Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ma.senka
23. máj 2010

ockovelasky - manzela nespominam, pretoze tak ako tvoj bud je v praci alebo pracuje 😎 vypomoze v nutnych chvilach, ale v podstate ked si to vezmem tak sam s nim nebol este ani raz... ani tak nejde o to, ze by som nutne potrebovala vecer niekde
chodit, skor naozaj mi chyba taky nejaky nadhlad a lahkost to vsetko zvladat. sama sebe si vycitam, ze sa nervujem, ze sa mam tesit, ze mam byt v pohode. vacsinou sa mi to dari, ale dnes mam totalnu krizu a depresiu. verim, ze je to odo mna mozno take rozmaznane vzdychanie, urcite su ovela vacsie problemy ako mam ja.

vidim, ze tu spominate ockovanie - ja som s tymi infoskami presla. jedna kamaratka sa ma pytala, ze preco som dala zaockovat dieta a nespravam sa ako moderny rodic, ktory svoje dieta zaockovat neda. ja som jej na to povedala, ze som sa nestotoznila s nazorom modernych rodicov... podla mna o negativnych skusenostiach sa hovori a pise viac, nez o pozitivnych. percentualne je pozitivnych skusenosti viac. v zdravi som citala nazory pre aj proti -aj proti nazory neboli celkom proti. podstatne pri tom bolo, ze dieta musi byt pri zaockovani zdrave. ak o tom nie je lekar alebo rodic presvdeceny, ma ist na imunologicke vysetrenie. aj lekari, ktori boli proti ockovaniu nesuhlasili s tym, aby sa rodicia rozhodovali sami. tiez moja lekarka ma presvedcila. inak musim povedat, ze u nas klop klop klop vsetky ockovania prebehli bez akychkolek vedlajsich ucinkov, ziadne teploty, vysyp nic....

ockovelasky
23. máj 2010

Idem si aj ja ľahnúť.. Miška, pošli mi buď v IP, alebo ešte budem chvíľu na Pokeci..

ma.senka
23. máj 2010

wandeirra - nie nechodime, prihlasila som nas, aj zaplatila zalohu, ale nie je pre nas miesto. asi najskor az o 5 tyzdnov, moc sa mi nechce cakat, ale asi nemam na vyber. teba aj tobiaska si pamatam, raz si s ockom nahradzal hodinu. a vy chodite?

ockovelasky
23. máj 2010

ma.senka - mojim relaxom je hodinka u kozmetičky, ale to asi preto, že som našla úúúžasnú kozmetičku, pri ktorej si aj podriemkam, no a teraz v jari aj prechádzky nám dosť pomáhajú, hneď ako sa napapá, zbalíme sa a sme vonku aj tri či štyri hodiny, malý lepšie spinká, ja si posedím na lavičke, prečítam nejaký časopis, alebo sa len tak prejdem.. Aj vypnúť treba občas.. 😉

ma.senka
23. máj 2010

ockovelasky - no ved to, ze treba vypnut, ale ako?? a hlavne kedy?? ja somradsej ked maly spi doma, aspon vtedy cosi doma stihnem. potom sme vonku, tiez par hodin, ale to behame, sme v piesku a tak. ale to su naozaj pekne chvile a je nam fajn 🙂

miskachrumka
autor
23. máj 2010

poslala som do ip
dobru noc🙂 🙂

wandeirra
23. máj 2010

masi,nie nechodime uz na babyplavanie,lebo casovo nam to nevyhovovalo...cez obed dlhsue spavame a nechelo sa mi tam vzdy hnat ledva som to stihala byt tam napr. na 12,30 hod..
chodime plavat inde, do rajeckych do jedneho hotela, odporucila nam to neurologicka.
inak ja vypinam tak, ze maleho zverim priatelovi s tym ze som na telefone a idem aj neskor vecer posediet niekam na kavicku,pokecat s kamoskami, ohovorit chlapov a prebrat vsetky problemy 🙂 to zabera stopercentne.

ma.senka
23. máj 2010

wandeirra - toto som skusila presne 2x - vzdy to skoncilo fiaskom. raz sme boli s mm na navsteve som behala autom hore dole, pretoze maly sa budil a plakal. potom po poslednom navrate asi o 23,30 uz vsetci na navsteve zaspavali a ja som bola fresh na zabavu... no ale akurat som unavenych nalozila a zaviezla domov. druhy raz som bola na koncerte - vypocula som si 4 pesnicky a uz zvonil fon a len som pocula ten hystericky plac... tak som tieto nocne vylety na cas vzdala uplne...
.. ale samozrejme, ze verim, ze pokecy s kamoskami zaberaju na tie ulety z dennodennej reality 😉

wandeirra
24. máj 2010

hmm tak to bude asi aj kojenim,Misko je asi zvyknuty ze si nablizku aj v noci. ja uz nekojim dlllho,tak neviem poradit. asi len vydrzat,kym trosku podrastie. alebo zavolat niekoho ku vam,aby si bola nablizku a nemusela behat horedole ked sa zobudi.

miskachrumka
autor
24. máj 2010

Elenka si tu? 😒

ockovelasky
24. máj 2010

Ahojte..

