este nie su vydate, ale maju priatelov, snubencov, alebo su same, no napriek tomu cakaju babatko. bola by som rada, keby sme sa tu delili o svoje pocity, o skusenosti s oznamovanim tehotenstva nic netusiacim rodicom, o skusenosti s lekarmi, o tom ci chystate napriek svojmu stavu svadbu alebo nie, atd. jednoduucho by to tu malo byt o vsetkom,s cim sa stretne tehotna a slobodna 😉 tesim sa

olianko
3. apr 2007

kocky ste este tu? 🙂

nosoroztek
autor
3. apr 2007

ahoj olianko

olianko
3. apr 2007

ahoj nosoroztek 🙂 uz som myslela , ze tu nikto nieje.Ja kym pobeham okolo malej tak aj vsetci odidu 🙂 ☹

hanka31
3. apr 2007

Ahojte baby,
uz je tu sice mrtvo, vsetci uz asi spinkaju... 😵
ale napisem: my s priatelom chystame malu svadbicku, ale som v stave, ze sa vobec netesim...nikdy som po tom nejako netuzila ☹

ika.
3. apr 2007

Hanka, svadba bude pekná, tie pocity, že si berieš človeka, ktorý za to stojí, aby si si ho zobrala za manžela, sa určite dostavia. A myslím si, že príde aj radosť zo svadby. Alebo Ťa trápi nejaký problém?

musko
3. apr 2007

. Ahojte
Pridávam sa do klubu. Žijeme spolu s priateľom a máme syna. Tiež si myslím, že papier nie je až taký doležitý a nechceli sme sabrať tehotní 😉
Svatba bude 29.6.07 len pre najbližších.
Hanka, tie pocity prejdú. Ja ich mávam na striedačku, je to náročné - prekladali sme termín už 2x, nezhodli sme sa s mamkou na oblečení, no je to skrátka divadlo, musíme vydržať 😀 . Život pojde normálne ďalej, priezviská budem mať dve - cez pomlčku a hotovo - v podstate sa nič nezmení.

ika.
3. apr 2007

Myslím si, že svadba nie je o bielych šatách, hoci každá z nás to intenzívne prežívala, teda hovorím za seba (už som vydatá necelý rok), ale je to fakt dôležité rozhodnutie v živote dvoch ľudí, ktorí sa milujú, nie je to len na chvíľku...ale snáď na celý život... A samozrejme súhlasím, že na lásku vôbec nikto nepotrebuje ten "papier", ale predsa len treba myslieť aj do budúcnosti, či sú to len také elementárne, ale dosť dôležité veci, ako sa budú volať deti, či po otcovi alebo po matke. A okrem iného naša legislatíva vôbec neupravuje nijakým spôsobom partnerské zväzky, čo je smutné a alarmujúce v prípade úmrtia jedného z partnerov, partner, ktorý tu zostáva, nie je dedičom po zosnulom...

hanka31
3. apr 2007

Ahojte "Sovicky" 😉 ,
je to hrozne, vzdy sa musi nieco do...
Musim sa trochu postazovat,
ked mame s priatelom predstavu o svadbe a zhodli sme sa, pri vybavovani formalitiek nas riadne uradnicka nahnevala s terminom. Dali sme si svadobny obrad v dedinke 30 km od bydliska..., ale hostina v restike u nas...S prepacenim "geriatricka oslava 60..." Normalne schvalujem svadby so svedkami! Najradsej by sme to tak urobili, ale bude to musiet byt kompromis 😔 kvoli rodicom...
Tie pocity vo mne tiez lomcuju, hlavne vykaslat sa na to 😠 ... ale svoji chceme byt,kvoli babenu, my sme uz taki "postarsi dsatnici" 😀

ika.
3. apr 2007

Hani, svadbu nerobíte len pre seba, aj keď samozrejme hlavnými hviezdami programu budeš ty a tvoj manžel, ale ber do úvahy, že ťa rodičia vychovali, čiastočne určite financovali, a celé vaše "geriatrické" príbuzenstvo sa chce sa vami potešiť. Nebojkaj, nakoniec sa tak dobre budete baviť, že budeš prekvapená 🙂

