Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

lenullkak.
6. mar 2009

...mám taký pocit, že keď mi všetky napíšete koľko máte rokov, zistím, že som tu najstaršia... 😨

petra1985
6. mar 2009

lenullka utekaj🙂)

myamya potom daj vediet co nove🙂 hmm a sak my sme rovnako stare 😀

ale sa nebojte ved oni to umrtvia mne mama hovorila, ze ked ju zasivali ani nevedela o tom neviem co tam davaju ale asi vraj nejaky sprej co umrtvi.. kamoska ani nevedela kedy ju strihali ani zasivali ona ani nevie ci bola nastrihnuta 😀 ja mam blby pocit z toho, ze viazu nohy zene sorry za vyraz ako prasatu.. oh

hej lekar sa ma na rovinu opytal ako chcem rodit.. s nim by sa to dalo vybavit ved ja som aj chcela sekciu kvoli ociam ale som bola v tej nemocke kde mi to robili robili mi rozne vysetrenia a prisli na to, ze mozem normalne.. tak dufam, ze bude vsetko ok a ked som chcela sekciu tak spinalku a to teta zas mi neodporucala, ze uz ked tak celkovu anestezu a ja zas celkovu nechcem.. tak som sa rozhodla normalne a hotovo

sekcia je bezbolestna ale potom boliiii vraj jazva ale sak boli vsetko nemozme si mysliet, ze zas cely porod prezijeme bez bolesti.. preco nerodit prirodzene ked nie su komplikacie.. a epiduralku ked si das tak neni problem si myslim🙂 mne bola zakazana 😀 😀

lenullkak.
6. mar 2009

Peti už som ti to poslala...to fakt viažu nohy??? to sa musím opýtať levičaniek, či to robia aj v LV...to je hnus 😝 😖

...ja budem rodiť prirodzene, pokiaľ nebudem mať žiadne komplikácie a malinká nejak extrémne nenarastie za 9 týždňov... 😀

petra1985
6. mar 2009

idem to pozriet dakujem🙂 noo viazu zeby si ich nepokopala vsetkych🙂) mi to pripada take drasticke.. mozno neviazu vzdy ale vraj sa to robi.. ☹

lenullkak.
6. mar 2009

Jeeej Peti, super to 😅 je...

petra1985
6. mar 2009

😀 😀 😀 pekne no mne sa to stale pacilo a som nechapala ako ste si to tam podavali

mona1111
6. mar 2009

Vy ste sa rozpisali. K tomu zasivaniu, vraj to ani neboli oni nieco davaju proti bolesti. A tiez sa mi zda, ze radsej nech strihnu akokeby som sa mala natrhnut sama.Ved ked prezijeme porod tak to zasivanie je uz len taka bodka.
Ja mam 29 rokov, tak lenullkak nie si tu najstarsia 🙂
Dnes mi je akosi nanic. Do pol jednej som bola este v posteli, dala som si sprchu ale aj tak ma nejako boli hlava, ale keby ta zaha ma nepalila.

lenullkak.
6. mar 2009

Ahoj Moni...tak ozaj nie som najstaršia...tá hlava ťa nebolí z počasia??? mňa bolela celý tento týždeň aj závrate som mala...a teraz reklamujú niečo nové na pálenie záhy, myslím, že to môžu aj tehulky...ale doktorka mi odporúčala Gastrotus, aspoň myslím, že sa to tak píše...to je aj pre tehotné aj detičky... 😅

petra1985
6. mar 2009

ked vas tak fest pali zaha vraj je dobre sa napit mlieka cisteho.. vyskusajte🙂

mona1111
6. mar 2009

Ja vypijem niekedy aj liter mlieka. Zaha ma sice prestane palit ale o dve tri hodky opat, tak opat sa napijem mlieka a takto to ide cely den a v noci.

lunullkak - ja mam nizky tlak ked nevypijem kavu tak ho mam 90/60, po kave 110/70. Ja uz neviem ci to je pocasim alebo tym tlakom. Pre tie nase zlaticka vydrzime vsetko...

petra1985
7. mar 2009

mona mi hovor nieco o nizkom tlaku.. ja ho mam nizky a furt mi nameria dobry.. ale ked mi meria suseda tak nizky.. a tiez niekedy je to az na odpadnutie musim hned vypit kavu inak sa neda 😠

mona1111
7. mar 2009

peta, ale vacsina mi hovori radsej v tehotenstve nizky ako vysoky tlak 🙂

petra1985
7. mar 2009

no v tehu je nizky vraj bezpecnejsi.. len co je na to pravdy🙂 si myslim, ze ani jedno neni dobre

dula_renka
7. mar 2009

mona1111 skús na pálenie záhy radšej maces alebo rozžuť nesolené, nepražené mandle

mona1111
7. mar 2009

dula_renka - dik za radu. Kupim si ten maces 🙂 mandle velmi nemusim.

chymenitta33
7. mar 2009

lenulka...--dakujem za dejva a aj za privítanie🙂)si zlatá..