Dnes sme nič nevybavili, v MI ma nasrali, že som skoro sestričku poslala niekam a zajtra ideme do KE, lebo tá doki dnes nemohla.. Malý je už ako vysypaná sušienka, tak sa ukľudňujem, že zajtra nám už poradia a hlavne jemu pomôžu.. Mišenka, ozvem sa ti hneď, ako budem niečo vedieť, po vyšetreniach.. Ale že vraj by si nás tam nemali nechať..

wandeirra
25. máj 2010

ockovelasky,neboj..vsetko dobre dopadne

ockovelasky
25. máj 2010

Ahojte... Tak dnes máme za sebou KE - kožné, nakombinovaných asi 5 mastí a krémov, udaná diéta, pitný režim a po imunoalergologickom a gastro (ktoré dnes mimochodom dopadlo katastrofálne, lebo ten "expert" malému naordinoval preháňadlo Duphalac 😠 ), sa určí diagnóza, ale vyzerá to na nejaký detský ekzém, ani neviem, čo to je.. ☹ ☹ Malý sa mi vkuse budí a plače, taký je už vystresovaný z toľkých vyšetrení.. Ani sa mu nedivím, ten výsyp nemizne a určite mu to na pohode nepridáva..

Baby, keď toto skončí, ja sa asi opijem (od radosti samozrejme) Tak mi ho je ľúto, žeby som hneď všetko na seba zobrala, len nech mám opäť zlaté usmievavé bábo doma.. ☹ ☹

cestovatelkaandrea
26. máj 2010

Elenka dufam, ze vam bude coskoro lepsie. Uplne ta chapem a asi aj viem ako sa citis.
Ja zazivam podobne stavy dost casto. Napr. teraz sa z Damianovej crevnej infekcie vyvinula usna infekcia. Vcera mu uz pod silnym tlakom zacal vytekat hnis z ucha a tak nakoniec doktor povedal, ze je to usna infekcia a nie crevna. Stale mal zvysenu teplotu 5 dni a moc mu nechutilo jest. Vobec mi to neslo do hlavy, lebo ked mas crevnu virozu, tak to prejde po 2-3 dnoch. A on chudatko nejedol lebo ho usko bolelo. Vcera som plakala ako male decko. Lekari sem tam triafaju diagnozu len tak od buka do buka ☹ Tiez nas caka dalsie usne vysetrenie po tom ako sa tato infekcia zahoji ☹ uz ani neviem kolkate v poradi...

Dufam, ze tym nasim drobcom bude coskoro lepsie.

ockovelasky
26. máj 2010

Ahojte..

Andrejka, tiež si viem predstaviť, ako ti je.. Najhoršie je, ak chodíš s bábom po lekároch a ani jeden ti nepomôže, každý povie niečo iné, a tak domiešajú imunitu, že malému totálne skolabovala imunita a po dnešnom prvotnom vyšetrení na imunoalergologickom odd. to vyzerá na atopický ekzém.. ☹ ☹ ☹ Do riti aj s amatérmi!!!!
Damianko má ešte teplotu??

ma.senka
27. máj 2010

ahojte
@ockovelasky - ja som sa ta pred casom chcela spytat, ci Patko nema atopicky ekzem, ale myslela som, ze toto uz lekari vylucili... atopicky ekzem ma aj Misko, ma vysyp na zahyboch na predlaktiach -(neviem popisat to miesto) a vzadu na krku. Dlho som myslela, ze na krku ma potnicky, ale na poradni mi pediatricka povedala, ze je to atop.ekzem a vypytovala sa co maly jedol. Velmi davam pozor co je, ale neprisli sme na nic. Davam mu sirup Zodac. Mam mu ho davat 3 mesiace 1x denne. Ale zaberie len tak na 20 hod, potom k veceru sa mu to vzdy zapali - asi sa mina ucinok do 24 hod. No a premastujem mu tie miestecka bepanthenom aby ho to nesvrbelo. Vcera v noci si krk doskriabal do krvicky... Neviem co bude dalej po tych 3 mes. ci dalsie vysetrenie ci co... Ja aj mm sme alergici, takze asi ta geneticka predispozicia na alergiu tam je... Zatial to nie je nejake hrozne, ale vyhrate nemame...