musko
3. apr 2007

No veď to ika.!
Navyše nemám - a ani nechcem České občianstvo, stačí mi Slovenské, malý má oba a volá sa po ockovi.
Vieš, biele šaty som nechcela - ani nechcem, mám svoje roky, máme spolu dieťa, nepotrebujem to. Uvažujem prakticky, chcem niečo, čo ešte využijem- myslím si, že je to pre mňa zbytočná investícia dať pár tis za požičanie šiat na 1 popoludnie....Budem mať nohavicový kostým, len nie ten, čo sa páčil mne....Ale využijem 😒

ika.
3. apr 2007

Nerozmýšľala si o jemných letných svadobných šatách? Nemusia byť biele, ale niečo pastelové, aby si bola krásna v tú dôležitú chvíľu.

musko
3. apr 2007

Hani, absolútne chápem!
My sme tiež postarší 😀 35 a 40 r, mali sme to úplne super naplánované - svatba a potom neformálne hostina - garden party na jednom prenajatom statku( ak chceš tak kuk na www.rezidenceposledniraj.wz.cz)- prenajaté na celý víkend, keďže to bude medzinárodná záležitosť ( ČR, SR, Angličania, Australaci...). No a všetko sme to chystali ako prekvapko pre našich, nič od nich nechceme, všetko si hradíme sami. A čo sa nestalo, moj otec dostal od svojich sestier letecký zájazd na Korfu a hádajte, kedy sa má vrátiť? Deň po povodnom termíne svatby 😠 😠 - malo to byť 23.6. Takže svatba musela byť preložená - na 29.6. čo je piatok, takže to bude na pravé poludnie, skomplikovalo to život nám aj svedkom, ale najviac kamošom z Anglicka. Takže 23.6. pojmeme ako rozlúčku so slobodou a v pitok to bude len pre nejbližších so slávnostným obedom a basta, hotovo.....

musko
3. apr 2007

No veď to ika., lenže moja mamka má utkvelú predstavu, že nevesta nesmie mať nič vzorované.... Takže mám šampaň farbu - top, nohavice a krásne sako....Lan sa v tom proste cítim moc strojene - asi to bude tými 2 rokmi v rifliach a bitaskách 😀 😀

hanka31
3. apr 2007

No o to prave ide, baby 😖 ,
ked neznasam predstavu, ze som "hviezou programu" ani moj taky neni, sme take mysky...S tymi rodicmi to tiez beriem, ale poznate vztahy v rodine...niektore tetky prosto nemusim...bud budu otrasne vychvalovat, alebo otrasne za chrbtom ohovarat...som strasne senzit.na taketo situacie... Fakt by nieco prakticke na oblecenie bodlo financne lepsie, ale budem v 20tt.... 😝

musko
3. apr 2007

Hani, mne sa vydávala spolužiačka na VŠ v cca 5 mes , mala krásny nohavicový kostým, ani nebolo vidieť, že je tehuľka, a dnes možeš mať šatičky v empír štýle, takže to zakryješ. Neboj, to vydržíš a zvládneš ( a ja tiež). Ani my nie sme radi stredobodom programu.... Na tetušky sa len milo usmievaj ak ich má potešiť len to ohováranie, nech majú spokojnejší život 😉

ika.
3. apr 2007

Hani, kašli na tetušky 🙂, nedaj si pokaziť náladu blbými komentármi, buď imúnna voči takýmto ľuďom. Bude to váš pekný deň a veru nikým si ho nenechaj pokaziť. A nakoniec aké šaty si si vybrala? Alebo ešte hľadáš niečo?

ika.
3. apr 2007

Muška,budeš krásna a vdržíš aj v lodičkách a manžel na tebe nechá oči 🙂, a ten pohľad pre neho určite stojí za trochu nepohodlia 🙂

musko
3. apr 2007

ika., kde v Nitre žiješ? Mala som tam tetu - na Klokočine a mám odtiaľ 2 kamky z VŠ.

