Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

monika3
autor
10. mar 2009

A ozaj babule som fakt dnes ako vygumovana,
pozdravuje Vas vsetkych Elianka je dost chora , ma neprijemnu chripku, toci sa jej hlava,a je este velmi osllabena....

tak Eli chytro sa nam udzrav a cakame Ta tu aj s tvojim drobcom 😉
posielame Ti veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela energie na uzdravenie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pink_lady
10. mar 2009

Monika, pozdrav od nás Elli, ze nech sa coskoro uzdravi a ze ju tu cakaaaaaaameeeeeeee

EELIIII uzdrav saaa!!!! 😵

scarlette
10. mar 2009

ahojte kocky 😉
podarilo sa mi Vas docitat, ste toho popisali 😀
Eli rychle uzdravenie prajeeeeem 😉

lenocka3
10. mar 2009

🙂 No konecne spravy od Elli 🙂
Elli - rychlo sa uzdrav 🙂

kocky, ja som sa prave zobudila, som zvedava, co budem robit vecer 🙂

scarlette
10. mar 2009

lenocka ja budem vecer spat... somboladnes slusne rozlietana, ani som si nestihla zatial pospat... a este ohodinku idem po manzela lebo bol s kolegom na sluzobke...

pink_lady
10. mar 2009

lenocka aj ja som si schrupla aj ked len na chvilku, prajem dobre ranko 😵 😀

lenand
10. mar 2009

elli tak sa skoro uzdrav 🙂

mam už doma kočiar aj som nafotila ale pride kamoška tak asi až zajtra stiahnem a dam do albumu 🙂

mirip
10. mar 2009

elli skoré uzdravenie 😵

bleelka
10. mar 2009

ahojte babulkyyyyyyyy 🙂
dakujem vam velmi pekne za gratulacie, je to velmi mile a povzbudzujuce 🙂
dnes som bola u dokiho, lebo vcera ma poobede a vecer cely cas pichalo to podbruko a trosku aj rano, tak mi povedal, ze to je normalne, ale kazal mi kupit mangnezium pre tehotne, napr. Magne B6, tak som si ho kupila, ani neviem na co to je, ale povedal, ze to by malo prestat to pichanie, ale ze to je ok, pokial to nie su silne krce... ale kukam, ze nie moc vhodne pre tehotne, ze iba ak odsuhlasi lekar, tak ma to celkom prekvapilo, ze vhodne aj pre tehu a nakoniec len po konzultacii...
Duphaston ani nic podobne mi nepredpisal 😨 Tehotenstvo potvrdil, ale babo este nebolo vidiet, len gestacny vak a objednana som 19.3 na UZV a odbery a ze vtedy mi aj povie v kolkom som tt a da tehu knizku 😵
Neviete ci mozem brat probiotika? On mi povedat nevedel, ze radsej odporuca nic nebrat, ale ja som sa niekde na nete docitala, ze probiotika sa mozu aj v tehu. Mavam dost casto kvasinky a v tehu sa to zvykne zhorsit a probiotika (Biopron9) a vagin.tablety (Maldion) mi pomahali ako prevencia, tak sa toho nechcem moc vzdat... neviete ci ich mozem a aj te vaginalne kapsuly? A povedal mi, ze ja som to vedel, ze vy otehotniete 🙂 ze to je to najlepsie na endo, tak snad pojde vsetko ako ma a zdarne to dotiahneme az do uspesneho konca 😵 😵 😵

scarlette
10. mar 2009

bleelka este raz gratulacia a neviem osobne by som v prvom trimestri nic nebrala...skus sa spytat vlekarni ci je to v tehu vhodne brat..

bleelka
10. mar 2009

scarlette 2-krat vdaka 🙂

miminap
10. mar 2009

ahojte dievky. prisla som vas tam od nas povzbudit. hlavne sa teraz vsetky opatrujte a hladkajte tie vase bruska. ja vam tak drzim palce. taaaaaaaaaaaakto silno.
len som prisla povedat, ze zajtra slapen na prvy ultrazvuk po liecbe lucrinom. mrcha mrchovata nedosla a dnes som 64 den po poslednom lucrine. doki povedal, ze kukne do bruska a asi aj pichne agolutin, ci ako sa to vola..
som to vedela, ze mne to normalne nenabehne, ta mrsina. jooooojj. babule. drzte mi palce. ale vravel, ze ak cysta nepohla, lebo naposledy mala 8 cm, tak ju ideme vyberat. takze sa modlim, aby mi ostal aspon kustilincek zdraveho vajecnikoveho tkaniva.. och.. 🙄 no. drzte mi palce. pa

bleelka
10. mar 2009

miminap dakujeme a jasne, ze aj my tebe drzime a silnooooooooooooo, neboj, dobre to dopadne a ak tam ta mrcha je, tak rychlo von a potom sup snazit, nam sa to takto podarilo 😵 tak do toho a drz sa, potom daj vediet ako si dopadla 🙂

