Deštrukcia zubnej skloviny alebo pokazené zúbky z nočného kojenia. Čo s tým?

aime
26. júl 2009

V 9 mesiacoch sme boli 1x u zubarky ta povedala ze mala ma destrukciu zubnej skloviny a urobila jej florizaciu povedala ze mame cistit zuby s tamponikom a tym to haslo.Mala je skvela no velmi citliva od mala mame problem jej dat lieky alebo jedlo kt. nechce vsetko vydavi a tak je to aj s cistenim zubkov akokolvek som sa snazila stale to skoncilo placom a napinanim prip. zvracanim 2 mesiace mi trvalo kym sa mi podarilo aby ju nenapinalo z pasty a sama ju ochutnala takze sme vo faze ochutnavania pasty no od cistenia zubkov to ma este daleko zubky sa dalej kazia teda zatial nam zlieza len ta krasna biela sklovina zubky zatial nebolia ale su velmi citlive.Mate niekto skusenosti ako sa to dalej vyvija a ci je nadej na zlepsenie? existuje dentalna hygienycka pre deti? Mala ma paniku zo zubarky uz teraz mam stres z dalsej navstevi potom sa brani kazdemu pokusu umyt jej zuby? nepoznate nejaku tpezlivu a milu zubarku v ke?dakujem

kandrea
28. feb 2021

@pasarica pardon nevšimla som si vek. Dakujem.

denie111
15. mar 2022

@vierkau dobrý deň prajem... Ako ste nakoniec dopadli... Aký mala usmevik mala? Inak tiež tak viem ze z nočného kojenia to byť nemôže.. Lebo materské mliečko ma kus iný cukor ako je ten obyčajný ktorý sa nachádza v chlebe, cestovinach sladkostiach atď... Cukor v materskom mlieku údajne nedokáže spôsobiť kaz.. Práve naopak ničí baktérie v ústach ktoré tvoria kaz... Ale každý hovorí inak... Ale zrejme je váš zubár dostatočne studovany... Lebo veľa sa stretávam ze práve zubári hovoria ze treba prestať kojiť 🤦🏻‍♀️ koli zubkom.. Lenže áno ako ste písali... Tam hrajú aj iné faktory ktoré už niekedy nevieme ovplyvniť... Napr keď niekto je chorý v tehu a berie nejaké lieky... Aj to môže mať vplyv na sklovinu bábätká..

denie111
15. mar 2022

@pasarica mne to veľmi pomohlo ďakujem... Utvrdili ste ma v tom co som si aj myslela... Ze nocnee kojenie to nespôsobuje ale skôr pomáha a a pricina je niekde inde... A ak sa môžem spýtať ako ste na tom so zubkami?

denie111
15. mar 2022

@annag krásne ste to napísali... Tiež si myslím presne to iste...

denie111
15. mar 2022

@vierkau môžem sa spýtať žltý povlak ste mali na vonkajšej strane alebo vnútornej strane.. Na zubkoch?

pasarica
15. mar 2022

@denie111 ahoj 🙂 malá ide mať v auguste 5. Dolný chrup je zatiaľ v poriadku 🙏😊 Na horných zuboch sú 1,2 úplne rozpadnuté a už aj očáky začínajú s rozpdom 😬 Stoličky sa zatiaľ držia 🙏 kontroly u stomatológa mávame 3x ročne 😏

A k tomu povlaku, ak je povlak, tak to nie je deštrukcia skloviny, ale zle umytý zúbok a to zapríčiňuje kazivosť. Treba ten povlak poriadne umyť... U nás deštrukcia začínala tým, že boli fľaky na sklovine (rozdielna farba skloviny, bez povlaku)

denie111
15. mar 2022

@pasarica keď sme boli nedávno pri dentálnej hygienicke tak povedala ze to už nejde ničím dole samozrejme len narýchlo pozrela keďže plakal.... A umývam mu naozaj precízne zuby...

pasarica
15. mar 2022

@denie111 tak v tom neporadím, nemám s tým skúsenosť 😐 nenarážam na zlé čistenie, lebo viem, že každá mamina robí, čo je v jej silách a o zúbky sa stará 😊 viem podľa seba...
Ja len, že u nás sa tá deštrukcia prejavila inak, nie povlakom... Povlak na zúbkoch po čistení dcérka nemávala 😊

vierkau
20. mar 2022

@denie111 dobrý deň, teraz som našla zaujímavý článok, v podstate mi z toho vzišlo, ze za tých 5-6rokov, co sme to riešili so synom sa toho veľa nezmenilo. Zubárka mu vytrhla 5zubkov, keďže už sa mu začali zapalovat dasienka. Dnes má už 7rokov a zatiaľ mu nové nevyšli, ale ani žiadne ďalšie sa nejako nekazia, neodpadavala sklovinka z ďalších zúbkov. Vraj u týchto detí, trvalé zúbky vyjdu neskôr, tak som sama zvedavá,kedy a aké budú... U väčšiny deti, takmer u všetkých ako som počula, by mali byť tie trvalé úplne v poriadku.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/275326/kazi...

denie111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierkau
22. mar 2022

@denie111 tak to netuším, ak to nemá zapálené a nesťažuje sa, tak by som to asi neriešila. Skúste sa poradiť ešte so zubarkou. Ale inak mate pekne zúbky, nám sa ta sklovinka odlamovala ako piesok

denie111
22. mar 2022

@vierkau veru včera som to riešila už so zubarom.. A zevraj s tým nič nespravíme... Ze to mohlo byt mechanicky spravené.. Ze mohol do niečoho hrýzť.. A ze časom by sa to malo vrátiť naspäť... Lebo ze také malé deti nezvyknú mat parodontozu čiže ustupujúce dasna.. Co znamená ze pritom by sa to nevrátili späť.. Tak snáď sa vráti... A malý nie nie pohode aj všetko papa.. A aj zúbky si necháva cha čistiť tak si aspoň ja myslím ze ho to neboli. ... Ďakujeme za zúbky... Snažím sa mu čistiť.. Stále.. Ale ešte aj kojím..

barbie89
Autor odpoveď zmazal
Zobraz