ika.
3. apr 2007

Muška, na Klokočine, na Dieloch.

musko
3. apr 2007

Svet je malý....
Do Nitry sme chodili z výšky aj na tzv. krúžkovice - na celý víkend - spolužiak tam mal domček po babke. No bolo to super, bolo sme slušný krúžok, neboli sme moc bujarí, skor sme chceli spolu vypadnúť mimio Blavu a byť len tak spolu. Škoda, že je to už preč.... My ( divčatá) sme sa starali o jedlo v deň príchodu a druhý deň nám pravidelne chalani nosili raňajky do postele a varili guláš.... No pohodička....

olianko
3. apr 2007

tak babulky vy tu uz rozoberate svadobne saty? 🙂 ja mamuplne jasnu predstavu ake by mali byt keby som sa isla vydavat 🙂

ika.
3. apr 2007

Za krúžkovicami a spolužiakmi z výšky je mi občas fakt smutno, všetci sme sa rozliezli po Slovensku a kontakty sa prerušili. Na výške bolo fantasticky a tak bezstarostne...

ika.
3. apr 2007

Oli, a aké by si chcela? 🙂

hanka31
3. apr 2007

No Vy ste zlate, uplne mi tu nalievate optimizmus 🙂
DAKUJEM KRASSNE...
Samozrejme, ze si vyberam empir, tam sa brusko schova, skoda, ze mi nesedia farebne k satam topanky, tie mam smotanovej farby...
Saty chcem jemne, bude mozno teplo, bez krinoliny-konstrukcie, len tylovku spodnicku.Jedny smotanove som mala na sebe, ale v tych topankach sa mi zdali trosku kratke.Kvoli tomu 20tt nechcem riskovat kupovane, lebo som dost stihla a mozno mi to uz neskor "povyskoci" Ale skoda tych penazi, asi som hrozna ☹
No snad nam to nase male odpusti, ja nechcem ist ani fotografovi, spoliehame sa na pekne pocasie a dobre oko mojej sestry, ze to zvladne s nasou zrkadlovkou...
V zivote by ma to nenapadlo, kolko "podnikatelov" "zije" zo svadieb... Hlavne, ked peniate potrebujeme na byt... 😒

musko
3. apr 2007

Najviac ma mrzí, že sa prerušili kontakty, mali sme sa radi a rozumeli sme si, ale akosi sa to rýchlo zbehlo po štátniciach a promócii....Pomaly sme si nestihli povedať ahoj...
olianko, tak aké? 😉

musko
3. apr 2007

No Hani máš pravdu, ale vydávaš sa len raz ( aspoň dúfam)!

ika.
3. apr 2007

Fotky sa dajú urobiť pekné aj bez fotografa. To je v pohode. Jáj, no jasné, svadba je veľký biznis... Moja sesternica sa vydávala v 22.týždni tehotenstva, bruško mala už riadne a dokonca si trúfla na sukňu a korzet. A vieš, že sa to bruško pekne zamaskovalo? Ani by som tomu neverila, keby som ju nevidela 🙂. Ešte skús mrknúť aj iné svadobné salóny a určite nájdeš to, čo hľadáš. Nebuď taká "praktická" žena, trošku rozmaznaj samú seba, šatičky na požičanie nestoja tak veľa.

ika.
3. apr 2007

Muška veru, od štátnic a promócií som väčšinu ľudí nevidela, a to sú už 4 roky, ale asi život je taký, priatelia prichádzajú a pozvoľne odchádzajú...

olianko
3. apr 2007

ika chcela by som bledomodre zo sifonu, pod prsiami by boli stiahnute a volne by padali dole 😀 taky je moj sen.Ziadne saty typu torta 🙂

musko
3. apr 2007

Bledomodrá bolaaj moja predstrava - alebo lososová.... Ale tá modrá je úžasná!!!!