@cestovatelkaandrea lekari... kapitola sama o sebe - oni naozaj skusaju a domnievaju sa o aku diagnozu ide. Na 100% to nevedia nikdy. A bud sa trafia alebo nie. Najhorsie je, ked si to odnasaju taketo male deticky, ktore sa nemozu branit a povedat si kde a co ich presne boli... Predsa len dospely clovek a vacsie dieta povie, male dietatko nie... Prajem vam skore uzdravenie.

cestovatelkaandrea
27. máj 2010

@ockovelasky - Elenka, no super, tak atopicky ekzem.... to mas tazke, to je pravdepodobne na cely zivot ☹ neviem o tom moc vela. Je tu aj tema o atopickom ekzeme. Na Damiana musim tiez davat pozor, lebo ma citlivejsiu pokozku. Inak uz sa ma omnoho lepsie. Antibiotika mu hned zabrali, takze dnes bez teplotu bacuje v skolke 😉 a manzel je po tyzdni spat v praci 🙂
@ma.senka dakujem. Len ja mam taky pocit, ze ten nas doktor praktizuje spartanske metody - telo si musi poradit samo. Lieky dava iba vo vaznych pripadoch. Dokonca, keby mal drobec infekciu iba v jednom usku, tak mu vraj musi stacit iba paralen. Tak je to viac menej vo vela pripadoch - paralen na vsetko.

ockovelasky
27. máj 2010

Ahojte... ďakujem za podporu.. 😉

ma.senka - kedy to začalo u tvojho drobca? Lebo u môjho je to po liečbe ATB a ANM (antimykotikum).. Ja si aj tak myslím, že keď mu vyčistím telíčko od tých humusačín, tak sa mu znovu naštartuje imunita a bude fajn - ale to musím pomaličky, postupne.. Ináč, v utorok ideme do KE ku gastro, tak som zvedavá, čo zistia.. Dnes malý vyzerá lepšie, šupinky mu zišli konečne včera večer pri kúpeli.. 😀

Čo sa týka mňa, dnes som bola na UTZ nadobličiek, mám to OK - teším sa, že je všetko v poriadku, ale prečo mi zblbli hormony a prečo to nevedia zistiť mi je záhadou 🙄

cestovatelkaandrea - Andrejka, v NL to akosi všetko nechávajú na imunitu dieťaťa, možno je to aj lepšie, len my sme zvyknutí na to, že keď niečo bolí, tak dávame lieky.. Teším sa, že je už Damiankovi lepšie a že už neteplotujete.. 😀

ma.senka
27. máj 2010

@ockovelasky - miskovi sa to vyhodilo z nicoho nic. asi naozaj z nejakeho jedla, ale z akeho netusim, pretoze dost poctivo som sa drzala odporucani co moze a nemoze vo svojom veku jest. tj ziadne citrusy, med, cokolada, jahody atd. prejavilo sa mu to asi od 13 mesiaca. mam vsak podozrenie, ze to moze mat odo mna cez moje mlieko - este ho dojcim - a ja jem vsetko .... 😎 misko doteraz nemal ziadne antibiotika, mal asi zo 3x kasle, 2x teploty, ale to sme vystacili so sirupmi (nurofen, stoptussin, fenistil) a panadolovymi alebo paralenovymi cipkami. nasa pediatricka nie je zastancom ATB, ked vylozene nemusi ich nepredpisuje.atopicky ekzem je vraj z jedla, ale ze deti casto z toho vyrastu. skor sa moze stat, ze tato alergia prejde na nejaku inu formu - napr. do nejakej pelovej alergie, dokonca ze moze prerast aj na astmu. tam je vraj skor toto riziko. preto teraz preventivne mam davat sirup zodac. co bude dalej neviem, snazim sa aj ja nejake tie alergeny tiez nejest, ale nemam pocit, ze by sa to lepsilo. utecha zatial je, ze sa to aspon nehorsi...

co sa tyka tych hormonov, neviem co konkretne ta trapi, ale ja som bola tiez dost dlho rozhadzana. moc som to sice neriesila, ale pripisovala som to tomu, ze zhruba 10 mes. po porode som dostala prvy menzes, takze zrejme som naskakovala na cykly 😀 zacala som sa aj dost vysypavat - s cim som nemala problem ani pred ani po tehu, ale az potom. az teraz mozem povedat, ze som sa "upokojila". aj fyzicky aj psychicky. u mna ako keby to neprislo nejako po porode ale az takto neskor a trvalo to par mesiacov, nebolo to bohvieco, ale hadam to uz mam za sebou. na vysetrenie stitnej zlazy ta neposlali?

ockovelasky
28. máj 2010

Ahojte..
ma.senka - chodím so štítnou žľazou, ale nerada by som to písala tu, že ako sa prejavilo, že mi zblbli hormóny.. 😉

Ozaj, baby, ak chcem, aby sa vám zobrazilo na hornej lište, že "Kto ma spomína", tak stačí napísať váš nick, alebo mám pred neho dať zavináč? Zas nejaká tá novinečka.. 😀

ockovelasky
28. máj 2010

Ozaj, aby som nezabudla, Mišenka, poslala som ti sms.. Došla?

ma.senka
28. máj 2010

@ockovelasky - daj zavinac pred nick 😉

ockovelasky
30. máj 2010

Ahojte..