mirip
11. mar 2009

ahojte tak ja mám elmi zlú náladu hned na ráno, dnes doktorovi nejdem, som mu ráno volala a že už má na dnes plno tak zajtra doobeda, to by ma ale zaujímalo kedy sa stihlo tých vela pacientok objednať, ked vždy mu treba volať a ráno, začína 7,30 a ja mu vždy volám okolo 7,40 a za tých 10minut pochybuje že sa mu naobjednávalo tolko pacientok aby zabrali miesto od 13,30 do 18tej, 😠 každopádne mám pokazený celý deň a zase budem do zajtra v strese ako sa poznám 😖

lenocka3
11. mar 2009

mimi - drzime silno palce - naozaj tak ako sa len da 😵 ja som sice brala zoladex, ale cyklus mi nabehol este za dlhsiu dobu nez tebe - viac ako 64 dni - bol to brutal 😅. Pisali, ze norma je do 90 dni...

caf miri - ale co zla nalada, pozri ako je vonku skaredo, den doma este vydrz 😵

idem sa nakrrrrrmit - teda, babatko je hladne 😕 😵 😀

baby, kolko ste uz pribrali? Mne sa zda, ze mi pomaly rastie brusko 😀 dokonca ho mam mensie ako ho mam v albume pred tyzdnom 😀

korusa
11. mar 2009

ahojte tehulky,

len som k vam nakukla, aby som sa troska nakazila 🙂 Monicka gratulujem k Davidovi - krasne meno 🙂
Bleelka gratulujem a drzim palce, nech sa drobec pekne vyvija a rastie - tento rok vyzera byt naozaj plodny 🙂
Tak sa pekne opatrujte, a krmte babatka, prajem vam pohodove tehotenstvo, nech tie nevolnosti rychlo vymiznu, pa pa 🙂

pink_lady
11. mar 2009

dobre ranko

bleelka srdecne gratulujem, vitaj v klube 😵 ozaj, probiotika mozes uzivat 😉 a magne B6 tiez 😉

miri - klud, vydrzis do zajtra 🙂

baby ja som mala taku mrchu noc, stale sa mi snivali bludy 😎 najskor mi doki ze povedal,ze mame pozitivny PAPPA test a zodpoveda tomu aj NT 😕 potom zas mi povedal ze si yvmyslam ze ma boli brucho 😕 potom som sa zobudila hovorim si uha nastastie len sen ale ked som zaspala tak odznova - ze bola nedela rano, zacala som krvacat, tak som utekala napohotovost, tam nikto nebol, tak som volala doktroovi a on ze nech pockam do pondelka ze urobime kyret...tak som utekala po takom zabradli vo vyske asi 100 m nad zemou do inej nemocnice na pohotovost ze ci sa to neda zachranit...no a potom som sa zobudila v predsvedceni ze je nedela rano 😀

lenoc vies co ze aj ja mam ten pocit ze mam brusko mensie ako pred tyzdnom? 😀

pink_lady
11. mar 2009

ahoj korusa, len pre teba:
T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵
T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵

T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵
T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵

pink_lady
11. mar 2009

inak baby dnes mam presne 3 mesiace od poslednej mrchy 😀 a zajtra zaciname 14 tt iiiha aka som hrda 😀

korusa
11. mar 2009

pink dakujem 😉 chytam vsetky pre seba, to som ale sebecka co? 🙂
Ty mas ale sny, to je asi spôsobene tym, ze sa o fazulku bojis, to je normalne, neboj, vseto je ok. Alebo mozno to bolo tym, ze si isla spat moc najedena? 😀 Hlavne ze to bol len sen. Este raz diky za virusiky 🙂 🙂 🙂

pink_lady
11. mar 2009

korusa prid castejsie my ta tu nakazime 😵

praveze som sla spat s prazdnym zaludkom lebo pravidelne pred spanim byva 😝

lenand
11. mar 2009

čavte tehulky tak včera sme rozbalili kočiar je super dala som do albumu a ešte som nesfotila športovu čast tak potom pridam 🙂
ahoj korusa prid k nam častejšie aby si sa poriadne nakazila tento rok sa to pekne rozbehlo 🙂

pink_lady
11. mar 2009

lenand super kocik 😉 😵

aj ja uz chceeeem 😀

lenand
11. mar 2009

pink ja som vkuse od začiatku tehu ked mala čas tak behala po nete a pozerala detske vecičky a neviem mne akosi to prve tehu skor ubehlo teraz sa to celu zimu akosi vlečie