Ja som mala tiež problémy vkuse aj v noci a hlavne ku koncu to bol des mala som aj také mliečka ako od lekárky, aj normálne mlieko ale moc mi to nepomohlo.-:-(no nič bábänká budú vlasaté🙂))

K tomu Tk ja si myslím že je rovnako nebezpečné ako aj vysoký tak aj nízky ja mám hypertenziu v tehu som mala preklampsiu ako diagnozku ale niekedy chcem mať nizky ale to mi je vždy zle a odpadnem. to je o zvyku ako si organizmus zvykne.

petra1985
7. mar 2009

hm tak moj si nezvykol ..cele tehu mi je tak divne od tlaku.. tak na odpadnutie ako hovoris chymenitta

presne ked vas pali zaha budete mat vlasate babatka🙂) mna pali malokedy ale ked pali tak poriadne

hilaris
7. mar 2009

Predstava ze mam este 4 tyzdne chodit ako tucniak, ze kazde nocne prevalovanie mi sposobuje bolesti v bedrovych klboch a zakazdym ked vstavam mi rupne v krizoch, ze este 4 tyzdne mi bambulka bude vytrcat na jednej strane nozicky a na druhej zadocek, ze este 4 tyzdne ma bude svrbiet pupok, ze este 4 tyzdne budem citit tlak v nohach nastastie kvoli nie az takym vaznym opuchom a vsetko to co ma prave v tejto chvili nenapadlo, tak chcem rodit uz zajtra 🙂 ked tie nozicky budu uz mimo mojho bruska, budem ich milovat!!!! :D

dula_renka
7. mar 2009

chymenitta33 ....no ja b som sa moc neutešovala, že dieťa bude vlasaté, keď máš záhu 😀 😀 ....moje mali holú hlavičku, ale záhu som mala 😖

katka1981
7. mar 2009

hilaris, nestras ma ☹

hilaris
7. mar 2009

katka.. to su moje osobne pocity preco som aj vliezla do tejto temy. Mam znizeny prah bolesti takze to viac prezivam 🙂 ty sa mozes do dna porodu citit fantasticky a budes si vraviet.. o com to ta hilaris pisala??? ;)

katka1981
7. mar 2009

hilaris, praveze to bude asi podobne. Len co som mala naznak bruska, zacala som citit kostrc, myslela som ze to je asi svalovica, potom lavy klb, potom prava cast krizov, ale raz za tri dni mi nie je nic. Nastastie mam uz novu podprdu lebo ma taaaaak tlacila ta predtym, ze som mala take nervy. A moj prah citlivosti? To je co? Ja som bezprahova 😀 Ale zatial mam tehu super, lebo cakam kedy to zacne, tak ako pises. Asi budem len v posteli potom, a cez balkonove dvere ma potom znesu dole, lebo cez dvere sa nezmestim.

chymenitta33
7. mar 2009

dula_renka--ja viem že to nie je vždy ale vraví sa to tak ja som mala dosť vlasaté🙂)

hilaris
7. mar 2009

katka... na podprdy mam uz aj ja tazke srdce a to v nich aj spavam aby som sa citila pokope ale pokozka mi nejak scitlivela a som cela cervena a svrbiva... vraj to prejde no tak ani toho sa neviem dockat 😅 Inak aj mne bolo dobre.. az som z toho bola prekvapena. No s prichodom 3. trimestra to pomaly zacalo pribudat a teraz ked uz nic nepribuda tak sa to postupne aspon zhorsuje :D Urcite vsak nezostavaj v posteli aj ked ta bude vselico boliet lebo zlenivies a urcite tym babatku von nepomozes.. Obzvlast v 38. a 39. tyzdni sa chystam uvyvat podlahu kazdy den ak dovtedy nebude vonku lebo ta poloha v predklone na kolenach pomaha babatku dostat sa do polohy ked ide najlahsie von. Poloha v zaklonenom sede s vylozenymi nohami je prave najhorsia hoci najpohodlnejsia... 😀

chymenitta33
7. mar 2009

hilaris--aké praktiky, bodaj by si mala pravdu a rýchly nie moc bolestný pôrod 😅

hilaris
7. mar 2009

uz ani neviem kde som to citala veru.. ale vtedy ma babatko hlavicku tak ze sa do porodnych ciest dostane tym uhlom kde sa najlepsie vytoci ked nimi prechadza. A do tej polohy sa dostane prave vdaka tej troske gravitacie co na neho posobi...

katka1981
7. mar 2009

hilaris, ja sa bojim strii, kazdu chvilu cakam, no co uz, svrbi ma pupok ale najma v rifliach. Kiez by to rychlo ubehlo a malinku sme mali doma v postielke.

chymenitta33
7. mar 2009

katka--nechcem ta zastrašiť ale ja som sa natierala drahý ma natieral prsia, bruško stehná a mám strie aj tak na bokoch trošku a na stehnách, takže podla pokožky.

hilaris
7. mar 2009

Ja som sa strii tiez bala lebo mne jazva zostane aj po skrabanci. Zatial ani ciarka (okrem tych co mam ked som rapidne pribrala ako pubertiacka). Pupcek ta moze svrbiet ale nemusi to byt zrovna tym ze sa ti natahuje pokozka ked vravis ze najma v rifloch. Moze to byt podrazdena citliva pokozka. Ja sa teraz vyhadzem z hocijakej blbosti ci uz na prsiach, na lakti ci na tvari... niekto sa natierat vobec nemusi a nema strie a niekto sa natiera nonstop a nevyhne sa tomu. Je to individni ako hovori chymenitta 🙂 Natierat pomoze.. ale neviem ci striam alebo lepsiemu pocitu :D

katka1981
7. mar 2009

Ja sa natieram raz max. dvakrat denne, lebo viem ze ked sa mam potrhat, nic mi nepomoze, mam z puberty na stehnach a teraz trosku na prsiach ale tie hocikedy ani nevidno, cize tie su ok.