Tak ako ste prežili víkend s drobcami? My sme boli v sobotu u mm mamy, a dnes len tak na nákupy.. Malému sa zlepšila tvárička a plienková oblasť, trup a ručičky má stále v rovnakom stave, dnes večer sa mu to akosi zhoršilo, dokonca aj v plienkovej sa to zhoršuje.. ☹ ☹

ma.senka
1. jún 2010

ahojte,
ockovelasky - dali ti nejake antialergika? chudatko male, musis sa tiez dost trapit. neboj sa, hadam vyrastie z toho... skusila si zmenit plienky?

ockovelasky
1. jún 2010

Ahojte..

Dnes máme za sebou konečne poriadne vyšetrenie na gastro - celková anamnéza od narodenia, UTZ bruška, výter z rekta, odber krvičky - zase.. ☹ ☹ ☹ Kým nebudú výsledky, tak je na bezlepkovej diete + mliečko AL 110..

No a na kontrole na kožnom sme dostali nové mastičky a krémiky a pasty a púdre.. ajajajaaaj.. A vymenila mu Fenistil za Xyzal sirup.. Aaa - zakázala brokolicu a karfiol..

Zajtra budú prvé výsledky za alergo, tak uvidíme

ockovelasky
1. jún 2010

@ma.senka - aj to spomínala kožná, že ak sa to v plienkovej oblasti bude vracať, tak máme zmeniť plienky.. Ale ktoré nie sú napustené?? Teraz máme Baby love..

ma.senka
1. jún 2010

@ockovelasky - zaujimave, ze ti kazala vysadit brokolicu a karfiol. spominala som, ze aj misko ma atopicky ekzem, brokolica ma teda ako alergen vobec nenapadla a dost casto ju papa. teraz ju vsak dlsi cas nemal a veru sa mi zda, ze ma tie fliaciky bledsie... hm, skusim ju aj ja na cas vysadit.... ono je to celkovo zrejme problem ta strava, vsade je kopec chemie a aj tie lacne zeleniny a ovocie zavela nestoji... vsetko z polska, talianska. Inak mne lekarka vyslovene kazala davat malemu len veci dopestovane na Slovensku, ziadnu exotiku okrem bananov. Jablka tiez vylucne zo SR... Skus aj na toto davat trochu pozor, aj ked sa to vzdy neda...
Plienky od narodenia davam pampersy - tie modre - nie tie oranzove - tie sa mi zdali moc parfemovane. Musim povedat,
ze s pampersmi mam dobre skusenosti, ziadne zapareniny ani dermatitida. ...

ockovelasky
2. jún 2010

Ahojte.. Máme prvé výsledky, malý je alergický na žĺtok aj bielok.. ☹ ☹ ostatné budú o týždeň..
@ma.senka - no je to ťažké s tou zeleninou a ovocím, lebo väčšinou zoženieš len v hypermarketoch a to je asi z každého kúta sveta.. čo sa týka ovocia, tak môžeme len jablčko zatiaľ, z banánu sa mi vysypoval.. a jablčko len vo výživke Hamanek, z iných vracká..

Ináč, dnes je krásny deň, svieti slniečko, tak konečne pôjdeme vonku, aby si aj malý oddýchol od tých lekárov, čakárni a stresov.. Prajem Vám pekný dník.. 😉

kristinka4m
2. jún 2010

Ahoj Elenka. No aspon ze na niečo prišli drobčekovi, dufam že teraz to uz pojde len k lepsiemu🙂) posielam mu bostek drobcekovi 😉
No u nas zaplavy jak fras este ze sme na kopci ☹ Baby ja som asi za svojich 24rokov este taketo hnusne "leto"nezazila to je uz fakt otras, nudime sa vsetci, stale len zavrety v dome ☹ tak dufam ze to bude len lepsie aj deti su radsej vonku zatial ahojte a Elenka myslim na Vas🙂

ma.senka
2. jún 2010

@ockovelasky - hej, v hypermarketoch len dovezene, postriekane vsetko... hruuuza....
ak mozem vediet - kde to slniecko svieti? tu v ZA ani za nic... ale zaplatpanboh aspon za to, ze neprsi, huraaa 😎

@kristinka4m - no veru na toto leto sme sa teda tesili... mali sme teda na co.... 😠 zatial nic moc veru,akurat som kupila gumaky, este kdesi splasim prsiplast a mozeme sa ist opalovat.... 😒