pink_lady
11. mar 2009

tak mne sa to strasne vlecie ale mozno aj preto ze som PN keby chodim do roboty tak to uleti ale toto ...inak ja uz mam presurfovane detske obchody vsetci okolo mi hovoria ze ci som sisi uz teraz pozerat ale proste ked to je take mile tie detske vecicky 😵

lenand
11. mar 2009

ja som počas prveho tehu tiež chodila do roboty tak mi to akosi rychlejšie išlo a teraz som doma tak sa to vlečie

evina0
11. mar 2009

bleelka ahoj aj ja gratulujem.Ja som mala 18.2 laparku odstranili mi vecsie loziska endometriozi a mensi nehali na liecbu a tak cakam na mrchu uz mam doma aj Zoladex a ked mrcha dojde idem si to dat pichnut a takto to bude polroka co sa budem doliecovat
Ja ked som sa pytala lekara ci by sme nemali pockat aspon 2 cykly a snazit sa o vytuzene babenko tak moj povedal ze nema vyznam treba sa doliecit endom.. mi nedovoli ostat tehotna a vecsia sanca bude po liecbe.a v nemocnici sam primar povedal ze najlepsia bude liecba a potom sa nam podari..
terar som 11 dpo a cca dva dni dozadu som mala silne krce a teraz uz nic..jedna zienka pisala presne takto isto a za par dni mala testik s // lenze ona nemala endom..Po ine mesiace som bola zvyknuta ze sa pred mrchou prsia zvecsili ale bolo to Duphastonom..lenze teraz neberiem absolutne nic a dva dni ma prsia odspodu dost bolia..neviem si to vysvetlit..Po vikende budem mudrejsia co sa deje ale myslim si ze uz pojdem aj na tu injekciu 😒 Ja akosi uz neverim na zazraky po tom vsetkom cim som si presla..a ked lekari vravia ze teraz neni sacne tak uz vobec nie..kiez by som sa moja k tebe pridala a napisala sem ze mam // ale nevreim..

mirip
11. mar 2009

ahojte tak mi dnes prišli výsledky z krvi z minulého týždňa zrážanlivosť mám pri injekciách v norme ale nechápem krvnému obrazu ked mi brali krv na ten som čakala tam a potom šla k doktorovi mi povedal že ten je ok a dnes na papieri stáli že lahká leukocytoza, som ostala v šoku lebo tam povedal že ok a napísal tam toto do papierov potom som hladala na nete a našla som toto:

LEUKOCYTÓZA

- zvýšenie počtu leukocytov nad fyziologickú hladinu
- u dospelých >10. 109 /l krvi

- dosahuje sa niekoľkými spôsobmi:
 uvoľnenie leukocytov z marginálneho poolu (~ min)
 uvoľnenie leukocytov z kostnej drene (~ hodín)
 zvýšená produkcia leukocytov v kostnej dreni (~ dní)

- fyziologicky: menštruácia, gravidita, fyzická námaha
- sprievodný znak akútnych a chronických bakteriálnych ochorení (stafylokoky, streptokoky, pneumokoky...)

A TIEŽ TOTO:

Dobrý den pane doktore, jsem v 32.tt a pan doktor mi řekl, že mám leukocytozu ( hodnoty nevim ). Při prvním těhotenství jsem ji měla také a při porodu mi kvůli tomu nechtěli dát epidurál, protože hrozilo riziko zánětu. Ikdyž jsem ho chtěla na své riziko, tak to prostě nešlo. Můžu dělat něco aby mi hladina leukocytů klesla? Pan doktor se k tomu nijak nevyjadřoval. Už se mi moc nechce rodit bez epidurálu. Jsem zdravá a těhotenství je jinak bez komplikací. Děkuju za odpověď Markéta

Dobrý den,normální počet bílých krvinek - leukocytů - je u těhotných do cca +- 15 tis.,neuvádíte počet,pak se tedy nemohu vyjádřit. Bohužel,řada kolegů neví,že norma je v těh.nastavena výše než u netěhotných....

TAK MI LEN OSTAVA DUFAT ŽE TO BUDE VPORIADKU A NIČ TO NEZNAMENÁ LEBO NAOZAJ NA PREKVAPENIA TAKÉHOTO CHARAKTERU NEMÁM UŽ NÁLADU 🙄

pink_lady
11. mar 2009

mirip prestan stresovat 😠 😀 ja mam tiez viac leukocytov ako ma byt ale to je u tehotnych v poriadku, tak isto ako je v poriadku ked mas menej erytrocytov - tych uz mam riadne menej ale viem ze je to normalne.
a mozes mi verit, kedysi som robila ako zdravotna laborantka, takze som sa v krvi rypala furt 😀 a viem ze tehule maju ine referencne hodnoty ako netehulky

pink_lady
11. mar 2009

mirip pripadne posli do IP vsetky hodnoty KO ja ti to zhodnotim ale fakt si nemyslim ze by si sa mala bat 😉