Kedy umývať zúbky?

barnica
16. feb 2014

Ahojte maminky mám otázku. Kedy ste začali teda v akom veku umývať deťom zúbky. Koľko krát denne? A ako ste im vyplachovali pusinku kedže ja mám iba 11mesačného syna má 4 zuby piaty sa mu tlačí a teraz neviem či už dačo riešiť... ďakujem

ikke
16. feb 2014

zuby sa umyvaju odkedy vyjde ten uplne prvy. takze riesit bolo vhodne uz nejaky cas.
do 2 rokov 1x denne, potom 2x denne
s vyplachovanim sa samozrejme v tomto veku nepocita, das uplne minimum pasty (staci tak "pohladkat" kefku), pripadne po umyti mu prejsi po vnutrajsku ust cistym mokrym prstom.

bohumila21
16. feb 2014

ja som malej hned jaj jej vyrasili prve dva v 11 mes. umyvala len som kefku namocila a drhla :D 2x denne cil si uz umyva sama, pastu jej este nedavam lebo to nevie vypluvat... aj Dr. nam povedala ze len namocit do vody staci pokym nebude mat vsetky zubky...

something
16. feb 2014

Ja som zacala umyvat ked mal 3...o nic si neprisla, ked si nezacala skor. Pasta nedava ziadna kym dieta nevie vyplut. a ja umyvam vecer

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bonnie1
16. feb 2014

ja som jej umyvala od prveho zubu iba kefkou a momentalne od noveho roka strajkuje.ked vidi kefku usta neotvori..hroza. neviem cim sa jej to tak znechutilo :(

mamainprogress
16. feb 2014

Davam prirodnu pastu weleda pre mliecne zubky bez fluoru, umyvame rano a vecer, vacsinou aj pred obednym spankom. 2x tyzdenne elmex gellee ale to nie je pre kazdeho, syn ma problem so sklovinou tak preto. Ma 20m. Aha a pouziva detsku elektricku zubnu kefku aj obycajnu.

reni1512
16. feb 2014

ja mam 7 mesacnu a umyvam jej po kazdom prikrme (cize zatial raz denne, max 2x) takym prstacikom, ma super jemne stetinky a miluje umyvat zubaky, len do cistej vody ho namocim...uz mame pripravenu kefku od curaproxu-curakid, je to kefka na prve zubaky, troska ked viac vylezu budeme umyvat kefkou, dam ju jej do rucky nech si zvyka na cistenie a pocit cistej pusy 🙂 Odporuca sa uz od narodenia vytierat tamponikom po kazdom papani, ale ja som to nerobila..

lucinocka
16. feb 2014

umyvame od styroch zubkov, kefku obtriem o pastu, len aby jej zavonala a otvorila usta a umyvam rano a vecer🙂

monikafilip
17. feb 2014

Zúbky sa majú umývať odvtedy odkedy ich bábo má - teda od 1. zúbka 😉
Spočiatku len čistou vodou namočiť kefku a vyčistiť - aspoň večer a keď už dieťa vie vypľúvať (asi od 2 rokov) aj trošinka pasty a ráno aj večer umývať. Hlavne aby si dieťa zvyklo od malinka na umývanie zúbkov - že to patrí k hygiene...

mimake
17. feb 2014

hned ako jej vybehli zubky som sa snazila, ale mala mi nechcela otvorit pusu tak som jej dala kefku do rucky a ona si ju do pusinky dava sama. Kym nechapala, len ju ozuzlavala, teraz si umyvame zubky spolu a ona sa snazi napodobnit moje pohyby. Zatial mame len 6 zubkov takze to este nejak moc neriesim. A pastu si celkom neviem predstavit ako by som jej davala

jannys82
17. feb 2014

Ja som začala malému umývať zúbky v 9tich mesiacoch. Začala som asi v 6tich mesiacoch mu dávať prst do úst, aby si zvykol, že nemôže kúsať. Potom sme prešli na kefku, ktorou si vyčistil zúbky sám a potom som mu vyčistila zúbky. Čistili sme 2krát denne a teraz už 3krát denne. Dokiaľ sa nenaučil pľuť, tak som nedávala pastu, lebo by ju aj tak prehltol...

snopkulka
17. feb 2014

odporúča sa od prvého zúbku, ten stačí potierať gázou, ale teda už pri predstave sa mi chce blejt, takže som to nerobila 😀 synovi sme začali umývať zúbky až keď mal 15 mesiacov, dovtedy ani nehrozilo dostať kefku do jeho úst 😀 😀 odporúča sa málinko pasty, len postrašiť, používať detskú, nie je agresívna na detský žalúdok, keďže deti nevedia vypľúvať

ichbinich
17. feb 2014

Obom detom som umyvala od prveho zubu, obom hned zubnou kefkou na prve mliecne zuby. Zvycajne mam znacku MAM, ale vlastne vsetky, ktore su oznacene ako kefky uz na prve zuby.
Obom som davala/davam aj fluor podla odporucania pediatra, synovi uz nie, od kedy akceptuje pastu.
Dcera sa uz snazi robit pohyby kefkou, uz ju iba nehryzie, ale samozrejme, ze najprv jej ich ja umyjem a az potom si ona kefku moze hryzt a "cistit" si sama. Aj synovi, ma 4 roky, cistime zuby my, rodicia, pekne s presypacimi hodinami 3 minuty. Konecne to funguje 😝

maribell
17. feb 2014

ja som malemu zacala umyvat tiez od prvch zubkov .. ide nam to pekne teraz ma rok a pol a uz sa na umyvanie tesi .. ked mu umyjem zubky ja tak potom mu este nachvilku dam kefku nech sa uci a snazi sa pekne napodobnovat tie pohyby 🙂 berie to ako samozrejmost ze pred spanim pekne nacupita do kupelky 🙂

ada_dca
17. feb 2014

umývali sme od prvých zúbkov, najskôr iba mokrou kefkou, potom s troškou pasty, a keďže nevedeli vyplachovať, tak som prešla po zúbkoch ešte raz opláchnutou mokrou kefkou. Umývame raz za deň, večer, chcela by som aby si umývali aj ráno, ale nedokážem ich presvedčiť 😝